Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   108 / 1679
(#) zoly15 válasza Müszi hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
szia!
azthittem h a hangzás műveli ezt velük
(#) mex hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
Van egy jópár darab bontott ledes kijelzőm,és szükségem volt egy panelműszerre igy hát nekiláttam a jó öreg ICL7107-es gyári kapcsolást megépiteni. A negativ tápfesz is a panelon állitja elő a 7660-as ic. Sikerült egy pár hibát elkövetni,ami gondolom már másnak is okozott fejtörést. Az 1/2 digitnél elrajzoltam a szegmenscsatlakozástást,de ezt egyszerűen orvosoltam (fólia elvág és darab vezetékkel jó helyre köt).Ami a nagyobb gondot okozta: nyitott bemenetnél is változott az első helyértéken levő szám. Némi morfondirozás után arra jutottam,hogy mivel a gyári ajánlás ellenére a digitális testvezetéken kap az analóg rész is testet, a kijelzők áramimpulzusai megváltoztatják a referenciafeszültséget. A rövid relative nagy áramot vivő fóliaszakaszon feszültségesés lépett fel- megváltozott a ref.fesz. igy a kijelzés változását vonta maga után,ami megintcsak megváltoztatta a ref. feszt...és igy tovább,állandó ugrálásra késztetve az első digitet. A javitás itt egy rövid huzalláb beforrasztásával történt ,igy növelve a fóliaszakasz keresztmetszetét. Mindezekután tökéletesen műxik. A legközelebbi DVM-ben külön band gap referencia fogja kiküszöbölni ezt a bosszantó hibát. Igaz az 4 és 1/2 digites lessz.
(#) M.Béla válasza (») Aug 20, 2007 /
 
Szia!Ehez én is gratulálnék, nagyon pöpec,szép munka!!!!!
(#) M.Béla hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
Sziasztok!Én főként erősítőket építettem addig,ezekről mutatnék képeket,de van egy pár hangfal is amit összeraktam,meg effekt ami azóta se műkszik,és most legutóbb egy labortápot csináltam(ez szépen megy,azóta sok hasznát vattem)


A Képek:
(#) M.Béla hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
A legújjabb Project-em!
(#) Müszi válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Nekem tetszik de az az átlátszó genya ami rávan kenve a trafóra azt szed le róla és inkább tekerd be fekete szigszalaggal
(#) M.Béla hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
Pluss egy kis vegyes:
(#) Norberto válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Nagyon szuper eszközök!

Szép, igényes munkák!

Gratula!
(#) locseimisi hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
Hali All! Én idáig hangfalakat építettem "te jó ég mennyit" meg volt 1 erősítő is .Na nem is szaporítom s zót beszéljenek a képek...

Kép046.jpg
    
(#) locseimisi hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
+ 2 művem
(#) locseimisi hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
+ ez a szép nagy hangfal a büszgeségem (párja is van) amit csak meg kelett peremezni illetve a közepet cserélni. a mélynyomók 250 mm-es ek .. + a második képen lévő 2 hangszórót meg kelett tekercselnem a középsőt viszont úgy hoztam vissza az örök vadászmezőkről hogy újraragsztottam a mágnesét amit elengedett a ragasztás
(#) (Felhasználó 5837) válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Hy!

Ha esetleg az erősítő elvirajzát, esetleg a Nyák rajzát közzé tennéd azt nagyon megköszönném.

Üdv: Markifiú
(#) M.Béla válasza Müszi hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Jaja az a helyzet h. az melegragi volt és már beleolvadt a használat során ,direkt h nehogy zizegjen a trafó
(#) M.Béla válasza (Felhasználó 5837) hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Itt van minden sok sikert ha nem jó a Layout fájl,szóljatok és dobok másikat!
(#) Müszi válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
ha zizeg, akkor a lemezszorító csavarokat kell meghúzni
(#) tatabike válasza locseimisi hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Szia locseimisi,

nagyon tuti dobozok ezek, csak gratulálni tudok. Ahhoz meg főleg, hogy megjavítod a hangszórókat. Tényleg nagyon zsír mindegyik, ilyen kivitelezést inkább csak nagyon drága és nagyon puccos HiFi üzletek kirakatában lát az ember...

TaTa
(#) Tom025 válasza Müszi hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Müszi!
Elhiszem hogy szépen szól egy csöves végfok de ugye nem azon az egy szál hangszórón tesztelted ami az asztal sarkán van hanem egy szintén igényesen megépített hangfalon?! Mert ha te azon tesztelted, akkor 1) Marha nagy botfüled van, 2) Nem hallgattál még zenét csak ilyen f*son, ezen esetben ajánlom figyelmedbe a hangfalépítést, nagyságrendekkel szebb hangokért. Nem sértésnek szántam, csak jó lenne belegondolni.

Mex!
Ezt a panelműszert már én is megépítettem, de a nyákja az valami gyönyörű. Én is szeretném végre ilyen kinézetűre csinálni a nyákjaimat, nem csak funkcionálisra.. Milyen technikával készült?

M.Béla!
A #115362. hszedben megmutatott erősítő csak nem egy áttervezett panelú quad? A tranyói hamisnak tűnnek, de a "jobb fajtából" valóak.. A mosfetes cucc nagyon jól néz ki, milyen FETekkel készült? A resonatoros elvi kapcsrajz mintha nem is hozzá tartozna, ugyanis azon tranyós véggel van rajzolva.. Amúgy egy trafó a laza menetektől is tud zizegni..

Üdv!
(#) tatabike válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Szia M.Béla,

nagyon igényes munkák, gratula. látom, nem vagy kezdő Te sem...

TaTa
(#) M.Béla válasza Norberto hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Köszi!Igyekszem...
(#) Müszi válasza Tom025 hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Ez csak teszt volt még, kiakartam prószálni a kimenőt, de készítek hozzá egy f...sza hangfalat is
(#) mex válasza Tom025 hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Eagle-val tervezve,fotózva,pákával ónozva.
(#) Medve hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
Üdv! Ez egy Párhuzamos port izmosító, a ledek a port kimeneteinek állapotát mutatják. Csak két 74LS244 van benne és négy darlington. A +5V-ot is kevezettem a csatlakozóra, igy a táppal sem kell foglalkozni. A doboza egy CD olvasóé volt, az előlap a PC házakon használt takarólemez.

Interface.JPG
    
(#) M.Béla válasza Tom025 hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Szeva Tom025!

Igazad van az-az URBAN elektronik által áttervezett QUAD405, a tranyói BD249C,és oldalanként kettő áramkör üzemel egy inverter segítségével,igaz így csak 8 Ohm.ig terhelhető,de oldalanként 400W-ot tud!!!
(valamit valamiért)

A FET-es pedig teljesen a rezós, de ha jobban megnézed az áramkört rájössz h. csak a meghajtófokozat Fet-es,a vége Full tranyós(8db/oldal)
2sk1058-2sk162,de a meghajtás elejében is van kettő,
ezek:2sk170-esek.
Ezzel az erősítővel lemehetsz nyugodtan 2 Ohm-ig,simán!

Amúgy köszi szépen!
(#) Stadi válasza Medve hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Nagyon ötletes. A 4 darlington a 4 parancskimenetre van akasztva? És jobb fölül az egy soros port?
(#) Tom025 válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Köszi mindenkinek a gyors választ!

Müszi!
Természetesen én sem a jó "kis" hangfalaimmal tesztelem először egy új erősítőm, mert féltem őket, hanem vmi kis hangszóróval, de ezután a teszt után nem nyilatkoznék a hangjáról. Mind1, nem kötök jobban bele.

Mex!
A tervezés nem gond, az mindíg szép nekem is, inkább a kivitelezés. Fotózni kéne megtanulnom, mert nagyon nem megy, a vasalás meg enyhénszólva is csak funkcionális, és sok vele az utólagos javítás, pepecs. Bár eddíg minden komolyabb nyákomat így csináltam, nem kedvencem a módszer. (Ez a legutálatosabb része sztem egy áramkör készítésének)

M. Béla!
Akkor jól láttam, ok! Hídba kötve, jó lehet..
Fetes: Most már értem, bár félrevezetett hogy mosfet amplifierként van mindenhol írva pedíg mégsem az, és a tranyók tokozása is nagyon a fetekéhez hasonlít (ilyen tokozású tranyóval még nem találkoztam csak fettel). Teljesítménye hol körül van? És mennyiből hoztad ezt ki?

Topinak: Nagyon baró az új, nem teljes képernyős méretű képeket megjelenítő szkript, csak "kicsit" emlékeztet a Myvipre (fúj)..

Üdv!
(#) Müszi válasza Tom025 hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Nem akarok kötekedni, de nem értem, mire akarsz kilyukadni....
(#) Tom025 válasza Müszi hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Kilyukadni nem akarok sehova, csak a véleményem mondtam el. Úgy gondolom, hogy egy működőképességi teszt után, ami egy kis gány VT TV-ből való hangszórón történt, nem életképes a "milyen jó a hangja" kijelentés. Kicsit nagyképűnek éreztem a kijelentést, ennyi. Elnézést kérek a rossz feltételezésézt. Persze kipróbálhattad azóta mormális hangfalon is, csak a kép még előtte készült, vagy lehet a kicsin is olyan meggyőző a hangja, amit kétlek, de mivel még nem hallottam csöves erősítőt muzsikálni, nincs viszonyítási alapom.
Viszont a gányolós megoldásokat nagyon nem szeretem, egy nyákot igazán tervezhettél volna neki.

Üdv!
(#) Müszi válasza Tom025 hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Ne aggódj, kap majd rendes nyákot, trafót, és huzalozást.
Csak ki akartam próbálni a kimenőtrafót, ennyi.
A kijelentést nem nagyképűségnek szántam.
Akkor inkább így fogalmazok: első benyomásra jól szól ezen a pici, régi hangszórón is.
(#) M.Béla válasza Tom025 hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
A végfok Max(2 Ohm-os terhelésnél)1200W-ot tud!(ha jól megvan építve!!!)
Az ára sem vészes,maga az áramkör a végtranyókkal eggyütt Max:10.000Ft/oldal
Plussz a puffer(6x10.000µF/63V) és Gratz híd=5000-/oldal

Szóval Kb:15.000Ft.ból megáll egy oldal.
(#) watt válasza Müszi hozzászólására (») Aug 21, 2007 /
 
Nem akarlak megbántani, de ezzel hiteltelenné teszed a csöves mítoszt, magadat meg nevetségessé! De valójában ehhez semmi közöm, úgy hogy rajta!
Következő: »»   108 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem