Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   118 / 289
(#) poros válasza m.gyula3 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Bár nem annyira vagyok otthon az elméletben de szerintem a kondenzátornak ebben a kapcsolásban csak annyi a szerepe,hogy a vissza rúgó feszültségektől megvédje a tranzisztort. Szikra közt csak egyet kell kialakítani a trafó szekunder oldalán. Valamit elnéztél nincs ott három szikra köz.
(#) m.gyula3 hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
én valami olyasmit olvastam a kondi erejétől függ a kimenő energia a drótra. Abból gondoltam a szikra közöket, hogy 3 áthúzott kör van ott.
(#) poros válasza m.gyula3 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Igen az inverteresnél úgy van , ott a feltöltött kondenzátor energiája van rásütve a gyújtó trafóra. A kapcsolásban a három kőr a csatlakozási pontokra utal. A trafóra kettő + a földelés.
(#) otto54 hozzászólása Feb 1, 2012 / 1
 
Sziasztok!
Biztosan volt már szó róla,de időhiány miatt most nem keresgettem.
A lényeg az,hogy a képen látható pásztornak kb. 8-10 órás üzem után oly mértékben megnő az áramfelvétele,hogy "kinyírja" a tápláló 500mA-es tápegységet.
A bekapcsoláskor,illetve azt követően jó ideig "normálisan" működik.
Találkoztatok-e már ezzel a típussal,illetve hibával?
Állítólag, más is tapasztalt már ennél a típusnál hasonlót.
Üdv. Ottó

pásztor3.jpg
    
(#) otto54 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szia!

Rákötöttem egy áramkorlátozós tápegységre és várom,hogy mi történik.
Ezt a melegedés dolgot feltétlenül megnézem!
Ennek a pásztornak esetleg fenn van a listán a kapcsolási rajza?

Üdv. Ottó
(#) dizi válasza otto54 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Helló.
Ezt a készüléket most is használod,vagy használják?
Mert előfordulhat,hogy a kerámia kondik amik ugye érzékenyek a hőmérsékletre a hideg hatására megváltoztatják az inverter rész frekijét ez miatt meg nő az áramfelvétel melegedni kezd a tranyó meg a trafó is előbb utóbb ki nyírja az adaptert,ezeket a kondikat ki kellene cserélni műanyag fólia kondikra és a táp kondit is nagyobbra.
Elég a szürke panel trafó körében található tranzisztorra hűtést tenni a tirisztor sosem fog felforrósodni.
Még egy tanács a pozitív ágba a tegyél sorosan egy 2-4 ohmos ellenállást aminek a teljesítménye 2-3 watt ez nekem bevált olyan pásztorok javításánál amiknek ugyanez volt a problémájuk.
(#) dizi válasza dizi hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Hoppá, most látom,hogy a 10 mikrós kondi mellett a doboz falára fel van szegelve egy stab ic is?
Azt is illik megnézni.

De miért kell bele a stab ic?
Valahol mintha már találkoztam volna ezzel a típussal.
(#) otto54 válasza dizi hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szia!
Ez az ellenállásos dolog jó ötlet!
A tulaj szerint az előző javításnál a tranzisztort cserélték.
Ez a kondenzátoros elképzelésed mellett szól.
Mivel most nálam a műhelyben jár,ott meg 13°C-nál nincs hidegebb,így lehet,hogy nem is fog jelentkezni a probléma.

Üdv.
Ottó
(#) Cavalier válasza otto54 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
És mennyi az áramfelvétel most? Tegyél rá egy jóóó nagy puffert, és úgy mérd, hogy átlagot mutasson. Én 1A-es tápot szoktam használni hozzá bár az átlag áramfelvétele csak 200mA körüli, de kisütés után megugrik.
(#) otto54 válasza Cavalier hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Az áramfelvétel jelenleg 200mA alatt van.
Most még működik,bár nem a szabadban,hanem a műhelyben van.
A legutóbb "kicsinált" táp 1500mA-es.
Még nem szedtem szét a tápot,de kíváncsi vagyok,hogy mi hibásodott meg.
Üdv.
Ottó
(#) Cavalier válasza otto54 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Lehet akár a tirisztor is, ha pl. túl érzékeny a gate-je, és nyitva marad, vagy túl jó az inverter és nem zár le a tirisztor, mert nem esik le az áram eléggé.
A tirisztor gate-je meg a föld közé rakhatsz ellenállást, illetve egy pártíz-száz ohmot az inverter után, hogy azon keresztül töltse a kondit.
(#) dbase válasza otto54 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Bővebben: Itt a rajza
Meg 2vel elötte azz én hozzászólásomnál a nálam megfordultnak a képe.
(#) otto54 válasza dbase hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Köszi,ez pont olyan,mint ami Nálad járt!
(#) otto54 válasza Cavalier hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Megcsinálom a módosításokat,mert nem szeretem,ha a javított cuccot visszahozzák!
Nem jó konstrukció esetén pedig előfordulhat!
Egyébként a legutóbbi táp,ami meghibásodott - MW3R15 típusú (Somogyi).
Kapcsolóüzemű. Így első "belenézésre" a T1A biztosíték olvadt ki,valamint a bemeneti dióda hídból 2 db dióda zárlatos lett.
(#) dizi válasza otto54 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Helló
A mostani hálózati adapterekben a primer oldalon a tekercs szigetelése alá betesznek egy hőbiztosítékot ami ha a tekercs felmelegszik az végérvényesen kiold azaz nem áll vissza és azt a jelenséget mutatja,hogy tönkre ment,át lehet kötni de én már csak akkor használom ha jelen vagyok egymagára sosem hagynám a lakásban.
(#) dizi válasza dizi hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Sajnos ismét nem sikerült módosítani a hozzászólásomat,ezért újból le írom...
Tehát amit az előbb írtam az a hagyományos vasmagos adapterekre vonatkozik,én nem nagyon szeretem e témában a kapcsolóüzemű tápok használatát, jó párat kipróbáltam mindnek az lett a vége,hogy tönkrement.
Nem bírták a töltés-kisülésből adódó ingadozást.
Ide a hagyományos adaptert kell használni.
(#) otto54 válasza dizi hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Helló!
Ez a táp már kapcsolóüzemű!
Holnap majd készítek róla képet is.

Üdv.
(#) dizi válasza Cavalier hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Helló
idézet: túl jó az inverter és nem zár le a tirisztor, mert nem esik le az áram eléggé.

A képen egy 3,5 wattos paneltrafó látható ebből adódóan nem lehet túl jó az invertere,ha még egy ferrit magos trafóról beszélnénk akkor azt mondom o.k.
(#) dizi válasza otto54 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Helló
Ne fáraszd magad azzal,szerintem mindenki látott már Somogyis kínai tápot.
Sima mezei vasmagos adapterrel használd (járasd) és lehet,hogy megjavul a gép, lehet hogy ez miatt csinálta a bajt.
(#) Remci válasza dizi hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Szia!

Így van. Az egyik ismerősöm is meg csinálta az oldalon található inverteres pásztort és ő is kapcsoló üzemű tápról járatta. Mikor már a 3. ment neki tönkre ( 1A-os ),azt mondta szutyok az egész. Akkor javasoltam neki a Somogyis tápot,abból is az állíthatót.Na azóta nincs vele baj.
(#) otto54 válasza Remci hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Szia!

Amennyiben jól értem,akkor a Somogyis tápból nem a kapcsolóüzeműt ajánlottad! (?)

Üdv.Ottó
(#) Remci válasza otto54 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Szia!

Pontosan.
(#) Cavalier válasza dizi hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
A túl jó az invertert idézőjelben értettem, hogy a tirisztorhoz képest. Inkább azt kellett volna írnom, hogy a tirisztor tartóárama elég kicsi, és az inverter begyújtva tartja. BT151-el nem szokott ilyen gond lenni, de ki tudja, mit raktak ebbe.
(#) dizi válasza Cavalier hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Hát igen, ennek tárháza igen széles általában ami olcsó és sok van belőle, találkoztam már orosz és csehszlovák típusokkal is.

Hát én most találtam Győrben egy műszaki boltban egy 70:700 tekercselésű 3x3centis kis ferritmagos trafót.
Meg építettem két azonos áramkört csak az egyikben hagyományos 6 voltos 3,5 wattos panel trafót tettem a másikba pedig a ferritmagosat ÉG ÉS FÖLD a különbség.
Hát rendeltem is belőle sok darabot.
Majd ha lesz rá mód akkor teszek fel képet róla.
(#) JZoli válasza dizi hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Ez a bolt esetleg a Varga féle alkatrészbolt? Csak azért kérdeztem, mer akkor esetleg én is megnézném!
(#) dizi válasza JZoli hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Helló azt nem tudom,hogy,hogy hívjŕk,de ott a színháztól nem messze van ez a bolt a lŕnya is eladó a boltban.
Szerintem nem sok ilyen bolt van Győrben.
(#) poros válasza dizi hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Ha egy kis szük utca. Picike kirakat akkor az lessz.
(#) dizi válasza poros hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Igen úgy valahogy...
Egyszer Győrben voltam dolgozni egy fesztiválon és el mentem ebédelni és így teljesen véletlen találtam rá.
Íme egy fotó a trafóról én a tranyót IRF640-el helyettesítettem és a pozitív ágba tettem egy 2wattos 3.3 ohmos ellent de persze a kitöltéssel is játszani kell
Ja a trafót IMPULZUS TRAFÓ NÉVEN KELL KERESNI!
(#) dizi válasza dizi hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
[OFF]Hogy ezzel a SAMSUNG GALAXI GIO -val milyen jó képeket lehet csinálni nem hiába 5 megapixel.
(#) dizi hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Én ezt a kapcsolás technikai megoldást alkalmaztam az impulzus trafóhoz.
Az 1 nanós kondi lehetőleg ne kerámia legyen,az IRF-re nem tettem hűtést de nem is volt meleg, inkább langyos,12 óra járatás után meguntam, hogy kattog így hát úgy ítéltem meg, hogy a kapcsolás életképes...
Persze javaslatokat a biztos üzem érdekében szívesen fogadok.
Következő: »»   118 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem