Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Spektrum-analizátor
Témaindító: (Felhasználó 518), idő: Okt 26, 2005
Témakörök:
Köszi! Majd nézelődök, most még ötlet, de remélem nem csak az marad . Szerintem a lényege, hogy a ventiket gyorsan tudjam szabályozni
Azért lehet ezt még fokozni....
Ilyet épített már valaki? Hol lehet beszerezni ezeket a csöveket? IN-13-as kivezérlésmérőt láttam már itt is,de azért ez kicsit szép.
Misi valóban látványos amit linkeltél,viszont ha megépíted akkor számolj azzal,hogy csak lassú vagy klasszikus zenéknél fogja szerintem nyújtani azt amit elvársz tőle.
Ha egy pattogósabb pop zenét vagy dubstep-et vagy hardcore-t hallgatsz akkor nem lesz valami látványos. Ha megszólal egy dob akkor idő kell még felpörög a venti,és ahhoz is idő kell még fellökdösi a pihéket amiknek idő kell hogy visszahulljanak.Ha pörgős a zene akkor sokat késik ami lerontja a látványt.Láthatod a videón is andalító zene szól mert csak úgy nyújt látványt. Azt meg gondolom nem tudod megoldani,hogy 1 másodperccel hamarabb kezdje el kivezérelni a basszust mielőtt megszólal. Azért sok sikert hozzá,és ha kész szívesen megnézném én is a videódat róla.
Heló! Hát igen sajnos ez az ára , de nem adom fel tanárokkal beszéltem azt mondták majd összeütünk valamit .
Köszönöm! A videó egy kicsit odébb lesz
Sziasztok!
Segítségeteket, szakértelmeteket kérném. Találtam a neten egy videót ami egy különleges spektrumanalizátort mutat be.Bővebben: Link Nagyon megtetszett, és szeretném megfejteni a működési elvét, és ötleteket szeretnék gyűjteni a megépítéshez. Remélem nektek is megtetszik és tudtok segíteni nekem. Válaszotokat előre is köszönöm.
Talán hungarocell golyók+sűrített levegő "okosan" adagolva.
Igen. Valószínűleg hungarocell. Meg ahogy a video végén látni, pc ventillátorok fújják.
Az érdekelne engem hogy hogyan lehet megoldani a vezérlését.
Ez nehezebb a nikecell golyóknál.
Ezt én is szerettem volna megépíteni. Sajnos, sehonnan sem tudtam szerezni kisméretű egyenáramú szelepeket.
Szelepek? Itt nem a ventilátorok fordulatszámát változtatja?
Hogyan értelmezhetem a rajzot?
Hogy egy szűrő és egy erősítő kapcsoláson keresztül felerősítjük a sima hangszóróhoz futó jelet, és az vezérli?
Milyen golyók lehetnek?
Az eredetiben nem használ szelepeket, csak PC-s ventiket, amik PWM jellel pörögnek FFT feldolgozás alapján.
A golyók em homogének, azaz nem egyformák. Lehet nikecell is, de szerintem az túl könnyű és nem esik vissza elég gyorsan, hanem inkább kavarog. Alul fellül szűrő (felül nyitott, különben turbulencia lesz és nem függőleges lesz a repülés). Kell a ventihez légterelés a kavargás ellen. Amúgy tök egyszerű az egész, de nem analóg szűrős, hanem FFT digitális mikrovezérlős mint ez Csak LCD helyett venti PWM
Milyen anyagból lehetnek a golyók?
Mit jelent a PWM jel? Tudsz esetleg kapcsolási rajzot róla? Vagy valamit amivel el tudok esetleg indulni?
Ez a hangszórós megoldás sem hangzik rosszul, csak hangos lenne a működése. És nem vinné fel a golyókat olyan magasra. Vagy tévesen gondolom?
Sziasztok!
Utánépítettem Attila spektrum analizátorát, de két oszlopot nem tudok életre bírni. Nagyon halványan pislákolnak, de ha a 7660-ast az ujjammal rövidre zárom, világít az összes LED. Én a BC337-es tranzisztorokra gyanakszom. Próbáljam meg kicserélni őket, vagy mással lesz a gond? A másik dolog, hogy a gyengébb jel esetén - ami még nem villantja fel a LED-et - halványan pislákolnak. Ez az LM3915-ös hibája,vagy a maradék gyanta vezet át?
Sziasztok!
Tud valaki olyan real-time spektrum analizátor programról, mint pl. a Foobar 2000-ben van, de 50Hz alatt is mér? Tehát hangfrekvenciás tartományban kellene működnie, 20Hz-20kHz között. Köszi.
Köszönöm az ötletet, de sajnos nem pont ilyenre gondoltam:
- a hangkártya bemeneteinek jelét várja (vagy nem találtam, hogy lehetne az éppen lejátszott műsort megfigyelni) - nem oszlopok vannak, hanem "analóg" spektrumot látok. Ha rosszul, vagy felületesen néztem a progit, akkor sorry, és kérnék némi segítséget, hogy lehet az említett irányba vinni a dolgot. Viszont van egy újabb remek szkópom/s.analizátor progim amit eddig nem ismertem...
Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy valaki csinált már hasonlót? Bővebben: Link Ha igen merre lehet hozzá dokumentációt találni? Meg érdekelne, hogy 20 oszloposra átlehetne-e alakítani. üdv szaky27
Sziasztok!
Kinéztem magamnak ezt a kapcsolást először csak a sávszűrős részét építettem meg, és olyan problémám van hogy a 324 es 8 as kimenetén emelkedő tápfeszt mérek szinte tápfeszültségig kúszik fel. Én túlvezérlődésre tippelek, szerintetek? A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
Ha túlvezérlődik, R3-510K-s visszacsatoló ellenállást csökkentsd ami P1-gyel van sorba.
Igen azt próbáltam,sajnos nem hárult el a hiba.
Hello! Minden IC kimenetén 0V egyenfeszültségnek kell lenni. Ha ez a 8-ason nincs meg, akkor a 9 és 10 bemeneteken kell valami szakadást mérni. Vagy a visszacsatolás R12 körében.
De most látom, hogy ez "féltápfeszültséges", és az LM3916 referenciájából kapna 4V feszültséget. Vagy is a másik VU panel nélkül nem működik jól a bementi rész. Tehát nem 0V, hanem 4V lenne minden kimeneten. A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
Értem, köszönöm akkor lehet ezért kaptam is fals eredményt lehet felkúszik 4V-ra, holnap mondok biztos eredményt.
Adj 4V feszültséget az Usr pontra és már is látod, mi történik.
Hali. Megépítettem az Atilla86 által publikált spektrum analizátort, és a gondom az, hogy az alsó sorok (mikor mennyi) állandóan világítanak, mintha valami zavart szedne össze. valamikor csak 2, de valamikor fokozatosan növekszik, és már 5 sor is világít.. Miért?
Hello! Kicsit "széles spektrumú" a kérdés. Nem lenne célszerűbb a fokozatok között méregetni? De ha "mikor mennyi", akkor lehet valami lóg a levegőben. Mondjuk pld. a táp, vagy valamelyik bemenet..
Az érdekes az, hogy van 2 sávszűrő panelem, és 3 vezérlő panelem, és mindegyik kombinációval ezt csinálja.. Hogy érted, hogy a táp lóg?
Általában analóg áramköröknél, a kimenti feszültség vándorlását, vagy tápfesz hiánya, vagy bemenet szakadt bekötése szokta okozni.. De először mérni kell, majd eztán spekulálni. Nem fordítva..
|
Bejelentkezés
Hirdetés |