Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   156 / 308
(#) pepe091 válasza patexati hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Köszönöm, az már jó nekem ha kb. annyi, Állványos mini drillben használnám, csak gondolom tartósabb mint Ezek mert nálam ezek, ha már jobban kopott akkor hamar törik. Hátha a másik nem.
(#) nagy hoho válasza satlokk hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Ha erre jársz tudok adni az ALKOTÓ mester nyáktervéről készült vasalható münyomót. Csak vasalni kell.
(#) satlokk válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Okés előre is köszönöm!
(#) Renji_823 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Esetleg citromdíjat?
(#) nagy hoho válasza Renji_823 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Üdvözlünk a fórumon! Még csak 2006-nál jársz? Bele kell húznod még előtted van kb. 1110000 hozzászólás!
(#) nagy hoho válasza satlokk hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Nincs mit.
(#) zenetom válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
De gonosz vagy!
(#) satlokk válasza zenetom hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Mindet időben kell elkezdeni!Vagy nem?
(#) zenetom válasza satlokk hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
De..
(#) satlokk válasza zenetom hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Szerintem másként meg nem is szabad..........
(#) nagy hoho válasza zenetom hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Nem vagyok gonosz csak furcsának tartottam egy 6 évvel ezelőtti hozzászólásra reagálni.
Gondolj bele én a 66. évemet taposom, és mondjuk hat év múlva hozzászól valaki egy mai hsz-hoz ,közben én már régen feldobtam a bakancsomat és a kukacok széthordtak a stiglinc kertben. Szerencsére Viktor jó egészségnek örvend.
(#) satlokk válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ezzel én is egyetértek.Az utólsó megjegyzésed: remélem egyre gondolunk?
(#) Imi65 válasza Topi hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Idézet:
„Hajlott lábú ellenállások, meg kiforrasztott vacak tranyók, meg ... sorolhatnám. Ezek tipikusan olyanok, hogy elteszi az illető, hogy majd egyszer kiválogatom, meg egyszer majd bemérem. Na.. ezeket lehet egyből kukába is dobni”

Egyszer volt, hol nem volt, hozzám került egy nagy zacskó levágott lábú ellenállás. A fene se válogatta, egy nagy kartondobozba elvittem a börzére - ingyen elvihetőnek az ablakpárkányra. Az egyik börzézős felkapta, és a nagyterem előtt - ismeretlen körülmények között - a küszöbre borította. Legalább egy évre rá valakinek meséltem, hogy 10.000 ellenállást kiborított egy faszi, erre az egyik mellettem álló megszólalt: Én voltam az!
Remek, remélem, itt is olvassa!
(#) csikosgabi hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Sziasztok. Gondoltam megmutatom mit csináltam egy pár hete. Elég sok gond volt a három fázissal a műhely környékén, nem volt nulla néha meg kontakt hiba mindenütt ezért újrahúztam az órától és kicseréltem mindent. Szerintem nem lett rossz. Egy szépséghiba, hogy csak két kisebb dobozt kaptam nem egy nagyot de hát jó így is. A tömszelence nagyon hasznos mert most bányásztam ki a hóbol a dobozt
A másik pedig "kis akku töltő". Nagyapámtól örököltem. (egy pár éve kerestek már honvédségi múzeumból, hogy ők nagyon szívesen megvennék de nem adtam oda) Hát nem a Tacskós vagy Obis fajta. 12, 24, 36, 42, 54, 66 Voltot tud és max 25 Ampert. Szeretem
(#) satlokk válasza csikosgabi hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia! A töltő brutál komoly!
(#) Inhouse válasza satlokk hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Köszi, láttam, onnan az ötlet! De ha bedurvulok, akár le is csavarozom!

Üdv
Inhouse
(#) nagy hoho válasza satlokk hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Én Vicsys-re gondoltam és Te?
(#) nagy hoho válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Az idézetre reagálva: Ha valaki nyugdíjból él és heted hét határban nincs elektronikai bolt akkor másként vélekedik. Akkor a bontott alkatrésznek is van becsülete. Mondhatnánk, hogy lehet rendelni a futár kihozza.Valóban amikor a fényképezőgépemhez kellett két darab csatlakozó darabja 160.- Ft akkor a futárral együtt 1800.- Ft-ba került.
Jó üzlet volt. Minap vettem négy darab Li-ion töltés vezérlő ic-t 610.- Ft/db. Szállítás után 4000.- Ft lett a vége.És sorolhatnám.
(#) satlokk válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Bocsi én sajnos másikra de ez nem ide való!ÜDV!
(#) satlokk válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Sajnos ez a vidék átka,de azért meg van sokkal több előnye is!
(#) bankimajki hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Sziasztok, teramidból (olyan, mint a dolomit) merjek mechanikus hajtáshoz perselyeket csinálni, vagy inkább szerezzek bronzot valahonnét?

Üdv.: Miki
(#) zenetom válasza satlokk hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Például? [én sem nagyvárosban élek]
(#) nagy hoho válasza bankimajki hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Valami nem, stimmel a dolomit egy kőzet.
Viszont ismerek metamid, danamid, ekrazit nevű anyagokat.Az utóbbit nem ajánlanám perselynek. Én már csináltam teflonból is perselyt. Nagyobb igénybe vétel esetén a bronz az igazi.
(#) satlokk válasza zenetom hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Természetesebb környezet,átlagban jobb levegő,és ha az étert szennyezi az ember akkor könyebb antennákat telepíteni,stb....
(#) bankimajki válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia, sokat agyaltam a nevén és ez ugrott be, de amúgy a danamidra gondoltam, (ahol vettem ott meg teramidot mondtak) Viszonylag kis fordulatú mechanika lesz, de elég nagy nyomaték átvitelére. (Ford. szám: hajtás felől max. 800 ford./min. és ez lesz 1:3 arányban lassítva, a hajtás felől max. 10Nm-es nyomaték lesz és 5mm-es tengelyre kellene valami egyszerű de nagyszerű dolog. Csapágyazni ezt a részt nem szeretném, bár az lenne az igazi. Bár ha a tengely felülete kellően sima és nem éri szennyeződés, akkor szerintem ez a danamidos persely sem lehet olyan rossz, vagy gyorsan elkopna?
(#) nagy hoho válasza zenetom hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Az előnyök részemről azt jelentik, hogy Magyarország legszebb tava mellett élek. Szeretem a természetet, és nagyon sok időt töltök a szabadban: Horgászok, fotózok, csónak túrákat vezetek. Családi házban élek és nem a hetediken egy nagyvárosban.Nincs zaj és szmog, Az vidéki emberek sokkal közvetlenebbek és segítőkészebbek mint a városiak. Mivel még tíz évvel ezelőtt Pestmegyében laktam Pesttől néhány kilométerre Így van összehasonlítási alapom.
Egyszer eltöltöttem egy hetet Gyomaendrődön is a Kőrös holtága mellett. A esti szúnyogokat leszámítva- ami nálunk is van- jól éreztem magam. Persze tudom mást jelent ott élni és mást ott nyaralni.
(#) zenetom válasza satlokk hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Mondjuk ez igaz.
(#) nagy hoho válasza bankimajki hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Danamiddal szoktam dolgozni leginkább esztergálom, fúrom, fűrészelni nagyon nehéz. Megmunkálás közben erősen melegszik.Perselyt nem készítettem még belőle így hasonló helyzetben én bronz siklócsapágyat vagy golyóst tennék az adott helyre. De ettől még lehet jó. Egy mechanikust kellene megkérdezni. SALáta biztos tudná.
(#) bankimajki válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
A megmunkálás nehézségeit ma megtapasztaltam.
Egyéb helyre is az kerül. A fűrész nem szereti. A fúrásnál hűteni kell. Viszont nekem elég keménynek tűnik emiatt gondoltam az ilyen jellegű felhasználásra. A kis esztergámban is ezek a perselyek, igaz ott csak a szánszerkezetnél vannak használva és nincs forgó mozgás.
(#) elektrorudi válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Idézet:
„Az előnyök részemről azt jelentik, hogy Magyarország legszebb tava mellett élek.”

Te is Délegyházán laksz?
Következő: »»   156 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem