Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   63 / 74
(#) HANGG hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
skacok hol vagytok várom a segitséget már napokuta nemir senki.
[b][/b]
(#) zitzaki válasza HANGG hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Tudnám ajánlani a Garry elektronic fórumát ha itt nem kapnál választ.
(#) kamaro hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Sziasztok! Szerintetek egy ilyen láda után a mellékelt tervben lévő mekkora változtást jelentene? Sokkal erőteljesebb lenne? Érdemes cserélni? (4X5 m szoba) Az nem baj ha van aki szerint túl hangos lenne mert én azt szeretem. A mostaninak elég sok hibája van ezért kéne már valami jobb...

kick.gif
    
(#) zitzaki válasza kamaro hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Egyrészt nem tudjuk a w-be milyen hangszóró megy másrészt a tölcsér nem éppen szobába való ha jó hangszóró is lessz benn akkor is csak mindent össze fog rázni de mélyed nem lesz normális. Amúgy ez a láda nem képes sub hangokat kiadni kb 50 Hz lehet az alja. Szobába band-pass b-reflex meg a zárt ami elfogadható de ha hangosat akarsz akkor az utóbbit felejtsd el.
(#) kamaro válasza zitzaki hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Értem és akkor milyen bass reflex ládát tudnátok ajánlani amitől mélyem is lesz és brutális ereje van? (Nem baj ha mindent összeráz)
(#) ptesza válasza kamaro hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Építs egyet JBL GT4-12 vagy vagy valami hasonló hangszóróval. Akkor legalább olyan formát csinálsz amilyent szeretnél.
(#) Akashi hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok.

Remélem ebben a fórumban hamarosan kapok választ.
Belemélyedtem a hangszórós/hangdoboz építés témába.
WinISD programmal számolgatok, kipróbáltam pár 12" hangszórót, de mindig számomra hihetetlenül nagy ládaméretek jönnek ki, hogy emeljen is a mély tartományban. Volt hogy 1000 liter felett.... Pl. az egyik reflex doboznál egy 12"-os magnat subhoz 115 literes dobozt számol, pedig a gyári reflex doboz amiből ki lett szerelve ez a hangszóró jó ha van 30 liter. Miért?
(#) ZsoloMC válasza HANGG hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Szia!
Mit szólnál egy Reflex copy ládához?
Nekem van egy pár ebből gyáriban és igencsak leadja amit kell. Nyugodtan oda tehetem a 18 colosok mellé.

http://nightmarecorp.5mp.eu/kepgaleria_nagyitas.php?azonosito=night..._2.jpg

Bár van vele kis munka érdemes lenne bele rakd azt a két hangszórót.
(#) ZsoloMC válasza Akashi hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Üdv
JBL progit próbáltad? Winisd nekem is viccelődött már. JBL általában jó eredményt ad ha valósak a paraméterek. Esetleg leírhatnád a hangszóró adatait.
Hátha nekem más eredmény jön ki.
(#) Farkas Zoltán válasza ZsoloMC hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Hali!
Esetleg ha van elegendő szabad területed probálkozhatsz.
Martin+118+Crest Audió CA-9+Xilica rendszer proci
FZ

WS18X.jpg
    
(#) ZsoloMC válasza Farkas Zoltán hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Ütős összeállítás. De nem mindenkinek van ilyen cucc kéznél.
(#) ECL82 válasza Farkas Zoltán hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Szia, mit tudsz a Xilica rendszervezérlőről? Neked van? Mik a tapasztalataid? Üdv
(#) Farkas Zoltán válasza ECL82 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Szia!
Az ára miatt csak nagy rendszerekhez ajánlom.
XTA után az elsők között van.
Van más procim is DBX, BEHRINGER, de föleg a 2Khz fölötti tartományban sokkal szebb a hangja.
Laptoppal folyamatosan lehet állítani, rendezvény alatt is.
Ha van lehetőséged rá vegyél egyet, nem fogsz csalódni benne..
FZ
(#) ECL82 válasza Farkas Zoltán hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Természetesen nem magamnak és nem is én venném. Egy hangosítócégnél dolgozom, s gondolkodunk egy ilyenen! A Behringereket kinőttük már. XTA-ért csorog a nyálunk, de az aranyárban van. Esélyes még a BSS vagy a DBX, de nagyon kedvező árban találtunk Xilica-t, csak nem ismerjük, ezért kérdeztem. Te milyen rendszerhez használod?
(#) Farkas Zoltán válasza ECL82 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Gyakorlatilag bármilyen renszerhez kitünö.
Személy szerint Martin subokhoz, RCF nagy topokhoz használom.12.000 W sub, 4500 W Top.
Vezérli a DJ monitorokat, 4 bemenet 8 kimenet.
Crest Audió CA-9, sub, PRO 8200 top.
BP-en egész nyáron, minden nap szabad téren.
(#) elektrojános hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Helló,

van egy kültéri hangosító szettem,de a magas része elszállt.A tölcsér emilar eh 800-as a driver pedig rcf n580-as.A drivernek lőttek.A gondom az lenne,hogy nem tudom,hogy milyen driverrel lehet pótolni.A tölcséren 2 csavar van hátul.kép
(#) ZsoloMC válasza elektrojános hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Üdv!

http://www.pako.hu/aruhaz/lista/1007/options/gyarto:165/

Itt megtalálhatod a megfelelőjét. Bár ez a tipus épp nincs.
De érdemes felhívnod őket. Segítőkészek.
(#) elektrojános válasza ZsoloMC hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Köszönöm
(#) kiss.ferenc hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Jó estét az Uraknak!
A fejembe vettem két tölcséres mély-láda épitését, mégpedig Hog Scoopot szeretnék. Tanácsot szeretnék kérni: szerintetek a 18colos hangszóróhoz méretezett ládát épitsem meg EW-18HN hangszóróval? Vagy a 15colos hangszóróhoz tervezett ládát 15colos Eminence hangszóróval? Az eminence komolyabb márka, de az ew-18hn is elég jó és nagyobb is.
(#) sound.man válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Én nem csinálnék hog scoop-ot. Akkor ha már nagyot akarsz cipelni az eredeti eminence 18"-os rutse-t. Viszont ha bentre kell akkor a dynacord F17 vagy F18-al jobban jársz szerintem. Én W mélyládát fogok szerintem csinálni 18" fajtából.
(#) kiss.ferenc válasza sound.man hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Azért akarok hog scoopot, mert eddig mindenki azt ajánlta és azt mondták hogy jobb mint a rutse. Meg amúgy sem akkora óriási nagy az a láda, szerintem nem nehezebb mint 80kg. Az F17-el én is szemezgettem, termekben biztos jó, de szabadtéren lehet kevés, és a belevaló beymát sem tudom megvenni bele, az EW-18HN-el meg lehet, hogy nem szólna szépen.

(még egy kérdés: első ránézésre nekem nagyon kicsinek tünik az F17 láda, akkor hogy tud mélyre menni? És hogy van jó hatásfoka?)
(#) sound.man válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Nagyobb a hatásfoka mint egy sima bassrefinek, és diszkóra hangosításra elég mélyre megy, csak a dynacord rendszervégfok vágja az alját elég keményen azért szól ütősen. Nem tom szimulálták a hog scoop-ot, de a szimulálásnál annyit se tudott mint a super scoop-er. A eminence meg körübelül annyit szól mint a super scooper csak sokkal egyszerűbb megépíteni. 1méterx1méterx60 szerintem simán fogja tolni a 100 kilót. Eredetileg Ev nyomó van az F17-be és szerintem más hangszóróhoz is át lehet alakítani, hogy megfelelően szóljon mivel a dynacord ugyan azt a hangszórót rakja az összes ládájába. (F17, F18, B6 stb) Gondolkoztam énis rutse-n de annyira nem erős mint amilyen nagy és ez biztosra mondom neked, hogy két F17 tuti, hogy erősebb mint 1 rutse és kisebb is mint a hog scoop és valószínű, hogy attól is erősebb.
(#) kiss.ferenc válasza sound.man hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Értem. Akkor szerinted érdemesebb f17el próbálkozni, mint a hogy scoop-al!?
(#) hammer14 válasza kamaro hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Hát én nem ajánlom!

Mélyebbre sem fog menni hangosabb meg sub tartományba nem lesz!
(#) zitzaki válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Személy szerint én az F18-at tudnám ajánlani és kültérre is használható mivel egy sima bass reflex és egy F18 doboztól távolodsz akkor a reflex dobozt sokkal hamarabb és kisseb távolságból fogod halkabbnak érezni mint az F18-at vagy egy tölcsérest. Ha tölcsérest építesz az mélyre nem fog menni kis ládával az biztos. Meg emberi méretű tölcsérektől sub hangokat nem igen lehet várni maximum akkor ha több van belőle.
(#) sound.man válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szerintem igen. Nekem még a 18"-os W mélyláda tetszett az szólt nagyon, igaz kel tolni bele a wattokat, de mibe nem? F18 mélyebbre megy mint az F17, valamivel erősebb is.
(#) kiss.ferenc hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Megfogadom a tanácsaitokat! Valaki feltenné a láda rajzát legyetek szivesek, hogy jobban áttanulmányozzam. Köszönöm elöre is!
(#) kiss.ferenc hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
(#) gida válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Feb 14, 2012 / 1
 
http://wizardaudio.hu/hasznos.php
Itt van sok terv Ha gondolod nézd át
(#) kiss.ferenc válasza gida hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Köszi szépen, de nincs közte, nem találom sehol. Lehet hogy nem publikálták a rajzot.

Még egy kérdés: Az f17 mennyire megy mélyre? és hány db-t tud?

Ha nem találom meg az f18 rajzát, akkor lehet hogy muszáj lesz f17et csinálni, de f17bol meg két verzió van, nem tudom, hogy melyik a jobb.
Következő: »»   63 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem