Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   58 / 239
(#) kameleon2 válasza Steven84278 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Szia! Ez normál autó indítóakku. Mit akarnál róla hajtani?
(#) Proci_85 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
db != dB. Neki db-ra lesz szüksége
(#) StMiklos válasza Steven84278 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Szevasz!
Nem igazán, ezek az akkuk nem szeretik a lemerítem-feltöltöm üzemet, nem arra csinálták, ha utánagondolsz az autóban sem így szolgálnak.
A napelemes szigetüzemű akkuk nem véletlenül ca. 3* annyiba kerülnek..
Üdv: StMiklos
(#) Steven84278 hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Hali. Napelemes használatkor kb. mekkora élettartama lehet ezeknél számítani? Erre kéne: teszt célra, részben a világítást megoldani róla, talán nyáron kisebb szivattyút rákötnék. Üdv.
(#) kameleon2 válasza Steven84278 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
A gyártó megad töltés-ürítés ciklust az akksira. Ez magáért szokott beszélni. Én is konzultáltam akkussal, mert pengeélen dolgozik a rendszeremben a solar akku is. A szivattyú esetében nem is javasolnék mást mint solar akkut. Főleg ha sok autonómiára van szükség és kevés a napelem.
(#) elhungaro válasza Steven84278 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Napelemes akkuk kb 7-10 év! Bármit mondanak sajnos ez a valóság!
(#) kameleon2 hozzászólása Feb 17, 2012 /
 
Sziasztok! Talán jó hír a napimádóknak, hogy kapható már egy kompakt kialakítású napelem-hálózat konverter. Azaz a bemenete direktben a napelemre csatlakoztatható, a kimenet pedig 230V. Azaz kifejezetten kis hálózatok, vagy kis hálózati fogyasztók ellátására alkalmas. Igen ez egy inverter más néven, de kompakt kialakítása miatt a napelem csatlakozó doboza mellé direktben felszerelhető - kültéren. Így végre azok is direkt energiához juthatnak, akiknek a drágább inverterek beszerzése gondot okozott, de már megépítették a napelem tábláikat. Műszaki adatok a mellékletben. Ami a legfőbb, hogy mindig annyi invertert kell csak megvenni, amennyire éppen pénz van
(#) kutató válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Szia!
Mennyi az ára?
(#) greenpower válasza kutató hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Hali
A másik kérdés pedig hogy elismeri -e a szolgáltató? A kínaiakat nem nagyon szokták

Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza kutató hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Árat még nem tudok, de amint megvan írom. A szolgáltató még nyilván nem ismeri el - mivel mi is csak most kaptuk az értesítőket, tehát szigorúan szigetüzem. Annyit tudok már, hogy színuszos és Powerline-on kommunikál
(#) greenpower válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Hali
De ha szigetüzem, akkor kell legalább egy 5-10-szer nagyobb teljesítményű szinuszos szigetüzemű inverter amire rá tud szinkronizálódni, mert ha nincs AC hálózat akkor biztonsági okokból le kell kapcsolnia.
És ha már megvan a 1,5-2kW-os szigetüzemű akkor én személy szerint arra kötném a panelokat és nem költenék pénzt visszatápláló mikroinverterre. Bár hatásfokilag lehet hogy jobb, de költséghatékonyságban nem hiszem.

Legalábbis szerintem, ha tévednék javíts ki .
(#) Barret válasza greenpower hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
1 baj van a szigetüzemmel,mégpedig az energia tárolása...
Mert a hálózatra táplálásnál nem jelentkezik a megtelt akksi problémája Mindig kihasználod a maximális panel teljesítményt.
(#) kameleon2 válasza greenpower hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Teljesen igazad van. Azonban ez éppen nekünk, kispénzű magyaroknak jó, mert nem kell egyből egy többszázezer forintos inverterrel és egy-két stringnyi napelem táblával indulnod Ha csak - mint nálam egy kapumozgatót, vagy egy kisebb keringetőszivattyút kell ellátni, arra máris elegendő - és voila - az energia már ingyen van.... Nem beszélve a lakóautókról, hétvégi házakról stb, ahol például csak egy darab riasztót, GSM adaptert stb kellene ellátni árammal. Hatásfokban biztosan nem jobb, hiszen itt is igaz - a nagyobb -jobb. Ráadásul egymástól távolabb is könnyebben kialakíthatsz fogyasztási helyeket és nem kell drága rézkábellel összehuzalozgatnod mindent...
(#) glaci hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Kedves fórumtársak!
Miért kell a napcellákat lapos vezetékkel huzalozni?
Nekem rengeteg különböző méretű sodrott gyengeáramú vezetékem van. Azzal nem köthetők össze?
(#) kutató válasza glaci hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Visszakérdezek. Próbáltad? Szerintem a sodrott vezeték alakjánál fogva henger alakú. A cellához forrasztott sodrott vezeték meg az üveg vagy polylemezekk között légrés lesz.
(#) glaci válasza kutató hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
És a lapos vezeték és üveg között?
(#) greenpower válasza glaci hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Hali
Nem a légrés a lényeg hanem a forrasztás felülete a napelem és a huzal között. Ha lapos a vezeték sokkal nagyobb felületen van a napelemhez forrasztva ,nem szakad le róla olyan könnyen és kisebb az átmeneti ellenállása is. Ráadásul a forrasztás sokkal könnyebb mert a réz lapos huzal már be van futtatva forrasztóónnal. De ha nagyon türelmes vagy akkor szerintem 2,5mm2 sodorttal is el lehet bíbelődni csak az a kérdés hogy meddig bírod türelemmel mielőtt a cellák látnák a kárát.
(#) greenpower válasza greenpower hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Magyar napelemes tetőcserép, mítosz vagy valóság? Amerikában már évek óta árulják.

Bővebben: Link
(#) poros válasza greenpower hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
A hazai feltalálóról sem hallani mostanában. Egy cikkben hazai gyártást és hazai felhasználói kedvezményt ígért.
(#) kameleon2 válasza greenpower hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Maga a cserepes megoldás nem magyar ötlet. tetocserep1 tetocserep2 tetocserep3s Mi is árulunk ilyet Alumínium tetőrendszer részeként. A Bramac változat is kapható. Kitűnően ki lehet vele használni a teljes tetőfelületet - elméletben. Azonban van néhány Achilles sarka. Az egyik az ára, a másik a csatlakozások mennyisége és minősége, és persze a hajlékony napelm miatt a hatásfoka is rosszabb. eattekintes video
(#) kameleon2 válasza Barret hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Azért nem temetném a sziget üzemet sem, hiszen ez csak addig kérdés, amíg valaki ki nem ötli Kolombusz tojását. A magyar hudrogénakku sem rossz megoldás. 1db videokazetta méretű akksiban 80 l hidrogén. A feltalálóval beszéltem, ha átlövik a cellát, akkor sem robban fel. Ha jól van izolálva a rendszer, például bugyborékoltatókkal - teljesen biztonságos. Összemérhető az ára az akksival, csak éppen magasabb a ciklusideje és az energiasűrűsége. Ha sorozatgyártásba tudna kerülni - nyilván sokkal olcsóbb is lehetne. De ez csak egyfajta -már elérhető- megoldás.
(#) kutató válasza glaci hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Szerintem hasonlítsd össze a két vezeték vastagságát, de a puding próbája az evés.
(#) kutató válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Üdv!
Hol lehet utánanézni ennek a hidrogén aksinak?
(#) erbe válasza kutató hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
(#) Barret válasza glaci hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Én így raktam össze az eddigi utolsó panelemet.
Ebbe sehol sincs "lapos" vezető...
Rövid zárban 3,74A-t tudott téli napsütésben.
Ennyi amperhez nem kell nagy keresztmetszet...

3,74A.jpg
    
(#) cimopata válasza erbe hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Remek dolog ez az akku, csak kérdés hogy mikorra kerül a boltok polcaira.

Manapság ez a nagy kérdés a "magyar" találmányoknál.
(#) kutató válasza cimopata hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Általában 1m3 földgázból 3KW energiát állítasz elő. 1m3 hidrogénból?
(#) Apec válasza kutató hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Ez neked hogy jött ki ?
+ kevered a hőmennyiséget a teljesítménnyel !!!
(#) kameleon2 válasza cimopata hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Már megvásárolható. A gázfelhasználásról én is csak annyit tudok, hogy 3 azonnali mód kínálkozik: 1. elégetés - magas (80-90%)hatásfok = hőenergia. 2. gázmotorban égetés ~30% hatásfok = mozgási energia = hőenergia+villanyáram. 3. tüzelőanyagcella ~60% hatásfok = villanyáram+ hőenergia. Azt azonban, hogy milyen mennyiségű hidrogén kell mennyi időn át és mekkora teljesítményt nyerhetünk már nem tudom kiszámolni - mert abszolút nem értek hozzá. Annyit tudok, hogy hagyományos városi gázból a 24kW-os kazánomat 27m3 látta el a -15 fok környékén. Azt, hogy ehhez mennyi hidrogén kellene - nem tudom - pedig jó lenne tudni. Csak annyit tudok, hogy gázmotornál hidrogén + gáz keverék kell, hogy ne menjen tönkre a motor. Ha netán van köztünk valaki aki jobban ért ehhez - szívesen venném a válaszát az adott kérdésekben én is. Főleg a mennyiségeket illetően, mert az "akksi" adatait már tudom.
(#) greenpower válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Fűtőérték (kWh/m3)
Bővebben: Link

Hidrogén: 3.25kWh/m3
Földgáz: 9,7-12,5 kWh/m3

Tehát egy 30% hatásfokú hidrogén üzemű gázmotornál kb. 1kWh elektromos energia nyerhető 1m3 hidrogénből.
Következő: »»   58 / 239
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem