Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hetra hegesztő
 
Témaindító: mega360, idő: Jan 31, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 5
(#) moltam válasza mega360 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Melyiket?
Szerk.:Bocs ugyanaz a kapcs csak más oldal
(#) mega360 válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Most olvastam hogy szülinapod van ,Boldog szülinapot kivánok.
Még lenne egy kérdésem a hegesztövel kapcsolatban.
Tudnák venni olcsón 2-db hegesztöbe valo egyenirányitot,és azt szeretném megkérdezni ,hogy érdemes lenne belerakni a 100-as hetrába?
Ha igen ,a másik kérdés.
A gyujtofeszültség 40 volt ebböl a dioda hány voltot vesz le,tehát lehetne még vele hegeszteni?
(#) kunbelaehun hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
helo!
azt szeretném megkérdezni,hogy egy "hetra 140/200"-as hegesztőnek mekkora hállózati biztosíték kell ha 230v-ról akarom használni?
előre is kösz a választ!
(#) Imi65 válasza kunbelaehun hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Talán ez a leírás sokat segít.
(#) tar.sandor9 hozzászólása Feb 25, 2009 /
 
szevasztok! van e köztetek olya egyén aki már a hetra szekunderét egyenirányitotta és ugy heggesztet vele.Mik a tapasztalata,miként viselkedik a heggesztés alatt a trafo milyen nagyságu a hütőborda kösz a válaszokat
(#) svebis.zoltan válasza mega360 hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
üdv.érdemes megcsinálni nekem is hetra 100 van én is megcsináltam ,de 4 diódával graetz hidba kötve .a diódákat hüteni kell! hütöbordára szerelni és ventillátorral hüteni. nekem sikerült beszereznem 200A tergoncaakkumulátor töltö diódákat beszereznem.
(#) szulek hozzászólása Máj 30, 2009 /
 
hello! Adott egy Hetra 200sve hegesztő csak az a baj hogy nem tudom a trafót bekötni tudnátok nekem küldeni egy kapcsolási rajzot?
(#) witi válasza tar.sandor9 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Üdv!
Pár éve egyenirányítottam hetra 140/200-omat.Könnyebben gyújt , nyugodtabb az ív és szebb a varrat.A dióda hidakat hegeszéstechnikai boltban vettem kb 3500 huf volt darabja.Mivel 1f-ra csak 150 A -ig volt , tettem bele kettőt, szó szerint cipőskanállal.
Hűtésnek két db 10x10cm-es ventit raktam bele.
Ha érdekel teszek fel képeket.
(#) dekizs válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Az áramszolgáltató "B" karakterisztikájú megszakítót szerel fel. Ennek nincs tűrése. "C" nem használnak, nem áll érdekükben. Így nagyobbra kell cseréltetni. 25A ingyenes, persze ha a fővezeték alkalmas rá!
(#) tsanyesz hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Sziasztok!
Vélemény érdekelne egy Hetra trafóról. Ha jól tudom 130/180 a típusa. Ez nem söntszabályzós, hanem egy 6 fokozatú kapcsoló van rajta (0-5). Van még rajta egy 220/380V váltó kapcsoló, valamint egy ki-be kapcsoló. Van esetleg valakinek ilyen? Mennyit ér egy ilyen gép, gyakorlatilag munkakábelek nélkül, elektródafogóval. Nem egy mai darab,egy kis felújítás ráfér, de egyébként működik.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) klimás56 válasza tsanyesz hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Szia! Szerintem egy strapabíró tarfó! Kérdés persze milyen célra akarod használni! Nálam egy épitkezést átélt egy ilyen , kapott az mindent és hiba nélkül üzemelt.
Ha van elég villanyod (3 x 3 fázis) otthon és ott is akarod használni, akkor ez fontos:
-2 fázisról megy a nagyobb feszültségü üzemnél, itt elég a 2 x 10 A, itt akár 4 mm-s pálca is leolvasztható
én betonvasat vágtam vele...
-1 fázisú üzemnél szereti a 20 A -s biztosítást, itt max. 3.25 mm de inkábba 2.5 mm.-s pálcát viselte el.

A 6 állásos fokozatkapcsolóval egyébként szépen lehet a hegesztési áramot szabályozni.
Az ára kb.15-20 ezer körül lehet reális , hozzá kell még számolni a munkakábelt is.Ha ennél olcsóbb , az kész főnyeremény.
Kaphat egy jó kis diódahidat+elkót és egy (majdnem ) fullos trafód lehet.
Sok siker a beszerzéshez.
(#) tsanyesz válasza klimás56 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Nagyon köszönöm a választ.
Mostmár megmondom az árát is: 10000Ft. Akkor ennyit megér. Az a baj, hogy a 380V-os kábele ki van rángatva, mert szétment a rögzítése, és ahogy láttam, a belső kötések is szétcsúsztak úgyhogy újra kell kötni. Meg persze kell hozzá munkakábel.
Nem tudod véletlenül a 380-as rész bekötését? Bár nagyon nem néztem, lehet, hogy nem lesz gond. A fokozatok hány ampert jelentenek?
Köszi
(#) klimás56 válasza tsanyesz hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Szívesen ! Az ár mindenképpen megéri még így is! A bekötés szerintem sem lesz gond, ha jól emlékszem a 220/380 választókapcsolóra megy közvetlen. Egy biztos, bármelyik feszültség van kiválasztva, a másik fesz. kábelén nincs villany!
A fokozatokat nem tudom megmondani, igazából tapasztalati úton lehet a megfelelő állást meghatározni.
(#) Kyogabor hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Hali!
Van egy bekötési rajzom HETRA 140/200 -hoz. Ez használható HETRA 100/160 bekötéséhez?
Mind a kettő csúszó vasmagos.

Köszi! G.
(#) tsanyesz válasza klimás56 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Szia!
A nemrégen tárgyalt 130/180-as Hetrával kapcsolatban kérdeznék. Lekaptam a fedelét, nekiálltam kijavítani a bekötéseket. A 220V-os állás megy, az be is volt kötve, de rendbetenném a 380-ast is hátha szükség lesz rá. Viszont megakadtam. Úgy tűnik, a betápok nem követlenül a kapcsolóra mennek. Valami nem kalppol. Van kimaradt sorkapocs, meg hiányzik egy kötéspont. Nem igazán boldogulok. Nincs véletlenül valami dokumentumod hozzá? Vagy bárkitől szívesen fogadnék segítséget aki ismeri ezt a gépet.
Előre is köszönöm.
(#) dpilu válasza Kyogabor hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Szia, el tudnád nekem küldeni emailben a rajzokat dopmenpilu@yahoo.co.uk címre? Elöre is köszönöm
(#) Sanya053 válasza tsanyesz hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Szia !!

Hasonló a gondom.
Nekem is Hetra 100/160 trafóm van 10-15 éve legalább, csak házi alkalmi használatra. Most szerettem volna 380-ról először használni de nagyon hiányosnak tünik a csatlakozóban a bekötések száma.
Ha neked sikerült, írd le légyszíves mi a helyes bekötés.
(#) nfero hozzászólása Szept 5, 2011 /
 
Sziasztok

Hetra 200 SVE gépet lehet egy fázisról üzemeltetni ? Valakinek nincs hozzá véletlenül egy kapcsolási rajza.
(#) Jazzman válasza nfero hozzászólására (») Szept 9, 2011 / 1
 
Szia!
Ezt a / kiváló /gépet sajnos nem tudod 1 fázisról üzemetetni.
(#) nfero válasza Jazzman hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Köszönöm a választ.

Egy kapcsolási rajz jó lenne a gépről.
A gépem a régifajta mágneskapcsoló nélküli változat.
A hő védelem működését nem értem.
A varisztor valamiért ki volt kötve. Mi a szerepe a varisztornak
(#) jozef2107 hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Helló! Nekem van egy hetra 100 u tipusu heggesztöm csak az a baj vele hogy a gyári kapcsolot kivették és egy sima kétállásu 1-0ás kapcsolot raktak bele és a gyári 6 állásu kapcsolot nem tudom hogyan kell bekötni. Tudna nekem ebben valaki segiteni egy kapcsolási rajzal? Elöre is köszönöm.
(#) witi válasza jozef2107 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Hali!
Először is ki kell mérni a PRIMER tekercs(ek)et.Kétlehetőség lehet, lásd a képen.
A felső esetben csak a kivezetések sorrendjét kell meghatározni(persze mérés után), bekötni és kész vagy. Próbahegesztés minden fokozaton ugyanolyan pálcával, így kiderül ha nem jó a sorrend a kapcsolón.

Az alsó esetben a kivezetések között van kettő ami szimpla.Ez a kettő az ábra szerint az első tekercs kezdete és az utolsó tekercs vége .A két tekercs közül a nagyobb ellenállású lesz a legkisebb fokozat.A párosításokat annyira szét választod, hogy ne legyen közöttük érintkezés. Megkeresed az első tekercs végét (műszerrel),ha megvan akkor ez lesz a második tekercs kezdete is, mert ugye ez már párban van.Kikeresed a második tekercs végét, ami a harmadik tekercs eleje ,és így tovább.Bekötöd, próba ahogy fentebb írtam.

tekercsek.JPG
    
(#) witi hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!
Nemrég végeztem a lágyindító beépítésével a Hetra 140/200 as hegesztőmbe (bővebben:Áramlökés határoló lágyindító topic, 9-10. oldal).Mivel szétszedtem a trafót egyúttal csináltam képeket az egyenirányító hidak beépítéséről is, bár ezt már régebben csináltam(lásd fentebb). Remélem hasznos lesz.
(#) mlaci96 hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
nekem is néha leverte a 16 A-osat szerintem a konnektorral lehet baj mert miután kicseréltük nem verte le .
(#) witi válasza mlaci96 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Hali!
Ha még az eredeti kapcsoló van benne( Ganz kk 16A ), azt is érdemes kicserélni.A beégett érintkezők is képesek "csodákat" művelni :eek2: .
(#) mumo hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy Hetra 100/160 tipusú hegesztő készüléket amit rendbe raktam. Kapcsolót kellett cserélnem,illetve a 3 fázisú kábelt kellett pótolni. Működik a hegesztő 220-ról és 380-ról is.
Vettem egy 220 v-os hűtőventilátort amit be szeretnék építeni. 220v-al nincs is gond ugye, de 380v-nál hogy tudnám bekötni? Az a gond vele,hogy csak a 2 fázis és a védőföldelés van,de nincs 0.
Egyáltalán megoldható?
(#) mpisti válasza mumo hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Kösd be úgy,hogy a trafód 230V-os kivezetéséről kapjon tápot. Így mindkét üzemmódban üzemképes marad.
(#) mumo válasza mpisti hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
A kapcsoló 230v kivezetésére értetted? A képen megjelöltem pirossal.
(#) mumo válasza mpisti hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Köszönöm a tanácsot. Valóban működik a leírtak alapján!
(#) Sanya053 válasza mumo hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Helló!
Csak egy kérdésem maradt, ezek szerint 308 V - nál mindkét dugót bekel dugni az aljzatba?
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem