Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   256 / 563
(#) dara válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Ahogy nézem,oroszul is ezt írja.Egyébként ez félhid.
A PIC-es srácok sajna abba a pillanatba ki is ugrottak.Bedobtak egy rajzot és már el is tüntek.Egyébként meglehetne csinálni,meg van a pic program.Ha majd nagyon ráérek...
(#) Papp Ferike válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Üdv! Nagyon spéci technológia, ilyen panelekkel szereljük a napelem invertereket.
(#) Papp Ferike válasza Temela hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Üdv! Köszönöm! F
(#) (Felhasználó 46585) válasza erdgab hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Ezt láttam, de én azt nem találom, hogy ez a képlet milyen kapcsolásra vonatkozik. Szerintem, teljes hídra.
(#) Temela válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
"add oda" a gugli fordítónak, aztán a lényeget már kibírod hámozni. A hiv. doc.-ban a menet számítási képletet okoskodják, mint ami itt is történt nemrég...
én végig nyaltam hosszú idő alatt ilyen ruszki fórumot rajzok után kutatva, de szerintem (kutyafuttában) ott sem volt több tudás, mint itt... NEM lebücslve őket!
(#) Temela válasza dara hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
NA!

A samopol kombigépe AVR vezérlésű (amúgy tökmindegy) lehetne egy kicsit kivesézni a tőlem sokkal többet tudóknak! (VAN BENNE MACI! - nem győzök eleget utalni rá, hátha valaki kattan rá!)
(#) Temela válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Építsd meg a MACI-t, úgy alapnak... azután kitudod bővíteni HOT START és egyébbel van az itt is (utólag is megy) meglátod egyszerű, főleg, ha olvasgattad a fórumot és vannak önzetlen ( ) segítők is!
(#) (Felhasználó 46585) válasza dara hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Már az is nagyon furcsa, hogy ebben a docx fájlban az inverter betápfeszt adják meg a képletben. Ha félhíd, akkor jó a képlet.

vagyis 10000 x Umax x 0,5 / 2 / f / B / Am = N

Vagyis Umax=300 V f=60kHz B=0.3T Am=5,3 cm2, ez 7,86 menet

Vagy amit én írtam korábban: félhíd esetében 150 V mágnesezi a vasmagot, 8,33us-ig nő az indukció, vagyis minusz 0,15T-ról felnő az indukció plusz 0,15 T-ig. Az összes indukcióváltozás, dB=0,3 T

Ebből: 150 x 8,33e-6 / 0,3 / 5,3e-4=7,85 menet
(#) steew09090 hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Sziasztok. Szakiktol kérnék mind elméleti, mind gyakorlati segítséget. Szeretnek építeni egy lehetőleg egyszerű hegesztőgépet. Van egy csomó IRF 740-esem, gondoltam majd mennek szépen párhuzamba, meg jonehany 500W toroid trafóból származó mag ami kb. 100x50x20 mm. és úgy 2kg. elnézve az invertereket, picuri maggal is komoly teljesítményekre képesek,akkor ez? Ha valaki érdemleges infókkal, esetleg bekötéssel tudna segíteni, viszonozván a szívességet, küldhetek egy ilyen magot, (persze ha igényli) ugyanis tudom hol terem...
(#) erdgab válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
A hivatkozott fórumban a "Maci" típusú gépeket szedik miszlikre elméletben,majd rakják össze a gyakorlatban ,mint mi is tesszük itt a fórumban.Amit sokáig nem értettem és nem tudtam az az ,hogy hogyan,miért került a képletbe a 0,5 szorzó,de már megtanultam.A 0,5 szorzó valójában az elméleti max. kitöltést jelképezi,tehát az 50% kitöltést,amit a gép a valóságban sohasem ér el.Valamikor még a Terminál fórumon is szóba került a képlet,mert az ott megjelenttel,abban még nem szerepelt a 0,5 szorzó,sehogy sem tudtam kiszámolni,visszaellenőrizni a Maci főtrafójának adatait.Akkoriban építettem a kisebbik Bocs (100A) gépet,melynek más méretű a magja s szükségem volt átszámításra.
(#) erdgab válasza steew09090 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Segítünk,ha belevágsz egy inverteres hegesztő építésbe,de ott felejtsd el azokat a toroidokat,ha azok vasból vannak.Az inverteres gépek trafója az a picuri ferrit mag kb. 6-8 olyannal ér fel egymagában.Rajzokat kompletten és minden leírást és segítséget itt a fórumon megtalálsz,csak gyere és építs.
(#) steew09090 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Letezik toroidba vasmag? azt hittem az mind ferrit... Megyek gyorsan szétkapok egyet kíváncsiságból!
(#) steew09090 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Az ember holtáig tanul... ez tényleg nyamvadt vasmag...
(#) (Felhasználó 46585) válasza steew09090 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Nem nyamvadt az, csak nem ide való!
(#) (Felhasználó 46585) válasza erdgab hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Itt egy link a kéttranzisztoros forward kapcsolás méretezéséről. Egy hasonló topikból átmásolva.

http://schmidt-walter.eit.h-da.de/smps_e/hdw_smps_e.html
(#) Inhouse válasza Ghoost hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Most halt meg a cégnél egy ilyen Einhell. Bekapcsolás után szikrázik belül.
Itt találtam ezt a képet, nagyon úgy néz ki, hogy ilyen panel van benne és a jelölt helyen van megégve.
Az eredeti képen a másik oldaliak vannak megégve. Ez ilyen széria betegség?

Üdv
Inhouse
(#) zoz11 válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Üdv!
Ez a gép volt az áldozat, ebből származik az a teljesítmény panel.
Most kérdezném, hogy mi az a kapcsoló rajta?
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Itt a gép belülről:
Bővebben: Link
(#) erdgab válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Köszönöm szépen!
(#) (Felhasználó 46585) válasza erdgab hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Nincs mit, talán te is ismerted.
(#) erbe válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Idézet:
„Ez ilyen széria betegség?”

Lehetséges. Nem túl rég pont ilyent javítottam, nem sokkal később más is erre kérdezett rá. A kondik eldurrannak és ég alatta a panel. Óvatosan felfejtve, égésnyomok eltávolítása után polikarbonát fóliával (kondiszigetelés) alábélelve és leragasztva, majd kondipótlás és lakkozás. Még nem hozták vissza (~1év).
(#) steew09090 hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Ne is vagyok biztos benne, h.egészen a témához kapcsolódik e a felvetésem, de azért érdekelne. első kérdés, a pc tápokból jól ismert EI ferritmag kb. mekkora teljesítményre képes, és a lényeg h. ezeket a magokat egymás melle illesztve elérhető e teljesítmény növelés, vagy mar megint hülyeséget kérdezek?
(#) dara válasza steew09090 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
A teljesitméyük változó,a pc tápok sem egyformák.Kb 200-500W között.Egymás mellé rakva növelető a teljesítmény,de határt szab az ablakkeresztmetszet.Akkor inkább,külön külön megtekerni,és sorba,párhuzamosan kellene a trafokat kötni.
(#) Temela válasza dara hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Üdv!

, mint a phile80 féle kínai TIG180(vagy200) rajzán is van 3 db... A neten sok gép (főleg kínai) belsejében látható ez, vezeték keresztmetszet spórólás is van vele, könnyebb tekerni. (a talált kép, plazmavágó épp 4 db)

panel.jpg
    
(#) dara válasza Temela hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szia.Igen valami ilyesmire gondoltam.
(#) jati hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Nos hosszú idő után újra itt. Lassacskán találtam itt Kárpátalján is olyan netes áruházat ahol belehet szerezni a hegesztőmhöz néhány dolgot. És ahogy a zsebem engedi szerzem is befele.
Azt szeretném kérdezni, hogy ez a ferritmag megfelel-e főtrafónak.
Anyag: N87
AL:9700 nH
légrés - ha jól vettem ki a doksiból nincs

Kosmodrom
(#) erdgab válasza jati hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Az az EE70 mag jó,ha nincs benne légrés,de van ott EE65 mag is,ha jól látom.
(#) granpa válasza jati hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Ahogy "erdgab" kolléga is írta;"van ott EE65 is". Az is nagyon megfelelő, és olcsóbb is! ( "ahogy zsebem engedi!")
(#) jati válasza erdgab hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
csakhogy abba van légrés 1mm
(#) Tubi56 válasza jati hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Az E70 nem jó, mert a rajz szerint 1.5mm légrés van benne oldalanként meg az E65 be is!
Kérdezz rá a megrendelésedben, hogy neked légrés nélküli kell!
Következő: »»   256 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem