Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller páka (állomás)
 
Témaindító: puli122, idő: Máj 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 33
(#) janikukac hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Jut eszembe, valakinek nincs egy jó, alig használt, vagy akár használt, de nem túl sérül markolata, vagy mi a franc, nyele TCP24-hez? Mert lenne egy Weller nekem drága barátomtól, de rossz a fogója, és így nem tudnám használni!
(#) Dániel X válasza janikukac hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Üdv!

Luki fórum társunknál érdeklődj.
(#) janikukac hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Amúgy milyen traffancs kell a Wellernek azon kívül, hogy 24V-os? Mekkora áramot vesz fel?
(#) Gafly válasza janikukac hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Már bocs. Szerinted???
Ennyit már magadtól is illik kitálálni (Körülbelül 50/24 vajon mennyi lehet? )
Mondjuk annyiból jogos a dolog, hogy mennyire lehet ez alá menni (az meg bátorság/spórolás kérdése). Mondjuk ezért halnak meg egyre gyakrabban (és tervezetten) a készülékek...
(#) janikukac válasza Gafly hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Kozben kiszamoltam otthon.. 2A-os kell. Eleg dragak..
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
24V-os trafót szerintem a méhtelepen is találsz kilóra. Az sem baj, ha néhány volttal kisebb. Amiről én használom az csak 20V-os. Így ugyan kisebb a teljesítménye a névlegesnél, de nem igen lehet észrevenni. No meg a kapcsolót is kíméli.
(#) pinyó39 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
A szervíz pákám trafója egy 35VA-s Puskás, 20 éve használom finomabb munkákhoz, annyi hogy ritkábban kapcsol ki.
(#) janikukac hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Akkor linkelne valaki pl. a Hestoreból 1 trafót, hogy milyen az amilyet vehetek, és olcsó, de jó is? Sajnos sehonnan nem tudok bontani sose semmit. Nincs miből..

Amúgy már csak egy nyél kéne, meg a trafó, és lenne pákám. Hegyet tudok 7 euroért nálunk venni..
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Az ottani lehetőségek közül Ezt javaslom, ha köbzolinak hihetünk. Bővebben: Link De ez lenne az igazi:Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Ez pedig szinte tökéletes. Csak a képen egyszer 24V-os trafó van a feliraton pedig kétszer.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Köszi !

Ez szerintem nem is rossz árban sem, és panelos Bővebben: Link
(#) store92 hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Egy 24V-os pákának jó 25,5V ? Egy Weller TCP pákáról van szó.
(#) Gafly válasza store92 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Jó.
Annyira nem lőnek vele nyulat...
(#) store92 hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Az gond ha az adott páka mágneskapcsolója kikapcsoláskor kicsi ívet húz?
(#) granpa válasza store92 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Mivel szép kis Amperok szakadnak meg, ez természetes. Tégy párhuzamosan egy kondit, szikraoltásnak;200nF körül.(Nem egyenáramot kap, úgy-e?)
(#) store92 válasza granpa hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Váltóról megy, és van is rajta kondi.
(#) store92 hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Az 50W-os wellerhez milyen átmérőjű vezetékpár kell, mert nem akarom, hogy nagyon "merev" legyen a vastagsága miatt.
(#) store92 válasza store92 hozzászólására (») Márc 2, 2012 1 /
 
Kaphatnék valami választ?
(#) zolika60 válasza store92 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Nem a vastagsága. hanem a szigetelők anyaga a döntő. Egyébként 0,75 körüli szilikonos dupla szigetelésű.
(#) store92 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Hang kábel jó? Ha jól szigetel, de 24V-ról van szó szóval nem nagyon kell szigetelni-e (jó persze egy vezeték szigetel a maga módján). Nyugodtan fogdostam a vezetéket nem "rázott". Én vezeték ként erre a mikrofon vezetékre gondoltam, ez a vezeték szilikonos?
(#) pipi válasza store92 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
ez 0,35-ös, javasolt a 0,75-ös kábel, nincs odaírva hogy szilikonos, és egy mikrofonvezeték miért is lenne az?
(#) store92 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
A 0.75 az átmérő vagy kereszt metszet?
(#) store92 válasza pipi hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
A 0,75 nem biztos hogy a keresztmetszetre értette, ha megnézed akkor azt írja a kábel adatainál, hogy 0,35 mm2 ennek az átmérője 0,66mm ami már közelebb van a 0,75 mm-hez, ha az átmérő és nem keresztmetszet. Mert ez nem szilikonos attól még a mikrofon vezetékek általában azok szoktak lenni.
(#) store92 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Akkor végül is a mikrofon kábel is jó? Az vastagabb is, nem?
(#) janikukac hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Küld valaki egy kapcsolást, hogy mivel tápláljam a Weller 24V TCP-t? Szeretnék két LED-et is bele, amelyik akkor világít az egyik, a zöld, ha fűt, piros ha nem fűt. Egyen vagy váltó kell a pákának?

Kálmán bácsinak (granpa): Léfényképeztem a TV stabilizátort. Elég trutyi, de felrakom !

Üdv!
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Nem látom mekkora a két trafó. Szerintem azt amire a bemenő 230V van kötve mérd meg hány V-ot ad le a kimenetén. aztán majd meglátjuk. egy pákához biztosan elég, csak a feszültségeket kell tudni. Lehet, hogy a szekundert tekerni kell.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Na ez lesz amit nem merek. Elég izgalmas kaland lenne, az ilyenektől félek. Lehet elmegyek a mesterismerősömhöz, úgy is rég voltam nála. . .
Amúgy azt írja a hátulján, ha jól emlékszem, hogy 220V, 130VA. Két trafó és egy bazi nagy kondi van. Amúgy régen mennyiről mentek ezek a tévék? Ez még valami békebeli cucc. Lehet már nem is jó, csak a nagybácsim adta.

Üdv!
(#) janikukac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Azt hittem kell valami kapcsolás is neki. Nem akarom szétszedni, mert már szét van. A LED-et meg a trafóhoz akartam valahogy szerkeszteni, de ha nem lehet akkor...
Majd most fogom még csak összerakni a pákát jövőhéten elemekből, meg tisztogatni is fogom.
(#) tj_zs válasza janikukac hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
kell hozzá: 2 ellenállás , 2 led , 2 dióda vagy 1 ellenállás és 2 led.
Az egyik LEDet (plusz ellenállás) a páka hőfokkapcsolójával kötöd (akkor filágít ha nem fűt - felfűtött). A másikat a fűtőszállal párhuzamosan (akkor világít ha fűt). A vellerem nyelén a kábel bevezetésnél van a 2 LED már évek óta.

A linkelt trafót áttekerés nélkül nem tudod használni (de ne legyen igazam)
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Előbb utóbb a félést abba kell hagynod, ha ilyesmivel szeretnél foglalkozni. Szerintem nagy bátorság nem kell a méréshez. A trafó bőven elég három pákának is. A TV-k 220V-ról mentek mint minden más.
Következő: »»   11 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem