Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   190 / 274
(#) David 3g hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
Sziasztok. Tda2030-as végfokom van, az a jelenség áll fent hogy hangosítom hangosítom, gondol egyet és kiül tápfeszre a kimenet. ez a jelenség miért van ? Becsatolót és kicsatoló kondit már cseréltem.
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Szia! Akkor marad a visszacsatolás kondija, vagy IC csere. Kondik polaritása rendben?
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2012 1 /
 
igen rendben azokat is néztem, majdnem folyamatossan cserélem az ic-et mióta fent áll ez a probléma. hm még a visszacsatolásét nem próbáltam ,de kb egy hónapos lehet a végfok mióta megcsináltam és annó újjak volltak a kondik.
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Ha a visszacsatolás kondija rossz, akkor a (+) jelenik meg a kimeneten. A forrasztási oldalt megtisztítottad a gyantától?
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
másik kondival is csinálja :S nemtudom mi lehet.
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Amikor rossz, mérd meg mennyi a feszültség testhez képest az 1,2,4,5 lábakon. Ebből a hiba elég jól behatárolható.
(#) szaboattila97 hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
Sziasztok,jó napot azt szeretném kérdezni,hogy a mellékelt linken a kondenzátorok értéke mindnek nanofahrados?Bővebben: Link
(#) kadarist válasza szaboattila97 hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Szia!
Nem, van mikrofarádos nagyságrendű elektrolitkondenzátor is köztük bőséggel. A kapcsolási rajz segít.
(#) szaboattila97 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Arra gondolta m de a válaszod is jó,de én arra is gondoltam,hogy az u=ľF???
(#) kadarist válasza szaboattila97 hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Jól gondolod, az u= µF .
(#) szaboattila97 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Érdemes a hestoreról tápot rendelni?? Ja és ellenálás szénrétegű vagy fém rétegű legyen,
Ha valaki tudja a sztereó változatának a rajzát az kérem szóljon,mert szeretném sztereónak megcsinálni
(#) kadarist válasza szaboattila97 hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
A tápot neked kellene megcsinálni trafóval, egyenirányítóval, pufferkondival. A sztereó változathoz kettő ilyen erősítőt kell építened, sztereó potméteres hangerőszabályzással.
(#) szaboattila97 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Nekem csak trafó kellene mert ami van nekem annak nagy hangja van.
Még valami:a dióda nembaj ha 4004vagy4007???
Milyen potival lehet hangerőt szabályozni(érték?).
(#) kadarist válasza szaboattila97 hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Olvass vissza! Minden kérdésedre kapsz választ.
(#) szaboattila97 hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
Legyenszives valaki megírni,hogy milyen értékű és hova tegyem be a potmétert mert még ma megkel rendelnem.
Közben találtam egy rajzot valaki átnézné nekem??
12Vdc megfelel az erősítőhöz??
Nekem egy sztereó rajz kellene ha lehetne,nagyon megköszönném

jó.gif
    
(#) mindenes válasza szaboattila97 hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Nézz szét jobban a témában , ha a fényképezőgép ikonra kattintassz az oldal tetején, egy rakás rajzot fog kidobni. Köztük ezt:Bővebben: Link e szerint kösd majd be a potmétert melynek értéke 22k-50k köztött lehet.
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
A te rajzod is használható, sztereó erősítőhöz ebből kettőt kell építenei. A 12V viszont kevés lessz hozzá kimenőteljesítmény szempontjából, ennél a tápfesznél adatlap szerint csak 2W körüli teljesítményre lehet számitani.
(#) szaboattila97 válasza mindenes hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Akkor mondj valami jót!Sztereó legyen!tda2030-al
(#) mindenes válasza szaboattila97 hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Az előbb irtam hogy kell kerseni, de meg is mutatom.Tessék válogass.
(#) WaRL0 hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Sziasztok. Építettem egy TDA2030A sztereo erősítőt. Az lenne a gondom, hogy üres bemenettel, van egy csűnya alapzaja az erősítőnek. Le szeretném zárni a bemeneteket egy ellenálásal, csak nem tudom, hogy milyen értéket használjak.(általában notebook-ról hajtom) Ebben szeretnék segítséget kérni.
Köszönöm, Sziasztok
(#) reloop válasza WaRL0 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Szia! 1-10k között.
(#) WaRL0 válasza reloop hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Köszi. És ez nem fogja leterhelni a notebook kimenetét ?
(#) reloop válasza WaRL0 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Meg se kottyan neki Pár ohmos fejhallgatót is meg tud hajtani. A pontos értéknek a notebook leírásában utána nézhetsz.
(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
8x10k egyszerű nem?
(#) dani9228 hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Az a kérdésem lenne, hogy a mellékelt kapcsolás üzemeltethető 2X15V-ról (egyenirányítás után 2X21V-ról)?
Köszi!!
(#) compaqamplifier válasza dani9228 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Ha döngetni akarsz akkor inkább TDA 7293 vagy 94 esetleg.
(#) dani9228 válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Ez az erősítő már meg van építve és nekem elég szépen szól, már csak megfelelő trafót kell hozzá szereznem, aminek még nem tudom a megfelelő feszültségét 18 vagy 21V.
(#) compaqamplifier válasza dani9228 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
+-18 voltot engedhetsz meg neki. Ha 21 voltra jön ki neked akkor vagy zener diódával vagy estére méretezek neked 2 LM317-es ic-t.
(#) dani9228 válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
A trafótól függ, mert azt még nem tudtam hozzá szerezni. Azért kérdeztem mert a kapcsolási rajz tetején szerepel, hogy a TDA2030A IC-vel +-22V-is lehet a táp.
Köszi!!!
(#) compaqamplifier válasza dani9228 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
18-at találtam az st lapján de ha kevésnek találod akkor meg 2050-el mert az már 25öt is tud.
Következő: »»   190 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem