Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   28 / 145
(#) Bassmester válasza martin96 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Ezek párhuzamosított buffer kapcsolások 1×-es erősítéssel. Nem szólhat valami nagyot, főleg vonalszintről hajtva. Hallottál már Canamp-ot, vagy legalább egy rendesen utánépített klónját?
(#) Bassmester válasza Milcsi-bé hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Megnézted a kapcsolási rajzot? Elolvastad a cikket?
Mert ezekből meg lehet tudni, hogy igen "muszáj" hozzá szimmetrikus táp.
(#) martin96 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Hallottam canamp-ot. Hát azért elég nagyot szól vonalszintről (az erősítőm pre-out-ja).
(#) moltam99 hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Üdv!
Kezdő vagyok, a kapcsolások közt lévő Canampot szeretném megépíteni. A cikk azt írja: Alkalmazzunk csillagpontos huzalozást.
Ha jól értem, akkor ez azt jelenti, hogy az összes föld egy pontba fut össze? Ez csak a tápra vonatkozik, vagy az erősítő részre is?
Ha arra nem, akkor ott az alkatrészek földpontját egymással kell összekötnöm, és az egyikre rákötnöm a tápból jövő földet?
Bocs, ha nagyon alap amit kérdezek
(#) Router hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Ma megépítettem a kapcsolások között található Canamp-ot.Szól.
A problémám annyi, hogy szinte csak a közép és magas tartományt engedi át. Az erősítő előtt még van mély, utána már semmi.
Egyébként ami átjön rajta az tökéletesen tiszta és részletes, idegen búgásnak, zúgásnak semmi nyoma.
Én a C1-re tippelek amiből csak 470nF kerámiát találtam itthon. Esetleg a fólia ennyit számítana vagy tegyek bele más értéket?

Köszönöm!
(#) compaqamplifier válasza Router hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Lehetségesen azzal van a gond. Amúgy nem egy nagy durranás sima földelt kollektoros kapcsolás van +- ra rákötve és kiegészítve egy műveleti erősítővel hogy ne csak amperek hanem voltok is menjenek rá.
(#) reloop válasza Router hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Szia! A kondi utáni ellenállás 220k? Nincs elnézve kisebbre? Fólia a szokásos bemeneti csatoló kondenzátor típus, de a kerámia sem okozhat mélyvágást ha meg van az értéke. A visszacsatolás kondijának alulméretezése is lehet közre játszhat. Ami rajzot nézek, azon 10k/10µF az biztos jó.
(#) Router válasza reloop hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm a figyelmeztetést! A 220k-s ellenállással volt baj. 22k-s került helyette bele véletlen.

Tökéletes, kristálytiszta hangja van. Megváltás már egy külső sound blaster hangkártyával ezt hallani a Sennheiser HD25-ömön

Köszönöm!
(#) fredandjoe hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Sziasztok!

A Canamp tényleg nagyon csúcs! Hihetetlenül jól szól, főleg egy minőségibb OPA-val! Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert egyszerű is és meglepően jó eredményt lehet elérni egy sima alaplapi hangkártyával is!
(#) compaqamplifier válasza Router hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Ne mond hd25 II-d van? Örök vágyam papa.
(#) Router válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Én, a pofátlannál pofátlanabb árban jutottam hozzá. A helyi lomos piacon vásároltam egy öregembertől 600Ft-ért. A fülpárnákat ki kellett cserélni mivel az eredeti bőr széttört teljesen (elöregedett). 5500Ft-omba került felújítanom gyári fülpárnákkal és van egy számomra felbecsülhetetlen értékű MADE IN GERMANY HD-251 (!) fejhallgatóm.

Nem volt dolgom korábban Finn darabokkal, nem tudom, hogy szólnak de ez leírhatatlan.

Én mindenképpen megpróbálok beszerezni egy Finn darabot is!
(#) Router hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
Esetleg tud valakit tippet, tranyó cserére vagy valamiféle "tuningra" Canamp esetén?

Illetve mik azok az erősítők amiket érdemes megépíteni? Kedvem támadt kísérletezni.

üdv!
(#) pjg válasza Router hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Most készült el
600 Ohm-os Sennheiserhez
másik nézet
Még nem volt erőm meghallgatni. Majd estére.
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Lemaradt. Ezt építettem meg kicsit átalakítva. NJM 2068L van benne.
(#) Router válasza pjg hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Szabad róla konkrétabbat tudni? Nem néz ki túl bonyolultnak
(#) pjg válasza Router hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
A 2. ábrán lévő kapcsolást építettem meg, mert a fülesem 600 Ohm-os. A táplálást szimmetrikusra hagytam, mert PC-be van beépítve. Ott meg rendelkezésre áll a +-5V és a +-12V-is. Az IC táplábaira tettem egy-egy 100nF-os kerámia kondít hidegítés céljából. A bemenetre egy mindkét végén 3,5mm-es sztereó dugós kábelből vágott fél méteres darabot kötöttem. A dugó az egyik slot nyílásán kidugva a gépből bedugható a hangkártyába. (SoundBlaster Live 5.1)
A kimenetre egy 6,5mm sztereo Jack aljzatot szereltem amit az egyik 5,1/4-es meghajtó helyét takaró műanyag lapra szereltem fel. A potit egyszer kell beállítani, úgy, hogy a hangkártyát teljes hangerőre állítva kicsit sok legyen a hangerő. A későbbiekben a hangosságot már szoftveresen állítom.
(#) fredandjoe válasza Router hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Szia!

Canampnál az MJL21194 vagy a TIP3055 is nagyon jól szól (hozzáértők szerint is).
Műv.IC pedig lehet OPA604 vagy OPA134 vagy LME49710. De itt is lehetne még sorolni, mindenkinek más és más tetszik.
Tápegységnek pedig érdemes LM317-LM337 páros használni. Nekem a 7812-7912 páros nem igazán vált be, néha furcsa dolgokat művelt.
(#) Bassmester válasza fredandjoe hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Stabilizált táp helyett inkább a pontosan tekert, minőségi trafó, gyors diódák, jól méretezett r-c szűrés low esr kondikkal hozhat jobb hangminőséget.
(#) Router válasza fredandjoe hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Jelenleg LM4562 van benne, próbáltam TL072-vel is mert az volt itthon de nem volt ennyire meggyőző.

78/7912 van most venne nálam is sajna. Trafóm is elég pici mert csak 2x12V/6VA-es volt itthon. Ennél csak sokkal nagyobbak vannak. Itt csak PWM jöhetne szóba. Nem tudom miként reagálna erre.
(#) fredandjoe válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Teljesen igazad van! De hát hol lehet pontosan tekert trafót kapni... Amiket én csináltattam, azokról jobb nem is beszélni, milyen eltérések voltak...
Én is gyors diódákat és low esr kondikat használtam.
(#) compaqamplifier válasza Router hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Megfogtad az isten lábát, vigyázz rá. Amúgy kedvencem de sajnos nincs nekem
(#) Router válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Ezzel meg
(#) compaqamplifier hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Valaki tudna-e nekem adni egy rajzot ami 3 voltról működik és kristály tiszta? Most éppenséggel itthon egy egytranzisztoros erősítőt rakok össze de nem merem megkockáztatni hogy hordozható is lesz. Zsebembe szeretném használni, mert nagyon halk a telefonom.
(#) matyusz válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Üdv.
Szerintem TDA1308. Nézd meg az adatlapját, én is ezt szeretném majd megcsinálni, csak még nem jutottam el odáig.
(#) pjg válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Ez elmúlt hetekben nagyon sok 3V-os kapcsolással találkoztam. Mivel nem volt rá szükségem, hanyagoltam.
A Google jó segítség.
Ezt nézd meg: itt vagy ezt.
(#) compaqamplifier válasza pjg hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Köszi szépen.
(#) compaqamplifier válasza matyusz hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Ez is jól néz ki
(#) compaqamplifier hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Csak az lesz hogy kettő bc212 méretű de nagyobb teljesítményű tranzisztort keresek és egy opa-t kiegészítek egy kvázi komplementeres tranzisztor párral, nyílt hurkú visszacsatolással. bár az megint nem 3 volt.
http://electronics-diy.com/4x4.php vagy még ö az.
(#) martin96 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Megépíteném újból a Canamp-ot. Azt kérdezem, hogy potméternek jó lesz az az alps amit kapni a hestore-on? 2X50KA, illetve megéri befektetni egy ilyenbe?Bővebben: Link
(#) Bassmester válasza martin96 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Először csináld meg pl. egy 2-300 Ft-os Alpha, vagy CTR potival és kommersz alkatrészekkel, aztán ha bejön a dolog akkor finomíthatod ezzel-azzal. Én így szoktam.
Következő: »»   28 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem