Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   72 / 132
(#) andriska_13 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Hat eleg kar mert tekercsben nem vagyok tul jo,egyebkent van egy progim androidos telomon amin lehet tekercset tervezni meglehet adni a tekercs magassagat szelesseget es az mh-t vagy uh-t es megadja a menetszamot de nem adja meg a vastagsagot,barmien vastag tekercsbol lehet tekerni vagy szamit a vastagsag is?
(#) granpa válasza andriska_13 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Szia! Ugrás a "Tekercs induktivitás kiszámítása" topicra! Ott találsz nagyon jó számolókat.
(#) DJBau hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni valami primitíven egyszerű hangváltót! 3 sávosat, de valami nagyon egyszerűt, igazából már az is elég lenne ha a magas hangszórókra levágná a mélyet, a mélyre meg a magasat, igazából nyák nélküli is bőven megfelelne! ha tudnátok ilyen kapcsolást mutatni azt nagyon megköszönném!

Üdv!
(#) reloop válasza DJBau hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Szia! A téma képeit nézted már? Bővebben: Link
(#) erikabanhidi válasza andriska_13 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Minnél vastagabb a huzalod annál kisebb lesz a tekercs belső ellenállása. magyarra lefordítva: Minnél kisebb egy soros ágon beépített tekercs ellenállása, annál kevésbé veszi vissza a passzív váltód az érzékenységét a hangfaladnak.
(#) skero válasza andriska_13 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Természetesen számít a huzal átmérő. Minél vastagabb huzallal dolgozol annál több menet kell a kívánt induktivitás eléréséhez.
(#) andriska_13 hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Peldaul ennel a hangvaltonal hany ohmos a bemenet?Nem szeretnem ha kevesebb lenne 6 nal.http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/18/189f1adb3b9acf96e478479c5771db0c.gif
(#) erikabanhidi válasza andriska_13 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Pedig a tetszik vagy nem 8Ohm nagyon sok esetben 6Ohm és ezen nem tudsz változtatni....
(#) andriska_13 hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Remelem 4 ohmig nem megy le mert akkor bucsuzok az erositomtol.
(#) DJBau hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
létezik olyan hangváltós kapcsolás, ahol nincs szükség tekercsre? ha van akkor osszátok már meg legyetek kedvesek
(#) andriska_13 hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Igen egy tekercsmentes hangvalto nekem is jol jonne.
(#) erikabanhidi válasza DJBau hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Van és létezik tekercsmentes hangváltó: lásd aktív hangváltóknál!
(#) tda7294 hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Sziasztok! Légyszíves segítsetek nekem egy kicsit a méretezésben. Szeretnék készíteni egy pár passzív hangváltót sal dph 1416 tip. tölcséres magas sugárzóhoz.

Adatai:
Pm / Pn: 150 / 80 W
impedancia: 8 Ohm
f: 2.000 - 18.000 Hz
SPL(1W/1m): 95 dB
leng. tek.: 1,75", kapton
membrán: TITÁNIUM
mágnes súlya: 15 Oz
tölcsér: 140 x 160 mm
külső méret: 140 x 160 mm
súly: 2,5 kg

Rajzot is mellékeljetek ha tudtok. Előre is köszönöm.
(#) ptesza válasza tda7294 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
A hangválóban legalább két hangszóró van jelen. Kicsit pontosabban is írjad le mit akarsz. Átviteli görbe nincs hozzá?
(#) (Felhasználó 53314) hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Hello!
Készítettem egy kis hangfalat, hangváltóra nincs pénzem, de hallottam, hogy ha más nincs, akkor mind a 3 hangszórónak (magas/közép/mely) kell egy-egy kondenzátort
(sorosan/párhuzamosan)kötni, hogy ne menjenek tönkre, ezeknek a kondenzátoroknak az értékére vagyok kíváncsi.
Köszönöm előre is.
(#) erikabanhidi válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
1-1 kondival semmire sem mész, olyan mintha bele sem tennéd!
(#) (Felhasználó 53314) hozzászólása Márc 11, 2012 1 /
 
Értem, amúgy, az autóerősítőkben van 3 utas hangváltó?
(#) erikabanhidi válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Na ez megint egy beugrató kérdés akart lenni?
Szedd össze magadat!
Erősítő nem = a hangváltóval!
(#) DJBau hozzászólása Márc 11, 2012 1 /
 
Szóval akkor tudnátok adni 1 tekercs nélküli hangváltó kapcsolási rajzot? 2 utas is jó lenne.
(#) ptesza válasza DJBau hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Állj már le! Ha nincs akkor nincs. Arról nem mi tehetünk , hogy még a 6.osztályos fizikával sem vagy képben. Neked nem hangváltókapcsolás kell, hanem pénz ,hogy készen vegyél hangdobozt. Vagy varázspálca , aranyhal, stb.
(#) ptesza válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Aktív váltó lehet benne , de ez nem úgy van hogy kiveszem belőle.
(#) DJBau hozzászólása Márc 11, 2012 1 /
 
ez aztán * Törölve !
(#) Xanyi hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Sziasztok!

Nemrég írtam már ide egy autós hangszórószettel kapcsolatosan. A story röviden, hogy a hangváltójában van magassugárzó védelem, ami a jobb oldali hangszórószettnél a kelleténél elöbb lekapcsolja a magashangszórót.
A tippeket amiket adtatok megpróbáltam:
Felcseréltem az erősítőn a hangszóróvezetékeket, a hiba maradt a jobb oldalon.
Felcseréltem a magas hangszórókat, a hiba maradt a jobb oldalon.
Tehát ezek alapján kiderült, hogy a hangváltó a hibás. Van benne két 12V 20W-os halogén izzó, azokat kicseréltem újra, de nem változott semmi.
Újra beteszem a leírását a szettnek, amiben benne van a hangváltó rajza is.
Vetnétek rá egy pillantást, egyrészről, hogy melyik alkatrészek felelősek a magassugárzó védelemért, másrészről ezek közül melyik tud ilyen formába meghibásodni, harmadrészt hogy azok kereskedelmi forgalomba kaphatóak-e, mert ha igen, akkor kicseréltetem őket valami műszerészemberrel, sajnos én az ilyesmihez már nem értek.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) reloop válasza Xanyi hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Szia! PTC.
(#) Xanyi válasza reloop hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Köszi!
Akkoriban azt írtad, hogy a magassugárzó védelmet a PTC látja el anélkül, hogy az izzó világítana.
Ma jobban megfigyeltem, ha felhangosítom a zenét tűréshatárra, akkor elkezd finoman parázslani az egyik izzó. De így szól, nincs vele gond, csak parázslik. Aztán tovább növelve a hangerőt erősebben világít, egyszercsak elhallgat a hangszóró.
Viszont a másik (jó oldali) hangváltót is megfigyeltem, hasonló hangerőnél az izzó hasonlóan viselkedik, tehát szerintem folyamatosan védi a hangszórót, viszont az nem hallgat el, szól folyamatosan.
Ebből esetleg következtetsz valamire?
Azt mondod elég lenne csak a PTC-t beszerezni és kicseréltetnem? Ilyesmit kapni gondolom elektronikás boltokban. Ugye?
Előre is köszi!
(#) reloop válasza Xanyi hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
A PTC-nek a melegedés hatására nő az ellenállása. Jelen esetben a magassugárzón keresztül folyó áram melegíti. A helyes működéshez tudni kell az adott PTC hideg ellenállását, és milyen mértékben változik az a melegítés hatására. Jó volna ha valamilyen jelölést - akár színkódot - le tudnál róla olvasni. Esetleg valamely fórumtárs tudja milyen értékű lehet.
A PTC hibájáról, illetve túl korai közbeavatkozásáról meggyőződhetsz, ha a lábait rövidre zárod. Ennél a próbánál körültekintően kell bánni a hangerővel, mert a magassugárzó védelme ilyenkor megszűnik.
Sajnálatos, hogy a kísérlet minden mozzanata - ha jól emlékszem - a kárpit megbontásával jár.
(#) Xanyi válasza reloop hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
ÉÉrtem.
Beteszek egy képet. Látszik rajt a PTC színe, de ezenkívül sajnos más nem. Azzal megyünk valamire? Van rajt valami felirat, de sajnos elolvasni nem lehet a képen. Most mikor utoljára kivettem, sajnos elfelejtettem leolvasni róla az adatokat.
Ahogy írod, sajnos mindig bontanom kell hozzá egy keveset.
(#) reloop válasza Xanyi hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Látszik, hogy van rajta felirat. Az alapján beazonosítható lesz, vagy valaki az alkalmazásból tudni fogja az értékét
A legközelebbi kárpitbontásnál ellenőrizd, hogy valóban melegszik-e, és a lábait csipesszel összezárva megszűnik-e a halkítás. A többi alkatrészről nem feltételezem az említett jelenség kiváltását. Az izzóra tippeltem, de azt - a tapasztalataid révén - kizárhatjuk.
(#) Xanyi válasza reloop hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Köszönön szépen az új tippeket.
Ha legközelebb lesz időm bontani, akkor kipróbálom ezeket is!
(#) csabacsaba hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Van ket hangvaltom 4 ohmosak.
Az lenne a kerdesem hogy 8 ohm hangszorokhoz rakhatom-e oket valahogy?Valami megoldas?
A bemenetre vagy a kimenetre 4ohm ellenelas-t teszek?
Következő: »»   72 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem