Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1020 / 2499
(#) kovacs.zotya válasza kovacs.zotya hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
nem tudom a 2*37,5V elég táp neki??[/color]
(#) Pigi válasza blasz hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
A Relé is elfüstölt???
(#) norbi97 hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Sziasztok !
Erősítőt szeretnék építeni 2SC5200 és 2SA1943, as tranzisztorokból. Tudnátok ajánlani valami kapcsolási rajzot és nyomtató áramkört hozzá ?
(#) blasz válasza Pigi hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
igen de úgy hogy kidobta az érintkezőt magából,és tövig égett az érintkező,de ez csak úgy hopp
(#) blasz válasza Pigi hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
amit nem értek hogy került 146volt arra a felére,nagyon bosszant most volt mind a kettő vég cserélvetlet?
(#) Mikey051104 válasza norbi97 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
ezt tudom neked ajánlani.

MosfetAmp.pdf
    
(#) szabi83 válasza norbi97 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Mekkora tápfeszültségre kell ?
(#) Mikey051104 válasza Mikey051104 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Ezt már én is megépítettem és tökéletes a te tranyóid is pont jók bele
(#) norbi97 válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Bárt menyi voltról mehet még nincs trafóm.
(#) norbi97 válasza Mikey051104 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Ez jó lenne nyomtatót rajz nincs hozzá
(#) emersys válasza norbi97 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szia.
Nem tudom mekkora teljesítményre van szükséged, de otthoni, hifizésre az st151 -et bőven merem ajánlani. -Nem utolsó sorban rövidzárlat védett.
(#) Pigi válasza blasz hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Az durva Kezdj el rajta méregetni, ellenőrizd a tápokat. A rajz nagy segítség lehet.
(#) blasz hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
az következik addig itt van 2 kép
(#) golem hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok!

Nyugalmi áramot szeretném ki mérni az erősitőbe az lenne a kérdésem hogy a hangfalat rajta kell hagyni vagy le vegyem. Ezt csak kiváncsiságbol akarom megnézni.
(#) Mikey051104 válasza norbi97 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Hali!
Mivel nem én terveztem ezért M.Béla kollégával beszélj ez ügyben
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Szia! A nyugalmi áram mérés szempontjából közömbösnek kéne lenni a hangsugárzó jelenlétének. Mérd meg ígyis úgyis. Ha azt tapasztalod, hogy rákötött hangsugárzóval nagyobb a nyugalmi áram felvételt, akkor a kimeneten megjelenő egyenfeszültségre, vagy gerjedésre következtethetsz.
(#) golem válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Szia!
Megmértem a nyugalmi áramot ahol a service manuálba mutatja de semmi elvileg 150mv kéne lenie
se hangfalal se anélkül nincs meg. Ezt amugy nem értem és mégis müködik jelenleg nincs megterhelve mert nincs olyan hangfalam. 2*15w 8ohmon enyivel tehelem gondolom majd ha jobban megterhelem akkor fog a hiba jelenkezni. A 2db 0,22ohmos ellenálás helyet 2db 22ohmos van.
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Valami nagyon nem stimmel Egy erősító zokon veszi, ha 100x -os értékre cserélsz benne ellenállásokat.
Gondolom a végtranzisztorokkal soros teljesítmény ellenállás van megadva mérési pontnak. Elképzelhető, hogy jelen beállításnál valóban nem folyik nyugalmi áram, de ilyenkor - egészen halkan hallgatva - torzítás szokott fellépni. Egyenfeszültség állásban volt a mutimétered?
(#) golem válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Itt a végfok kapcs rajza én még ebbe nem cseréltem semmit gyári benne minden csak vezetékek letek vissza forasztva meg a ki ment bizti let bemme cserélve. Képek vannak már fent az oldalon mindjárt be linkelem.Bővebben: Link

névtelen.JPG
    
(#) djcrash hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok Yamaha P 2700 rol mi a velemenyetek? dolgozott mar valameikotok ilyen vegfokkal?
(#) blasz hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok van valakinek a fetes végfokokról tapasztalata? Vettem egyet de nagyon erős bemenet kell neki,nem győztem összekötni mindenemet hogy szóljon, de korrekt tiszta hangja van,ez Füleki PPA 600 as.Köszönöm
(#) biji válasza golem hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Szerintem félreértelmezed a dolgot. A 150mV szerinted a nyugalmi áram? Max.150mV egyen feszültség lehet a kimeneten, a nulla közeli a megnyugtató.
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
A +/-150mV a megengedett kimeneti DC hiba, mint azt Biji kolléga is írta. Mérj egyenfeszültséget A és B pontok között, abból számítható a nyugalmi áram.
Idézet:
„A 2db 0,22ohmos ellenálás helyet 2db 22ohmos van.”

Ez alatt mit kell érteni?
(#) Leadtek hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok! Rendelkezésre áll egy aszimmetrikus 40 Voltos táp. Ehhez szeretnék építeni egy kapcsolóüzemű erősítőt. Amiket találtam az mind szimmetrikus feszültséggel működött és több száz Wattosak, nekem viszont elég lenne 50 Watt. Tudnátok ajánlani valami egyszerű kapcsolást ami megfelel a leírtaknak?
(#) golem válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Szia!

Azt kel érteni oldalanként 2 van bejelöltem a rajzon hogy kik azok.
(#) biji válasza golem hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
A rajzon 0,22ohm szerepel. Kicserélted őket 22ohmra?
(#) golem válasza biji hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Nem ez van benne a csíkozása szerint.
De majd reggel ki forrasztom őket és rá mérek
(#) csabacsaba hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy erositot,A 350 amplificator neven megkaphato a googlebe.
Az a kerdesem hogy az erosito rosz es a kimeneteken VDC 30 volt van?Szerintetek mi lehet a gond?
Koszi Szepen.
Udv.Csaba
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Beforrasztva is mérheted az ilyen alacsony értékű ellenállást. A 22 ohm elfüstölt volna, a fotón egészségesnek néz ki. A nyákon az A és B pontok fel vannak festve. Ott mérhetsz feszültséget a nyugalmi áram kiszámításához. Fotó.
(#) mindenes válasza golem hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Pedig annyi az, vörös vörös ezüst arany.
Következő: »»   1020 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem