Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   378 / 1165
(#) dannu hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Táp egységbe találtam egy érdekes alkatrészt szerintem hőre szabályozza a ventilátort de nem tudom . Ezek vannak rá írva ST-S05 Seventeam egy kilógó ellenállásra meg ez van írva TTC 103 Therimstor . Ami Ntc. Hogy működik egy 3 pines pc ventit kell rá kötni mind a 3 pin kell vagy csak elég a 2 ?
(#) zolika60 válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Már néztem, de sajnos én sem vagyok okosabb.
(#) granpa válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Szerintem 0.2 Ohmos, 5%-os ellenállat. Ha netán "C", vagy "L"; multiméterrel nem tudod elbaltázni, mérj.
(#) lukovicsek válasza granpa hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Hát én még ilyet nem láttam hogy csak két csik van rajta,
kösz mindenkinek a segitséget.

Laci!
(#) Hp41C válasza csigusz58 hozzászólására (») Márc 11, 2012 / 1
 
Szia!

47µF/20V SMD tantál kondenzátor.
(#) csajkib hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Pont ma javítom a végfokomat, nincs hozzá kapcsolásirajz és le van törve szerintem a nyugalmiáramot állító tranyónak "b" lába hogy lehetne megtudni hogy melyik az a tranyó ha csak enyit látok belőle BC 54. B
(#) röntgen válasza csajkib hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Egy műszered van?
(#) csajkib válasza röntgen hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
ja, sok is
(#) röntgen válasza csajkib hozzászólására (») Márc 11, 2012 / 2
 
Akkor dióda mérésben kell találnod olyan variációt, amikor az egyik lábhoz képest a másik kettőn ki lehet mérni a PN átmenetet(nyitott dióda). Az a közös láb lesz a bázis. Ha azon a műszer + vezetéke volt, akkor a bázis 'P' típusú, vagyis a tranyó NPN lesz. S hogy melyik a collectora, azt meg eldöntheted, ha összehasonlítod a két nyitóirányú mérést a bázishoz képest. Amelyik kisebb nyitó feszt mutat, még ha egy kicsivel is, sz lesz a collector.
(#) csajkib válasza röntgen hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
azt tudom, de nem tomm hogy milyen a tranyó típusszáma
szóval vagy bc 548b vagy bc 549b és azt szeretném megtudni de mind a 2 tranyó npn
(#) röntgen válasza csajkib hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Hát erre nem igen kapsz választ műszerrel. Csak a próba marad.
(#) Ricsi89 válasza csajkib hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Az 548-at berakod és nem lesz gond.
(#) csajkib válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Kössz.
(#) mindenes válasza csajkib hozzászólására (») Márc 11, 2012 / 1
 
Szia. Ha ismert a tápfesz akkor már könnyű dolgod van. Ehhez igazitod a kérdéses tranyót a CE feszűltsége szerint úgy hogy az beleférjen az erősítő tápfesz tartományába. A BC546 tól BC549 ig csak max.feszültség értékben különböznek.
(#) Ricsi89 válasza csajkib hozzászólására (») Márc 11, 2012 / 1
 
Egyébként egy erősítőben két végerősítő van, tehát a másik oldalnál lévő tranyót ha megkeresed, akkor megvan a típus is.
(#) Pitta78 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Üdv. Egy kínából származó digitális képkeretben a következő alkatrész füstölt el. Van valami ötlet hogy ez mi, mivel helyettesíthető, vagy hol szerezhető be? A kép egy ugyanilyen, de még működő készülékről készült. Köszi!
(#) feppa20 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni egy alkatrészhez.Az a típus száma,hogy MAC01.Annyit tudok róla,hogy egy 8 lábas,körtokozású IC,de semmilyen doksit nem találtam róla...Segítségetek előre is köszönöm!!!!
(#) kadarist válasza feppa20 hozzászólására (») Márc 12, 2012 / 1
 
Szia!
Ez egy 10V-os precíziós feszültségreferencia cseh megfelelője. Adatlap.
Keresés: gugli
(#) feppa20 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Köszi szépen!Addig biztos voltam benne,hogy cseh,mert Skoda troliknak a vezérlő moduljait kell újra terveznem csak SMD-be....Már lassan 1 hete szívok a 20 évvel ezelőtti cseh "technológiával"....
(#) zolika60 válasza feppa20 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Miért a hagyományos tokozású nem fér el a trolin?
(#) feppa20 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Nem az által,hogy SMD-be átviszed az egészet onnantól kezdve magadnál tarthatod a technológiát.Egy kis kapitalizmus....
(#) zolika60 válasza feppa20 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
A húsz harminc évvel ezelőtti Cseh technikát érdemes is titokban tartani.
(#) sany hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki információval szolgálni a következő IC -ről:

KW819G (Tamul a gyártó)
(#) feppa20 hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy valaki hallot-e már a MH54ALS04-es IC-ről.Ez egy TESLA gyártmányú IC és erős a gyanúm,hogy manapság SN5404-et használnak helyette.Segítségeteket előre is köszönöm!!!
(#) zolika60 válasza feppa20 hozzászólására (») Márc 13, 2012 / 1
 
Elég sok találat van rá. Bővebben: Link
(#) feppa20 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Köszönöm segítséged!Eddig nekem is elsikerült jutni.Nekem inkább datasheet kellene róla vagy egy belső sematikus rajz,esetleg különféle feszültségekkel vagy ennel az alkatrésznek az SMD megfelelője.
(#) zolika60 válasza feppa20 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Ha az első találatot megnézed, akkor láthatod, hogy azonos a 74ALS04-el. Arról pedig csak lelsz PDF-et. Bővebben: Link
(#) feppa20 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Áááhhh...Azt nem is figyeltem,de ez így már nagyon jó!Köszönöm szépen!
(#) feppa20 hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok!Ismeri valaki a MHZ115 és MHZ145 IC-ket?Vagy tudnátok ezekről valamiféle doksit küldeni?Köszönöm előre is!
(#) Pitta78 válasza Pitta78 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Mesterurak! Az én nyomoromra valaki nem tudja a megoldást??? Mi lehet ez?
Következő: »»   378 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem