Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tapskapcsoló
 
Témaindító: deniel, idő: Jan 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 30
(#) tundike74 hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
meg kerhetek valakit ha tudna kuldeni nekem egy kiprbalt müködö kepes nyak es beültetési rajzot még ujvagyok es szeretnem enis megepiteni eloreis kosz
(#) Tom066 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Kösz, ez segített tudnál nekem egy relét vagy valami hasonlót küldeni hozzá? mert szerintem csak úgy natúrban nem kéne rákötni 240-re...szerintem.. vagy hülye vagyok? (ez lenne az első munkám és kb annyit értek hozzá mint egy krumpli az atommaghasadáshoz )
(#) proli007 válasza Tom066 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Hello!
Miből gondolod, hogy én tudok, vagy szoktam reléket küldeni bárkinek is?
Én általában megtervezem az áramkört, és ha "olyan kedvem van", a nyákot is. De kizárólag a kezdők miatt. Egyáltalán elkészíteni valamit, csak kivételes esetben szoktam..
Ha más fajta 12V-os reléd van, (és van hozzá adatlap vagy méret) szívesen áttervezem a nyákot hozzá.
Egyébiránt a kapcsolás 12V egyenfeszültségről működik, úgy hogy tápegység kel hozzá. A 230V-ot csak a relé kapcsolja. De nem kell atomfizikusnak lenni az elkészítéséhez. Csak a nyákot kell legyártani, és beültetni, majd örülni ha működik.
De ha tényleg igen kezdő vagy, akkor előbb kellő gyakorlatot és óvatosságot kell szerezni ahhoz, hogy 230V-ra kapcsolt áramköröket építs. Elsőként talán építsd meg Led-ekre, és használj gyári 12V-os adaptert hozzá.
üdv! proli007
(#) Tom066 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
A küldést úgy értettem hogy a nyákon lévő relét nem találtam és azt hittem abszolút nincs rajt...
Így utólag észrevettem, hogy relé is van a kapcsrajzon. de nekem pont ilyen kialakítású nincs... úgy értem hogy a lábak :: <- ilyen helyett .'. <- így állnak a terven és ez okozza a problémát... és a tápegységet hogyan oldjam meg? vegyek egy 12 voltos aksit? amúgy te honnan szereztél ekkora gyakorlatot? mert addig oké hogy összepakolok valamit és örülök ha jó, de ránézésre max egy ledes villogónál mondom meg ha valaki hibázott >>
(#) proli007 válasza Tom066 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Hello!
Ebből még mindig nem tudom meg milyen reléd is van.. Ha elárulod, rátervezem a nyákot.
Nem aksit kell venni, hanem valami dugasztápegységet, amivel biztonságosan elő tudod állítani a 12V feszültséget.
Hogy honnan van a gyakorlat? Ha rákattintasz a nevemre a fejlécen megtudod..
üdv! proli007
(#) Tom066 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Hello!
És ennél a tapskapcsolónál 230-ról kell 12 voltra? mert én a szobalámpára akarok építeni egyet. Majd ha megtalálom a relét akkor küldöm, de még azt sem tudom hová tettem
(#) Tom066 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Hello!
Így már érthető a szakértelmed
(#) proli007 válasza Tom066 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Hello!
Elég természetes, hogy 230V-ról kell 12V-ra a táp. Tekintve, hogy itt a nyákon a relé kapcsolja majd a lámpát, a 230V rajta lesz a nyákon. Tulajdonképpen rálehetne tervezni a tápegységet is. Ez egy nyáktrafó és néhány alkatrész segítségével megoldható. De egy kezdőnek célszerűbb úgy kísérletezni-beüzemelni valamit, ha a 230V nincs bekötve a nyákra, csak akkor, majd ha a lámpát fogja kapcsolgatni. Addig pedig biztonságosabb egy gyári dugasztápról járatni. A relé behúzását ejtését úgy is fogod hallani.
üdv! proli007
(#) 5mate149 hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
sziasztok! még új vagyok ebben az egész elektronikázásban de már építettem 1-2 könnyebb villogós kapcsolást. találtam a neten egy könnyűnek tűnő tapskapcsolót viszont amikor kész lettem vele nem nagyon akart működni.....ráadtam 6 voltot elkezdett világítani a led és egy idő után kialudt. ez még annyira nem is zavart viszont amikor tapsoltam neki akkor nem csinált semmit.már átnéztem mindent hátha elszúrtam vmit de nem találtam hibát.meg tudná mondani valaki hogy mi lehet a baj? ez alapján építettem: http://www.buildcircuit.com/wp-content/uploads/2010/11/clap-switch.jpg
(#) kadarist válasza 5mate149 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szia!
Csinálj képet az áramkörödről, úgy könnyebb lesz segíteni. A mondatokat pedig kezdd nagybetűvel!
(#) Tom066 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Hello!
Megtaláltam a relém tudnál ehhez tervezni nyákot? előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza 5mate149 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Hello!
Ez bizony elég satnya kapcsolás.
- Elsősorban a bemeneten van egy két tranzisztoros erősítő, aminek egyenáramú munkapontját befolyásolja az Elekteret mikrofonon átfolyó áram. Az meg a mikrofon típusától függően elég esetleges lesz. Ha a Q2 tranyó kollektorában nincs a féltápfeszültséghez közeli feszültség, akkor nem is fog működni.
- A másik hiba, hogy az 555 2-es lába nem "lóghat a levegőben". Vagy is az nem túl szép, ha csak egy kondi van rákötve. Ennek a lábnak a feszültségét be kell állítani. Célszerűen ezt is a féltáp közelébe, mert a kapcsolási küszöbfeszültsége a tápfeszültség 1/3-ad része. Vagy is a 2--es lábról egy 10kohm-ot kell kötni a +6V-ra, és egyet a GND-re (a táp -6V-os része).
- Továbbá az 555 monostabil módban üzemel. Vagy is ha tapsikálsz egyet, akkor kb. 5 másodpercre fog a Led világítani. Ha neked így jó, akkor megfelelő..
üdv! proli007
(#) proli007 válasza Tom066 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Hello!
Persze, csak mérd meg és rajzold le a relé kivezetések lábtávolságát, mert ehhez a kíni izéhez nem találok adatlapot, ami a mechanikai méreteit is tartalmazná. De azért reménykedem, hogy egy OMRON relével kompatibilis egy ilyen. De az ördög nem alszik..
üdv! proli007
(#) proli007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Köszi Zoli!
De biztos hogy ez az? Mert a linkelt képen 6 lábat látok nem négyet..
üdv! proli007
(#) proli007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Hello!
Azt hiszem,még is meg kell várnom a tulajdonost. Mert amit belinkelt, az egy OMI-SS-212DM típusú relé. Az adatlap szerint ez, DPST-NO. Vagy is két záró érintkezőt tartalmaz. Az meg bizony egy hatlábú kék szamár. (Nem mintha annak mechanikus adatait megtalálnám az adatlapban..)
üdv! proli007
(#) 5mate149 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Megfogadtam a tanácsot . Mind 2 oldalról csináljak?
(#) 5mate149 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Értem. Akkor megpróbálom áthidalni ezeket a problémákat Köszönöm szépen a segítséget.
(#) 5mate149 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Megmértem q2 kollektorát de sajnos közel sem érte el a tápfeszültség felét...Bekötöttem az 555-ös 2-es lábára a 2 10kohmot ahogy mondtad de így a led folyamatosan világít mintha folyamatosan tapsolnék neki.
(#) proli007 válasza 5mate149 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Hello!
Akkor valami gond van az 555-nél, vagy nem azt tetted, amit írtam..
- Mérd meg a 2-es láb feszültségét, ott féltápnak kell lenni.
- Ha egy pillanatra zárod a 2-es és 1-es lábat, akkor a Led-nek 5 másodperig égni kell.
- Vagy csak a negatív táp felé tettél a 2-esrőlellenálást, vagy nem jó a két ellenállás értéke.
üdv! proli007
(#) 5mate149 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Sikerült!! köszi a segítséget!
(#) Tom066 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Itt a kép róla

A004240.jpg
    
(#) proli007 válasza Tom066 hozzászólására (») Márc 15, 2012 / 1
 
Hello!
Remélem így jók lesznek a méretek.
(De az ácsok, és a kőmívesek mérnek cm-ben. Mi mm-ben vagy inch-ben számolunk!)
üdv! proli007
(#) kisedison válasza Tom066 hozzászólására (») Márc 15, 2012 / 1
 
Valahonnét ismerős ez a relé...
(#) Tom066 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Hello!
Köszönöm hogy megcsináltad!
(#) Tom066 válasza kisedison hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Egy bontott darab, szóval lehet, hogy találkoztál már vele
(#) Tom066 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Hello!
Volt egy kis pénzem úgyhogy megvettem hozzá a cuccokat, meg is építetterm a kapcsolót de nem működik... viszont ha rábökök csavarhúzóval a mikrofonra akkor kattog a relé... mi lehet a hiba?
(#) Tom066 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Tudnál valamit a mikrofon elé? nagyon hangosan kell tapsolni, hogy érzékelje...
(#) proli007 válasza Tom066 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Hello!
- Növelheted az R7 ellenállást 220..330kohm-ra
- Növelheted az R2 ellenállást 4,7..10kohm-ra
- Csökkentheted R5 ellenállást 2,2..1kohm-ra
- Növelheted a C2 kapacitását 10nF-ra
- Tedd olyan helyre a mikrofont, ahol "jól hall". (Sarokba, mennyezetre, kemény felület elé/közelébe..)
üdv! proli007
(#) store92 hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
Heló!

Nekem az a gondom a tapskapcsolómmal, hogy a feszültség tüskéktől is felkapcsol, az-az pl.: turmix ki-be kapcsolásánál is ki-be kapcsol a lámpa. Mivel lehetne ezt megelőzni?
(#) proli007 válasza store92 hozzászólására (») Ápr 6, 2012 / 1
 
Hello!
- A hálózati feszültség vezetékei ne legyenek közel a tapskapcsoló belsőáramköreihez. A hálózati vezetékeket össze kell sodorni, cm-enként kb. egyszer.
- Megpróbálkozhatsz egy hálózati zavarszűrő alkalmazásával, olyannal mint pld. itt látható. Ez egy PC táp zavarszűrése.
- Esetleg próbából földel a tapskapcsoló GND vezetékét a pufferkondi negatív oldalán.
- Vagy vedd körül fém árnyékolással, és azt földeld.
- Végül, ha ez a tranyós kapcsolás lenne, építs másikat..
üdv! proli007
Következő: »»   17 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem