Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   263 / 563
(#) berobbantam válasza Tubi56 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Helló
Jó hogy szóba hoztad a tt-t és a betáp fojtót.Jól gondolom,hogy ott is fontos a tekercselés iránya és a kezdet és vég bekötése?A betáp folytó az egyértelmű,de a tt-n kicsit vacillálok.Jól gondolom,hogy alul kezdődik a tekercs és a vasmag felett van a huzal úgy megy be a mag közepén.Ez a vége elég egyértelmű,de a másik vége elbizonytalanít kicsit.
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
A Hsz-be többször volt már szó róla! A primér vezetéket minden esetben keresztmetszetben néztük és számoltuk ki, hogy különböző átmérőjű zománc szigetelésű huzalból hány szál kell! A lényeg, hogy kb 3mm2 legyen a tényleges kersesztmetszete a sodratnak. A szekundert azt minden esetben átmérőben határoztuk meg!
A jó érték az úgy hangzik, hogy a szekunder legyen a 3 szorosa a primérnek. Na és itt jön a baj, mert egy 140A géphez ez kevés! Ha ebből jól akarunk kijönni, márpedig jól akarunk, akkor a primért 5mm2 be kell meghatározni és ehhez tartozik a 15mm2 szekunder! Így már jó!
A kezdet kezdetén eléggé alá méreteztük a primért ugye?
Ha jól emlékszem talán kezdtük 24 szál 0.3 CuZ huzallal ami kb 1,7mm2 volt. Melegedett is rendesen, de egyébként működött. aztán lett 30, majd 40 szál ez már jobb volt 2,8mm2 most ha jót akarunk építeni és ajánlom mindenki figyelmébe kell az 5mm2 primér, ami 70 szál 0.3mm-es CuZ huzal és a 15-18mm2 szekunder! Ez viszont annyit jelent, hogy dolgozhatunk a gépünkkel egész nap gond mentesen, vagyis ez már egy profi gép lesz! Persze megfelelő meghajtás esetén.
Most jönnek a cáfolatok, hogy a Tubi megint ....írt.
De én most itt tartok ilyen gépeket építek.
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
hát vazeg használj U magot ott van hely!
(#) Tubi56 válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
nem tudom mi van a kezeddel, remélem nem nagy a baj, de ezért ne mondjál le a gépedről, ha kell segítség az építésben akkor számíthatsz rám! Hidd el nagy öröm amikor az ember a saját építésű gépével hegeszt, még ha segítségre szorul is. Jobban is vigyáz rá! Én is építettem már másoknak gépet, akik itt a fórumon kértek segítséget. Ez nem von le semmit az érdemeiből.
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Csak két szél drót van az egyik a kezdő a másik a végződő! Teljesen mindegy hogy milyen irányba tekered meg, ha fordítva húzod a fő trafó primér vezetékre.
Ezt legegyszerűbben oszcilloszkóppal mérheted meg, vagy gyakorlatban kis áram erősség beállítása mellett az ív hangjára hagyatkozol! Ha serceg, szütyörgő hangot ad akkor fordítsd meg a kivezetéseket és , ha ott sima csendes az ív akkor jó.

tor.gif
    
(#) berobbantam válasza Tubi56 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Okosodok-okosodokU magból esetleg tudnál javasolni valami tipust,hogy milyet keressek?vagy milyen paramétereket vegyek figyelembe a keresésnél.E magnál a hasznos keresztmetszet a középső oszlop keresztmetszete.U magnál meg az egyik oszlop amin a tekercs van?Kissé megfakultak már az ismereteim.Már amennyi volt egyáltalán
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Így van!A mag keresztmetszet a mérv adó! Ami nem olyan húzós árban az pl. az U 46 ,de ebből két pár kell és csévét kell hozzá csinálni! Persze nem nagy was ist das a cséve elég leszigetelni jól a magot és mehet rá a tekercselés, csak jól kell rögzíteni.
Vagy amit már építettek U 57-U59 magokból! Van róla info, fotó itt a hsz-ba.
Én most U93 magot használok a következő gépemnél. Most vettem a vaterán 5 e ft volt! Ez durva de 200 A akarok tőle elkérni, amit persze nem akarok kihasználni teljesen, csak legyen tartalék! Ne legyen kifeckézve teljesen.
(#) berobbantam válasza Tubi56 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Azt hiszem akkor nálam az u mag lesz a befutó.Közben felmerült bennem egy gondolat.Kicsit olyan érzésem van,hogy lassan elveszik a maci a málnásban.Azért jó nagyra duzzadt ez a topik.260 oldal nem kevés iromány,főleg ha keres valamit az ember.Itt vagyok pl én.Végigolvastam többször de igazán nem tudtam dűlőre jutni trafó ügyben.Most megint lett egy fél oldal iromány.A maciból esetleg nem lehetne egy leírást készíteni?Lenne pár kép és pl az ilyen trafós kérdésekre egy pár alternatíva az előnyökkel és hátrányokkal.Ahogy olvasgattam szerintem ezt építették meg a legtöbben.ha nem ütközik jogi akadályokba szerintem érne annyit.Végül is ez egy elég komoly projektre sikerült így a végére.Ezúton is had gratuláljak hozzá mindenkinek aki egy kicsit is hozzátett.
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Tudod tök igazad van! Csak hogy, itt sokan tesznek hozzá fejlesztéseket is, ami még a mai nap sem zárult le és ez nem is baj, így fejlődik a gép és mi is! A másik dolog pedig az, hogy nem mindenki akar pénzt fordítani erre, hanem inkább arra hagyatkozik amit otthon fel lel, van a fiókba. Ebből pedig adódik, hogy ugyan ugyan azt a gépet építjük, de mégis más más alkatrészekből rakódik össze. Vagy inkább több darabból, olcsóbból. pl én és te veszünk egy 1500µF/450V puffert másnak van 220µF/400V puffere ebből be tesz 6-7db-ot ugyan olyan jó csak több helyet foglal. Vagy 470µF/400V 3db. Ezért van az, hogy a nyák tervek is elütnek egymástól és ez vonatkozik más alkatrészekre is.
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Idézet:
„Végül is ez egy elég komoly projektre sikerült így a végére.Ezúton is had gratuláljak hozzá mindenkinek aki egy kicsit is hozzátett.”

Azért még ne zárd be ezt a topikot! Nekünk még van itt dolgunk elég! Képzelj el egy pic-es vezérlést vagy egy kombi gépet MMA-MIG MMA - WIG
(#) berobbantam válasza Tubi56 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Isten őrizz,hogy bezárjamÉn bibliaként olvasgatom ráérő időmbe.a mai adagom 5 óraA leírásra csak azért gondoltam,hogy ne itt szaporítsam a szót olyan dolgokkal ami már 5x le van írva csak nem találom meg.A másik kérdésre válaszolva.Szerintem akinek kondijai meg egyéb alkatrészei vannak otthon kallódoban az úgyis tudja hogy mit építhet be és mit nem.Ha mégsincs tisztában vele akkor még mindíg kérdezhetMivel hál istennek van hol.És mégegyszer köszönöm a segítséged.A további kiforott fejlesztéseket pedig ismét szivesen látnánk leírásos formában.Legalábbis én.Én mindíg rácsodálkozok milyen tudással rendelkeztek ezen a téren.
üdv
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Idézet:
„Én mindíg rácsodálkozok milyen tudással rendelkeztek ezen a téren.”

Hátha nem is én, de valóban vannak hál' istennek!
Mpisti! Erdgab és még mások! A teljesség igénye nélkül!
Te pedig olvasgass nyugodtan, ha a képekre kapcsolásokra vagy kíváncsi azt jobb oldalon fent megtalálod második ikon (téma képeinek listázása) cím szó alatt
(#) menyhart hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
kéne egy kis segítség ha esetleg lenne valakinek egy kapcsolási rajza a telwin tecnica 114 es inverterhez meg köszönném
(#) Tubi56 válasza menyhart hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Tessék!
(#) menyhart válasza Tubi56 hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
köszi,esetleg egy magyar nyelvűt nem e tudnál?
(#) Phile80 válasza menyhart hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Az esetek 95%-ában a szekunder oldali dióda megy tönkre.
(#) Tubi56 válasza menyhart hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Magyar nyelvűt nem tudok, de a rajz olvasáshoz nem kell nyelvtudás.
(#) menyhart válasza Phile80 hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
köszi a segítséget.
(#) JZoli hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Hol lehet beszerezni a 2,2µF/630V-os kondit? Én már több helyen is kérdeztem, de csak 400V-osat tudnának hozatni.
(#) mpisti válasza JZoli hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Pl. itt: Bővebben: Link
(#) szabi83 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
(#) JZoli válasza mpisti hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Köszi, de ettől a cégtől még rendelni sem szoktam, így meg egyedül a kondi egy utánvéttel nagyon drága lenn!
(#) Phile80 válasza JZoli hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
lomex.hu

2.2µF 630V RM37.5 10% FOL MKP4 (WIM) RoHS 17x29x41.5mm
132 db raktáron 506.10 Ft
(#) JZoli válasza Phile80 hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Köszi! Ez jó lesz! Ezektől rendelek többször is. Egyik nap néztem végig a kondijaikat, ezek szerint ez elkerülte a figyelmemet!Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) mpisti válasza JZoli hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Nekem jók a tapasztalataim. Igaz, nem egy kondit szoktam rendelni, mert azt tényleg nem érné meg.
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Idézet:
„Hátha nem is én, de valóban vannak hál' istennek! Mpisti! Erdgab és még mások! A teljesség igénye nélkül!”

Sanyi,ne szerénykedj,mindannyian tudjuk és elismerjük munkásságod,melyet a fórumért és a gép fejlesztéséért teszel.
(#) erdgab hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Látom,még mindig "rémálom" az az áramváltó,talán segít a melléklet.
(#) erdgab válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Idézet:
„A szekunder körben csak a félhidas gépekben van fojtótekercs? Mert az enyém teljes hidas, és nincs a kimeneten tekercs!”

A félhidasban van a teljes hidasban nincs fojtó.
Idézet:
„Van egy a gépben, de az a primer körben...”

Hogy érted,csak nem rezonáns a gép?
Idézet:
„már csak az áramszabályzóval lehet valami, mert mindég visszaszabályoz ív fogás előtt.”

Ez meg hogy lehet,látja,hogy közelít a pálca?Bocsi!Nézd meg a lezáró ellenállását.
(#) Tubi56 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
De még mennyire, hogy segít! Köszönjük!
(#) zoly15 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Nem hiszem hogy rezonáns a gépezet.
Ezt abból gondolom, hogy a FET "csoportokat" egy meghajtó fokozat hajtja, a meghajtó fokozatot pedig 2 illesztő trafó vezérli, ezeket pedig egy tranzisztoros végfokozat, amit ICk vezérelnek.

Nem, nem látja a pálcát, hanem mikor összeérintem a pólusokat (ívfogás) már abban a pillanatban leszabályoz a gép. Terheléssel megy, de nincs meg a névleges feszültség sem, tehát már akkor is leszabályoz, de mivel nem rövidzár (250W tű halogén) így van némi feszültség.
A lezáró ellenállást hol kell keressem?
Következő: »»   263 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem