Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   147 / 254
(#) vicsys válasza H2opok hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Brutálisan szép lett, nagyon tettszik!! :yes:
(#) kondorzs válasza H2opok hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Szép munka!

Az RGB alávilágítás is király!!
(#) H2opok válasza vicsys hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Köszi
A réteges plexiburkolat után lehetne ez a következő, főleg hogy keveebb anyag kell hozzá.
Épp most beszéltem Kondorzs barátommal, azt mondja , "olyan mint egy kis koporsó".
Pedig nem annak szántam. Aki tud szebb vagy más mintájú crom betétet, mondja, megcsinálom.
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Szia, igen, így van! Lényeg, hogy szabadon nem lebeghet az a láb. (0V a kikapcsolt szintje, 1,2V-tól a bekapcsolt szint) Kikapcsolt állapotban max 40uA az áramfelvétel, tehát elhanyagolható, nem fűt. A kijelző ki-be kapcsolásánál nem csak ezen keresztül érdemes vezérelni, hanem emellett a 141-eket is! Azok darabja fogyaszt kb. 125mW-ot, ahogy Hp41C is megírta. Szóval ha a kijelző kikapcsolásakor ezen IC-k táplábát is 0-ra húzod, mint a fesz-konverter ENABLE lábát is, akkor spórolsz még 0,5W-ot (4 cső esetén)! A nagy órában is így van megcsinálva.
(#) vicsys válasza H2opok hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Ha hozzájárulhatok, szívesen tervezek valami ornametrikus mintát...
(#) H2opok válasza vicsys hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Ess neki! Ma éjjel megcsinálom. Mellékletben a terv, a méretek miatt. Az alsó, mint látod, a már legyártott verzió.
Viszont csak sprintlayout file a jó.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Szia,
A 141-ek 0,5W-ja nem érdekel, sőt a DC/DC konverter 10-15W-ja sem, de ne termelje a hőt feleslegesen ha nem muszály pláne hogy tudtommal nem szeret terheletlenűl járni a kapcsi táp.
(#) vicsys válasza H2opok hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Áááááá, ezt nem lehet fél óra alatt megcsinálni, ha csak sprintbe jó... Ha PDF-ben is elfogadod, akkor gyorsabb. Ha csak sprint a jó, akkor azt szinte pontonként kell megrajzolni, ami nem fél óra.
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Az "Autostandby"-t ki lehet valahogy kapcsolni vagy valahogy le lehet tiltani?
(#) H2opok hozzászólása Márc 27, 2012 /
 
Azért kell sprintben mert abból tudok gerbert vagy hpgl filet konvertálni,ami a cnc re kell. Pdf böl nem lehet sajna. De ha van róla valami fotód ,lehet arról megpróbálnjám. Vagy mire gondoltál?
(#) H2opok hozzászólása Márc 27, 2012 /
 
Azért kell sprintben mert abból tudok gerbert vagy hpgl filet konvertálni,ami a cnc re kell. Pdf böl nem lehet sajna. De ha van róla valami fotód ,lehet arról megpróbálnjám.
(#) vicsys válasza H2opok hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Úgy rajzolom és az sajna nem kompatibilis a cnc-vel. Még nincs kész, csak a fejemben van 1-2 terv...
(#) kondorzs válasza vicsys hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Aztán ne túl morbid legyen a minta én csak vicceltem
De tényleg jól néz ki így feketén.
(#) vicsys válasza kondorzs hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Nem akarom lelőni a poént. Remélem, hogy tetszeni fog az ötletem.
(#) H2opok válasza vicsys hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Várom!
Gondoltam lehetne valami felirat is benne, de sajnos a maró méretei miatt nem lenne szép. Lézerrel lehet meg lehetne oldani, de ilyen gépen bonyolultabb a program. Így maradt a hagyományos cnc maró.
Minimálisat módosítottam én is rajta. A plexi oldalak is készen vannak, már csak a polírozás és ragasztás van hátra.
(#) H2opok válasza vicsys hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Ha tudsz róla esetleg vázlatot vagy fotót, azt is átküldheted, és ha tudom, sprintbe berajzolom. Igaz ennek a cnc marónak vannak azért korlátai. Lézerrel finomabb dolgokat lehet csinální.
(#) H2opok hozzászólása Márc 28, 2012 /
 
Nem volna valakinek fölös glimm? Olyan ami méretben illik a z573-hoz. Van nekem is de vagy nagyok-hosszúak, ami meg jó lenne, annak meg nincs párja.
(#) H2opok válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Jaja pont ilyenre igen. Mennyiért adod? Kellene 4-6db.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Szia,
Na ma megebayeztem hármat ebből a pici DC/DC izéből . Ha elkészül a pic kelleni fognak a 6 x IN-18, 4 x Z568M, 4 x Z566M+2xZ573M órákhoz.
Én bizony beteszem mindehova.
Viszont ez a glimm dolog is elkezdett izgatni mert az 568-ashoz kell majd kettőt használnom.
(#) H2opok hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
Elkészült a z573 burkolata. A fólia még rajta, még egy-két simítás lesz rajta és kész.
A z560 is alakult kicsit, de erre is ráfér még egy kis barkácsolás.
(#) vicsys válasza H2opok hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Ez már gyári, piacképes termék! Gratula!
H2opok for president!
(#) H2opok válasza vicsys hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Köszi,igyekszem. Igaz ez is csak plexi, de a fekete azért elegánsabb.

A z560,úgy ahogy a fotón, elvihetö ha netán kellene valakinek. 90% ban van kész a csö,de már igy is szép. Nincs már kedvem hozzá,a z573 jobban leköt.
(#) H2opok hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Nos ma éjjel volt időm, mondhatni készen van. Már csak a belső világítást kell megoldani hogy az első "csíkon" is legyen valami "fény". Kicsit elmértem a dolgokat, mert a belső "tér" elég kicsire sikerült, így alig tudtam belepaszírozni az rgb elektronikáját és a fényerő potit. A nyomógomboknak nem is tudom hol lesz hely. Ennek a fekete plexinek nagy előnye, hogy a led fényét nem szórja szét, mivel nem átlátszó, így csak a csövekbe megy. Meg szép és elegáns. Viszont az újlenyomatot vonzza. A színkeverés Élőben sokkal szebb. A hátsó poti azért kellett, mert az effekt programnál a fényerőt nem lehet állítani, csak az egyedi kiválasztott szineknél. Effekteknél fullon megy. Ezzel meg úgy állítom ahogy akarom.
(#) H2opok hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Még pár kép.
Kondorzs barátom. Nagyban is tudok ilyen dobozt ha kell, csak kellene a magasságod.
(#) kondorzs válasza H2opok hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Király!

Így, hogy az asztal faerezete tükrözőid rajta, különösen hasonlít valamire, hát még ha azok a gyertyák is világítanának a tetején.

Jól sikerült!!
(#) vanzerr válasza H2opok hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Tök szuper!

Amúgy köszi a csomagot, most kaptam meg, már indulok is és rakom össze az RGB panelt...
(#) sooty hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Sziasztok, vettem néhány vadi új "jelzőizzót" . Sajnos szembesülnöm kellett vele, hogy a gyári csomagolásból két különböző üveg burájú cső került elő. Nincs valakinek elfekvőben egy ilyen vastagabb formájú? Külön tetszik a raktári jelzés a zacskó tetején
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Szia Hp41C!

Segíts kérlek! Lehetne kapni egy tesztverziót az rgb-s progiból, ami nekem van azon nem tudom hogy kell bekapcsolni az alávilágítást, ha pedig valahogy bekapcsol, nem tudom mitől kapcsol be.
Előre is köszi!
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Szia!

Az a tesztverzió van egyenlőre. A módosításokat most próbálom megcsinálni és belepréselni a 16F628(A) -ba...

Menüben lépj el addig, amíg a középső két cső közöl a bal oldalin a 8 (piros), 9 (zöld) vagy 0 (kék) jelenik meg, a jobb oldalin nincs kijelzés. Ezekben a menüpontokban a SW2 hosszú lenyomása növeli a megfelelő led fényerejét. Ha elérte a maximumot, akkor 0 -ra fordul át.

Távirányítóval a belső adat EEProm 0x55 (R-), 0x56 (R+), 0x57 (G-), 0x58 (G+), 0x59 (B-), 0x5A (B+) címén elhelyezett parancskódot tartalmazó RC5 kódolású csomaggal lehet állítani a fényerőket.
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Azt hiszem szivat a technika.... Másodjára estem ugyanabba a hibába. Az RGB panelhoz menő vezetékek csak úgy össze-vissza lettek elvezetve, ebből eredhetett a hol bekapcsol, hol nem kapcsol be jelenség. Összecsavartam a vezetékeket és láss csodát, hibátlanul működik az alávilágítás is. Még a távirányító kódjait kell megfejtenem és már OK minden. Találtam ITT ezt a kapcsolást ami elég jól üzemel, nekiesek a kódfejtésnek és csinálom azt is...
Következő: »»   147 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem