Fórum témák
» Több friss téma |
Köszönöm szépen!ezek szerint ez egy 4 NAND kapus IC...már csak az nem világos,hogy az első és négyes kapu miért 3 bemenetes?mi lehet az az Y bemenet?
Az Y bemenet az egy ún. bővítő bemenet. Ha ide egy ugyanilyen áramkör kimenetét kötöd, akkor egy 4 bemenetes NAND kaput kapsz. és így tovább.
Értem!Eszerint nincs neki különösebb jelentősége csak annyi,hogy 1 bemenettel több.Köszönöm szépen a segítséget!
Hi Mesterek!
Szereztem 2db AT89C52 24-PI -es IC-t, azt láttam hogy mikrokontroller és találtam adatlapot is hozzá. Arra viszont nem jöttem rá hogy pl: hogy lehet programozni s hagy milyen programmal vagy égető kellene hozzá. PK2 jó lenne hozzá? Aki tudna segíteni vagy van ötlete hogy hol lehetne e IC-k után olvasni azt megköszönném.
Na közben kinyomoztam hogy a pic "testvérre " lenne azaz a AVR.
Olyan kérdésem lenne hogy az avr-t mivel lehet programozni, már mint program. Erre is van olyan környezet mint a pic-nek a mplab? Válaszokat előre is köszönöm.
Szia!
Például Bascom-al. De miért nem mész át az AVR-es topikba?
Ez meg az Intel 80C51 tipusu uC. Volt hozza ASM es C fordito. A programozasa egy specialis programozoval tortent. A mai vilagban mar nem sokat er, mert mind PIC, mint AVR uC sokkal komplexebbek, es olcsobbak. Ket IC-re nem erdemes fejlesztoeszkozt csinalni.
Meg annyi, hogy nezz szet a MCU8061ide oldalon, talalsz programozot, es programirashoz forditot. Melle meg a SDCC C forditot is le lehet tolteni, es C nyelven lehet programozni. De mint mondtam ez a tipus mar a multe. 1980-ban adta ki az intel, es utana sok ceg csinalt hasonlo uC- erre a magra, de ma mar egy 20 labas, 400 Ft-os PIC is tobbet tud mint ez.
Szia!
Pedig külön fejezet foglalkozik vele az adatlapban Programming the Flash címmel. A PICKit2 nem lesz jó hozzá, inkább az LPT portra kell építeni egy speciális programozót.
Üdv.
Valaki tudna nekem segíteni ezzel a ketyerével kapcsolatban? Addig eljutottam vele hogy ez egy pneumatikus szelepnek tűnő dolog lenne és nem is ezzel van a baj hanem azzal az elektromágnes féleséggel ami a végén van...valaki meg tudná mondani hogy elektromágnes-e egyáltalán és ha az akkor mi a célja?
Hello!
Ez egy "EP" vagy is egy elektro-pneumatikus szelep. Általában pneumatikus munkahengerek működtetésére használják. A szelepet egy tekercs (elektromágnes) váltja át, ha a feszültség megszűnik, akkor rugó téríti vissza. (Az elektromágnes, csak egy kis "rásegítő" szelepet nyit ki, és ez áttol egy kis dugattyút, ami a levegő utakat váltja) Az ábrán látható, hogyan működik. Alaphelyzetben a P nyomás a munkahenger A oldalára jut, miközben a B oldal lefúj. Ha az elektromágnes meghúz( a jobboldali négyzet mintha átcsúszna a baloldalra), akkor a P nyomás, a B oldalra jut, és az A lefúj. (Vagy is ide-*oda tologatja a munkahenger dugattyúját, aminek A és B bementi nyílása van.) Az elektromágnest vagy 48V váltóval, vagy 24V egyennel lehet működtetni. üdv! proli007
Ha érdekel is a téma, ezt elolvashatod..
Hello!
- 500 fokig, "ellenállás változással" RTD Platina Pt100 vagy Pt1000 ellenállás hőmérővel mérnek. Egy pákánál ez általában nem járható út már csak ennek a mérete miatt sem. Ott általában egy "K" típusú hőelemet használnak hőérzékelőnek. - A hőelemtől az 1 fok pontosság túlzás és pákánál ez felesleges is. Hiszen ez a hőfok csak abban a pontban lesz maximum igaz, ahol éppen mérsz. Hőelemek pontossága általában +-1..2 fok. Valamint pontos hidegpont kompenzációra is szükség van. - A kijelző várhatóan nem 8 szegmenses, hanem 7. A nyolcadik a tizedes pont. Mivel Te egész számokban gondolkodsz, ezt nem fogod használni. - Elég rejtélyesen fogalmazol, mert ezek szerint van egy kapcsolásod, mi meg találjuk ki micsoda az. Műveleti erősítőkkel, legfeljebb a jel-kondicionálását lehet megoldani, mert digitális kijelzésről beszélsz, de úgy gondolom a szükséges analóg-digitáli átalakítót nem akarod megépíteni műveleti erősítőkből. - A kijelző leírásából arra gyanítok, hogy ez egy multiplexált kijelző, melynek meghajtására és A/D átalakítására egy mikrokontroller a jó választás. Erre viszont itt van külön topik, és kész készülékek itt. üdv! proli007
Köszönöm szépen a segítséget! Egyébként érdekel a téma szóval sort kerítek az olvasásra!!
Helló.
Keresném egy SMD 16 lábú ic adatlapját. A felirata: MSC MAD 0146. Köszönöm a segítséget.
Sziasztok!
Van két varicap diódám, de nem találok róla semmit. Ami rá van írva az ennyi: I201 alatta 5c. Nem a szokásos dióda tokozása van, négyzet alakú fekete tokban van. Sajnos nem tudom a tok nevét.
Sziaztok!
Szeretném megtudni 2 darab SMD kondi értékét, de a neten nem találom. Ezek vannak ráirva: 551 561 2.5v, a másikra 782 821 2.5v. Ezek egy gigabyte alaplapban vannak a CPU és chipset körül.
Szevasztok! Itt a régi kérdés: AJ605 (14pin), SN96527N (16pin Texas); IC-k, ki tud róluk valamit.
Az adatlapjából kiolvasható, már az általános felhasználási útmutatóban is utalnak rá. Mivel alapvetően szintillesztésre használják, eltérőek a nyitott tranzisztoron levő, a különböző kollektor áramhoz tartozó maradék feszültségek, amelyek meghatározzák, hogy milyen típusú logikai áramkörökhöz használhatók.
Egy kicsit egyszerübben kérhetném? berakhatom egyiket a másik helyett?
Attól függ, mit hajtasz róla, és annak mennyire fontos, hogy a nyitott tranzisztoron a földhöz képest mekkora feszültség maradhat.
Már kezdem kapisgálni na de nem ismerem pontosan az árramkört ugyhogy akkor marad az eredeti.
Kösz a segitséget. Laci!
Mostanában volt egy kis időm foglalkozni az elraktározott "majd jó lesz valamire" alkatrészekkel és nekiálltam bontani. Találtam pár érdekes dolgot. Van amire van tippem, hogy mi lehet, de felirat nincs rajta semmi (néhány kerámia kondinak tűnik), szóval szerintem azok mehetnek a kukába mivel nem tudok róluk semmit.
Lehet hogy majd jövök erre sűrűbben emiatt Most egy trafó akadt a kezembe, amit már régóta ki akartam deríteni, hogy mik az értékei. DC26-00005B van ráírva a matricára. A hátuljára pedig: HD4IX20(3 alsóindexben) Rákerestem google-ban és valami samsung dolgokat dobál ki, állítólag mosógépben volt (ez előfordulhat, mert egy samu mosógépünk rottyra ment, nem bírta a vizet a panel ). Szóval annyit sikerült kideríteni róla hogy 11V, 450mA. És az lehetséges, hogy DC-ben adja a 11V-ot? Mintha olyasmit írtak volna róla. Az a kérdés, hogy hogyan kell bekötni. Csináltam képeket. Az egyik oldalon 3 vastagabb láb van, azok mindegyike között fémes kötés van, a másik oldalon 5 vékonyabb láb van, de csak a 2 szélső van használva. Vajon ez a bemenet, a másik meg a kimenet? Vagy fordítva? És azt a 3 lábat vajon hogy kell bekötni? Sajnos ellenállást nem tudok mérni mert a multiméteremben megadta magát az ellenállás mérő rész. (amióta kölcsön adtam... nem tudom mit csináltak vele) Ha van valami tippetek, az jó lenne. Köszi mindenkinek! Képek: 1 2 3
SZIA! Innen nézve osztott tekercselésű a gép. A soklábú oldal szélsőire köss valami kisebb (10-40V) feszt, és mérj. A 3 vastag láb között hogy érted a fémes kötést ( valószínű; szekunder, vastag drót)? Izzót (230V,25W) tegyél sorba, mert lehet zárlatos! Ha jónak ítéled, felmehetsz 230V-ra, ekkor néhány mA-t mérhetsz (Ipr), ha így van akkor jó. (de mire, elég nudli)
Hello!
Nem tud valaki valamit P605 BD6231 feliratú alkatrészről? 8 lába van, tokozásra, akár egy 555-ös. Datasheet is érdekelne, de legfőképp egy bolt, ahol lehet kapni.
Sziasztok,
Abban kérem a segítségeteket, hogy mi lehet a típusa a képeken szereplő zener diódának (legalábbis a nyák-on ZD2-nek van pozicionálva). Egy kapcsoló üzemű táp-ban van. Az alldatasheet.com-on sehogyan nem találom, pedig a 07 és az XB minden variációjával megpróbálkoztam. Segítségeteket előre is köszönöm: Szabolcs |
Bejelentkezés
Hirdetés |