Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   384 / 1162
(#) Stewe válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Egy ceglédi csőgyártósor egyenáramú hajtásában láttam hasonló elrendezést, a segédáramköri gerjesztésvezérlőben, de különálló tirisztorokkal.
(#) Stewe válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
75kW-os a motor, így a gerjesztőkör is egész combos darab.
(#) HA3GX hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Sziasztok,

a leválasztó transzformátor méreteiből megtudnátok mondani, hogy kb. hány VA-es lehet a képen látható transzformátor?

Hipersil vasmag méretei:
- Magasság 12,5 cm
- Szélesség 15 cm
- Mélység 5,5 cm

Réztekercs méretei:
- Magasság 9 cm
- Szélesség 11 cm
- Mélység 13 cm
(#) nedudgi válasza HA3GX hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Talán a magkeresztmetszet az, ami leginkább meghatározza a maximális teljesítményt.
Ez nekem nem egyértelmű a megadott adatokból.
Ez hasznos lehet.
(#) Luciferubisz válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
ezer kössz
(#) Adamyno hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Fekete trimmer poti... a van ráírva, hogy 223.

Mekkora lehet az értéke?
Mit jelentenek ezek a számok? Sajnos az ellenállás mérőm halott, így most csak a számokra hagyatkozhatok.
(#) Adamyno válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
tehát hogyha 22M-t keresek, akkor 226-os jelölésű kell ?
(#) granpa válasza Adamyno hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Ja, ja!
(#) Adamyno válasza granpa hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Oké, köszi.
(#) Adamyno hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Ez nem tudom, hogy ebbe a topikba való-e, de hirtelen nincs jobb ötletem.

Szóval találtam egy régebbi analóg mérő eszközt és le akartam tesztelni. Ellenállás működött, DC 12-ig néztem, addig OK, áramot nem néztem, váltó feszt meg átkapcsoltam max 1000V-ra, konnektorba bedugtam, mutatta is szépen, aztán 4-5mp múlva valami 50Hz-es zaj jött a műszerből, rá 1mp-re DURR... fényhatás, hanghatás és villany leó
Kihúztam, biztosítékot felnyomtam.
Leszedtem a hátlapot, és egy ellenállás pukkant el, elég szépen. Most sajna semmit sem mér. Jó kis lengyel cucc.
A pontos típusa: sunwa YX-1000A
Sajnos az ellenállás annyira elégett, hogy nem tudom azonosítani. Ha valakinek lenne egy ilyenje, és meg tudná nekem nézni, akkor majd lefényképezem, hogy melyik ellenállat kéne.
Egyelőre egy kép itt van az eszközről:LINK
Adatlapot kerestem, de eddig semmi, se panelről fénykép... :S
(#) Adamyno válasza Adamyno hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Elnézést, hogy mégegy hozzászólást írok, de nem tudtam módosítani az előzőt. Annyit sikerült megállapítanom az ellenállatról, hogy citrommal kezdődik és arany a másik fele. 4 sávos... már csak 2-t kell eltalálni
(#) granpa válasza Adamyno hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Akkor ott gáz van (volt), kicsi volt az ellenállás teljesítménye. (nem huzamos mérésre való). Ha egyébként még jó a műszer, mérd meg a belső ellenállását, és számolj előtétet (teljesítményre is!).
(#) Adamyno válasza granpa hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Már nem jó sajnos. De az egész műszer 11 ellenállásból, egy potiból, 2 diódából meg egy tekercsből áll (amin van a mutató).
Plusz egy elem és egy választó kapcsoló középen.
(#) granpa válasza Adamyno hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Az alapműszer is nyekk?
(#) Luciferubisz hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Helló!

Tudja valaki, milyen alkatrész a BS9-05 HR1 feliratú 3 lábú
(#) Adamyno válasza granpa hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Az is. Most találtam itthon több ellenállást is ami citrommal kezdődik. 4,7K-t és 47K-t próbáltam, de semmi.
4,7R-essel ha rövidre zárom az ellenállás mérőt, akkor legalább kiakad. De rátettem egy 8R2 ellenállást, azzal is kiakad, 1,2V-os akksira rámértem, a mutató nem mozdul.
Valami történt, az a lényeg.
Találtam még egy 47, 48 és egy 41R ellenállást, még azokat megpróbálom, ha nem lesz jó, akkor holnap megyek a boltba és az összes lehetséges kombinációt megveszem 90db
(#) Auth Zsigmond válasza Adamyno hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Ilyen "szakmailag megalapozott" döntéshez (90 db.) nem kellene terhelni a fórumot. Helyette talán jobb lenne "rumot" inni, másnap boltba menni, pihenni... és beszámolni a 90 variációs sikerélményről, ha már feltétlenül a szakmai közösségre tartozik ez az esemény...
(#) granpa válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
(#) Adamyno válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Igazából az lett volna a legjobb, ha valakinek van egy ilyen eszköze és tud róla képet csinálni. No mindegy az ellenállás mérő része viszonylag jó lett egy poti által, de pontatlan... a többi rész nem működik. Hagyom is a fenébe, lesz egy másik.
(#) granpa válasza Adamyno hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Ha ilyen kevés alkatrészből áll, miért nem rajzolod vissza? Mindjárt értenéd a működését, és megjavítanád. Kutakodjál lengyel oldalakon, hátha.
(#) ABU hozzászólása Ápr 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Hogyan hívják azt a kondit, aminek 5 lába van és az van ráírva, hogy 100n + 2x5n 400V? Ez valami speckó, vagy tehetek a helyére simát is? Fekvő, sárga színű. Láttam már olyan spec kondit is, aminek 4 lába van, amiből kettő ténylegesen a kondi, másik kettő pedig induktivitás.
(#) Mybuster válasza Luciferubisz hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Hello! Ugyanebben a topicban anno ugyanígy feltették a kérdést Bővebben: Link
"A keresztreferencia kereső szerint a TAG 621 100 a megfelelője."
(#) totik hozzászólása Ápr 3, 2012 /
 
Az antennát keresem ezen a Belkin F5D7050 V4 USB donglén, melyik alkatrész lehet az?

http://kepfeltoltes.hu/view/120403/DSC06851_www.kepfeltoltes.hu_.jpg - http://kepfeltoltes.hu/view/120403/DSC06853_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi!
(#) ABU válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Aaha. Köszönöm Mester!
(#) Doncso válasza totik hozzászólására (») Ápr 3, 2012 / 1
 
A második kép jobb szélén, az a kunkor vezetősávból, amin 91- felirat van.
(#) pucuka válasza totik hozzászólására (») Ápr 3, 2012 / 1
 
Ar R4 felirat után következő trapéz, és G alakú fóliarészlet, Az antenna maga az A1 nek nevezett bekeretezett rész. Előtte pedig a C150 - L20 - C151 illesztő áramkör.
Az antenna kimenet a G11 (?) nél látható tap. De ha külső antennát akarsz rákötni, akkor egyszerre csak egyet lehet.
(#) Adamyno hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
23G 12R 12R ez van sorban, balról jobbra olvasva a fehér trimmer potméterekre írva a tekerő alá (valamennyi látszik a képen belőle) Bővebben: Link

A kékekre pedig 100 3Y 100 3Y 501 3J van írva, képen nagyjából látszik. Bővebben: Link

Ezeknek mekkora lehet az értéke?
Régi színes CRT monitor volt.
(#) kadarist válasza Adamyno hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Szia!
Fogod a multimétered és megméred. Ezek után már nem fogod elfelejteni, hogy ezek a számok mekkora értéket takarnak. A poti két szélső lába között mérj, lehetőleg kiforrasztott állapotban.
(#) Adamyno válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
A multiméteremnek az ellenállás mérő része nem jó, ezért kérdeztem. No mindegy, majd valakitől kölcsönzök akkor egyet
(#) Luciferubisz hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
C3374u PH14 3 lábú. Tudja valaki mi ez?
Következő: »»   384 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem