Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   117 / 1679
(#) antisk8 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
az a relé a hangszóróvédelem egy része!
(#) watt válasza Collector hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
Nem semmi! Jó lenne riasztóval kombinálva betörők ellen!
(#) rooney válasza antisk8 hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
király lett az erősítőd @NT! !!,amibe a végfokot legelőszőr én csináltam :yes:
(#) gtk válasza Collector hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
Hu, de laza
Ez ki tud nyirni?
(#) zsoltee0001 válasza Collector hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Pfff de állat!!!! hogy lehet ilyet csinálni?
(#) Collector válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Ez egy szikraközös tesla, ami nagyon veszélyes, mivel eleve 50hz-es nagyfeszt igényel. Az oldalamon le van minden írva, illetve készül az újabb oldalam.
. De még fejlesztésre szorul. Aki akar ilyesmit, az először félvezetős elemekből felépített 12V-os kis miniteslát építsen, amiről leírást skori oldalán találtok.
(#) StefuPeti hozzászólása Szept 2, 2007 /
 
Akkor én is feliratkozom a BIG CLOCK-osok közé.
(#) zoly15 válasza StefuPeti hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
apám negyon ott van gratula
(#) lidi válasza StefuPeti hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 

Úrísten, és emellett te tudsz aludni ?
Nagyon kafa !!! És ha ekkora a kijelző, milyen lehet az ébresztője
(#) Gery válasza StefuPeti hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Nagyon jóó
Ha elmész a sarki boltba még akkor is látod
(#) Kovidivi válasza watt hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Köszönöm szépen a dícséretet
Csibi: Neked is köszi! Azért van még mit szépíteni a lézershow-n...
(#) watt válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Igazán nincs mit! A szépségért ne aggódj, nekem "felületszerelt" az egész. Azaz egy falapon van összedrótozva!
Most tervezem, hogy lekicsinyítem, szervo motorokkal hajtom meg(CD motorok), és kap egy normális dobozt is. De most más dolgaim akadtak, ez kicsit csúszik, talán szilveszterre meglesz. Tök jól néz ki, ha az ablakra irányítva, kintről láthatóak a sugarak! Ha PIC vezérelné, magától ráállna az effektekre. 3 motorral kicsit több formát tud, nem sokkal, csak kicsit másabbak és rafináltabbak.
Én örülök, hogy ilyesmivel mások is foglalkoznak, igen jó szórakozás!
(#) Müszi válasza StefuPeti hozzászólására (») Szept 3, 2007 /
 
Nagyon príma
(#) Hroot hozzászólása Szept 3, 2007 /
 
cső mindenkinek a sok remekmű mellett szerintem az én majdnem kész tda 2030-as alapú erősítőm is elfér
ez nekem a második munkám az elsőt az iskolába csináltuk egy astabil multi vibri

Kép 043.jpg
    
(#) feki00 hozzászólása Szept 3, 2007 /
 
kulcstartó

key.JPG
    
(#) Blint válasza Hroot hozzászólására (») Szept 3, 2007 /
 
Szia!
nagyon szép munka, főleg második munkaként.
De én nagyon vékonynak érzem a táp kábelt, vastagabbra cserélném. Ja meg a kiemenetek se túl vastagok, ne ezen múljon a hang, ne legyen itt szűk keresztmetszet!
(#) Hroot hozzászólása Szept 4, 2007 /
 
jó kösz
(#) fihu hozzászólása Szept 4, 2007 /
 
Hello!

Találtam itt az oldalon egy egyszerű erősítőnek a kapcsolást, és érdekelne,h mit kéne rajta változtatni ahhoz, h rá lehessen kötni egy 90W-os kétutasos hangszórót. Sajna momentán nincsen nálam a hangszóró szóval nemtom, h 4 vagy 8 ohm-os e.
Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném :worship: , és minden ötletre nyitott vagyok

Bővebben: Link :worship:

Link módosítva.
(#) Kovidivi válasza fihu hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
Hello!
rossz a link, egyébként keress rá a TDA2030-as topikra, és ott majd elmagyarázzák,hogy ezt nem lehet átalakítani 90Wattossá. vagy keresd meg az erősítő mindig és mindig c. topikot, és ott kérdezz!
(#) fihu hozzászólása Szept 4, 2007 /
 
Helló!
Thx
Igazából azért erre az erősítőre gondoltam, mert egyszerű megépíteni, és igencsak nagyon kezdő vok
De ha nem hát nem lehet, ami nem müxik azt hiába erőltetni
(#) Moderátor hozzászólása Kovidivi hozzászólására (») Szept 4, 2007
 
A linket módosítottam.
(#) tatabike válasza fihu hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
Sziasztok,

Kovidivi, nem értem, miért kellene átalakítani 90W-ossá a TDA2030-at? Hogy rá lehessen kötni egy 90W-os hangszórót? Ennek semmi értelme. A hangszóró wattjainak száma a terhelhetőségét határozza meg, nem pedig azt, hogy akkora erősítő is kell hozzá...

fihu,

ha otthonra kell zenét hallgatni az erősítő a 90W-os hangszóróidhoz, akkor nyugodtan építsd csak meg a TDA2030-at, bőven elég lesz, és meg leszel vele elégedve... Amúgy meg ha mégis kevésnek találnád, akkor 30-35 wattos erősítőt lehet belőle csinálni, ez és minden más ezzel a végfokkal kapcsolatban ITT mindent megtalálsz, amit csak tudni érdemes, és bármi problémád van, a belinkelt topicban akár én, akár bárki más szívesen segít Neked...(nekem is van egy ilyen erősítőm...)


TaTa
(#) Müszi válasza tatabike hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
De ha mégsem akkor a VF3
(#) tatabike válasza Müszi hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
Szia Müszi,

na igen, arról mindig megfeledkezem, de szerencsére Te résen vagy...

fihu,

a VF3 is nagyon jó lenne Neked, de ha teljesen kezdő vagy, akkor a 2030 a tökéletes alany...

TaTA
(#) fihu válasza tatabike hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
Helló!

THX
Arra lennék még kiváncsi egyenlőre , h ugye nem lehet megölni vele az erősítőt, ja és arra, h egy számítógépből kiszerelt tápegység megfelel e hozzá??

Monnyuk 2 őt kéne építeni, mert 2 hangszóró van, legalábbis a leírás szerint ez mono erősítő, és nekem sztereó kéne, vagy 1el is meg lehetne oldani
(#) maTaKee hozzászólása Szept 4, 2007 /
 
már megint ilyen feelingem van!
(#) Müszi válasza tatabike hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
A VF3-ba kevesebb alkatrész is van
(#) Moderátor hozzászólása maTaKee hozzászólására (») Szept 4, 2007
 
Igaz! Khm! Tehát:

Uraim!

Ide a saját gyártású dolgokat bemutató írásokat tessék felpakolni! Lehetőleg képpel együtt!
(#) Moderátor hozzászólása Szept 4, 2007
 
HÖLGYEIM és URAIM!
A következő offoló warnt kap.


...és ha 2 moderátor is mondja, már nem ígéret...
(#) Tom025 hozzászólása Szept 4, 2007 /
 
Na tehát akkor, hogy egy kicsit témábavágó dolog is szülessen...

Én, aki mindig azon siránkoztam hogy nem sikerül egy viszonylag profibb nyákot összehozni, most a következőt mutathatom be: Első gyönyörűen sikerült fotózott panelom. Már be is van forrasztva, és pákával végigónozva, mert sajnálatos módon egy korábbi rossz kísérlet eredményeképp a maratóban vált le a fotólakk, és kicsit megmarta már a nyákot, így biztos ami biztos, hogy nem legyen túl vénony a réz, leónoztam. Remélem a kész áramkör is ilyen szépen fog működni

Üdv!

IMG_1020.JPG
    
Következő: »»   117 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem