Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   425 / 727
(#) dave500 hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy pár hangfalam, amit képpel illusztrálok. Az a baj vele, hogy iszonyatosan zizeg nagyobb basszusnál, és nem a hangszórók a rosszak, mert ha összenyomom a dobozt, akkor jó lesz. Az a kérdésem, hogy milyen ragasztóval ragasszam össze úgy, hogy rendesen meg is fogja? Ragasztásnál egy 7-8 kg-s vasat tettem rá, de így sem ragadt össze jól. Milyet használjak? és arra, hogy doboz hangja van mi a megoldás? Előre is köszönöm!
(#) ptesza válasza benocs24 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Ha sub lesz akkor mehet egy alulátersztő szűrő. Vagy inkább egy aktív sub filtert az erősítő elé. Képek? Tapasztalat ? Terhelhetőség? Stb. Írhatnál róla milyen lett.
(#) benocs24 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Beszámolok róla. De még a festés szárad
(#) zitzaki hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Sziasztok ennél a tervnél a csillapítóanyagot hove kell tenni? Csak két oldalra vagy a többire is kell?
Köszi előre is a válaszokat!
(#) benocs24 válasza zitzaki hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Helló! Melyik tervre gondolsz?
(#) kuka88 hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Hello!

Szeretném megépíteni az első hangfalam, de mivel teljesen kezdő vagyok így meglévő komplett tervet szeretnék megépíteni. Kerestem egy tervet, ami a képen van. Szerintetek mennyire járható út az sbx szériás ?
Mint általában a pénz elég szorosan behatárol, ezért szeretném minél olcsóbban kihozni a dolgokat.
Tudnátok mondani egy becsült árat, hogy mennyibe kerülne összedobni 2 ilyen hangfalat és hozzá egy erősítőt?
Illetve a hangváltóval nem vagyok tisztában, mert 6 ezer Ft lenne és 2db is kéne belőle nem lehet ezt olcsóbban utánépíteni?
Köszönöm!

Kétlem hogy "hangfalat" akarnál valójában építeni. :no:

hs25r3.jpg
    
(#) csabacsaba válasza kuka88 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia!Attol fugg hogy a fa anyagod megvane de legnagyobb teljesitmenyert csak a hangszoro meg a hangvalto olyan 26.000 ft korul vannak a ket hangfal?nak.
S ezenkivul jonnek meg a csatlakozas,karpit,faanyag,erosito,kabel...s sorolhatnam.
(#) kuka88 válasza csabacsaba hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Köszönöm,
Nagyon úgy tűnik hogy ezt a projektet félre csúsztatom.:O
(#) szamóca válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Ez nem hangfal. Lásd fent fal meghatározását.
Nem tudni, hogy pontosan mi "zizeg", az oldallapok, a front, vagy a hátlap? Belső merevítők használatával eltüntethetők a rezonanciák. Ragasztónak pl. a Palma faragasztó megfelelő. A dobozhangról, a csillapítás után írj.
(#) zitzaki válasza zitzaki hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Bocsánat a link lemaradt.Bővebben: Link
(#) dave500 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Jó, most már tudom, hogy hangdoboz! De eddig mindig hangfalnak hívtam!
Az front, és zizegő hangot hallatva berezonál! Ha azt befelé nyomom, akkor megszűnik az a zavaró hang. Csillapítanék, de mivel? Egy régebbi hangdobozból kitermeltel ilyen hangelnyelő vattát, az jó bele?
(#) szamóca válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Még mindig nem értelmezed a leírtakat. A doboz az, amibe beépíted a hangszórókat, és úgy lesz belőle hangsugárzó.
A műanyag előlap az ami gondot okoz ha jól sejtem nálad.
Vedd le, és rakj mögé hungarocellt ami kitámasztja, majd fogasd vissza.
(#) dave500 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Jólvan na, nem tudom a szakkifejezéseket!
Igen, a műanyaggal vannak gondok..
Oké, köszi, megpróbálom!
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
A TL-t azzal is hangolják. A pontos és jó helyét , mennyiségét csak mérésekkel lehet meghatározni.
(#) zitzaki válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Értem köszi és hogyan tudnám mérni? Mert eléggé komolyan érdekel a dolog.
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Átvitelt és impedanciát kell mérni. Úgy szokták csinálni ,hogy készítenek egy szétszedhetőt ,amit agyon lehet 'szegelni , próbálgatni stb, és ha azon jól működik akkor megépítik igaziból is.
(#) buksi86 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
esetleg milyen mélyeket ajánlotok sub-nak lehet hogy csinálok majd egyet ha már több tapasztalatom lesz hangfal és hangváltó téren...Egyébként meg elég szépen mélyen szólnak ezek az SBX2030-as hangszóróim csak a magas hangok amiket még mellé kiad kicsit idegesítő!!!
(#) benocs24 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Helló! Változás történt mert nem terveztem,de került bele egy Motorola piezo is. Tehát akkor ha jól gondolom egy hangváltót illik bele tenni.
(#) kuka88 hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Lehet, hogy nagy hülyeségeket fogok írni ebben a hsz-ben, de leírom a gondolataimat/kérdéseimet

Tudnátok mondani pár darab összeillő hangszórót? Egy 3 utas hangsugárzót szeretnék építeni. A 3 db hangszóróra 10 ezer forintnál nem szeretnék sokkal többet szánni.
( És ebből 2 darabot)
Kérdéseim:
-Van-e egyáltalán olyan hogy összeillő vagy össze nem illő hangsugárzók?
-Hangváltót érdemes-e/olcsóbb-e építeni mint venni?
- Láttam pár helyen hogy egy mély, egy mély-közép és egy magas hangszóró dolgozik együtt. A mély-közép helyett miért nem egy középsugárzó van? nem lenne úgy jobb a hangja?

A legjobb az lenne, ha tudnátok adni pár már jól bevált hangsugárzó tervet.
(#) ptesza válasza kuka88 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Nézz körül a H2000 oldalán. A mélyközepek többsége megy 2 utasként is.
(#) kuka88 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Közép
magas
mély

Ez az összeállítás járható út?
És milyen hangváltó kell ehhez?
(#) ptesza válasza kuka88 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Nem rémlik ,hogy SAL hangszórót ajánlottam volna.

Bővebben: Link
(#) kuka88 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Kettőt onnan választottam, de nem találtam mélyet.
(#) reloop válasza kuka88 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
(#) kuka88 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Mélyközéppel lehet helyettesíteni mélyet anélkül, hogy túlzottan romlana a basszus?
(#) ptesza válasza kuka88 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Pont ez a lényege. Van használható középtartományuk ,és ezért többnyire 2 útban is használhatóak.
(#) reloop válasza kuka88 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
A hangszóró által lesugárzott mélyhangot nem érinti, hogy képes magasabb frekvencián is dolgozni.
(#) nagy_david1 hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
Üdv!

Én vagyok az olcsó JVC hangszórómmal. Hát a helyzet az, hogy annyira ócska, hogy még ennek a hozzászólásnak a megírásához szükséges energiát sem érte meg. Egyszerűen nem tudom minek árulnak ilyet és egyáltalán hova tervezték mivel számomra mindenhol elfogadhatatlanul szólt. Legjobban édesanyám szavaimmal jellemezném "Mi ez a görényláda?". Komolyan mondom nem tudom ezt milyen célú felhasználásra tervezték mert én sehova nem alkalmaznám.

Még amúgy kezembe akadt egy hangszórópár aminek lemértem az adatait:
Fs=75.5Hz
Zmax=45.5 ohm
Re=5ohm
Qms=6.15
Qes=0.76
Qts=0.67
Most se tudok sajnos VAS értékekkel szolgálni. Szerintetek érdemes ezzel foglalkozni? Milyen elvárásaim lehetnek? Az biztos, hogy csak jobb lehet mint az előző de ezt még ezek az értékek is alá támasszák (több mint kétszer nagyobbak voltak a T-S értékek a JVC-nél).

Kellemes pihenést kívánok mindenkinek és szép napot.
(#) ptesza válasza nagy_david1 hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Ki mondta azt ,hogy az alacsony T/S értékek jók , vagy jobbak???

Ez óriási téveszme.

Amit megadtál T/S adatokat abból nekem az jön le ,hogy egy 10-13 cm átmérőjű hangszóró lehet amit valószínűleg kis méretű zárt dobozba tennék. Netán egy középsugárzó?
(#) nagy_david1 válasza ptesza hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Azért ahogy megnézem itt az oldalon a szép, kongás nélküli, mélyebb hangok mind alacsony T-S paraméterű példányokból születnek meg.

Ez egy 13cm-es, név és adat nélküli sony utánzat, így hát nem tudom még besorolni frekvenciatartomány alapján sem. Nem csipogó az biztos Szerinted mennyire lehet egy ilyen hangszórónak elfogadható hangja a fenti paraméterekkel? Ezt muszáj már így kérdezzem sajnos mert a JVC-m egy förtelem volt akármilyen dobozzal és csillapítással is próbálkoztam. Sajnos még ami SAL és MNC hangszórókat hallottam azok is mind jobbak voltak. De hát most megtudtam mi az a "free air" hangszóró és nincs mit dobozolni ezeket.
Következő: »»   425 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem