Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   769 / 1385
(#) rolie válasza kpbendi hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia!
A Tescos HOLAM03 névre hallgat, tuningolásáról itt találsz leírást.
(#) 769gregory válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Köszi !
Mindkettőt ki fogom próbálni.
(#) CHZ válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Hígító nem fog semmi kopást okozni, nem vékonyodik a fólia és gyors..
(#) CosmicAntagonist hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
A jövő héten kipróbálok valamit amit már régóta tervezek, mégpedig hogy a fotózott nyákról nem mosom le a fotólakkot, de a maratás után még rávilágítok egy filmet amin a solder mask van. Így a lakk rajta marad, de a forrasztandó felületen lemoshatóan. Ezután mit kéne tennem, hogy a lakk maga stabilan fennmaradjon? Még egy ráégetés a legvégén, esetleg Akrillan lakkozás elegendő a legvégére? Gondolom volt már aki próbálta, azért kérdezem.
(#) gulasoft válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
A p20-at beégetheted.
(#) kpbendi válasza rolie hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Sajnos nem lehet kapni, több TESCO-ban is voltam és jelenleg semmilyen laminálójuk nincs. A Lidl ugyanez.
Az olcsó típusok közül kettőt találtam, ami több helyen beszerezhető:

Olympia A230

GBC Inspire A4 4400304EU

Ezekről viszont nem tudom, hogy alkalmasak-e nyák laminálásra, mivel pl. a fűtőhenger hőmérsékletét sehol sem írják.
(#) _vl_ válasza kpbendi hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Ezeknél a nem digitálisan állíható (vagy egyáltalán nem állítható) hőmérsékletű cuccoknál sosem elég magas a hőmérséklet alapból a nyák "laminálásához". Azaz mindenképpen hozzá kell nyúlni, hogy megfelelő hőmérsékletet tudjon.

A kérdés inkább az, hogy mechanikailag megfelelő-e (azaz rugós szorításúak-e a hengerek, vagy fix távolságban vannak).
(#) kaqkk válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Ezt a"technikát" kb5 éve leírtam itt a témában .
hőlégfúvóval be lehet égetni a lakkot
(#) kpbendi válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szerintem az Olympia A230 rugós szorítású lesz, mert a specifikációkban fóliavastagságnak 75-125 micron van megadva.
(#) CosmicAntagonist válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Beteszem még sülni egy kicsit a legvégén, de érdemes-e utána még lakkozni?
(#) Robid válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Azt, hogy átalakítás nélkül használhatod-e nyákhoz,döntően a nyomtatód tipusától függ.(HP tonere alacsony hőmérsékleten olvad)
(#) gulasoft válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Mit akarsz lakkozni? A forrszemek lesznek csak nem védve.
(#) keresztesijanos hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Használta már közületek valaki a PHOTOART-17LSI-típusú laminálót? Ha igen, mily véleménnyel vagytok róla?
(#) pjg válasza keresztesijanos hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Régebben volt róla szó, hogy jól használható, csak drága. Pláne, hogy csak A/5-ös.
(#) CosmicAntagonist válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Az egészet lelakkoznám Akrillánnal, és akor még lehet forrasztani, és védené a P20-at is.

A végső "ráégetés" hány fokon, mennyi ideig ideális?
(#) hormi válasza keresztesijanos hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
szia
Én használom és megvagyok vele elégedve....10eft ért vettem..szerintem megéri...egy hátránya az hogy A5-ös a belerakható max méret...
(#) gulasoft válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Nem tudom, hőlégfúvóval lett beégetve, de én nem feltétlenül tenném ki beültetés után huzamosan 200 fok körüli hőfoknak az alkatrészeket, azt még előtte kell megcsinálni.
(#) CosmicAntagonist válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Úgy gondoltam én is, hogy beültetés előtt persze.
(#) keresztesijanos válasza hormi hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Szia!

És minden átalakítás nélkül? Köszönöm szépen a választ.
(#) mazso1988 hozzászólása Ápr 24, 2012 /
 
Sziasztok

Szeretném megkérdezni. hogy vasaltam a nyákra alkatrész pozíció rajzolatot és kérdésem annyi lenne, hogy mivel lehet szépen leszedni a maradék rászáradt pappírt a nyákról úgy hogy maga a rajzolat ne sérüljön?
(#) mps válasza mazso1988 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Hali! Híg sósavval.
(#) CHZ válasza mazso1988 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Ha szürke lenne, töröld át WD40-el átitatott papír zsepivel. Szép fekete lesz és marad is..
(#) mazso1988 válasza mps hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Értem!

Azt mit jelent pontosan hogy híg sósavval? Normál háztartási 20 százalékos sósav jó?
(#) mps válasza mazso1988 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Az is jó, de azért vigyázz vele, mármint Rád, és másra ne menjen A nyáknak nem árt.
(#) mrobi válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Azt hogy szürke azt arra érted hogy a feliraton maradnak apró kis "szőrök" és amikor ezek megszáradnak akkor beszürkül?
(#) CHZ válasza mrobi hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Száradást követően nem fekete hanem szürke, mikró méretű papírmaradványok miatt. Műnyomó minőségétől is függ, van amelyik paoír nem okoz ilyen problémát. Ezen segít a WD 40, szép fekete lesz.

NYÁK 3.jpg
    
(#) hormi válasza keresztesijanos hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Minden átalakítás nélkül.....
2 fokozat 160fok....3-4szer átküldeni és kész ....
(#) mazso1988 hozzászólása Ápr 24, 2012 /
 
Mivel érdemes lepucolni vasalás előtt a nyák felső rétegét amire a pozíció rajzolat kerül, hogy rendesen ráolvadjon a tinta?
(#) pepe091 válasza mazso1988 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Ha arra az oldalára gondolsz amin nincs réz, akkor alkohollal töröld át, vagy hígítóval.
A réz oldalt meg már mint sokan leírták vagy nagyon finom csiszolópapírral 1000 vagy 2000 finomságú, vagy fém dörzsi szivacs+cif, mindezeket vizesen csiszolni. És még utána azt is alkohollal, vagy hígítóval áttörölni az esetleges szennyeződések miatt.
(#) watt válasza keresztesijanos hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Nyomtatótól is függ...
Következő: »»   769 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem