Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Wand Clock
Szia! Érdekelne, hogy a bluetooth modulod hogy van beállítva. Autoconnect-en van, a megadott című eszközre kapcsolódik automatikusan, vagy te kapcsolódsz rá manuálisan a PC felől. Nekem sehogy sem akar összejönni a kapcsolódás a PC felől. Bővebben: Link
Szia! Nekem a laposról megy simán rákapcsolódik magától ha az óra kezelőprogramja forgalmazni akar.. Egy dolgot kellett megoldani.. Az óra kezelőprogramját le kellett fordítani 19200 sebességre beállítva,a modulnak az IP címet be kellett állítani és természetesen illesztve is van az 5 Voltos rendszerhez..Terveztem egy új kis nyákot melyen még egy reset gomb is elfér (nem kell de máskor jól jöhet) de még nem értem rá megépíteni..
De PC felől tudod párosítani, és kapcsolódást indítani? Slave-nek vagy Masternek van beállítva? Gondolom Masternek.
Én a PC-vel felismertettem és kapcsolódtam rá (kérte a pinkódot) majd bepipáltam az automata kapcsolódást és kész.. A modulon nem állítottam semmit.. Illetve a nevét átírtam Wand-ra.. PicKit2 Uart tool módban teszteltem term95 terminálprogram meg a bluetooth felől...A pinkódot az adatlapján nézd meg mert változó van több fajta a modulból!
Én csak a modul felől tudok kapcsolódni. A pin kódot tudom, kiolvastam belőle. Lehet rossz a modulom. Azért köszi.
Sziasztok!
Az egyik RTC-s Fali-Wand (rugólemezes) órám még mindig dolgozik hibátlanul. Most végeztem a karbantartásával, kiporoltam, megtisztítottam, ismét a régi fényében ”ragyog”. Jól elfér egymás mellett, (de tisztes távolságban) a FaliWand v2.26 és az SMD f886 propeller…
Üdv
Ha valaki ismerte JANOCSI "kollégát" - márpedig itt biztos sokan- látogassa meg EZT az oldal és gyújtson egy gyertyát az emlékére.
Ég a gyertya ég,sose aluggyék.
Emléke velünk marad.
Csak most ért el hozzám a szomorú hír. Nagyon sajnálom JANOCSI fórumtársat. Rendes, segítőkész embernek ismertem meg.........
Nyugodjék békében !!!
Sziasztok!
Az F886 PIC HEX-hez, valamint a Wand Alarm Clock v3.47 programhoz hogyan lehet hozzájutni?
Szia!
Még gondolkozom a közzététel formáján. Egy nyilvános fórumra nem szeretném feltölteni a több, mint 8000 utasításból álló programot... A 3.47 még nem készült el, a képeken csak a 3.42 látható. A jpeg tömörítés veszteséges... Egy jól működő hex -hez ismerni kellene a távirányító kódolását. Kellene írnom egy konfiguráló programot, amivel mindenki a saját távirányítójához igazíthatja a hex -et... Idézet: „nem szeretném feltölteni a több, mint 8000 utasításból álló programot...” Pedig sokan, sokat tanulhatnának belőle. Jó lámpaoltás előtti olvasmány volna. :yes:
Szia!
Kinyomtatott, vastag könyveket, dokumentációkat munkaegészségügyi okok miatt nem szabad lámpaoltás előtt olvasgatni... Ha elalszol rajta még agyonnyom...
Kár hogy nem teszed közzé. Szerettem volna a fiamnak építeni egy ilyen órát, de csak akkor érdekelt volna ha van benne ébresztési funkció. A kisebbik PIC-es verzióban úgy látom nincs ébresztés. Néhány éve építettem egy propeller órát, de az is csak a legalapabb változat volt. Esetleg megvásárolni nem lehet a felprogizott PIC-et?
Szia!
Egy kicsit félreértettél. A forrást nem szeretném feltölteni. A hex viszont tartalmazza a távirányító adatait. Valahogy meg kellene oldanom, hogy át lehessen állítani ezeket az adatokat a forrás fordítása nélkül. A Mule-2 -beli megoldása nem járható, az adat EEProm más célra foglalt... A Wand 16F886 -os verziójában van ébresztés. Ha a propeller órához építenél egy másik bázist 16F690 kontrollerrel, akkor használhatnád DCF77 szinkronos ébresztőórának is. A 16F628(A)/648A és a 18F87/88 RTC-s verziók is ébresztésesek, de nincs DCF77 szinkron bennük.
Helló!
Ha jól emlékszem régebben a propelleres topikban közzétettél egy PIC-es távirányítót. Nekem megfelelne egy olyan HEX is ami ezt a távirányítót használja. A gombok funkcióira majd rájövök. Akár meg is vásárolok tőled egy felprogramozott PIC-et. (Kódvédett is lehet, így még a HEX-et sem kell kiadnod) Bár az ébresztések beprogramozásához így is kellene a Wand Alarm Clock v3.42 progi. A propelleres órát nem akarom bántani, látványosságnak jó, de ébresztő funkcióval a Wand órának gyakorlati haszna is lenne. (HA sikerül rezgésre bírnom a kisérleti kart) Más gondolat - bár jómagam a PIC programozás terén önerőből írt programmal még csak néhány LED villogtatásáig jutottam el - ha iz IR vevő jelét egy egyszerű kontroller dolgozná fel és ez adná tovább a másik vezérlőnek az IR adatokat, akkor csak annak a forrását kéne közzétenned. Így mindenki szabadon variálhatná a távirányítókat és a fő programod védett maradna. Bár így két vezérlőre lenne szükség az áramkörben.
A Wand óránál én nem sokat használtam távirányítót mert a PC kapcsolattal lehet sok mindent állítani egy hozzá írt kezelőprogramból.. Ki be kapcsolni meg néhány egyszerű dolog amit a távirányítóval szoktam állítani,
Szia!
Tudom hogy a kezelőprogrammal sok mindent lehet állítani, de egyenlőre ez sem nyilvános. (vagy csak én nem találom)
Szia!
Nyisd ki a konyhaablakot, nehogy betörje a drótpostagalamb...
Üdv mindenkinek!
A kapcsolásban lévő két tekercs adataira kérnék tippeket . Lada műszerfalban lévő mutatós óra aminek a tekercse roncsolt állapotban került hozzám.Mérete külső átmérő 12mm belső 5 mm vastagsága 1. 8mm vezeték vastagság 0.05-0,08mm szinte megszámlálhatatlan ,ha mégis megszámolnám akkor sem tudom mennyi az egyik és a másik. köszönöm.
Ismerős az óra, régen én is sokat szívtam ezekkel az 1500-as Lada órákkal, mert szerettek megállni . Szerintem ha megszakadt a tekercs, akkor ne nagyon törd magad vele, mert nem lenne túl egyszerű megtekercselni..........................................
Uraim,
Tisztelettel kérdezném meg, hogy 32.768-as óra kvarc lábait is le kell húzni testre kerámiával? Ha igen akkor milyen lenne oda az optimális kerámia? Én a kézben mozgató órát akarom megvalósítani PIC 16F684-el. (14 lábas) Azt is kérdezném, hogy ti milyen gyorsulás mérőt javasoltok ami kicsi és egyszerű és amely már bizonyította működését? Megvalósítható gyorsulás érzékelő nélkül is a dolog? Végig olvastam a topik-ot, de sok infó a kézben rázogatós kivitelre nincsen. Előre is köszi...
Igen, 33-39pF kell neki. Annó csináltam olyat, hogy egy rugós tag indította. A lendület zárta az áramkört. Sajnos a sebesség nem mindegy, nehéz úgy lengetni kézben, hogy élvezhető legyen a kijelzés.
Köszi az infókat.
Akkor lajos1969-féle megoldás lesz a nyerő, ő hőbiztosítékból készítette a gyorsulás mérőt. Egyébként van valami magyar leírás miként lehetne ezt C-ben megvalósítani? Kész forrás is érdekel, tanulni jó lesz belőle. Bár gondolom a gyors villogtatással lehet megoldani a dolgot, de ez ügyben még agyalnom kell és informálódnom. Valaki nem írt esetleg ilyet C-ben?
Ohh ez egészen jó kis cucc
Ezt fektetve is lehetne szerelni? Vagy azt már úgy érzékelné, hogy döntve van 90 fokban és folyamatosan kapcsolna.? ui: mondjuk rohadt drága A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2014
Nos idáig jutottam ma el a nyáktervezésben.
Képet csatoltam. Kérhetek egy kis elméleti segítséget, hogy miként is kellene megírnom C-ben ezt a kézi rázós óra kütyüs dolgot? (Vagy ez lehet egy szöveg is amit kiír ez részlet kérdés) Arra gondolok én, hogy mivel 7db led lesz függőelegesen beépítve így 7x8-as led kockát kell elképzelnem magam előtt és így 1sor 8bit-et vagy is 1byte-ot fog lefoglalni. (ez persze lehet kevesebb is soronként, de 8bit biztos elég a szép karakterformázáshoz) Így 1 karakter 7x8bite vagy is 7byte-ot fog foglalni. Ebbe a 7x8-as led kockában kellene egy betűt vagy számot megformáznom. A megformázott karaktereket a ledekre függőlegesen vagy is 7bitenként kellene kiraknom és persze soronként függőlegesen léptetni. Viszont mivel a PIC nem bír el nagy terhelést ezért a függőleges sort is egyesével kellene villogtatni ezzel a matrixhoz hasonló multiplexálásos megoldást érem el. Véleményetek szerint jó felé gondolkodom?
Ha már 7 szer sok oszlopot szeretnél akkor maradj az 5ös számnál.
Mert 7*5 a szabványos pontmátrix kijelzők "felbontása". 5*7 matrixok
Ha az elv megvan akkor már mindegy mennyi ledet hajtunk.. Szerintem.
De abban igazad van, hogy ez a szabványos pontmátrix és ezt könnyen kivitelezhető lesz.. Az elvi megvalósításban tud valaki segíteni? A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2014
|
Bejelentkezés
Hirdetés |