Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   61 / 107
(#) Petike13 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Az jó Ott pont nem is kerestem. Jó tudni.
(#) tputi hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Hello!

Rendelkezik valaki némi ismerettel automata kapuk gumi élvédöiröl? Esö után müködok a kapu, de egy idö után az élvédelem letilt. Ha minden igaz ez ellenállásos biztonsági élvédelemröl van szó.
Válaszokat elöre is köszönöm. Üdv.: TPeti
(#) zsoltee0001 válasza tputi hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Szia

Milyen tipusról van szó?
Ált. két végén 1 infra pár figyeli egymást, ill. van nyomás érzékelős megoldás is.
Üdv
(#) tputi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Hello!

Alul, felül 2 vezeték csatlakozik a gumira. Az egyik a gomi közepére van benyomva, ahil egy fém szál fut végig. A másik a gumi szélére van benyomva, ahol szintén van egy fém szál, ebböl itélve szerintem nyomásos lesz.
Összesen van 6 darab élvédelem. 2-2 a tartó oszlopon és a kapcsolószekrényen, 2 pedig a mozgó kapun.
Ezek több helyen vannak közösítve, de sajnos nem jövök rá a müködési elvére.
Az egyik érpár közé egy ellenállás is van bekötve. Üdv
(#) gabor991 hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
sziasztok elkeszul a kapum meg a festes hatra van de ma mukodik tetem fel videot akit erdekel http://www.youtube.com/watch?v=XtZTv9N_mjU&list=FLLL3e_nCiB_ANqpmi4...h_lolz
(#) szabi83 válasza gabor991 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Érdekes megoldás! A szél, nem fogja kidönteni ? Mennyire betörés biztos, mintha az oszlopig nem érne el(kiálló két vasra gondolok).
(#) gabor991 válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Szabi83 a szel nem birja athajtani a attetelt meg a vegere meg teszek egy keriteslecet csak meg nem volt idom
(#) sirály12 válasza gabor991 hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Gyors!

Gratula hozzá.
(#) zsoltee0001 válasza gabor991 hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
Szerintem is érdekes megoldás, még nem láttam ilyet.
És jó gyors is.
Szárnyaskapu és tolókapu hibrid.
Jó tulajdonsága, hogy nem hat rá akkora erő, mintha egy szárnyat mozgatna, a rossz, hogy télen lehet takarítani a havat a sínről.
(#) kameleon2 válasza gabor991 hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
Szépen működik! Igaz a végén amikor belengenek a szárnyak azt sejteti - egy kicsit mintha kevés lenne az áttétel és a motor a kapu teljes kordában tartására. Kívánna valamilyen reteszt.... De a lényeg, hogy működik ....
(#) gabor991 hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Sziasztok finomítottam a kapun, hogy a végén lassabban csukódjon ilyen lett Bővebben: Link
(#) gabor991 hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Majd holnap megprobalom ha nem fog fujni a szel
Kosz
(#) kameleon2 válasza gabor991 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szia! Csak egy technikai jellegű észrevétel: a motorokat hóhatár (40cm) fölé szokták tenni - ott optimálisabb is az erők megoszlása. Miért került ennyire alacsonyra?
(#) gabor991 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
kameleon2 hello nem akartam magasabra teni olyan 25 cm van a foldtol de a kerites lec veget nem hiaba tenem feljeb mert ot csak 7 cm van de hat ugy is van takritva a ho ugy hogy nagy gondot nem fog okozni szerintem
(#) _vl_ válasza gabor991 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Ha IP67-es legalább az elektromos rész dobozása, akkor ez nem annyira probléma. De ha nem, akkor télen beázhat...
(#) gabor991 válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
meg a dobozolas hatra van
(#) suszitibi hozzászólása Jún 8, 2012 /
 
Sziasztok

Van egy M.A. System kapuvezérlőm, Aurel bc-nbk vevő modullal. Tudnátok segíteni, milyen távvezérlő lehet jó hozzá. Már több céget felhívtam, aki kaputechnikával foglalkozik. Azt mondták, vegyek új vevő modult, ahhoz van távvezérlő is. Persze a vevő árán, három távot kapnék.
A vevő AM, elvileg fix kódos (bár szerintem ezt nem a vevő, hanem a kapuelektronika határozza meg), 433,92MHz a frekije.
Sajnos a kapuelektronikához, sehol nem találok leírást.
Itt az adatlap a vevőhöz.
Egyébként 18-ért kapnék komplett vezérlő panelt, vevővel, dobozolva, de ezt sajnálom kidobni, na meg az újhoz is kellene távvezérlőt venni.
(#) cua válasza suszitibi hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Szerintem egyedi távvezérlő készülhetett hozzá, azaz erre utal a rádiós modul választás.
(#) suszitibi válasza cua hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Az a gond, hogy nincsenek dip kapcsolók, csak egy nyomógomb, prog felirattal.
Én úgy gondolom, hogy bármilyen távvezérlő jó lenne hozzá, majd annak a kódját mintavételezné a prog gombbal, majd ezután erre a kódra nyitna. Mert ugye a modul, csak egy rádiófrekis vevő, ami bármelyik, ezen a frekin működő adót képes érzékelni. Viszont, a rádió frekire, rá van ültetve egy digitális jelsorozat, amit a dekódoló felismer.
Persze, ha mégsem gondolom jól, akkor kidobtam a pénzt egy távirányítóra.
Amúgy, hogy érted az egyedi távirányítót? Emlékszem, két gomb volt rajta, külön tudta nyitni az egyik, vagy mindkét szárnyat. Ez most is megy, a panel csatlakozásról.
(#) tomasz85 hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Helo!
Lenne egy kerdesem..megepitettem Tompy altal tervezett kapuvezerlest a reles valtozatot ..minden szepen mukodott de ma reggel kinyitottam a kaput és becsukni már nem tudtam, az egyik irany mukodik a masik pedig nem.Mi lehet a gond mert fogalmam nincs milyen alkatrész mehetett tonkre??Relet hallani hogy kattan de lehet az szakadhatott meg ???
Ja és az also rele mukodik a felso rele ha kapcsol akkor nem megy...
Válaszokat elore is koszonom !!!
(#) fejesl válasza gabor991 hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Szia gabor991!
Küldenél nekem is email-en egy kicsit bővebb tájékoztatást? Elsősorban a mechanikai része érdekelne, az elektronikám már megvan. Köszi!
(#) cua válasza suszitibi hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Egyedi alatt azt értem, hogy ezzel a modullal bármilyen adatátvitel megvalósítható, a tervező/programozó igénye és elképzelése szerint.
Vannak olyan vezérlők, melyekben a rádiós modul előre programozott (mikrovezérlő van bennük), ezekhez kapható távirányító is, 'szabványos'.
(#) gabor991 válasza fejesl hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
hello nem tudom melyik kapura gondoltal mert 2 van nekem a oszecsukhatosra akor teszek ide kepet mind 2 nek ugyan az a alapelve ablaktoro motor 24 v tatrabol nagyon erosek 1 es fokozaton mukodik kiseb fordulaton egyik fogaskerek fixen van a motor tengelyen a masik csapagyas ,a lanc vegere rugot es spanolot tetem es ezel betudod alitani ha valami nem vilagos irj
(#) suszitibi válasza cua hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Nem kínlódtam tovább, vettem egy új vezérlőt, két távval. Gardengate twist típusú. Minden nagyon szuper lenne, de gyárilag hibás. Először a kiskapu nyit, majd a nagykapu. Viszont visszafelé is a kiskapu kezd először zárni. Az a szerencse, hogy a nagykapu motor gyorsabb, így beelőzi a kiskaput, különben símán összeakadnának. Nem viszem vissza, mert ez program hiba, viszont nem hinném, hogy ebben másik program van, mint a többiben, arról nem is beszélve, hogy üzemanyagban mennyi lenne. A leírás alapján ezt nem lehet rajta programozni, a nyitási késleltetés a két szárny közt, gyári érték. Amúgy korrekt lenne, külön motoronként nyomaték és idő állítás, valamint az automata visszacsukási idő állítás, minden potival, finoman állítható, a végén benne van a lassítás is. Nem egészen 21 ezer volt, a két távval együtt.
Ha meg majd egyszer motort kell cserélni, leszedem a zsanért és nem lesz gond.
(#) cua válasza suszitibi hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Hát, minimális elektronikai ismeretekkel ebből a modulból igen kömnyen lehet kapunyitót csinálni. Ehhez lehet kapni négygombos távvezérlőt is.
(#) suszitibi válasza cua hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Ez nagyon szuper, tényleg egyszerű és elvileg bármilyen táv jó hozzá, mivel rá lehet programozni.
Nekem viszont már nincs szükség rá, mivel az új vezérlőhöz gyári távirányítók vannak.
Azért a régi vevő modult kivettem, majd veszek hozzá egy pici adót, meg ht12-es kódoló/dekódoló párt és ezzel építek egy négycsatornás adó-vevőt.
Közben arra gondoltam, ki lehetne bővíteni akár 10 csatornásra is, persze akkor egyszerre, csak egy funkció működne. A bemeneteket diódákon kapcsolgatni, a négy kimenetet meg egy CD4028-assal dekódolni és már van is 10db kimenet.
(#) Atis41 válasza gabor991 hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Szia !!!
Szeretném tudni milyen hosszú a lánc tartó ( úgy látom Zárt szelvényből van.)
Mennyire tartja meg a kaput meglehet e húzni befele annyira hogy egy ember beférjen?
(#) gabor991 válasza Atis41 hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
hello 135 cm hoszu ,ezt nem ertem hogy az ember beferjen hova hol jelold be a kepen mier gondolsz vagy rajz
(#) Atis41 válasza gabor991 hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Szia!!!
Azért kérdeztem ilyet mert tetszik a megoldása , de én csak egy sima egy szárnyú kapura szerelném ezt a meghajtást .
Mennyire tartja mereven a kapu szárnyat zárt állapotban?
Írtad hogy rúgó és spannoló is van rajta ezért kérdezem hogy a bezárt állapotban mennyit enged nyitási irányba a rugó ,befér e egy ember a kapu szárny és a kapu oszlop között?
Esetleg célszerű e valamilyen reteszt beépíteni a kapu szárnyba ami megtartja zárt állapotban.
(#) gabor991 válasza Atis41 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
hello a kaput nem tudod attolni eros rugot tegyel bele de nem muszaly csak azert jo ha van nem olyan tul merev az egesz. 1 cm mozgasa van a kapuszarnynak de ez mind fug a pontos bealitastol ,en probaltam eloszor menetes szaral de nekem nem valt be tul hangos es lasu volt, igy a lanc megoldasal engem meggyozot es nagyon csondos . szerintem nem kel retesz de azt majd ha keszvan ugy is meglatod hogy lene jobb
Következő: »»   61 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem