Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   33 / 138
(#) audiofeeel válasza pucuka hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Pont Nincs hova tovább ragozni...
(#) bakos13gab válasza audiofeeel hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Mi a különbség a kettős dióda és a duodióda között? Tudnál nekem rá példát mutatni?
(#) audiofeeel válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Keress rá a Tungsraméknál! A kettős diódának a nevében is benne van, hogy 2db dióda egy "tokban", a duodióda pedig valamelyik végén közös. A csöves világban ugye nyilván sok variáció nincs
Pl a CY2 egy kettős dióda, mert két különálló diódája van, a szériánál maradva a CB2 egy duodióda, mert a két diódának közös katódja van, így nem lehet őket egymástól függetlenül bekötni.
(#) audiofeeel válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
De az oroszoknál is a 6H6S a kettős dióda, a 6C5S pedig a duodióda.
(#) pucuka válasza audiofeeel hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Eddíg úgy értelmeztem, hogy anódfesz egyenirányítóról van szó. Természetesen van kettős dióda külön katóddal, anóddal, pl.EABC80, 6AL5, stb, ahogy a 6H6s is, de ezek csak demodulátor diódák, a normális katódáramuk nem túl sok, néhány, néhány 10 mA max.
(#) audiofeeel válasza pucuka hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Az addig rendben van, viszont egy komolyabb kettős dióda elvisz egy kisebb erősítőt is... Nem arra való, de megoldható (csak minek?)
(#) 6C4C válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Nem tudom, eddig -ha jól olvasom- senki sem említette a "csöves graetz"-em eső jelentősen nagyobb feszültséget...Ha már inkább a látvány fontos, csináld a graetz negatív felét félvezető diófákból, a pozitív ágba meg mehet a kettősdióda
(#) bakos13gab válasza audiofeeel hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Értem már, ezt tudtam én is (azért írtam, hogy az erősebb csövek között nem tudok külön katódosat) csak a foglamakkal nem voltam tisztában.
(#) audiofeeel válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Ahogy Pucuka is mondta, hó't felesleges belőle hidat építeni...
(#) FordPrefect válasza audiofeeel hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Csak azért is
(#) audiofeeel válasza FordPrefect hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Nem igazán értem a logikát, szerintem nem előnyös akkor sem, ha Ongakuban is is ilyen van Mitől olcsóbb 4db minőségi 5AR4 vagy GZ34, mint egy db akármilyen DCG4/1000 vagy 4Q025? Megspórolt egy késleltetőt... A kettő közül nem tudom, melyik tűnik monumentálisabbnak (Egyébként én el tudtam olvasni a hozzászólást, akkor még megvolt...)
(#) pucuka válasza FordPrefect hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Nem volt szerencsém olvasni a csatolt hozzászólást, biztos reagáltam volna. Nem szoktam hasraesni senki és semmi előtt sem, a "nagy nevek" előtt pláne nem. Senki sem tévedhetetlen, én sem, de azért nehezen hihető az adatlapok, és némi logika ismeretében, hogy jobb a hatásfoka annak a kapcsolásnak, ahol két egyenirányító elem van sorban egy működési fázisban, mint annak, ahol csak egy. Félvezetőknél az a pár volt nem nagyon számít, de egy elektroncsőnél ez a feszültség 10 - 30 V nagyságrendű, és ha ez kétszereződik, hááát, nem is tudom. Erre azt még látatlanban sem merném mondani, hogy jobb hatásfokú. A gyakorlatban én nem találkoztam csöves greatz -ekkel, legalábbis ipari felhasználásban nem, sőt, még erre alkalmas csöveket is csak katalógusból ismerek. Talán ez sem véletlen. Ha olyan jó lenne, biztos elterjedt lenne, mint a félvezetős technikában.
(#) Koala hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Hátha van köztetek egy csőmágus!
Valaki megtudná nekem mondani hogy a PL500 lábkiosztása eltér a PL504-é től? És ha igen akkor miben?
(#) pucuka válasza Koala hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
A lábkiosztás nem, de a csőparaméterek eltérnek. Tanulmányozd az adatlapjaikat. :google:
(#) Koala válasza pucuka hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
PL 504-hez igen de PL500-hoz a világba nem találtam paramétereket
(#) zolika60 válasza Koala hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Pedig nem nagy ügy. Bővebben: Link
(#) pucuka válasza Koala hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Parancsolj.
(#) Kovácsgabi hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
ECC82 helyettesíthető 6N1P-vel kapcsolásmódósítás nélkül? Egy GU50SE ágoston féle alapváltozat meghajtója lenne, és ilyenem pont van.
(#) bakos13gab válasza Kovácsgabi hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Szerintem berakhatod, de mivel a 6N1P inkább az ECC85-re hasonlít, ami meg mondjuk inkább az ECC83-hoz áll közelebb, inkább olyan beállításba kell rakni, mint az ECC83, vagyis nagyobb ellenállásokat kíván.
(#) MateKrisz válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Hát azért a 3 csőnek az erősítési tényezői, meredeksége korántsem hasonlítanak, ECC82, 85, 83 között sem

Itt a 6N1P adatlapja: Bővebben: Link
(#) FordPrefect válasza Kovácsgabi hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
6N1P nem hasonlít semmire. Csak egy jó orosz cső. NEM ECC82, 88. 6N2P kb. ECC83, kivéve fűtés. De könyörgöm, már KÖNYVET sem kell olvasni, csak GOOGLE-t. Az más kérdés, hogy a hülyeségek járvány szerűen terjednek rajta
(#) audiofeeel válasza Kovácsgabi hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Jó durván közelítve a 6N1P az ECC88, de csak jó durván (inkább 6N23P) Az ECC82-nek nem nagyon van orosz kiváltási lehetősége...
GU50-et meg inkább 6E5P-vel hajtanék
(#) cua válasza Koala hozzászólására (») Júl 13, 2012 1 /
 
http://tubedata.itchurch.org/ , ami itt nincs az nem is létezik
(#) MateKrisz válasza cua hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
itchurch.org expired on 07/10/2010 and is pending renewal or deletion.
(#) cua válasza MateKrisz hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
lol, ezt néhány évente eljátszák velem, mármint, hogy nem kapom meg a lejárati értesítőt.
Rövidesen orvosolom a problémát. (Nekem látszik, mivel a nameserver az saját, tehát abban működik)
(#) cua válasza MateKrisz hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
..már működik...
(#) Imi65 válasza FordPrefect hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Annak ellenére sem, hogy a börzés eladó megesküdött, hogy annak idején rakták a rádiók URH fokozatába az ECC85 helyett (akkor is olcsóbb volt elvenni a hadi-raktárból, mint a Keravillba megvenni), és észre sem lehetett venni, hogy másik típus van benne (ez nem saját tapasztalat). A 6N1P-ről beszélünk........
(#) MateKrisz válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Hát szerintem az URH fokozatban keverő csőként teljesen más beállításokkal futottak a csövek, mint amikben használjuk az audio fokozatokban.
(#) MateKrisz válasza cua hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Szuper oldal! Köszi
(#) havranarpi hozzászólása Júl 17, 2012 /
 
Sziasztok!
A napokban kaptam egy bontásra való panelt.
Volt benne egy cső (1.kép)(elvileg kézzel készült)
Illetve az lenne a kérdésem ,hogy a GU50-nek melyik az első lába?(2.kép)
Következő: »»   33 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem