Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   798 / 1385
(#) luluzulu hozzászólása Júl 21, 2012 /
 
Itt egy vasalásos művem: Egyik sarkában van hiba. Szerintem nem lett olyan rossz. Mi a véleményetek?

DSCF1967.JPG
    
(#) eyess válasza luluzulu hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Attól függ hanyadik műved. Ha az első úgy elmegy , de ezt nem maratnám ki, sok a hiba benne összefolytak néhol a vezető sávok is , illetve itt ott hiányos , és nem tudni , hogy a papír maradványok alatt milyen .Szed le a papírt még jobban , és ha a fedés jó akkor marasd , persze ha neked így is jó , akkor csináld. Egyébként miért nyomorítottad ennyire szét ?
(#) luluzulu válasza eyess hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Tulajdonképen az első az újabb teknikáva. Én nem láttom hol van össze folyva a vezető sáv. Le só savaztam. Nem tűnik rossznak a fedés. jobb felső sarka az nem tökéletes de azt majd filccel javítom.. Az utolsó kérdésed nem egészen értem..
(#) eyess válasza luluzulu hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Az előző képen volt látható , amit meg is jelöltem ,akkor vagy kikapartad , vagy csak a papír fedett. Arra értettem a nyomorítást , hogy a vonalak szélei nem szép egyenesek , és vagy nagyon nyomtad , vagy sok volt a hő , és nagyon nem látszik , de talán élesebb kép jobb lett volna.De ahogy leszedted a többi papírt jobb lett.Én mindig úgy szoktam , ha az eredeti rajz amit feltettél ugyebár minőségben 5 % nál nagyobb az eltérés az nálam nem megfelelő , és én ilyenkor újra csinálom addig amíg az nem olyan amilyennek kell hogy legyen.De mint írtam ha neked így megfelel , akkor hajrá.

1.JPG
    
(#) 06smici válasza 256kb hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Na ezt majd megérdeklődöm hétfőn. Tényleg ez lenne a legegyszerűbb. Már csak arra kéne rájöjjek hogy lehet a sprint layouttal képként elmenteni, úgy hogy a mérete ne változzon
(#) eyess válasza 06smici hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
PrintScreen a méretet meg utána úgy változtatod ahogy akarod .De a minőség sokkal rosszabb lesz képként mint mondjuk PDF be .Olvastam az előző írásod miért is nem jó a nyomtatód , vagy csak beállítás gond lehet ?
(#) 06smici válasza eyess hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Elég pontatlan a nyomtató. Meg nem is egy mai darabb már. 0,15mm távolságra van a két vezető és az már összemosódik a papíon. Lefuttatok pár próbanyomtatást hátha télleg csak el van állítva, de nem hiszem hogy ennél sokkal pontosabb lesz.

Szerencsére nem kell print scrennel szenvedni mert a program eltudja menteni képként is csak akkor meg a mérete változik meg.... Mondjuk arányosan változik azon meg könnyű kicsinyíteni
(#) luluzulu válasza eyess hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Ki maradtam. Nem néz ki olyan rossznak lesz majd jobb is. Kisebb hővel kell majd ez után csinálnom?

DSCF1974.JPG
    
(#) eyess válasza luluzulu hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Ezt ki kell neked kísérletezned mindenkinél más ez , és persze a hőfok is a nyomtató is , és a papír is .Amilyen hozzávalókkal rendelkezel ezek közül azokat kell összhangba hoznod , és ha valamelyik nem jó azon javítani kísérletezni stb , hogy a végeredmény közel ugyan olyan legyen mint az eredeti .Ha ezt erős lámpa előtt átvilágítanád megdöbbennél, hogy itt ott milyen szita lenne .Van mit még javítani rajta.

06smici milyen is az a nyomtató ?Hátha ki tudunk belőle hozni valamit.
(#) 06smici válasza eyess hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
canon ip1700 ilyen
(#) eyess válasza 06smici hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
A fej , és a patron , illetve a tinta befolyásoló tényező a minőségre , de inkább a helyedbe beruháznék egy lézerbe.
(#) mps válasza 06smici hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Szia! Bármiből működik: Pdf creator, nyomtatóként települ, tud menteni a következő formákban: pdf, jpg, gif, png, bmp, és még sokan mások A méret marad.
(#) emmzolee hozzászólása Júl 21, 2012 /
 
Össze heggesztettem ma egy pár nyákot.

Az egyiket gyorsban csináltam. az csak lakkorva van. A másik kettő meg 2 oldalas smd. 0805 és 1206 alkatrészekkel. A lötstoppon az "emmzolee" felirat betűinek a magassága 0.65mm. Szerintem ennyi a max amit ki tudok hozni a nyomtatómból.

Csak azért írtam be, hogy luluzulu is lássa, hogy itt még nem szabad megállni a minőséget tekintve.
(#) polonkaig válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Ez a festék szerű lötstopp?
(#) emmzolee válasza polonkaig hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Igen a 2 komponenses. A képek azért olyanok amilyenek, mert rgb led megvilágítás mellett készítettem.
Az egyik nyákot le ejtettem. Mint a vajas kenyér. A Q.. Kicsit szemetes lett.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Egész kafán egyenletes. Mivel vitted fel? Ez a higított?
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Ja kezdek rá érezni a trutyira. Hígítottam azzal a löttyel, amit adtál annó.
Ja, a szokásos szivacshengerrel vittem föl.
Holnap szerintem csinálok képet napfény mellett is, mert jobb a nyák mint a képeken látszik.

(Pénteken nem tudtam hozzád menni)
(#) eyess válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Nem tudom ezt nézd már majd meg , vagy csak úgy látszik mintha összeérne, amúgy egész jó .Még annyit tennék hozzá nem tudom a te nyák terved e , de miért van az hogy minden vezető sáv szinte egy forma ? Igy kellett lennie , vagy nem foglalkoztál vele , vagy így jutott hozzád a nyák terv.

1.JPG
    
(#) emmzolee válasza eyess hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Ezt itt találtam a hobbielektronikán. Ez egy lakásriasztó. Viszont az eredeti tervet nem tudtam megszerezni, mert a kitalálója nem jelentkezett. Ezért gyorsan össze gányoltam a kép alapján ami rendelkezésre állt.

Bővebben: Link

Igen észrevettem én is azt a pontot amit mutatsz a képen. Az ott 0.16mm. Nem ér össze, de tényleg közelre sikerült.
A vezetősávok azért ilyenek, mert ezzel kezdtem és ennyi.
(#) silent15 hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
Sziasztok, érdeklődnék, hogy ki tudna nekem legyártani (230x90 mm) egyoldalas nyákot Újpesten/Budapesten

Kösz!
(#) eyess válasza silent15 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Ez nem olyan nagy nyák miért gyártatnád ?
Vagy neked ez a méret már nagy ?
(#) 256kb válasza silent15 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia! Szerintem otthon is meg tudod csinálni magadnak. Nem kell hozzá sokminden, tényleg könnyű és egyszerű...
De ha meg a minőség a fontos, akkor valamilyen erre szakosodott céggel csináltasd meg, mert ők fotokémiai úton csinálják! :yes:
Itt van egy rakás nyákkészítő cég: https://www.google.co.uk/#q=Nyák+gyártás
Sok szerencsét!
(#) emmzolee válasza 256kb hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Ha 1 darabra lenne szüksége, akkor nem éri meg nyák gyárban csináltatni. A mesterfilmet rétegenként meg kell, hogy csinálják.
1 nyák rajzolat
2 lötstop (forrasztásálló réteg)
3 pozíciófelirat
4 fúrófile
Na ettől 1db nyák drága lenne, de 100db-nál már megoszlik.

Szerintem keresd meg gulasoft -ot priviben ő szokott csinálni nagyon szépeket.
(#) eyess válasza Tomi_Bp hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Na ezt most jól megkérdezted mi innen honnan tudjuk , hogy ott mik a lehetőségek , és mihez tudsz hozzá jutni , vagy mihez nem.
(#) 256kb válasza Tomi_Bp hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia!
A maratásos Nyákkészítéses módszerekhez mindhez kell maratószer, ami sósav+hidrogénperoxid vagy vasklorid lehet. A te esetedben a sósav és a hidrogénperoxid ki van zárva, ezért vagy használhatod a vaskloridot vagy nem maratással kell NYÁKlemezt készíteni. Csinálhatod CNCvel, vagy dremel géppel ki is gravírozhatod.
Egyébként svéd fórumokon nézelődj, hogy arrafelé hogy is csinálják!
(#) _vl_ válasza Tomi_Bp hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
tme.eu

A keresőjükbe beírod, hogy b327. Nátriumperoxid, sokkal jobb, mint akár a vasklorid, akár a sósav+hidrogénperoxid.

Mivel svéd nyelvet lehet választani, gyanítom, hogy szállítanak oda is. De kérdezz rájuk.
(#) silent15 válasza eyess hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Kissé kicsi a vezetősávok közti rész , és magában a vezetősávok, de én csak vasalni tudok, és ez már lehet hogy nagy lenne vasalónak
(#) janikukac hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Ma a 80 lábú Gulasoft féle panelt megcsináltam vasalóval, zárlat mentesen. Viszonylag jó lett, kicsit azért a szélén meglapult, de néhol a számok nem változtak az eredetihez képest semmit. Képet nem tudok adni, ne haragudjatok. Aki elhiszi, az el, aki nem az nem. Azért írtam csak, hogy tudjátok kezdek ráérezni a jó hőfokra is, papírra is.
Ja, és most először 800-assal oxidmentesítettem víz alatt, aztán ugyanúgy políroztam 2000-ressel.
(#) eyess válasza silent15 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Mennyire kicsi az a kicsi , vagy próbáltad is ?
(#) silent15 válasza eyess hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Őszintén még nem próbáltam, de akkor majd megpróbálom egyszer .
Következő: »»   798 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem