Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   277 / 489
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Idézet:
„Arra is éretted, hogy kalibrálható, mikor mind a két RTC -t írtad?”

Nem, a PIC32 belső és a BATT-al ellátott külsőre gondoltam.

Én használtam az IR-t igaz nem úgy ahogy a rajzon van.Az csak egy terv.(volt egy kis gyári panelem amit csak úgy rádugtam a rotorra fejlesztés közben ,ez nem volt tartozék csak nekem kényelem) Az én gyári panelemen nincs is rátervezve IR soros vonali kapcsolat.Később lett volna kifejlesztve.
Ez egy prototípus amit ti átterveztetek miért kéred számon hogy minden működjön rajta hibátlanul?
Egyébként meg senkinek sem hiányzott eddig ez a funkció
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
~1500 FT/db
Bővebben: Link
Aszem ilyen van benne.

Jó a trafós átvitel is, egy rossz szavam sem volt rá csak én nem ebbe az irányba mentem el. Másra is használni akarom a bluetoot mint RTC szinkron és ahhoz nagyobb sávszélesség kell. pl szöveg,kép,videó ,firmware feltöltés.
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Idézet:
„Nem, a PIC32 belső és a BATT-al ellátott külsőre gondoltam.”

Nagyon érdekes... nurseboy nem azt érítette meg. Most már kíváncsi lennék rá, milyen RTC -t használt nurseboy.

Idézet:
„~1500 FT/db Bővebben: Link

Rossz esetben pontosan két darab kell belőle, a kalkulációm jó...
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
A software V6 tól ismeri mindkét RTC-t, benne van a changelogban.
Nurseboy nem tudom már mit rakott rá de miért is érdekes ez?
Korábban (jó régen) írtam hogy a DS1307 hez én nem használtam semmilyen kondit és úgy is halálpontos (napi 1-2 másodpert tévedés max) szemben azzal amikor itt írogattak hogy több 10 perc is előfordult sokszor a 886os rotoron. Ennek oka kell legyen valami......és ne hinném hogy a 32Khz es kvarc lenne az mivel én is az legolcsóbbat használom.
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Nuserboy ezt építette meg:
Bővebben: bottom
Bővebben: top

Ezen nincs infra tervezve. A kapcsolási rajzon több hiba is szerepelt amik ki lettek javítva amint fény derült rájuk.
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Egy nap alatt 3 perc volt a legutolsó hozzászólásban, ez 1% eltérésnek felel meg, 20.000 MHz helyett 20.2MHz. Ha az órajelben ekkora eltérés van, akkor valami más hibának kell lennie. Nem jó típusú a quartz (párhuzamos rezonancia helyett soros vagy fordítva), nem jó a quartz, nem jók a kapacsitás értékek ehhez a quartzhoz, stb. Napi 10 perc, ahogy írod, ennek a 3.33 szorosa, az már 3.3 %, többszöt 10 perc eltérés 10% vagy több. Ekkora eltéréssel már az infra vétel sem megy... Itt valami hiba lesz.
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Kicsit elvesztettem a fonalat miről is vitatkozunk?
Én nem erre a konkrét esetre gondoltam hanem hogy valami baj van a 886 os RTC-je körül mert szinte mindenkinek vagy késik vagy siet és tökölődni kell vele mire jó lesz. Évek óta olvasom ezt a fórumot és ez egy visszatérő probléma itt. Ezért bátorkodtam hozzászólni de lehet nem kellett volna
(#) KKobra hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
Sziasztok
Ugyan már mit vitáztok 3 perc nem nagy probléma nem azért építettem meg az órát hogy halál pontosan mérjem az időt. A látvány a lényeg és az hogy sk készült. Hát ha kicsit sakkozni kell a beállításokkal az nem gond.
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Szia!
Igazad van, rosszul fogalmaztam.
Egyébként, amilyen mérési elvet leírsz, az korrekt.
(#) KKobra hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
Sziasztok
Valamit eltekergettem vagy nem tudom mi lett nagyon meleg van a műhelyben az óra szerint

DSCF0049.JPG
    
(#) Szammer hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Egyébként, ha már a pontosságról beszélünk:
A legtöbb quarz alapú karóra, 32768Hz kristályról megy, ha jól tudom.
Ezeknek a pontossága, elérheti a havi 1-2 perc eltérést, vagy jobbat is, elég mostoha körülmények között, tehát csak beállítás függvénye, hogy jó legyen.

Maximálisan egyetértek KKobra kollégával.
A profik kivételével, itt nem atomórát szeretnénk csinálni, hanem egy működő, saját építésű valamit, amire büszkék lehetünk, mert ilyen nem sokaknak van.

Azt is hozzátenném, hogy szerintem az utánépítők legalább 70-80%-a nem assembly zseni, sőt nem is igazán ért ehhez a programnyelvhez (magamat is beleértve), de a fórumban itt lévő "profik" segítségével, mégis komoly eredményeket értünk el.

Na ennyit akartam.
A domináns hím esetét nem itt kell eldönteni!

Üdv:

Zsolt
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Szia!

Valami zárlat lehet az LM334, LM335 körül. A RA1 -en (3. láb) a K fokban mért hőmérséklet századrészének (V -ban) megfelelő feszültséget kellene mérned. Pl. 24.5 foknál 2.94V, 33.0 foknál 3.06V. Esetleg az R11 nem 68 ohm, vagy valamit forrasztottál a közelben.
(#) KKobra válasza Szammer hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
szia
Hát én azok közé az emberek közé tartozom akik a kapcsolási rajzot sem értik. Tudom azonosítani az alkatrészeket a rajzon és felismerem a valóságban
A programozás messze van tőlem mint Makó Jeruzsálemtől.
Ha ti itt nem segítetek akkor nem lenne működő órám
(#) sysy válasza kly hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Nem felejtették el a Batt lábat. Ott van az, csak úgy hívják, hogy Vdd. Ha lekapcsolod a perifériákat és sleepbe küldöd a processzort akkor tipikusan 10uA az áramfelvétele úgy, hogy megy az RTC benne.
(#) kly válasza sysy hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Jogos,ez működhet is de erre nem gondoltam
Valószinű azért mert felvet némi problémát, a többi alkatrészt valahogy le kéne választani tápilad a PIC ről és valami elemet akni rá? Vagy nem is tudom hogyan kéne.Egyszerűbb lenne egy BATT láb mint az RTC-knél.
Persze rajtam az sem segített volna.Az összes láb fel van használva valamire.......
(#) tomics76 hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Sziasztok.Az én órám (óráim) is elkészült/ek.Köszönet mindenkinek ,aki segített(többen innen a fórumról) ,de különösen Kly-nak!
Itt van egy-két kép a felépítésről.
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Nem semmi felépítmény
(#) tomics76 válasza kly hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia.Köszi. Kicseréltem a kondikat, úgy tűnik,hogy most jó.
(#) Szammer hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Szia kly!
A fejlesztésed, egyedi, de tökéletesen meggyőző, pláne, hogy te is az alapötletből indultál.
Az is biztos, hogy a tiéd, már régen nem az alap propeller.
Nekem, egy kicsikét bonyolult a te megoldásod.
Azt látom, hogy a hozzávaló nyákot, csak gyártatni érdemes.
Mindenesetre gratulálok.
Megérne a te órád, egy másik fórumot:
Pl.: "kly propellere"
További jó fejlesztést, és szép napot:
Zsolt
(#) Szammer hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Ja, és hogy ne felejtsem, azért a tiéd, elég húzós anyagilag.
(#) KKobra válasza Szammer hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
szia
Én is sokszor megnéztem kly órájáról képeket videókat
de szerintem ez már bőven túl van az amatőr eszközökkel kivitelezhető megoldáson. Nagyon jól néz ki sokat tud De már nem hobbi kategória
(#) nurseboy válasza KKobra hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Nem hobby kategória?
Fogalmam sincs még most sem a programozásról, még nem értem rá megtanulni. Egy amatőrnek az újjáépítés öröme tökéletes ha müködik.

A kly féle óra menüvezérelt, nem kell számítógépre kötögetni, meg ilyesmi. Az oldalán minden fennt van ami a megépítéséhez szükséges.

Ellenben az itt lévő órák az alap kivételével, már kismillió variánsban vannak, kisem lehet rendesen menni belőle. Már irtam, hogy egy jól müködő pl 886-ost be kellene tenni a kapcsolások közé, hogy az ilyen nagyon amatőrök is érdeklődést kapjanak a megépítéshez a tanuláshoz. Nekem is megvan a 886-os verzió is, de alig lettem volna kész már más bázis lett, meg ébresztőfunkció, számítógépes kapcsolat(de egy fali órának minek?
Na ott áll a sarokban, egyszer majd még nekifutok-talán.

A kly féle óra tökéletesen müködik és nagyon szép!

Nem akartam senkit megsérteni, csak a véleményemet akartam elmondani.
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Már kezdem úgy érezni, hogy lebeszéltek a fejlesztésről...
1250 napja még csak a Soubry Henks féle 16F628 -as verzió volt, akkor könnyebben lehetett válaszatni... Aztán a megépítésnél felmerülő problémákból lett vagy 150 oldalas a topik. Nem tudom emlékeztek még a demo módból való kilépés problémájára...

Lehet, hogy túllőttem a célon, amikor a sokféle igénynek megfelelő változatokat hoztam ki. Ez idő alatt (az NE555 -re épülő analóg bázist leszámítva) 17 féle bázis, 13 féle rotor és 10 féle távirányító programot készítettem el. Ennyit magamnak nem engedhetnék meg anyagilag sem.

Az összefoglaló cikkhez kezdtem hozzá, az elmaradt szálakat próbáltam meg befejezni: USB kapcsolat, adatátvitel a rotorra. (Sajnos volt egy fél év kihagyás... és más projectek is közbejöttek: Nixie óra kész cikkel, Nixie hőmérő - készül a cikk róla).
(#) mps válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Sziasztok! Bocsi, hogy beleszólok. Nem kifejezetten Neked írom, bár ezt az egy mondatot igen: Köszi az eddigi erőfeszítéseket, szerintem ne hagyd abba!
Én eddig megcsináltam (igaz csak deszkamodell szerűen) két rotort egy 628a-st és egy 690-est. Mindent össze tudtam szedni hozzá.
Kétségtelen, nem ártana néha egy olyan összefoglaló amit egyszer tettél már fel, nem tudom pontosan mikor, de egy postban van mi mit tud. Esetleg kicsit részletesebben, amiben a programok, rajzok "pároztatva vannak". Bár ez nem kis munka, és igazából egy kis odafigyeléssel - kereséssel megoldható bárki számára, hogy ami érdekli azt össze szedje.
Az egyetlen amivel nem sikerült még boldogulnom az a magyar ékezet kiírása.
Óriási mennyiségű információ van ebben a topicban, de azért a keresővel lehet egy kis rendszert vinni bele.
(#) Szammer válasza mps hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Szia!

Egyetértek.
Pontosan azért írtam korábban, hogy kly kollégának, jó lenne egy saját fopic-ot nyitni, mert a két fejlesztés, teljesen más irányba ment el, és ha egy topic-on belül mindkettőt tárgyaljuk, valljuk be (vagy csak én vagyok "1 bites"), összekeverednek dolgok.
Én sokakkal ellentétben, mielőtt nekiálltam volna az első saját verziómnak, teljesen végigolvastam a fórumot. (Az első saját példány, kb. 1 hónapja lett kész.)
Mivel a topic elég hosszú, tényleg elég nehézkesen követhetők a verziók.
Persze, ha az elején épített valaki egy propot, és folyamatosan átvitte a sajátjára a fejlesztéseket, akkor tudja követni.
Ugyanakkor összehozni, egy komplett fejlesztési leírást és nyomkövetést pár év távlatában, az már felér egy diplomamunkával (szerintem).
Egyébként, ezt az összegzést, más is összehozhatná, nem csak Hp41C kolléga (ha valakinek van sok idelye, biztosan kapna hozzá Hp41C-től privátban támogatást).
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Sziasztok!

Leírom, a vertikális prop-om tapasztalatait.
Tudom, hogy itt mindenki normál prop-ban gondolkodik, de fenntertásaim voltak, a videofejmotor használhatóságával kapcsolatban, ezért a gyakorlati eredmények, normál propra is igazak, mivel a vertikális verziónál, sokkal nagyobb a motor terhelése.

-Motor + fejtafó: valami videó-ősből
-Meghajtás: jelenleg bázis nélkül, 555, 60 KHz,
kb.35% PWM (csökkenteni lehetne, mert nappal
is kiveri a szemem, nagyfényerejű LED-ekkel)
-Prop.: 16F628A, RTC nélkül, 0,47F tárolófesz kondival.
-Prop. LED meghajtás: ULN2803
-Távszi: saját építés, 16F628A
-Táp: kapcsolóüzemű, 12V/1,5A
-Vetikális átmérő: ~40cm

Nos, túl vagyok az első 24 órás üzemen.

Tapasztalatok:
-A próbaüzem, sikeres volt (semmi nem füstölt).
-A felvett áram: 1,06A (videomotor teljes tápon, mert
kevés volt a fordulat, szabályozva)
(egyébként, szerintem, még mindíg kevés, de nem
tudom, meddig lehet felmenni a motortáppal, a
meghajtó IC-típusát nem tudom)
-Az óra 1 nap alatt, 3mp-et sietett
(20MHz + 2*22pF, trimmer nélkül).
-A PWM meghajtó FET, alig langyul
-A Fejmotor, langyos (40-50 fokos lehet)
-A fejtrafó (kívülről megfogva a fejet, kb. 40-50 fokos
lehet)

Kérdés: Szerintetek, ha fejre állítom (180 fokos vertikális fordítás), bírja a viedeofejmotor csapágyazása?

Bocsi a hosszú hozzászólásért.

Üdv:

Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Júl 28, 2012 / 1
 
Sziasztok!

Amíg elkészül...
Megjegyzés: Zöld: Tesztelve, Világos zöld: Nincs tesztelve, Sötét zöld: tesztelés alatt.
Bázisok: A 4.xx program verziók közös PC -s programmal lesznek kezelhetők. Várható, hogy (talán a 2K -s kontrollereket kivéve) a többi bázis is képes lesz a rotorral kommunikálni illetve a rotorok képesek lesznek a kommunikációra. Az RTC kezelése helyett befér a kommunikáció csak több RAM kellene.
Nem perspektivikus 16F628(A) beszerzése, inkább 16F648A -t, még inkább 16F1847 -t ajánlok. Ez utóbbi még egy kicsit olcsóbb is, mint a 16F628A.
A 18 lábú tokra készült panelek feljavíthatók 16F1827 ill. 16F1847, a 20 lábú panelek a 16F1829, a 28 lábú panelek 18F2520, 18F2620 kontrollerekkel és programokkal. A 16F886 -os bázis 18F2550 kontrollerrel és programmal USB kommunikációt is lehetővé teszi. Az újabb 20 lábú bázison a DCF77 kimenő jel helyére egy fotoellenállásos fénymérő került, a motor sebesség automatikus szabályzásához.
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Szia!
Na feladtad a "labdát", ezeket rendesen át kell nézni.
Üdv:
Zsolt
(#) KKobra hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Sziasztok
Úgy irigyellek benneteket! Van időtök Hp41C fejleszt Szammer kolléga is szépen halad az órájával én meg már hetek óta nem jutok semmit előrébb
(#) KKobra válasza nurseboy hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Szia
Nem vitatkozni akarok veled erről. Csak halkan megkérdezem. A panelt te készítetted? Számomra az is egy sikerélmény ha sikerül pontosan szépen elkészíteni a nyákot és a fúrás is jól sikerül. Emlékszem régen lehetett kapni a Hobbielektronika boltjaiban egységcsomagokat.
Sosem vettem! Nekem az már nagyon mű. Ha érted mire is gondolok. Ezzel nem kisebbíteni szándékozom a teljesítményed, sőt!! Értékelem hogy neki mertél fogni és megtudtad valósítani kly remekművét.
Következő: »»   277 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem