Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   168 / 582
(#) radioenekes válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Köszi. Megpróbálom nagyobb súllyal, hátha, de úgy emlékszem régebben nem volt ilyen probléma.
(#) kozmi válasza botesz hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Kösz a tippet Botesz,meg neked is Palko 0125, megmozgattam a tachogenerátor csatlakozoját és ugy tűnik hogy a probléma megoldódott,
űdv. kozmi
(#) palko0125 hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Napokban javítottam egy Indesit WITP 102 típusú mosógépet. Szénkefe problémája volt. Nem ment a vízbeeresztés után semmi, megállt. Ezt nem is taglálom. Szénkefét cseréltem minden rendbe jött. Azután hív a tulaj, hogy nem megy a gép, úgymint: nem mossa be az öblítőt és nem centrizik. Elvittem haza a gépet (az én lakásomra) elindítottam és minden rendben. Két napon keresztül mostam vele. Minden része teljesen hibátlanull működik. Visszavitték a gépet, azután megint hívnak, hogy nem működik, erre én azt mondtam, akkor hozzátok vissza. Ahogy kivettük az autóból, be a házba, bekapcsoltam és tökéletesen működik. Tehát nálam megy, nála nem. Kérdéseb az lenne, hogy lehet e ilyen probléma forrása a nem megfelelő földelés, vagy akármi? Én csak ilyesmire tudok gondolni.
Minden jót
Palkó.
(#) kozmi válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia Palko!
Esetleg a lakásban a nem megfelelő elektromos hálózat(hibás korrodált kötések,rossz dugalj,stb)terhelésnél nincs meg a 220.
Nálam viszont megint új probléma keletkezett.Kétszer kimosott a gép hibátlanul,harmadszorra félprogramnál megállt,hibajel ,most a 4. és 5. led világít.Hol lehet megnézni hogy ezek a hibakódok mit jelentenek?
(#) lukovicsek válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia.

Három dolog van ilyenkor ami változik: A bemenő viz, a kifolyó viz, és a hálózati feszültség, tehát megkel nézni leszerelt csőnél a viz nyomását, a kimenőt próbálni külön edénybe engedni és feszültséget mérni.

Laci!
(#) lukovicsek válasza kozmi hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia.
Itt mutatja egy helyen x-jelöli a ledeket.http://www.cooltrend.hu/?page=content&content_id=5

Laci!
(#) palko0125 válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Köszönöm a választ!
A kifolyó vízzel nincs gond, mert kádba ürít. Befolyó vízzel sincs probléma, azt ellenőriztem.
Akkor marad a feszültség. Azt ugyan nemmértem, mert ilyennel még nem volt dolgom, de akkor utánanézek.
Kösz még1x
Bye
Palkó.
(#) palko0125 válasza kozmi hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia!
Linket már kaptál lukovicsek kollégától. Viszont én nem találtam rajta olyat, hogy 4. és 5. led világít! Ezt nézd meg mégegyszer.
Köszi
Bye
Palkó.
(#) HAL2000 válasza HAL2000 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Nos, két hét hallgatás után jelentem, hogy az AEG 74850-es mosógépem működik. A hiba, mint ahogy azt a korábbi szólásomban lukovicsek mester segedelmével vélelmeztem, a táp részben volt. Az LNK305-ös kapcsoló IC, valamint a 8.2 ohm-os biztosítékellenállás cseréje eredményre vezetett. Ugyan a gép egy Ef0-ás hibával indult, de némi oldalra döntés, és a vízérzékelő kocogtatása után, most rendesen működik.

Üdv,

Attila
(#) botesz válasza kozmi hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Én találtam olyat hogy erre hogy F12 fűtőbetét hiba.De nem tudom hogy ehhez a géphez jó az a táblázat.
(#) ujj Zoltánné hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
heló Whirpool mosógépem nem indul tegnap előt még mostam vele de már előte is úgy indult ha a tetején a le záró résznél oda kellet verni neki most pedig sehogyan sem
(#) zolika60 válasza ujj Zoltánné hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Valószínűleg a zárat kell megvizsgálni.
(#) ujj Zoltánné válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
f érjem meg nézte és meg van füstölődve
(#) ujj Zoltánné hozzászólása Júl 27, 2012 / 1
 
de sajnos nedves helyen is van a gép
(#) zolika60 válasza ujj Zoltánné hozzászólására (») Júl 27, 2012 / 1
 
Akkor ki kell cserélni. A mosógép nedves helyre van kitalálva az nem baj.
(#) ujj Zoltánné hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Bocsika a gépetnese cseréljem ki mert nem zár le rendesen mennyibe kerülne egy zár bele köszike Marika
(#) zolika60 válasza ujj Zoltánné hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
3-4000Ft. Itt megkeresheted a pontos árat, ha van a készleten ehhez a géphez. Ha nem találod hívd fel őket segítenek. Bővebben: Link Egy ajtózár hiba miatt nem dobnám ki a gépet.
(#) frázis válasza ujj Zoltánné hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Inkább gondolj 6500,-Ft-ra (eredeti), az utágyártott 6000,-Ft. Az Orciban most van eredeti, az utágyártottat meg kell rendelni.
(#) julianna0101 hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Sziasztok.
Használtan vettünk egy Indesit wt 102-es mosógépet. A mosással nincs semmi probléma, de centrifugálásnál iszonyú hangos,ütvefúró szerű hangot hallat. Mi lehet a probléma? Aki tud, kérem segítsen!
(#) szepi003 válasza julianna0101 hozzászólására (») Júl 28, 2012 / 1
 
Szia Valószínű,hogy csapágy problémás,esetleg ha kézzel forgatod a dobot és akkor is kerepelő hangot ad ki, akkor lehet idegen tárgy a dobba PL(melltartó merevítő)
(#) gaga1 hozzászólása Júl 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Fiamék mosógépe program közben lecsapta az automatát,és onnan kezdve,ha áram alá helyezzük,próbál indulni,megmozditja a dobot,de ismét lecsapja a megszakítót.Milyen hibára tippeltek?
Jó lenne ha meg tudnám javitani nekik!
(#) szepi003 válasza gaga1 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Szia.Hogy segíteni tudjunk,lehet hogy tudni kéne hogy milyen gépről van szó.üdv szepi003
(#) gaga1 válasza szepi003 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Gondoltam,csak az a baj,elfelejtettem a gép tipusát.
Valamilyen Német gép az biztos,azt gondoltam,hogy lehet általánositani a hibajelenségből!
Nemsoká megyek náluk és pontosan leirom az adatokat.
(#) gaga1 válasza szepi003 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
A kérdéses gép Elin 160 LED ez van ráirva.
Hirtelen ötlettől vezérelve egy erősebb megszakítőról hosszabbítón vittem áramot,szépen kiszivattyuzta a vizet,ujratöltött és miután forgatni akarta a dobot hangos kattanással elsötétült.Innentől kezdve be sem lehet kapcsolni. Nagyobb kárt csináltam?
(#) botesz válasza gaga1 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Hát valószínű hogy már nagyobb gond van.Eddig szerintem csak a motor volt zárlatos de szerintem most már a vezérlőbe is bele kell nyúlni.Lehet hogy a proci is elszállt tőle.
(#) gaga1 válasza botesz hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
A holnapi kibontás után okosabb leszek.
Vezetéklazulásra gondoltam,azért vittem máshonnan az áramot.Utolsó próbámnál nem oldott le a biztositék.
(#) tevesbeci válasza gaga1 hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Üdv!
Szerintem a vezérlő panelen a gréc hid és triac zárlatos.
(#) gaga1 válasza tevesbeci hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Hali!

hol keressem a bűnösöket? Na és ha megtaláltam,hogy tudom kimérni?
(#) _JANI_ hozzászólása Júl 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni egy új vezérlőpanel ( A kis panel széttaposott százlábúja: Link a képre. ) beszerzésében vagy egy új kontroller felprogramozásában.
A mosógép tipusa: INDEZTI WIN9 (46549220000) ( BL2006C )
Remélem pontosak az adatok.
A kontroller sajnos telesen zárlatos lett. Így a benne tárolt adatok elvesztek. A vezérlő panel beszerzésében most a Google nem volt a barátom.
Várom a segítőkész ötleteket és javaslatokat.
Köszönöm.
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Az elektrotanyán: Link Mint "Arcadia_submodul" emlegetik a kis panelt.
Következő: »»   168 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem