Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   76 / 148
(#) Orbán József válasza cicoka hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Szervusz!
Még egy fontos dolgot említsünk. Ez a kristály hangszedő - a típus - kegyetlenül bánik a hanglemezzel, nagy a tűnyomás a jellegéből adódóan, valamint merev és az előző jellemzője miatt a lemezeket nagyon rövid idő alatt maradandóan károsítja.
A maradandó károsodás magashang és sztereó információ elvesztését jelenti, a hangszedő örökre vasalja.
Lehetőleg mellőzd a használatát, vagy csak utálatos zenéket játsz le vele...
Az ördög küldte ránk ezt a típusú hangszedőt.
(#) scooby_ válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Idézet:
„Az ördög küldte ránk ezt a típusú hangszedőt.”
A szívemből beszélsz! Nem tudtam volna ennyire tömören és szépen megfogalmazni. Az az egy elrettentő dolog van,hogy ugye egyre több "hifi" torony tetején lehet újra látni a lemezjátszókat és azokban bizony ugyan ilyen hangszedő szokott lenni.
(#) cicoka válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Meg találtam a lemezjátszó szerviz könyvét, és abban mintha eredetileg nem kristály hangszedő lenne.
(#) Orbán József válasza cicoka hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Jól látod, mozgó mágnreses (MM) hangszedő jár(t) bele.
Lessél bele, ha utólag nem építettek bele előerősítőt, akkor a betét halt be.
De akkor is nagyon halk jel jöhet csak ki belőle. Ha meg kristály, akkor kihajítós.
Próbálj keresni valami azonosítót a betéten.
(#) cicoka válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Szia Józsi! Azonosítót nem találtam rajta de azt észre vettem, hogy ez a "hangszedő" utólag lett bele gányolva. ÁÁÁÁ már legalább tudom miért volt olcsó. A készülékben nincs semmi előerősítő és RIAA.
(#) scooby_ válasza cicoka hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Ebben valamilyen CN-234-es típusú hangszedő volt. És Én is megerősítem, mozgó mágneses volt benne. A PDF 1. oldalán oda is van írva.... Szerintem nem lesz egyszerű bele komplett hangszedőt találni, de ha találsz, hidd el megéri megvenni!
(#) scooby_ válasza cicoka hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Tűbetét az van a HQvideoban! Bővebben: Link
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Nézz körül a villanyos használtpiacon. Úgy néz ki, néha tűárban komplett lemezjátszót dobnak a vevő után...
Láttam Fishert 3ezerért, csak Pesten személlessen kell átvenni. A sok kupori meg ezres körül tart licitben, mert 2 Tibicsoki már belassítja a buxát náluk...
(#) webinas hozzászólása Júl 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki ajánlani nekem egy egyszerűbb RIAA korrektort, ami illeszkedik a JLH erősítőhöz?
A guta megüt, ha a héten nem próbálhatom ki az új JLH-t lemezjátszóval.
(#) reloop válasza webinas hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Szia! Ez egyszerűsége ellenére egész biztatóan néz ki.
Szerk.: Figure 2.
(#) Orbán József válasza webinas hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Very primitv: Link tranyós, szimpla tápról. Ellenállás-zener // elko és megvan a 15V táp hozzá.
(#) webinas válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a segítséget!

János
(#) CHZ hozzászólása Aug 12, 2012 /
 
Elkészítettem a régebben bemutatott MC RIAA MM változatát. Erősítése jumper segítségévél növelhető, vagy csökkenthető, igény szerint.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Szép lett! Hangra bevált? Ez az amit CIROKL-nak módosítottál anno?
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Igen az, hangzását még nem ismerem, de az MC változatból ítélve nem lehet rossz. Bedobozolva fogom csak tesztelni.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Várjuk a fejleményeket! Kérünk majd képet is ha kész lesz!
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Az én példányom az már üzemkész csupán a táp dobozát kéne már lefesteni , összerakni végre .
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Erre Én is kíváncsi leszek!
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Köszönöm az érdeklődést.
Doboz váza elkészült.

Doboz 1.jpg
    
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Szemet gyönyörködtető!!
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Nagyon szépen dolgozol! Láttam az Elektrotanyán a szimulációidat. Meggyőző! De nézd csak ezt? Kiköpött ugyan az az eredmény, mint a mostani elektroncsöves RIAA korrektorodnak. Ez egy Studer REVOX (B250) erősítőből lett "kikalózkodva". A kicsatoló kondenzátort elhagyva DC csatolt az áramkör, viszont más lesz az átvitel, nem fogja pontosan követni a görbét. Mit szólsz hozzá?
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Köszönöm.
Nem rossz. Kondi biztos elhagyható, mekkora DC van a kimeneten? Ha meghallgatod arról is számolj be.
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Elméletileg csak pár 100mV-nak szabadna ott lennie. A Tina szerint így van.
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
A hangját azóta biztosan ismered. Egy pontosabb összehasonlítás szimulációval.... A kicsatoló kondenzátort nem érdemes elhagyni, mert így most pontosan követi a görbét 31,5Hz-16KHz között. (Béka honlapjáról nézve a frekvencia menetet) Az ott valójában egy kis "lecsalás" a mélyekből.
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Ha kihagyod a 8k2 ellenállást , nagyobb akár 100k ra is cserélheted, vagy növeled 4u7 re a kondit nem fog "csalni"..Ez rumpli szűrés miatt van így kitalálva..
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
A 2,2µF-nak pont az a lényege. Eredetileg 1µF volt benne, azzal nem volt pontos. Utána cseréltem 2,2µF-ra. A 8,2K szerintem is kevés oda. Sőt, talán a 4,7nF sem igazán kellene a kimenetre. De végül is, a szimuláció azt mondja, hogy jó, úgyhogy maradhat szerintem. A végén még úgy is lehet rajta módosítani ha nem tetszik.
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Jók az eredeti értékek , ha rumli szűrésre szükség van.
Lemezjátszó mechanikai dübörgésének kiszűrésére alkalmazták.
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Dobozban a cucc, mérve ok. , fa oldalak hiányoznak még.
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Iszonyatosan jól néz ki! A fűtés stabilizálása Neked 1 tápról megy? Ha jól számoltam, felvehet a 4 cső egyszerre 1,6A-t is. Nekem már a 3 csővel is meg kellett bajlódnom, áteresztő tranzisztor + áramgenerátor(?) A link szerint bekötve a + tranzisztor, eléggé tud melegedni, persze fog is! http://i299.photobucket.com/albums/mm284/gnuga2007/7812highcurrentc...it.jpg
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Nem stabilizált DC a fűtése, csak C-R-C-R-C, az ellenállások melegednek. Egy kb. 50V/A trafóról működik.
Következő: »»   76 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem