Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   52 / 98
(#) zolika60 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Azt meg hogyan? Teljesen jól működik a LINK.
(#) kadarist válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Erre viszont már biztosan nem fog rohamosztagot küldeni a böngésződ: Bővebben: Link
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Jól látom, hogy a multilayert nem látom?
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
"Monolitic" néven keresd!
(#) bundyland hozzászólása Aug 22, 2012 /
 
Sziasztok !

A kérdésem az lenne hogy lehet e/szép megoldás e hogy 3 fázis (400v) egyenirányitott feszültséget ~565VDC
rákapcsolok 6000µF-ra. Esetleg hogyan lehetne szebben csinálni valamilyen lágyindítás formájában. A relés megoldás jó lenne csak éppen utána 10-20A menne keresztül rajta ezért mágneskapcsoló kéne ami elég batár.

Előre is köszi!
(#) CsemanAttila hozzászólása Aug 22, 2012 /
 
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Két darab ledet szeretnék késleltetni kondival. Találtam itthon egy 470ľF-os kondit, bekötöttem működik is a dolog szépen, csak jó lenne ha mégy egy picit tovább világítana. Van még itthon pár 100ľF-os kondi. Belehet valahogy kötni a másik mellé, hogy működjön? Mind a kettő 16V-os! Köszi
(#) proli007 válasza CsemanAttila hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Hello!
Természetesen, párhuzamosan lehet kötni. Csak mivel a kapacitásuk összeadódik, nagy eredményt nem fog adni.
(Ha különböző feszültségűek lennének, akkor is meg lehet ezt tenni, csak a kisebb feszültségig lenne használható.)
üdv! proli007
(#) CsemanAttila válasza proli007 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Köszi! Akkor az lesz a legjobb, ha keresek nagyobb kondit. A Volt értéke befolyásol ebben az esetben valamit?
(#) proli007 válasza CsemanAttila hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Hello!
Csak annyi a követelmény, hogy a kondi feszültsége magasabb legyen, mint amekkora feszültség rá van kapcsolva. Legtöbb esetben ez a tápfeszültséggel azonos nagyságú szokott lenni.
üdv! proli007
(#) bundyland hozzászólása Aug 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Senkinek nincs javaslata a 4 hozzászólással lentebbi kérdésemre (1284157), nem türelmetlen vagyok csak hátha átsiklottátok.
(#) kadarist válasza bundyland hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szia!
Egy kérdés: mi értelme ekkora kondit rákapcsolni ekkora feszültségre?
(#) bundyland válasza kadarist hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szerintem pont Te sejted!
Frekiváltó.
(#) kadarist válasza bundyland hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
De hatezer mikrofarádot? Mekkora frekiváltó vagy inverter ez? Egyébként egy egyszerű ellenállásos lágyindítás teljesen megfelelő lenne.
(#) bundyland válasza kadarist hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
4-5kW körülire tervezem.
Igen arra gondoltam én is, csak akkor kell oda egy mágneskapcsoló is ami a töltés után kizárja az ellenállásokat. Azt szerettem volna kikerülni, de úgy tűnik nem fog menni.
(#) kadarist válasza bundyland hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Kapcsolhatod szilárdtestrelével is, nem fog panaszkodni egy cseppet sem.
(#) bundyland válasza kadarist hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
De én igen, mert ha nem értem félre a DS.-eket
akkor elég komoly veszteség van rajtuk, ergo hűteni kell.
(#) kadarist válasza bundyland hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Min? a triakon nagy veszteség van? Azon éppenhogy nincs nagy veszteség, de ha tényleg veszteségmentesen akarsz kapcsolni, akkor nem úszod meg az elektromechanikus kapcsolót.
(#) bundyland válasza kadarist hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Hát ha jól értettem 10A környékén olyan 15-20w, ahhoz meg szerintem borda kell.
(#) dex02 hozzászólása Aug 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, h h lehet megmérni egy ilyen: http://static.licit.hu/img/e/1/c/422924/1328025295_smt-ceramic-001.jpg kondi kapacitását? (cserélni kéne, de csak egy mezei feszmérőm van)
(#) proli007 válasza dex02 hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Hello!
Esetleg, összehasonlításos módszerrel.
- 24V váltakozóáramú feszültségről megméred mekkora áram folyik rajta keresztül át, majd ezt az értéket összehasonlítod ismert értékű kondi áramával.
- Készítesz egy 555-ből, egy astabil multit, ami ezzel a kondival hangfrekin rezeg. Egy soros ellenállással ellátott hangszóróval meghallgatod a hang magasságát. Majd ezt a frekvenciát összehasonlítod egy ismert kapacitású kondi hangmagasságával. (Fél hang magasság eltérés, kb. 6% különbséget jelent.)
üdv! proli007
(#) dex02 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
köszi, próbálkozok
(#) minicooper hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Hali!
Mitől függ a kondenzátor maximális feszültsége?
A fegyverzetek távolságától vagy a szigetelés minőségétől?
(#) kadarist válasza minicooper hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Szia!
Mindkettőtől. De könnyen belátható, hogy a vastagabb szigetelés nagyobb átütési feszültségtűrést eredményez.
(#) ujfalusi válasza minicooper hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Mind a kettőtől.
(#) minicooper válasza ujfalusi hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Akkor a fegyverzetek legyenek minél közelebb minél jobb szigeteléssel?
(#) pucuka válasza minicooper hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
És még a szigetelő anyag dielektromos állandójától (epszilon relatív) is függ. Ez minél nagyobb, azonos vastagsággal annál nagyobb lesz a kapacitás.
(#) minicooper válasza pucuka hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Hát azt nem ismerem .... de gondolom az üveg jobb szigetelő mint a műanyag.
Így általánosságban véve.
Vagy nem?
(#) pucuka válasza minicooper hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Átütési szilárdság szempontjából a legjobb szigetelő a vákum. De ezt azért elég nehéz előállítani. pl. a csillámnak is jobb az átütési szilárdsága mint az üvegé, de van műanyag is aminek magasabb. Csak az üveg elég olcsó, és elég magas az átütési szilárdsága.
(#) sztankovics bruno hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Sziasztok olyan kérdésem lenne stirolflex kondin ez a jelölés van: 1n FW 1216, aztán egy másik
1n FW 1211. Az 1nanó még okés.. de azt nem tudom hány százalékos lehet a tűrésük?
Ha tudnátok 1 táblázatot mellékelni megköszönném mert sehol nemtaláltam erröl a jelölésröl infót.

Elöreis köszönöm!

Csaba
(#) minicooper válasza pucuka hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Rendben köszönöm!
Következő: »»   52 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem