Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   190 / 399
(#) Gránátalma válasza compaqamplifier hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Attól, hogy nem teljes A osztályú üzemmód, még melegedhet, sőt kell is neki.
Biztos vagyok benne, hogy az A osztályú erősítőt ha hidegen tartanád (-200fokon) sokkal rosszabb hangja lenne, mint melegen.

A hőmérséklet hatására a félvezetőben olyan sok töltés szabadul fel, hogy ihajcsuhaj. Csak úgy nyomja kifele a zenét magából. Arról meg nem is beszélve, hogy sokkal jobb a befogadó képessége így.
Nem véletlenül van sok eszköznek 'wam-up' ideje.
(#) compaqamplifier hozzászólása Aug 5, 2012 /
 
Jó lehet nem egyezik a véleményük tudásunk de az lehet hogy nem egyforma szórású ellenállás miatt egyik oldal 2-5% al halkabb?
(#) compaqamplifier hozzászólása Aug 5, 2012 /
 
Szupravezetős vitámat meg mért is kell törölni? Mert talán tényleg 0K-n nincs ellenállás, és ha ezt közelítjük, akkor nagyobb a vezetőképessége egy anyagnak vagy sem? Vagy megint a mérnökök hazudnak bent az iskolában?
(#) Gránátalma válasza compaqamplifier hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Gondolom mert nem tartozik a témához...
Ezért OFF-ban röviden összefoglalom neked, a szupravezető ANYAG egy anyag fajta...A félvezető ANYAG egy másik fajta csoport...A hőmérséklet pont ellentétesen hat a két anyagtípusra.
Kérdésedre válaszolva, az attól függ.
Pl: A egy műveleti erősítőnél van az ellenállás visszacsatolásban, és mondjuk 5% a szórása, az azt jelenti, egy teszem azt 10k Ohm-os ellenállásnál, hogy 500 Ohm. És ha itt csökken a fogadott jel erőssége, könnyen meglehet, hogy a későbbiekben némileg haékabb lesz a kimeneten a zene.
Az amplitúdók közötti különbség miatt.
(#) 6C4C hozzászólása Aug 15, 2012 /
 
Sziasztok!

Hobbi Elektronikás nyákokon 3-3 BD249C végtranzisztorokkal +/-45V tápfeszről működő hidalt QUAD-ot javítok. Gerjed. Szerintetek?

Köszönettel:6C4C
(#) fordkapcs válasza 6C4C hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Idézet:
„Gerjed. Szerintetek?”

Szerintünk is

A témában leírt, "szokásos dolgokat" már megnézted?
(#) 6C4C válasza fordkapcs hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget, alakul a dolog... Csillagpontosítottam a GND hálózatot, és ez úgy néz ki megoldotta a problémát... De hogy eddig hogy működött, azt nem tudom...
(#) Davidd hozzászólása Aug 23, 2012 /
 
Üdv! En is szeretnek építeni egy ilyen erősítőt. A hobbielektronika 95 ,augusztus 8. számában lévő quadot. Ott a maximális feszültséget használnám +/-50 V-ot. Azt szeretnem megkérdezni hogy Bd318-Bd317-es tranyokal lehet-e ekkora feszrol működtetni? Mert az adatlap szerint 100V az ep hogy +/-50 V, itt mar nagyon csúcson lennének a tranyok?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Szia! A megengedett feszültségen belül miért ne lehetne. A BD318 PNP!
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Tudom, hogy PNP azért írtam oda a párját, igaz az NPN-el kellet volna kezdjem. Esetleg, ha van valami tapasztalatod az erősítővel, paneltervet milyet ajánlanál, valami utmutato, hogyan tekerjem meg a kicsi tekercseket. 6mm vastag L profilra tennem a tranyokat. Milyen védelmet ajánlasz hozza? Nekem Pa végfokként üzemelne, milyen clipjelzot ajánlasz.
Esetleg .lay formátumban a paneltervet, ha lennelszives.
Köszönöm a segítséget.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
(#) Gránátalma válasza Davidd hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
A quad HiFi erősítő, nem hangosításra szánt.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Most figyelem, hogy ezeken a rajzokon csak NPN tranyok vannak. A Quad_405RT-t akarom kinyomtatni mert abban van megfelelő előerősítő ic[ne5534/tl071].
(#) uramesi89 hozzászólása Aug 23, 2012 /
 
Helló szeretném megépíteni a quad 405-t. Az a rajzom van ami a rádiótechnikában jelent meg 1983-ban. Működőképes változat azt tudom egyik ismerősöm építette azt meg és még most is megy neki.Ha 2n3442 és bd242c tranyot használok az jó?Milyen IC-t kellene belerakni? 45V +- tápfeszröl üzemelne.
(#) uramesi89 hozzászólása Aug 23, 2012 /
 
Még egy buta kérdés. Puffernak 10 000µF-os kondi 4db elég lesz neki? Mekkora feszültségüek legyenek a kondik 63V vagy 100V?
(#) Ge Lee válasza uramesi89 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Jó. Az IC szinte akármi lehet, az LF356 egy jó választás. Kondiból az 50V-os is elég, a mennyisége pedig csak attól függ hogy mennyire fogod terhelni, illetve mekkora feszültségesést engedsz meg rajtuk kivezérlés közben (Tau=RxC, vagy szimulátor).
(#) uramesi89 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Hali lm301 ic jo lesz bele?mert a kapcsolás ezt is irja.Hát nem fogom nagyon terhelni. Nekem csak otthoni saját célra lesz.
(#) uramesi89 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
akkor ez a kondibol jo lenne 4 vagy 6 db?Bővebben: Link
(#) reloop válasza uramesi89 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Ebből a kondiból tápoldalanként 1-1-et használok sztereó erősítőhöz. Próbáltam 4x ekkora pufferel is, nagy csoda nem történt.
(#) reloop válasza uramesi89 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Itt láthatod: 2x10000uF. Sokat hajtottam, nem volt rá panasz
(#) Ge Lee válasza uramesi89 hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Jó bele az is, de leírtam hogy mit tegyél inkább bele. Nincs most kedvem számolgatni, de kondiból a 2x20000µF-nál több biztosan nem kell, de a 2x10000µF is elég. Vagy használhatsz kapcsolóüzemű tápot, és akkor 2x680µF is elég.
(#) uramesi89 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Hali akkor lf356 lesz benne.meg 4db kondi annyi elég fog lenni.
(#) uramesi89 hozzászólása Aug 24, 2012 /
 
Ha lf356-ot teszek a quadba akkor kell bele a kompenzálás?vagy sem.
(#) uramesi89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
hali de a régi rajz szerint a 901-es ic hez is van meg az lm301-hez is van kompenzálás.akkor az emlitett ichez is kell valami vagy semmi sem?
(#) compaqamplifier hozzászólása Aug 25, 2012 /
 
Azon gondolkoztam hogy a Quad 405öt ha kb600 wattos tápról járatom, ezt vasmagról állapítottam meg. +-45(kb48 terheletlenül) , akkor 4 ohmra leterhelve használhatom? Meg úgy akkor mennyit fog leadni?
(#) compaqamplifier válasza uramesi89 hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Nem hátrány, ne5534 nél is jó az ha ott van.
(#) Ge Lee válasza uramesi89 hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Egyik IC-hez sem kell! Az egy osztó az IC kimenetén, amivel így csökkentve van a kimeneti feszültsége. E szerint a rajz szerint így 50W lesz a max. kimenő teljesítmény.
(#) uramesi89 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Hali ez a rajz szerit az R9;R10;R11; kompenzálást kérdeztem. és az R16 mekkora teljesítményű?

09_.jpg
    
(#) compaqamplifier válasza uramesi89 hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Eredeti, második kiadás
(#) Ge Lee válasza uramesi89 hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
R9 és R10 rövidzár, R11 pedig nem kell. Az R16 mezei 0,5W-os.
Következő: »»   190 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem