Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rossz pénztárgép
 
Témaindító: scooby_, idő: Okt 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) vzoole válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Pl. egy ULN2003 ?!
(#) gabi20 válasza vzoole hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Én is valami ilyesmire gondoltam. Egyébként ebben található valamilyen festékszalag?
(#) vzoole válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Igen, tehető bele festékszalag, de nem szoktuk javasolni. Azért mert drága és nem tart sokáig.

Helyette inkább önindigós szalaggal üzemeltetik, ami kicsit drágább csak a sima szalagnál.
(#) gabi20 válasza vzoole hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Csak azért kérdeztem mert nem találtam benne semmiféle szalagot, szóval még ilyet is kell kerítenem.
Mégegy kérdés: mértem a tekercsek kivezetéseit ohmmérővel hogy megtaláljam a közös vezetéket. Az összes tekercskivezetés között kb.3-4 ohmot mértem. Ez normális?
(#) vzoole válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Nem tudom, holnap kimérem.
(#) gabi20 válasza vzoole hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Köszönöm szépen
(#) vzoole válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Jajj...
Nem felejtettem el megnézni, csak válaszolni nem jutott eszembe.

A mátrixfej kivezetésein a vastag láb a közös, amire 2 vezeték is megy (kék-lila). A többi pedig a tekercsek kivezetései.
(#) moltam hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Helosztok.
Találtam a méh telepen egy Sharp EL-1197 nyomtatós számológépet. A trafója szakadt volt, de megjavítottam. Ezután jött egy újabb probléma. A pufferelkón 3.6V van. Beterhel a belső táp. A tranzisztort kivéve egyből felmegy a feszültség. Mi lehet a baj? A tranzisztor jó. Primer ellenállás: 2.9 ohm .

SHARPEL.jpg
    
(#) Takács Zsolt hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni nem tudna nekem valaki szerezni régebbi pénztárgépbe való trafókat?
(#) vzoole válasza Takács Zsolt hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
És milyen típust?
Mire kell?
(#) Takács Zsolt válasza vzoole hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Pontosan nem tudom. Azt hogy mire kell adj egy elérhetőséget egyszerűbben el tudom mondani. Köszönöm.
(#) MaTe193 hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Üdvözletem!
Lomtalanításon megkaparintottam egy FISCAL HP2S1 típusú pénztárgépet.Be is kapcsol,lehet bevinni számokat,de semmi féle műveletet nem engedélyez,csak kiírja azt ,hogy :"HIBA 76";szövegesen: "GT és Z hiba" .Ez mit jelent?Lehet vele kezdeni valamit?Küllemre jól néz ki,sajnálnám kidobni.Hivatalos számlaadásra nem használnám,csak az itthoni költségvetést adogatnám össze vele.
Köszönettel:Máté.
(#) mugab válasza MaTe193 hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Szerintem nincs benne az adómemória (Merthogy azt őrizni kell 5 évig) és anélkül meg nem működik
(#) MaTe193 válasza mugab hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Pontosan mi is az az adómemória? Lehet ezt pótolni?
(#) mugab válasza MaTe193 hozzászólására (») Dec 23, 2010 / 1
 
Az egy tároló és valszeg 5 Ft-ból meg lehetne csinálni, de kb. 20 ezer forintot kérnek érte.
Minden zárásnál a pénztárgép beégeti az adómemóriába az adatokat.
Kinézetre pedig egy műanyag téglatest amiből egy szalagkábel és/vagy egy csatlakozó lóg ki (a belsejében pedig ROM memóriák találhatóak)
(#) MaTe193 válasza mugab hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Köszönöm! Akkor gondolom tegyek le róla,hogy használható lesz még.
(#) Macsek71 hozzászólása Feb 17, 2012 /
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni :

Egy Fiscal euro junior pénztárgépet szeretnék összehozni egy régi samu pénztárfiókkal. A fiók bekötése megvan ( csak a szükséges feszültséget kell még megállapítanom) egyszerűen a zár tekercsének a kivezetései vannak kihozva. A gép bekötéséről illetve a fióknyitási megoldásáról sajna még nem találtam semmit
B, tervként egy nyomógombos független fióknyitás is megoldás lenne, de igazából szeretném, ha a pénztárgép is nyitná a fiókot.
(#) vzoole válasza Macsek71 hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Szia!

Ezt a típust nem ismerem közelről, de szerintem ezen is sima telefon csatin keresztül lehet rákötni a kasszát.
Ezek 6V-al nyitnak kasszát, ami a régi kasszákat már nem biztos, hogy kinyitja. Ha nem megy, akkor rákötsz egy relét, és azzal kapcsolsz a régi kasszának nagyobb feszültséget.
(#) Macsek71 válasza vzoole hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
A telefoncsati OK. erre én is rájöttem... De melyik 2 vezeték a négyből ?
Próbáltam multival méricskélni 2 vezeték közt van 0.2-0.3 V ami fióknyitás gombra felugrik 3-3,5 V-ra ...
Gyanítom az öreg fiók 12V-al nyílik ( AC vagy DC ? )
(#) vzoole válasza Macsek71 hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
DC
Hogy melyik két vezeték, azt a forgalmazó megmondja szerintem (ATC), ha nem, akkor marad a próbálkozás, kárt nem tudsz benne tenni (ha nem csinálsz zárlatot).
(#) Macsek71 válasza vzoole hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Köszi ...

Van régi relém, ami 3 V körül már határozottan kapcsol, kipróbálom a mért vezetékekre ráakasztani ...
(#) gyuger hozzászólása Júl 13, 2012 /
 
laikusként kérdezem, hogy nem lehetne megoldani az ilyen kassza problémákat pl. blocking oszcillátorral, vagy step up konverterrel?
(#) kemenygolya hozzászólása Aug 27, 2012 /
 
sziasztok
kaptam egy samsung el-700f típusú pénztárgépet
csak érdeklődés céljából kérdezem, hogy programozni rs-232es porton lehet, de gondolom egy spec. progival.
tud erről valaki valamit?
(#) dbase válasza kemenygolya hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Billentyükkel. Senki nem porgramozza rs232-n.
A legnagyobb samsungokat is csak akkor, ha sok ugyan olyan gép van.
Sokmindenre nem mész vele, ha kivették a ramot belőle, ami ugy hivatalos. Max RAM-c-t tudsz csinálni.
Mindegyiknek más a program lépése, attól függ milyen idős a gép milyen a program verzió. Minden gépnek más az AP száma de az eleje mutatja meg mikori. Ugye a legujabbak kerekítenek, meg aurót tud, meg kötelező napizárást stb.
(#) kemenygolya válasza dbase hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
nagyon köszönöm a segítséget, hát ez is mehet a lomosba
(#) hobkins hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Sziaztok!
Egy SHARP ER-3100 típusú pénztárgép csak vízszintes vonalakat ír ki a kijelző közepén. Bármelyik állásba fordítom a kulcsot ez a jelenség áll fenn. Nem üzleti célra szeretném használni a gépet, hanem egy kislány játékaként szolgálna. Az akkuja le van merülve, pontosan olyat nem találtam, mint ami benne van, 2.4V 170mAh helyett 2.4V 300mAh lesz benne. Annyira kellene, hogy működőképes legyen a gép, hogy számokat írjon,összeadjon és kinyíljon a kassza. Valami olyasmit mondtak, hogy újra kell indítani az akku csere után. Egy jumperrel kell babrálni és valami kódot beütni. A jumpert megtaláltam, de kódot nem tudok. Minden segítséget előre is KÖSZÖNÖK!
(#) vzoole válasza hobkins hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Szia!

Kérdés, hogy van-e benne fekete doboz, mert anélkül el se indul.
Habár én nem ismerem ezt a típust, de biztos vagyok benne, hogy aki ismeri, az se fogja megmondani hogyan kell, mert ha ez kiderül, a NAV jól elkaszálja és az engedélyét is elveszik.

(#) hobkins hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Nem tudom, hogy kell kinéznie a fekete doboznak... Van benne egy fémházas valami, ami be van öntve műgyantával és jó pár vezeték jön ki belőle ami rácsatlakozik az alaplapra.Talán ez az?
Egyrészt megértem a dolgot, másrészt viszont nem...
(#) dbase válasza hobkins hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
A mügyantás az lesz az.De felejtsd el. Ha még ha megy is, többségében sípolni fog. Tudni kell használni. Ha egyszer is nyomsz egy rossz gombot, utána pl csak egy adott gombot lehetne és semmi mást addig sípol. Nincs értelme foglalkozni vele, trafó az ami ér benne valamit
(#) hobkins válasza dbase hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Elszomorítasz teljesen, de azért köszi
Minden pénztárgép fekete dobozos? Van egy másik gépem is, de az semmit nem csinál. Az SHARP ER-1920 típusú. Ebben semmit nem találok, ami hasonlítana a fekete dobozra, de még csak csatlakozó hely sincs az alaplapon, ahova lehetne dugni bármit is. A pufferben van 40 volt, eljut egy darlington tranyóig, de onnan sehova....
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem