Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Beszélő központi zár
Lapozás: OK   1 / 1
(#) wanstonic hozzászólása Okt 4, 2007 /
 
Olyan szerkezet megépítéséhez kérem a segítségeteket, mely a következőket tudja:
Ha lezárom a kocsit, nem csipog vagy ilyesmi, hanem kimond egy előre beprogramozott kifejezést, szót effektet.
A lényeg az lenne, hogy tudjon tárolni párat, és lehessen cserélni rajta a hangokat.
A legjobb lenne usb-n keresztül gépről. Valami kombi-mp3 lejátszóféleségre gondoltam első körben, de várom véleményeteket, köszi.
(#) titi válasza wanstonic hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Hali!
Esetleg az ISD hangtároló IC-k?
Ha jól tudom, van olyan, amelyiket címezni lehet, így programozható, hogy melyik részt játsza le a memóriájából.
Szerintem keress rá az IC-re, biztos sok találatot ad majd.
(#) titi válasza titi hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Pl.:ISD2560

Én már láttam olyan autót, amelyiknek a riasztója kiabálta, hogy: "Figyelem, lopják az xxx-yyy rendszámú zzz színű qqq típusú autót!"

Egyébként remek ötlet!
(#) uli hozzászólása Okt 4, 2007 /
 
ennek a hangtároló Icnek az a hátránya hogy csak kis méretű, silány minőségű hangot tud tárolni és magába nem ér semmit. nem? ezért erősítővel együtt kell megépíteni? remélem jol toom
(#) Frankye válasza uli hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Idézet:
„ezért erősítővel együtt kell megépíteni?”

Ha a blokkdiagramot megnézed a linkelt adatlap 3. oldalán, akkor látható, hogy van benne - ebben a típusban! - egy bemeneti erősítő, egy bemeneti előerősítő (a választott bemenettől függően megy át mind a kettőn, vagy csak az egyiken a jel), és a kimenetén is van egy erősítő.
(#) Kovidivi válasza Frankye hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Ha jól olvastam, 50mW 16ohmon a max. teljesítménye. Az nem valami sok, még egy erősítő elférne utána (sőt, lehet,hogy egy előerősítő is). Remélem jól olvastam.
(#) Frankye válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Az adatlapja szerint (a szokásos kapcsolásnál írja) egy 16 Ohm-os hangszórót meg lehet vele hajtani. (Ha az adatlap hazudott, akkor én is...)
(#) Kovidivi válasza Frankye hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Természetesen meg lehet hajtani vele, igazad van, csak 50mW nem kevés szted?
(Tehát az volt a kérdés, hogy meg lehet-e hajtani vele hangszórót? akkor elnézést! De még mindig keveslem az 50mW-ot )
(#) Frankye válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Attól függ, mit szeretne a kérdező. Ha pl. egy Knight Rideres szimulációt, akkor kevés. Ha csak annyit, hogy az autó közölje: "Az ajtók bezárva", arra lehet, hogy elég.

Amúgy találtam a linktárban egy olyan kapcsolást, amihez nem kell hangtároló chip, csak egy uC (16F877).
Ez az az oldal, ahol megtalálható.
(#) cassis1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Sziasztok!

Az ISD hangtároló IC -vel kapcsolatosan nekem olyan tapasztalatom van, hogy nem volt valami kristálytiszta hangja, és rendkívül magas alapzaja volt.
Állítólag nagyon kell ügyelni az analóg és a digitális földelés kialakítására, erről volt is anyagom de hiába küzdöttem vele nem tudtam csökkenteni a zajt.
Lehet persze, hogy csak nekem nem jött össze....
(#) mokus válasza wanstonic hozzászólására (») Okt 5, 2007 / 4
 
A főoldalon van egy Hanglejátszós ajtócsengő kapcsolás, az 10W-ot ad le, hangminősége is elegendő, megépíteni sem drága, nyílt a forráskódja ...
(#) 925 válasza wanstonic hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Én pár éve úgy oldottam meg ezt a problémát hogy a Conrad elektronikától vettem egy kulcstartóba épített hangrögzítőt ami 3 hangot tud tárolni, összesen 20sec. Az egész ha jól emlékszem 3500ft volt. Nálam is a kocsiba került beépítésre, egy sépci motorletiltó áramkörbe, ami ha tilt bemondja hogy jogtalanul próbálta használni a kocsit. Ha nagyobb hangerő kell akkor csak egy kis erősítőt rá lehet akasztani a kimenetre.
(#) titi válasza 925 hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Hali mindenkinek!

925! Az a conrad-os cucc is egy ilyen hangrögzítőt tartalmaz, csak az 20 sec-os.

Igen, erősítő nem árt a kimenetére! Azért mert a korábbi hozzászólásomban nem jeleztem, nem azt jelenti, hogy nem gondoltam rá!
Mellesleg a hang minősége sokmindnetől függ.
Ha megnézitek, a mintavételezési frekvenciák is mások az egyes típusoknál.
Egyébként gondolom, hogy a kérdező nem CD minőségben szeretné hallani a megfelelő szavakat!
Persze lehet más megoldást is választani, ez csak egy lehetőség.
Bár azt se felejtsük el, hogy több, egymástól függetlenül elérhető hangra van szüksége!
Ennél az ISD-s módszernél ez is megoldható! Címezhető a memóriája.

Üdv.
(#) 925 válasza titi hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Lehet hogy ilyen hangrögzítőt tartalmaz, nem tudom mivel ez egy kicsit össze van integrálva. Igaz nem találtam meg azt a tipust amit én használtam, de ez is majdan az csak ez nem 3 hangot tud rögzíteni hanem 1-et.
(#) wanstonic válasza 925 hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Mindenképpen erősített hang kell, mert részint a nyitás-csukás funkciókat hallatná, részint riasztáskor üvöltene valamit.
Azért dondoltam először egy átépített mp3-lejátszóra, mert az úgymond "kész van", rádugom a gépre és azt teszek rá amit akarok, állítható a hangerő, USB-s, amivel még a kocsihoz való csatlakozás is megoldható.
Erősíteni kellene a hangot, meg valami jó kis hangszórót találni.
Meg nem lenne rossz, ha nem menne egész nap, csak akkor amikor kell. Na ez itt már macerásabb, mert mire bootol, addigra lehet fél kilométerre vagyok a kocsitól...
Köszi a válaszokat!
Várom a többit is.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem