Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   940 / 1680
(#) proli007 válasza eyess hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Hello!
Az én meglátásom szerint a tirisztor egyik rajzon sincs jól bekötve..
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2012
(#) eyess válasza proli007 hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Egy gyári dobozka lett szétszedve még anno , és többször után is lett építve.
(#) mex válasza eyess hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Ne haragudj, de mindkét rajz ebben a formájában szerintem is működésképtelen. Miután ez itt tényleg off, ha gondolod a motorgyújtás topicban lehetne folytatni.
(#) Erick válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Hát ez aztán elég menő lesz..... Nagyon szép munka.
(#) Beringer 600 hozzászólása Szept 10, 2012 /
 
Hali! El készült a már régebben bemutatott 2x100,és 1x200w-os erősítő iker testvére.Ami szint úgy első próbálkozásra be indult,és ugyan olyan minőségbe szól. A táp része még nem él,mivel a P600J típusú diódák még nem érkeztek meg. Mivel ezt a panelt is hídba kötve fogom használni,azért 2x200w,már nem elhanyagolható kimeneti teljesítmény 4 o, terhelésen.Ha esetleg van valakinek ötlete hogy van-e valami javítani való rajta,csak szóljon,mivel több szem többet lát.Kötekedők kíméljenek.Üdv,Zsolt.

134354.jpg
    
(#) Alkotó válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
P600J-ket váltsd ki komplett fémházas graetz-re. Ez a teljesítmény kategória már ilyet kíván magának. Csomó fajta van belőle, pl: http://www.hestore.hu/prod_10022190.html
(#) vicsys hozzászólása Szept 10, 2012 /
 
Szamócának és Yaginak sok szeretettel:
http://youtu.be/_1c0ZErNW6k
Nagy köszönet Sysynek és Scubert Józsefnek a segítségért!
(#) Beringer 600 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Köszönöm szépen,igazad van,akkor veszek amit javasoltál.
(#) Beringer 600 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Megértettem,és elnézést.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Ó JEEE!
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Sosem vesztem el, csak néha meg...
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Te Órakirály.
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Előerősítő órával természetesen. Kiváló mint mindig. Gratulálok.
(#) szamóca válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
+ relés hangerőszabályzó is.
Legközelebb, már én teszek fel képeket róla.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2012
(#) kameleon2 hozzászólása Szept 10, 2012 /
 
Feltennék egy-két képet, mert mindig megszólnak, hogy csak dumálok . Ez a táp az 1988-89-es tudásomat tükrözi - a dobozolás is. Azóta csak fejlődöm . A legújabb projektemről is lesz kép, de még 1-2 hét mire a sorozatgyártás befejeződik és elkészül a nyomda, mert az már - termék lesz. Addig gyorsan ez a két, három kép. Igen a 2x50V-os táp tetején az egy új projekt - egy Spectrum klón - Asus billentyűzettel - folyamatban.
(#) soos csaba hozzászólása Szept 10, 2012 /
 
Sziasztok, lassan nekem is készen lesz a VF2-es erősítőm, mar meg építettem a két finált, és fel fogattam a hűtőbordara, a két koppanás gátlót, a lagyinditót, és a koppanás gátlónak a stabilizátort, mivelhogy ez a koppanás gátló az RX 500-as végfok védelme és az +37V-rol üzemel, és sok volna neki a +65V, és így ezzel a stabilizátorral le húzom 37V-ra. A végfoknak meg jegyzem nagyon szép hangja van, nagyon szépek a magasak és a melyek!, nagyon meg vagyok vele elégedve, holott eddig még csak +- 50Vr-rol járattam, és így is hangos, bitang jól szol!. Mielőtt meg hallgattam volna le mértem szkoppal is, és tökéletesen át viszi a 10Hz-tol a 25 kilohertzes frekvenciát, attól feljebb mar el torzul a jel alak. Majd teszek fel képet a teljesen kész erősítőről is. Most egy pár képet teszek fel a panelokról.
(#) csapeter válasza vicsys hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Szia! Eszembe nem jutott volna előerősítőbe órát programozni, de nagyon jó lett, gratulálok,
majd felveszem az ötlettárba. Kétsoros LCD-ből grafikus, ez sem semmi.
(#) Beringer 600 válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Szia! Ez véletlenül nem MONSTER végfok?
(#) yagi válasza vicsys hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Hát nagyon szépen köszönjük, engem lenyűgözött . . .
Azt gondolom aki relés hangerőszabályzót szeretne építeni annak a Te áramköröd ( és főleg szoftvered ) a legjobb megoldás.
. . . és még ez a bemutató videó is . . .

Ehhez már kezelési útmutatót is kell kérnem.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2012
(#) soos csaba válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Szevasz!, de az a MONSTER végfok!
(#) bbalazs_ hozzászólása Szept 12, 2012 / 2
 
Picike 2.4GHz-es telemetrias cucc kiserleti allatokhoz.

Az egesz merete kb 12 x 12 x 32 mm

A ketyere tartalmaz egy egycsatornas EEG erositot, agyi homerot, egy mozgaserzekelo accelerometert, elemmerot. Minden alkatresze beszerezheto kereskedelmi forgalomban. Ahogy latszik, lehetett volna meg csokkenteni a mereten, de az akku miatt nem volt ertelme.
A berendezest az allatok (patkany) fejere rogzitem majd – hogy pontosan hogyan, az meg a jovo zeneje

Van benne egy PIC25K80-as, egy lis3lv02dq accelerometer, egy hope RFM70-es adomodul kettefureszelve, meg a szukseges muv.erositok, feszstabok, etc.
A QFN tokok beforrasztasahoz egy rezsora tett aluminium lap szolgalt hoplatnikent
(Hihetetlen, mit ki nem birnak a mai alkatreszek).

Az utolso kepen lathato vevo USB-n csatlakozik a PC-hez.
A drotok tesztcelokat szolgalnak (kulso aramforras, PIC programozas).
A nagy ezustos valami az akku.
(#) sound.man hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Hangszóró felújítás.
(#) eyess válasza sound.man hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Hú de régen csináltam ilyet én is.Kicsit hiányolom a folyamat leírását bár ,aki tudja hogy kell csinálni annak nem újdonság , de nem biztos , hogy mindenki jártas benne.
Annak idején kb 1770 be egy szombréró kalap átmérőjű mélynyomó volt a csúcs, amit sikerrel javítottam.Egy kültéri hangosítással foglalkozó cég tulajdona volt.
Érdekesen ment tönkre , vagy bele ütöttek nem tudni , a csévetest ami a tekercs hordozója volt az alumínium volt a hűtés miatt , itt ott furatokkal .Na ez szépen meghajolva beszorulva a lengő részbe feltehetően emiatt is égett le .
Ezután annyi dolgom volt , hogy járva boltokat majdnem szinte tolómérővel , hogy találjak megfelelő átmérőjű dobozos sörös , vagy üdítős terméket amiből megtudtam újra csinálni a megfelelő cséve testet , és a két komponensű ragasztót ami ehhez a teljesítményhez már elengedhetetlen.Azóta is teszi a dolgát nem volt rá panasz.Annyit még hozzá tennék teszteléskor kb 50 -60 HZ en fél méterről olyan 30 -40 wat al szépen meg lehetett vele fésülködni.
(#) sound.man válasza eyess hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Leírhatom a folyamatot, csak ide nem akartam mert itt csak mutogatni lehet. Ha van rá igény leírom a hangszóró javítás topikba.
(#) eyess válasza sound.man hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Á értem ok
(#) Doszpot válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Ez igen! Szép kis apróság.
Az állatot nem fogja zavarni a teljes ketyere a fején? esetleg nem lett volna jobb csak az érzékelőt a fejen elhelyezni, a többi holmit a hátán?
(#) jancsur hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Bocs tudom nem ide tartozik a kérdésem de a léptetőmotor fórum úgy néz ki behalt.Ezért keresek itt olyat aki ért a léptetőmotorokhoz.Kérdésem az lenne adott két léptető motor és ezeknek a mozgását kellene szinkronizálni (össze hangolni) és időzíteni.Úgy hogy az 1motor alap állásból indul előre és tesz egy fél fordulatot és ott meg áll 2mp-re -utána még egy félfordulat előre és alap állásba érkezik itt meg áll 1-1.5mp-re.De amikor alap állásba érkezik akkor elindul a 2motor és tesz egy fél fordulatot előre és meg áll.És csak akkor fordul egy fél fordulatot mikor az 1motor ismét alap állásba érkezik.Tehát minden 1motor által tett teljes fordulatnál a 2motor csak felet fordul és amikor le állítom a gépet akkor az mindig alap állásba álljon meg.Az érdekelne egy vezérlővel meg lehetne oldani a szinkronizálást és az időzítést?Ha igen mi kell hozzá és hogyan?
(#) Moderátor hozzászólása jancsur hozzászólására (») Szept 12, 2012
 
Idézet:
„de a léptetőmotor fórum úgy néz ki behalt”
Ezt a balgaságot honnan vetted? Ha írsz bele, rögtön a témák legtetejére ugrik. Mindig mondom, el kéne olvasni a kezelési útmutatót, mielőtt kalapáccsal nekiesel...
(#) Alkotó válasza (») Szept 12, 2012 /
 
Hol van ez a kezelési útmutató? Egy linket betennél? Szeretném Én is elolvasni.
(#) bbalazs_ válasza Doszpot hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Olyat lattam, ahol a hasuregben volt az ado, az 868MHz-n adott.
Ezek az allatok nagyon talalekonyak abban, hogy leszedjenek magukrol mindent.
Jelenleg kabel van a fejukon, szerintem az zavarja jobban.
Egyetlen gond lehet: az allat a REM alvast felgombolyodve vegzi, a fejet bedugja a hatso labai koze. De ezt a kabellel sem tudja, mondjuk.
Következő: »»   940 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem