Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   824 / 1385
(#) voodoo hozzászólása Szept 13, 2012 /
 
Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne a nyák szerelt oldalára fehér színnel bekeretezni az alkatrészeket, értékeit ráírni, feliratozni? Majd mindezt kékes-zöld színűre festeni? Mint a gyári panelek?

Köszi.
(#) kaqkk válasza voodoo hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
A pozíció rajzot megcsinálod szines lézernyomtatóval és rávasalod , aztán felteszel egy zöld soldermaszk fóliát ..
(#) szdavid válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Fehéret viszonylag nehezen tud nyomtatni...
(#) pjg válasza szdavid hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Fehér por kell a lézerbe.
(#) puffed hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ,hogy hogyan tudom befuttatni a vezetősávokat szépen ónnal?
Létezik valami tecnika erre vagy csak simán végigmegyek rajta pákával...?
(#) sastas01 válasza puffed hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Több megoldás is van.
Pl.:
- Galvánónozod a panelt (gulasoft féle videó)
- Lehet venni (kémiai) ónozó folyadékot (beledobod a nyákot és rátapad a rézre)
- Pákával, de nem ajánlom: Egyenetlen lesz a felület, és még arra is van esélyed, hogy felszeded vele a vezetősávokat.

Szerk: van még "víziónozás" is, de ennek mikéntjét nem ismerem.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) peter1995 hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
Sziasztok. Ha a sima papír nem ragad oda a nyákhoz ott ahol nincs festék az nembaj? A többi résén odaragadt 3x állítottam a vasalóra hogy kapcsoljob abimetál ahogy avideóban van. Jól megfújtam a nyákot meg apapírt is szeszel.
A vasaló talpán 1-2s-ig ott tudom tartani akezem

Levettem a vasalót hogy hűljön ki és feljött a papír. Kezdett feljönni. A nyomat látszika anyákon de apapíron is. Kevés a hő?
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Tudnátok tanácsot adni mi lehetett rossz? A nyákot frankón megpucoltam a papírt megfújtam szesszel jól megázott a nyákot is megfújtam a vasalóra 3x tekertem rá a bimetál bekapcsig. A kezem alig bírja. És mégis csakm ilyen alig ragadt át....Itt egy kép.

Én azt mondtanám talán nem volt elég meleg vagy nem kapott elég szeszt...
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) kaqkk válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Hát ha a kezed alig bírja : akkor szerintem még alacsony a hőfok. Amikor lamináltam a lézernyomatot , az első áteresztéstől tökéletesen ráragadt a toner a nyákra (én kb 150c környékén dolgoztam (pontos értéket nem tudok mondani de egy másodpercig sem bírta a kezem a henger hőfokát) Viszont a technológiátokban nem értem miért kell a szesz ?
Az alkohol kb 78-80c körül párolog a toner pedig jóvl magasabb hőmérsékleten kezd olvadni -lágyulni .....
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) peter1995 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Akkor kevés lehetett a hő Van digis hőmérőm akkor megpróbálom 150 fok körülle állítani. Egy nyákot jó lenne megcsináljak hogy tudjam beválik-e náleam az a módszer. Mindegy gyorsan újból lepucolom/megpucolom és akkor nagyobb hővel próbálom.
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Ha a anyák át van melegedve annyira hogy csak egy pillanatra bírja akezem elég meleg vagy adjam rá a vasalón a csumát? Muter szerint egy elég szar vasaló egy erősebben száraz ruhát mág nem vasal jól. Nadrágot meg főleg.
De a nyák nincs 100fok mert nem sistereg rajta a vízcsepp. A papír szélén van üres nyák ott próbáltam de az egészet fedi avasaló
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) kaqkk válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Próbálj meg többféle beállítást .. Az is előfordulhat hogy a hőfok jó ,csak a vasaló talpa nem sík hanem kissé domború , akkor viszont jóval tovább és precízebben kel vasalnod .
(#) peter1995 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Amennyire néztem sík a talpa. Csak ugye Te említetted hogy 150 fok körül van a laminálóval itt a nyák meg még 100 sincs. A vasaló van 100 felett mert sistereg avíz rajta.
(#) kaqkk válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Olvass bele a nyákkészítés lézernyomat laminálással témának az elejébe ott többféle nyomtató tonerjének az olvadási hőfokát leírták (ez a 150c csak exhas érték) A domborúság pedig szemmel nemigen látható inkább sík felületen ovatosan mozgatva érzékelhető
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) peter1995 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Az a haaelyzte foggalmam sincs milyen toner mert boltban nyomtatom... A legjobb lesz ha ez a bolti vacak vasaló nem tud akkora hőt hogy átolvadjon rendesen a festék...
Nem csak rárakom a vasalót ahnem egy irányba húzom rajta. De ne odavissza csak egy irányba. Szerintem eklég meleg kellett legyen már mert szineződött a réz meg hajlott a nyák... Most beraktam a vízbe várom hogy kicsit ázzon....
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) kaqkk válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Sőt ! az is előfordulhat hogy maga a nyák nincs egyenletes felületen ezért a vasaló nyomására meghajlik és ezért itt ott nem ér hozzá a nyákhoz a papír ..Ne add fel keresd meg hol a hiba ! Nagyon sokan gyönyörű nyákokat vasalnak , neked is sikerülni fog !
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) peter1995 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Parketta lapon van. Régebben meg PC táp dobozán vasaltam.

Van ahol most se tökéletes de még ázik....
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Ezt nem értem. A nyák már sötét narancs a hőtől... De mégis tele van hiányossággal. Van ahol a forrpont nem is látszik.
Mit ronthatok el?
Ahol rajta van az mint a beton de hiányos foltos...
A festék fele a papíron marad. Pedig átáztatom a szszben és várok is vele egy kicsit...
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) kaqkk válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Láttad már a nők hogy vasalnak ?? Tegyél egy asztalra egy régi pokrócot és azon vasalj .
az valószínűleg sík felületet ad és a pokróc miatt nem viszi el a hőt ! És ha egyszer felragadt a papír a vasló élével is húzd át vagy egy gumigörgővel görgesd át a felületet .
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) peter1995 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Többször is átvasaltam a vasaló talpával, így biztos hogy minden hol kapott nyomást és hőt.
(#) kaqkk válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Az előző nyomatot mivel szedted le , és azután hogyan tisztítottad meg újból a felületet ?
Ha nitrohígítóval mostad le azután ugyanúgy meg kell sikálni zsírtalanitani mint legelőször .
(#) peter1995 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Súrolóporral és dörzsi szivaccsal szedtem le. Utána meleg vizes mosás majd alkohollal mostam meg. Olyan mintha a papírról nem válna le a festék, meg nem tapadna rá van ahol anyákra...
Azt nem írtam, hogy ez sima papír és ezen módon járok el. Annyi hogy én vasalom. De a hővel nem lehet gond már elszineződött a nyák... Vagy a sima papírról nem jön le valamiért )nem várnélk eleget a szeszben állással?) vagy nemtudom.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) kaqkk válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
A szesznek semmi jelentősége (szerintem ) ha nem használnád akkor sem lenne rosszabb az eredmény . Próbálj meg valami fényes papírt venni és arra nyomtatni.
(#) peter1995 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Nézted a videót? Tökéletesen átragadt. Csak ilyen aligfényes papírra nyomtatnak a boltban és azzal örökké szabálytalanok a sávok szélei. Meg nem ragad oda rendesen stb...
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) kaqkk válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
A videón átragadt ... Egyébként a denszesz tartalmaz piridint az is olajos ,tehát inkább
ront a helyzeten . Vagy szárazon átdörzsölöm fémgyapottal és papírtörlővel áttörlöm , vagy még maximum izopropil alkohollal törlőm át ,szintén papírtörlővel .
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) peter1995 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Majd jön a videó készítője hátha tud valamit tanácsolni...
(#) kaqkk válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Majd jön ..
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) eyess válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Sok a hiba vissza töltöttem a képet amit feltettél , és bejelöltem rajta azokat a részeket amiknek döntő szerepük van , hogy sikeres legyen a művelet.Ezekkel a hibákkal műnyomó papírral sem sikerülne.
Nem szabad agyig égetni a nyákot , mert azt dobhatod is el. Itt nem az a lényeg hogy nagy legyen a hőfok , mert akkor biztos jó lesz , hát nem éppen.Ennyi erővel a sütőbe is lehetne rakni lesúlyozva.
Nem kell olyanra hallgatni aki még nem csinálta , és elméletből beszél , ha már láttál olyat, aki meg is csinálta vannak egy páran az már rendelkezik gyakorlati tapasztalattal, ami után tud jó irányba segítséget nyújtani neked is .

Ha sima papírral csinálod , és nem úgy jársz el ahogy a videón láttad sosem fog átkerülni a rajzolat a nyákra.Ugyanis ha D. szesz nélkül csinálod a papírba még jobban beleolvad a rajzolat , és egy idő után ki is fényesedik a hő miatt .Ez ebben a formában nem járható út.
Lehet kísérletezni más fajta vegyszerekkel is , vagy alkoholokkal nem törvényszerű , hogy csak D szesz lehet .Nekem ez volt a negyedik a hígító , a körömlakk lemosó , és a víz után.Ugyanis az előbbiek vagy oldották a rajzolatot is , vagy nem sikerült átvinni a rajzolatot.
A vasalásnál nem az a lényeg , hogy agyig növeljük a hőfokot ez rossz út , és a végeredmény sosem lesz jó.Vagy megég mint nálad , vagy oly mértékben deformálódik a rajzolat , hogy esztétikailag is , és használhatóságra sem lesz megfelelő.Legalább is nálam nem valakinél nem számít.
Az időt rá kell szánni nem kell kapkodni nem kell gyorsan vasalni , de az előkészületeknek nagyon fontos szerepük van .Ügy mint nyák tisztaság , sima lehetőleg kemény felületen vasald .Nem jó pokróc, pléd , és hasonló puha dolgon vasalni , mert abba belesüllyed , és akkor aztán tényleg nem lesz sík , és még ráadásul össze vissza fog billegni is.
A sima papírra kinyomtatott rajzolatot tessék lámpa előtt átvilágítani , mert gyanítom , hogy az sem egészen megfelelő.Le is írom miért nem. Ezek a bolti nyomtatások nem annyira precízek , mert a gépek pont úgy vannak beállítva , hogy a legkevesebb festékkel , és legrosszabb minőséggel nyomtasson , hogy ne fogyjon gyorsan a toner ből a festék por. Ha lehet nyomtatáskor a legmagasabb Dpi felbontásban kérd a nyomtatást a legjobb minőségben , és ha állítható a gépen a toner darkness, vagyis a toner festék sötét intenzitása , illetve mennyire legyen sötét , ezt is ha lehet 1 - 10 skálán legalább 8 ra.
Ne fogadd el ha csak azt mondják , hogy ez jó nyomtató , és jól nyomtat , mert mint kiderült nem megfelelőek a beállítások .Mondjuk részükről ezt érthető , csak ez itt így kevés.


IMG_0937.jpg
    
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
"Nem kell olyanra hallgatni aki még nem csinálta , és elméletből beszél , ha már láttál olyat, aki meg is csinálta vannak egy páran az már rendelkezik gyakorlati tapasztalattal, ami után tud jó irányba segítséget nyújtani neked is" .
Csak két évig dolgoztam lézernyomattal Egyébként a laminálás és a vasalás két teljesen különböző eljárás , a laminálásnál sokkal kevesebb a hibalehetőség ..
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2012
(#) peter1995 válasza eyess hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Szia. Én is denszesszel fújtam be a papírt. Sajnos nekem nincs lézer nyomtatóm így csak boltban tudok nyomtatttani. A kép amit feltettem az első próba ahol a vasalón 3x tekertem feljebb ahogy a videón is volt. Egy deszka lapon vasaltam a nyákot így nem hiszem hogy hajolna.
Következő: »»   824 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem