Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   51 / 180
(#) fordkapcs válasza mex hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Nyilván mindegyik led melegedni fog, nem csak az egyik, közös hűtőfelületre szerelt ledek esetén pedig közel egyformán. Ha a közös áram korlátozott, akkor nem lesz hőmegfutás.

Nem állítottam, hogy a párhuzamos megoldás lenne a legjobb, és azt sem hogy azt kell alkalmazni, azért nem mert nyilván nem is az a legjobb megoldás. Azonban attól még használható, és nem rossz megoldás - csak ismerni kell a feltételeit, és a korlátait. Az áramértékek szórása az adatlapok és a ledek ismeretében tervezhető. Ha pedig nem lépi túl a megengedett maximumot az üzemi körülmények között akkor semmi gond. Persze akkor nem illik pl. az adatlap szerinti maximumon járatni a ledet.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) nedudgi válasza fordkapcs hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Még nem hurrogtalak le.
(#) Sir-Nyeteg válasza fordkapcs hozzászólására (») Okt 22, 2012 / 1
 
Én meg annyit tennék hozzá, hogy ne erőltesd azt a módszert, ami nem biztonságos, csak akkor, ha előre ellenőrzöd!
A hobbista/amatőr felhasználó nem akar méricskélni áramokat, főleg ha már be van forrasztva a led, és főleg ha 20-30-50ledet akar használni. Hagyjuk meg lehetőségként, de ne erőltesd ezt a módszert, mert valaki azt látja, hogy "ezt ajánlották", aztán meg ha egyetlen ledje elpukkan véletlenül, akkor a többi is követi négyzetesen rövidülő időközökkel...
Lehetséges a párhuzamos kötés, de nem ajánlott, vagy csak ellenőrző mérésekkel!
Szakszerű a soros kötés és ajánlott és méricskélni sem kell.
(#) antikzsolt hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
lenne egy olyan nagy kérésem hogy valaki meg tudná mondani hogy mi kell egy ledsor készítéséhet. ami áramszünet esetén használnák mint vészvilágítás. A led és a szünetmentes meg megvan.
LED - 50db, 5mm, 30°, Hideg Fehér

50db 5 mm 30°-os 1 chipes Hideg Fehér LED.

Kivitelezés: 5mm, 1 chip
Tokozás: víztiszta
Fényerő: 20.000 mCd
Szín: Hideg Fehér
Maximum áramerősség: 20mA
Nyitó feszültség: 3,2V
Sugárzási szög: 30°
Csomag tartalma: 50db LED
a szünetmentes meg egy apc bk500ei lesz.
Gondolom kell még hozzá pár alkatrész hogy rendesen meg tudjam csinálni és működjön. Ezekre az alkatrészekre lennék kíváncsi. foraszt anyag van és zsugorcsőt is tudok szerezni.
Csak a táplálását nem tudom megoldani és a ledek védelmét.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) Sir-Nyeteg válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Egy kicsit érdekes lett a hozzászólásod.
Mi kell egy vészvilágításhoz? Akkumulátor, led, és egy relé, mely átkapcsol, ha elmegy az áram. (Esetleg egy akkut töltő minimális elektronika.)
A relé hálózati táplálás esetén be van húzva, áramszünet esetén visszabillen és a ledekre kapcsolja az akksit.
Nem tudom, hogy erre gondoltál-e?
(#) Massawa válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Söt még relé sem kell untig elég, ha a hálozati feszültség 1-2V-l több, mint az akku feszültsége, és akkor 2 dioda is elintézi a feladatot....
(#) johny999 hozzászólása Okt 24, 2012 /
 
Udv,

van egy 125W-os PC tápom, 12Von max 4A-os kimenettel. Erre szeretnék rákötni 3528as LED szalagot. 60led/m, 4,8W/m.

A kérdés... lehetséges erre a tápra párhuzamosan kotni tobb szalagot?
cca 4x10cm + 4x40cm szalagokrol lenne szo.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) proli007 válasza johny999 hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Hello!
Természetesen rákötheted, mert az össz hossz 2m, ami 9,6W-ot és 0,8A terhelést jelent. Maximum a PC tápot át kell alakítani, ha nem működne csak a 12V terhelésével, vagy az 5V-os részt is terhelni kell egy ellenállással.
üdv! proli007
(#) johny999 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Rendben holnap kiprobalom, koszi.
(#) johny999 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Nos a kovetkezo a helyzet, benyomom a tápot 220Vra és nem torténik semmi. A 12/5V-os ágakon nincs semmi feszultség. Kell valami mást terhelni hogy ott legyen valami?

Update: A kép szerint ha átkotom a zold kabelt a foldre akkor kellene mennie? Tegyek oda valami 2W-os ellenállást vagy elég csak átkotni?
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
(#) proli007 válasza johny999 hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Hello!
Elég átkötni, de van erre külön topik, ott olvasgass. "PC táp átalakítás" néven. üdv!
proli007
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
(#) johny999 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Rendben, koszi.
(#) Atomhuzat hozzászólása Okt 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy víztiszta plexi Bomba állványom
A plexi 8mm vastag, és 19 cm hosszú.
Erre szeretnék 3db ledet tenni, hogy keresztül világítsa a plexit. Ugye hosszanti irányba.
Hogyan tudnám ezt hálózatról működtetni?
(#) Massawa hozzászólása Okt 30, 2012 /
 
"Ünnepi" eseményt kell, hogy bejelentsek. Tönkrement az elsö (gyári, drága) LED "villanykörte". Élt alig 1 évet......R.I.P.

(4-et vettem egyszerre, a másik 3 még világit - egy körben voltak, egy kapcsolval voltak kapcsolva ).

Ennyit még egy mezei villanykörte is kibir.
(#) nedudgi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Áruld el a részleteket: milyen alkatrész ment tökre, milyen elektronika van bennük?
(#) laszlokunstar válasza Massawa hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Ilyen "stresszt" én már többször átéltem. Meghalt 7W-os áramgenerátor, másik lámpákban sorba kötött LED-ekből egy pár. Szerencsére power LED még nem szállt el.
(#) Massawa válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
vagy 50 darab LED volt bennük. Egy megfeketedett azt kicseréltem, (persze ehhez szét kellet törni az égöt :rolleyes. Most már vagy 160V-röl a LED-ek világitanak, de az elektronika is csödbe ment, mert azon keresztül nem......majd meg megnézem mi lett a kinja. (Valamilyn chip van ráöntve a NYÀKra, meg van 4-5 ellenálló meg vacak "önjavuló" biztositék.)
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
(#) nzozz hozzászólása Nov 1, 2012 /
 
Helló!
Különböző LED szalagos világításokat tervezek itthonra (egyenlőre kamrába, konyhába, fürdőbe, összesen kb. 35W). Sajnos nincsen megfelelő méretű külön-külön kapcs.üzemű tápom vagy trafóm, ezért arra gondoltam, egy központi tápot használok egy régebbi számítógéptáp formájában. Azok elég jól terhelhetők és némi védelem is van benne. De lehet kiegészítő elektronika nélkül is hosszútávon, (üzem)biztosan működtetni róla a LED szalagokat vagy kell még hozzá valami kiegészítő elektronika? (a kapcsolókon és a kábelezésen kívül). Bár annyi hátulütője mindenképp van, hogy ahová világítást szeretnék, oda végig kell húzni egy 4 eres kábelt (2 ér táp, 2 ér vezérlés a PC táphoz, hogy csak akkor üzemeljen, ha kell), de az még mindig olcsóbb, mint egy külön táp... kb. 50W ill. kb. 100W 12V -os terheléshez mekkora vezeték keresztmetszet szükséges?

Köszönöm!
(#) proli007 válasza nzozz hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Hello!
A vezeték keresztmetszetét az szerint kell megválasztani, hogy mennyi feszültségveszteséget engedsz meg. Itt már írtam róla.
Ha a PCt- a zöld vezetékén keresztül indítod, akkor elég három ér is. Kettő vastag a tápnak, egy a távindításnak. De erről is volt szó, ha visszakeresel.
A 12V nem túl szerencsés, mert rendes áramok fognak már folyni. 100W-nál, már 8,3A.
üdv! proli007
(#) Macsek71 hozzászólása Nov 1, 2012 /
 
Hello !

Honnan lehetne megtudni egy izzólámpa fényerejét ( ?? ) megtudni ? A ledes cuccokon van egy lumen adat, de ...

például egy Tungsraflex R50 40W os izzót helyettesíthet-e egy 3*2W CREE LED spotlámpa ?

Köszi M.
(#) nedudgi válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
A katalógusban megadják a Tungsraflex adatait (250Cd, 35fok => 72 lumen) . A Cree spotlámpa 280Cd, 60fok, 240 Lumen a link szerint.
(#) Massawa válasza nzozz hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Kb. 2 éve csináltam ilyesmit a fürdöszobába meg az elöszobába. Mindenütt olcso kicsi a stekkerbe dugható 12V tápegységekkel oldottam meg a dolgot. Az egyik barkácsáruházban palettárol árulták a méteres LED szalagokat tápegységgel együtt. A tápegység vigan elbir 4 szalagot is, igy a fürdöszobában 4 szalagot kötöttem egy tápra. Nagyon szép lett a csempék között a világito sáv, és a fényerö is jobb a vártnál. (Ráadásul 3 minitáp meg is maradt, amik máshova kerültek beépitésre.)
Egy központi tápegységet nem igen ajánlanák, mert elég körülményes extra huzalozást megoldani az egyébb bajokról nem is beszélve (szokatlan, néhány év mulva alig fog valaki emlékezni, hogy melyik vezeték mire van......).
(#) johny999 hozzászólása Nov 4, 2012 /
 
Sziaszok.

Adott egy cca 4,5x4,5m-es konyha. Lásd kép. A szobát 2db 11W-os 2700K-es "spórolós" fénycső világítja ki, a szemeinket meg teszi tonkre.

Ide szeretnék a 2oldalso falra (sárgával) LED szalagbol világitást csinálni. 5050es 60db LEDes szalagra gondoltam (meleg/hideg fehér?).

Kérdés: szerintetek hány méter szalag lenne ideális? Katalógus szerint 14,4W a méterenkénti teljesítménye, 4500lm/m fényerő.
(#) skero válasza johny999 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Szia! Nem tévedés az a 4500lm? Az már majdnem 3 100W -os hagyományos teljesítménye. Nekem ez gyanús.
(#) atiotezer válasza skero hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
1db nullával több van. Csak 450lumen/méter.
(#) johny999 válasza skero hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Igen ez gyanús volt nekem is de ezt írják a webshopban. Bár lehet 5m-re számítva gondolják? WTF

Más oldalon 840lm/m írnak.

- 3528-as LED szalag 30 db / méter = 140 lumen (2,4 Watt)
- 3528-as LED szalag 60 db / méter = 260 lumen (4,8 Watt)
- 3528-as LED szalag 120 db / méter = 500 lumen (9,6 Watt)
- 5050-es LED szalag 30 db / méter = 420 lumen (7,2 Watt)
- 5050-es LED szalag 60 db / méter = 840 lumen (14,4 Watt)
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) atiotezer válasza johny999 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Linkeld be.
(#) johny999 válasza atiotezer hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Tessék Link, de szlovák oldal

Guglival fordított verzio
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) nzozz hozzászólása Nov 4, 2012 / 1
 
Helló!
Hátha EZ segít!
(#) johny999 válasza nzozz hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Igen ezt az oldalt már nézegettem párszor.
Következő: »»   51 / 180
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem