Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   953 / 1679
(#) mofesa válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Ezt kérték.Az élettartam nem volt feltétel.De azért köszi.
(#) yagi hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Elkészült a Funkció Generátorom, XR2206-os IC re épül ( RT ÉK '97 ), valamint került bele egy vicsys-féle frekvenciamérő. Alapból a frekimérő a generátor frekvenciáját méri, de van egy külső bemenet is, amelyre egy relével átkapcsolhatunk. 20Hz-100kHz-ig szép mind a három jelalak, egyenlőre számomra ez elég is. Apróbb szépséghibák akadtak az előlapi feliratozásnál ( vagyis inkább a lyukak kivágásánál ), de jól sikerült a dobozolás (szerintem )
(#) vicsys válasza yagi hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Brutál szép lett, gratula!
(#) yagi válasza vicsys hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Köszi szépen, meg a PIC-et is bele !
Ez miatt nem foglalkoztam az utóbbi hetekben a másik projektel ( az előerősítővel ), de hamarosan jön az is, az remélhetőleg még szebb lesz, ez a műhelybe így is megfelel.
(#) Schnitt válasza yagi hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Szép lett, gratulálok!
Én is hasonló kombóban építettem a sajátomat (2206+vicsys frekimérő), de nálam az utolsó helyiérték nem stabil a frekimérőn a generátort használva, sőt 500 KHz körül az utolsó 2 is ugrál.
Nálad mennyire stabil a generált freki?
(#) Szpisti válasza yagi hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Minden elismerésem a kivitelezésért!

Mellesleg az én hanggenerátoromban is Vicsys-féle frekimérő ketyeg, utólagos köszönet a terv és kód megosztásáért!
(#) skero válasza yagi hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Minden elismerésem a tiéd. Nagyon profi. Már várom azt az előerősítőt is mert az ilyen igényes munkákat öröm nézegetni.
(#) yagi válasza Schnitt hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Szia!

Nálam sem a legstabilabb, viszont annyira nem ugrál, 10kHz alatt kb 1-2Hz-et mászkál le majd fel, kb 4-5 másodpercenként lép egyet, 50-100kHz környékén pedig folyamatosan mászik el, csökken a frekvencia (10 min alatt lesétált kb 200Hz-et). Ettől az IC-től nem is lehet szerintem többet várni, kb az ára is azt mutatja.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását.
(#) dudassandor1 válasza yagi hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Gratulálok hozzá én is, ez nagyon szép lett! Tényleg öröm nézegetni
(#) (Felhasználó 46585) válasza yagi hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Sajnos, a kimenet amplitudója is erősen változik a hőmérséklet függvényében. Kellene rá építeni valami hőstabilizátort, mondjuk egy vastagabb lemez a tetejére, amin van egy TO220-as tranyó, meg egy termosztát. A tranyó mlegítené az egészet és pontosan tartaná a hő,mérsékletet, mondjuk 60 fokon. Hátha jobb lenne. Meg persze nagyon stabil tápfesz kellene neki.
(#) Law_Denis hozzászólása Okt 26, 2012 1 /
 
Sziasztok!

Van egy nagyon öreg parabolám, kibeleztem, mert nem volt rá szükségem és most úgy gondoltam a jó helykihasználás miatt egy alacsony fogyasztású régi 370-s Intel gépet építek bele. A parabola elején van egy nyák LEDekkel és egy digitális számkijelzővel, illetve 6 gombbal. (6 gombbal +/- játékot lehetett játszani. Volume,stb.. Szal 3 mínusz,3 plusz) Na most, ezen a nyákon semmi IC, de még ellenállás is csak a gomboknál van. A gombok teljesen külön üzemeltethetőek. Szóval a kérdés az lenne, hogy adjatok nekem ihletet! A 2 LED dolga megoldva, mert egy PW LED lesz, egy HDD led, de összesen 3 LED van. A kapcsolókra semmit nem tudtam kitalálni, mert a parabola PW gombját megtartom. Talán a 6ból egy a reset lesz, de akkor még mindig maradt 5 gomb. Szóval 5 gombra és a digitális számkijelzőre várok megoldást,tippeket! (A digi kijelzőre én órát gondoltam,de meghallgatok mást is )
(#) Mybuster hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Születésnapom alkalmábol megleptem magam egy forgó ledes kijelzővel.Sokat kutakodtam mit hogy kéne ...néztem a vicsys féle órát is,neten nézelődtem és találtam POV ledes kézi kijelzős MSP430 as projecteket,gondoltam átírom egy picit és jó lesz nekem.1,5-2 hónap alatt rengeteg tervezés és bosszankodós napok után kész lett.Tudom nem a legszebb és elfogadok minden kritikát,SMD cuccokat (LED) most forrasztottam először. Ne555 PWM-el meghajt egy fetet majd egy motort. Maxim tol a MAX253 IC megszaggatja az egyenfeszt. és a forgó trafó (ami egy magnó feje) megjelenik a váltó fesz. ezt diodákkal egyenirányítottam majd egy LM3940 es-el 3.3V ellőállítok az MSP-nek.A biztonsági matricákat direkt raktam rá mert nem játék elég nagy fordulatszámmal pörög a rotor.A motor és a tengely közt dőrzshajtás használtam..tudom nem ez a legjobb de nem akartam külön szíjjal pepecselni.Így szerintem elég praktikus. A szinkron még nem a legmegfelelőbb ezt igyekszem kiküszöbölni. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2012
(#) Zoli_bácsi válasza yagi hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Nagyon, de nagyon szép kivitelezett az előlap. Látszik a bele fektetett munka. Ha megengeded, megjegyezni, az lcd-re miért nem tettél egy díszkeretet? A belső szerelés egyszerűen makulátlan. Páratlanul szép. Gratulálok!
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2012
(#) yagi válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Igazad van a termosztáttal kapcsolatban, magasabb kategóriás generátoroknál alkalmaznak is ilyen megoldást, de hát ennél . . .többe kerülne a leves mint a hús ( ha precízen akarjuk megoldani, félmegoldásokkal meg nem biztos hogy sokkal előrébb lennénk ). Egyébként én amplitúdóba nem vettem észre túl nagy ingadozást, nagyon minimális.
(#) satlokk válasza yagi hozzászólására (») Okt 26, 2012 / 1
 
Szia!

Egyszerüen PROFI csupa nagy betüvel!
Még a gyáriak is elbújhatnak mellete.!
(#) yagi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Köszönöm Zoli bácsi!

A szándékom az volt hogy egy sötét plexit rakok az LCD-re ami egy síkba van az előlappal, ezt elegánsabbnak tartottam.Az egysíkúság össze is jött, csak a plexi nem sötétített hanem átlátszó . . . talán az utolsó képen látható hogy milyen dizájnt szerettem volna, de ha bekapcsolom akkor nem egészen olyan az LCD világítása miatt.
(#) yagi válasza satlokk hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Köszönöm, azért túlzásokba ne essünk

A készülő labortápomnak ugyan ez lesz az "arculata", de ott majd próbálok javítani az itt elkövetett hibákon.Ha kész lesz majd úgyis jelentkezem vele.
(#) HA3GX hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Sziasztok,

készülő projektem egyik alkotóeleme, a szabályozható elektronika (LM338). Hármasban szép az élet...
Remélem nem lesz akkora hő, hogy a műanyagot megolvassza, amivel rögzítettem a panelt.
(#) nagy hoho válasza HA3GX hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Esetleg rgb ledhez táp? A ragasztó nem túl szerencsés, használat közben majd kiderül.
(#) HA3GX válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
"Panelenként" 206db led lesz rákötve.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
(#) Frankye válasza yagi hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Nagyon jó lett. az előlapi "kivágások" hibája egyáltalán nem feltűnő. Talán a már említett keret az LCD köré "dobhatna" a megjelenésen. Egyébiránt elismerésem!
(#) Frankye válasza Mybuster hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Szuper lett! Gratulálok! (Különösen a figyelmeztető felirat tetszik!)
(#) Schnitt válasza Mybuster hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Jó lett nagyon, szépek a nyákok, beültetés, minden együtt.
A rotort kiegyensúlyoztad? Mert dörzshajtásnál az is okozhat szinkron problémát, ha beremeg a tengely, és megcsúszik.

Én a piros led fényerejét levenném éppenhogy parázslóra, és lecsiszolnám a domború végét síkra a doboz faláig, mert így belezavar a látványba az erős piros fény.
(#) Mybuster válasza Frankye hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Köszönöm! Igen szerintem nagyon fontos .. nemcsak szép hanem felhívja a figyelmet.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
(#) Mybuster válasza Schnitt hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Igen tudom ezt fogom még "orvosolni" mert kúszik egy kicsit a kép.A rotor elég jól ki van egyensúlyozva..súlyponton van a tengely..Köszi,hát igyekszek a forrasztással és hogy a ped-ek is szépek legyenek. (Csinálni fogok egy jobb videót ez csak egy kis összefoglaló)
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Kapott egy kis dobozt a műszer. Így már kompakt, a kivezetéshez/prec. ic tok/ majd készítek egy adaptert!
(#) Mybuster hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Ma több időm volt a propeller ledhez,és nekiálltam egy kicsit programozni is. Íme: Bővebben: Link
(#) mrobi válasza Mybuster hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Nem rossz! Gratulálok! Már csak az óra programját kell megírni bele
(#) Mybuster válasza mrobi hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Köszönöm,szépen igen nagyon sokoldalú lehet ez a "kütyü"..igyekszek.
(#) skero válasza Mybuster hozzászólására (») Okt 27, 2012 1 /
 
Én dobtam rá az első lájkot . Az ilyesmi tőlem távol áll de amúgy szuper lett csak így tovább
Következő: »»   953 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem