Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   690 / 1271
(#) adika28 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Köszönöm,kipróbálom.
(#) canon1990 hozzászólása Nov 2, 2012 /
 
Szia Kadarist!
Este jobban szétszedtem a Finlandia tv-t. Nem a sorkimenő sípolt hanem a táp. Sorba van 4 BY dióda ami áthúzott. Szét voltak törve és a szét tört diódára volt rá forrasztva az új. Mind a 4 et kicseréltem. Most elmúlott a sípolás, de ugyan úgy semmi nincs. olyan mintha be se lenne dugva a konnektorba.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
A hálózati nagy pufferkondin van feszültség?
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
igen.
(#) adika28 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Szia.Kipróbáltam amit írtál,szerintem nem sok mindent használt.Valahogy beállítgattam ellenállásokkal és kondival hogy bekapcsoláskor beindul,csak most az a baj hogy berebeg-villog a kép mintha a fényerősség sok lenne.A kép pedig jónak mondható lenne ha nem rebegne főleg az erősebb kontrasztoknál.Tudnál még valamit ajánlani?
(#) kadarist válasza adika28 hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Mi ez a kondis téma? Én azt írtam, hogy csökkentsd az ellenálást, amivel nagyobb lesz a fűtőáram és így nagyobb lesz a kezdő sugáráram is. Amikor lüktet a kép, akkor megpróbáltad a G2-t állítani?
(#) Master X válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Változás van ha bekapcsolom ugyan az a hiba, villog kettőt a készenlét és semmi ,
de viszont ha bekapcsolva hagyom, és ugy dugom hálózatra akkor van fix készenlét,
de igy sem kapcsol be ha inditom csak a trafó jellegzetes hangját hallani
találkoztál már ilyen hibával?? Valami ötlet köszi
(#) adika28 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Csökkentettem az ellenállást egy 0.1-2 ohmosra de nem nagyon lett jobb tőlle.3.4v körül volt a fűtőfeszültség most kb:3.9v.Ami a képcsőpanelon van szín ic.annak az eggyik lábanak a kimenő jelén ami lemegy az alappanelhoz azon próbálkoztam.Alapban 3.2v mérhető rajta de amikor bejön a kép akkor 5v körül van.Elvileg itt van a kontraszt szabályozás egy diódával (8V és a test felé)+ kondi,és innen magy még egy diódával és párhuzamosan egy ellenállással a prociba.
(#) kadarist válasza Master X hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Az a baj, hogy nemrég még ugyan csíkkal, de elindult a készülék. A tápfeszültségek megvannak a tápegység kimenetén? Sortranzisztor kap áramot?
(#) kadarist válasza adika28 hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Jó felé keresgetsz, de a kontraszt szabályozás nem ott van. Mi a tévé típusa?
(#) Master X válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
igen a tranyó kap áramot, és a nagyfesz kondi is.
és a trafóból is hallani a jellegzetes nagyfesz hangot.
(#) adika28 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
orion 28HDA (német)
(#) kadarist válasza adika28 hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Van egy RV32 nevű ellenállás a képcsőpanelen, ami a cutoff vonalba van bekötve. Ezt cseréld egy 2,2 k ohm-os ellenállásra és utána próbálj. Persze állíts vissza minden ezőzőleg megváltoztatott dolgot.
(#) adika28 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
OK.megnézem,majd írok mi újság vele.Addig is köszi.
(#) sipy323 hozzászólása Nov 2, 2012 /
 
üdv! universum tvm szemcsés képet ad! eddig scarton használtam 4 évig beltérivel most kábelre váltottunk és nagyon szemcsés a kép! Tuner gondja lehet? a típusa ft7181 valaki nem tud esetleg segíteni honnan tudnék ehhez tunert szerezni?
(#) kadarist válasza Master X hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Tehát akkor jár a sorvégfok? Van képcsőfűtés is?
(#) Master X válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
sajna képcsőfűtés az nincs , ha bekapcsolom csak a trafó nagyfeszét hallani
a forrasztások is rendben vannak ,egy kivételével a PTC nél elég durván oda lett forrasztva
és mintha sistergő hangot lehetne hallani a környékéről.nem tudom ez befolyásolhatja hogy bekapcsoljon vagy semmi köze a táprészhez
(#) slezak70 hozzászólása Nov 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni,ha valaki meg tudja mondani,hogy hol tudom letőlteni magyarul Samsung tv-hez a model:CW21Z573NLXXEC,Type:NR21Z57 kezelési útmutatóját meg a távirányitónak is a száma AA59-00332A,ha tud valaki segitsen.Tisztelettel
(#) mutyur válasza Master X hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Ha bekapcsolod akkor a hálózati kapcsoló segédérintkezője feltehetőleg inditaná is a tv-t de mivel hibát észlel(zárlat egyebek), a készenléti led villogásával jelez. Ha bekapcsolva dugod be akkor pedig simán megmarad készenlétbe a tápegység, hisz nem inditotta senki...
A képcsőfűtést az esetek 99,9%-ban a sorkimenőről oldották meg a "korszerűbb" tv-knél. Annak hiánya utalhat a nagyfeszültség hiányára legszembetűnőbben. De mérhető még segédrácsfeszültség a képcsövön (700-800V)és az anódsapka szikráztatása (csak óvatosan). Kulturáltabb a sorvégtranzisztor vezérlésének vizsgálata szkóppal. Fiatalabb korban a jellegzetes 15625hz-es sorfrekvencia jól hallható, aminek hiánya is utalhat a soroszcillátor nem működésére...
(#) micimacko hozzászólása Nov 2, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!
Van egy (vagy csak volt?) egy Hyundai Model CTV212115XSI TV. Kicsit elkezdett szaglani, majd a kép egy függőleges csíkká állt össze. Ránézésre semmin sem látni, hogy megégett volna.
Véleményetek szerint mi szállhatott el? (én a vízszintes eltérítésre tippelnék, de sajnos nincs hozzá kapcs.rajzom...)
Segítségeteket köszönöm!
(#) mutyur válasza micimacko hozzászólására (») Nov 2, 2012 / 1
 
Ha a csík függőleges, akkor feltehetőleg az eltérítőtekercs csatlakozója égett ki, esetleg maga az eltéritő tekercs, vagy a képcső grafit rétegéhez áthúz maga a tekercselés. Első körben ezeket nézd át.
(#) micimacko válasza mutyur hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Köszönöm! Holnap világosban átnézem. Áthúzni nem tudom, de nem hallottam cicergést, habár ez nem jelent semmit , de látni sem láttam szikrázni...
(#) mutyur válasza micimacko hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
HA a panelt alulról megnézed, akkor a forrasztás is szokott körbeégni az eltéritőtekercs csatlakozónál, vagy maga a csatlakozója ami a panelra rá van dugva. Ohm mérővel a függőleges eltéritő ellenálása 7-8 ohm körül van a vizszintes tekercsé meg 2-3 ohm ha jól emlékszem. Ha áthúzás okozza az nem látszik mert az üveg képcsőnyak és a tekercs belseje között keletkezik. Hátha csak forrasztási baj lessz...
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2012
(#) micimacko válasza mutyur hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Csak nem bírtam ki reggelig. A vízszintes eltérítő egyik csati lába valóban ki volt szakadva. Visszaforrasztottam, de a hiba megmaradt. Néztem az eltérítő tekercset, nagyon úgy tűnik, mintha le lenne égve róla a zománc. Ahogy elnézem, nem egy nagyon bonyolult tekercs, de még a BU808-ra is gyanakszom, hogy az is ludas.
(#) mutyur válasza micimacko hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
A sorvégtranzisztorra nem gyanakszom mert anélkül nem menne a sorvégfok, ergo nem lenne a képcsövön a 25 ezer voltos gyorsítófeszültség sem és nem látszana a függőleges csík sem. Azért a tekercs és csatlakozásait említettem mert a sorvégfokod megy és ez végzi a vizszintes eltérítést is . Ellenálásmérővel mérd meg mit mutat a vizszintes tekercsrész. ..
(#) micimacko válasza mutyur hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
kb 2,5ohm...
(#) szauron válasza szauron hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Át forrasztottam az egészet de nincs változás. Nagy fesz megy de a képcső nyakán nincs világítás.
A képcső lábain a fűtő ellenállását ki lehet mérni?
Mivel mindenütt "szakadást" mértem.
(#) adika28 válasza adika28 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
A kép jó mostmár,de mindíg az a bajom hogy hidegen kell neki kb.2 perc hogy bejöjjön a kép.Tudnál még valamit segíteni erre a hibára?
(#) Hodinka válasza szauron hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Ha a fűtőszálon nem mérhető ellenállás,akkor egyértelműen rossz a képcsöved,nincs értelme vele foglalkoznod tovább.
(#) Papp Ferike válasza szauron hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Hali!

Ritka dolog,hogy egyszerre menjen el a 3 fűtőszál. Gondolom lehúzott panellal is próbáltad mérni közvetlen a cső lábain. Nem volt ez már tuningolva?
Következő: »»   690 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem