Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 7 szegmenses LED kijelzős hőmérő
Lapozás: OK   18 / 23
(#) brichy76 válasza morgo hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) brichy76 válasza morgo hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Szia!
A rajzon DS18b20 van a leírásban ds1820 ! Melyik a jó?
(#) morgo válasza brichy76 hozzászólására (») Szept 22, 2012 / 1
 
Nekem DS1820 van benne. A DS18B20 nem tudom jó-e, olyanom nincs, hogy kipróbáljam.
(#) drajzi hozzászólása Okt 9, 2012 /
 
Van egy digitális hőmérőm amit sikeresen tönkretettem.Bővebben: Link Az érzékelője beázott. Tudnátok segíteni, hogy milyen hőellenállás kell bele. Asszem NTC kell (nagy ellenállás-0C kis ell. -200C). Nincs kedvem újat venni, külön meg nem adnak hőérzékelőt. Előre is köszönöm
(#) Csupasz válasza drajzi hozzászólására (») Okt 9, 2012 /
 
Itt kapsz:http://www.leotrade.hu/index.php?lid=1
Egyébként "K" típusú érzékelő kell hozzá
Üdv:
Csupasz
(#) motyo hozzászólása Okt 27, 2012 1 /
 
Próbálkoztam Peticilin hőmérőjével... Nem vágom mi a hiba... a kijelzőm villog, krix-kraxol... Valamiért a -5 volt nem jön össze csak -3.1 . Ötlet? Ha tekergetem a potikat bizonyos állásnál megáll a villogás mutat egyest, hetes... ? Ha a "hőmérő diódát" kiveszem akkor is ezek a karakterek... Nincs meg a mínusz öt tudom én!
Valaki hasonló cipőben járta már? Mert annak
(#) motyo válasza motyo hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Éééén vagyok béna... hát persze hogy fordítva tettem bele az IC-t! Gondolom ez most kuka... remélem a 7107-re nem volt hatással... Ugye nem?
(#) motyo válasza motyo hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Az új 4049-essel semmi javulás! Nincs meg a -5V! Mindössze -3.4V! Diódát cseréltem, másik táppal is próbálkoztam... A kijelzőn sincs változás! Néha fel-felvillan valami de ezt akkor is megteszi ha kiveszem a 4149-et vagy a 741-et és tekergetem a potikat! Nekem EZ a hőmérő valamiért nem gyere be! Valaki életre keltené? Mert már három napja nem alszom rendesen... jár az agyam. Bosszant a dolog!!!
(#) proli007 válasza motyo hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Hello!
Nem gondolod, hogy mérni kellene valamit, nem csak a tápfeszt? De ha van kedved, olvass vissza pld. itt. Sokat foglalkoztunk már a témával..
üdv! proli007
(#) motyo válasza proli007 hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Köszi! Emlékeztem rá hogy van valahol a fórumban részletes leírás, segítség! Hát ha ma már nem is holnap minden képpen neki megyek újra! És újra....
(#) motyo válasza motyo hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Üdv! Ma volt időm mérni! (nem volt itthon az asszony)
7107
GND-hez a következőket mértem:
1-es láb +5V
21-es 0V
26-os -3,33V
38-as 2,75V
1-32 közt 2,95V
21-32 közt 2,1V
3-32 közt érdekes, néha ugrál -2,5-től +2,95V-ig... néha meg tartja a +2.95-öt. Ez eléggé aggaszt!

741
GND-2-es lába között 2,1V
GND-3 között 2,38V
GND-6 között 4,52V

7107 IC 26-os lábán lévő diódán 1,96V a másikon, 1,36 V

Minden esetre jövő héten rendelek IC-ket, vasalok még egy nyákot
javascript:aid('369477') Peticilin tervével...
Köszi!
(#) proli007 válasza motyo hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Hello!
- A 7107 mérések közül ami szóra érdemes, a +5V a -3,33V és az 1-32 közötti 2,95V. Mert esők a tápfesz, az utolsó pedig a belső referencia értéke. A többi, értéktelen. (Mit kerestél Te a 3-32 és 21-32 között? A 21 és 3-as láb, a digitális kimenetekhez tartozik.
- A 741-es méréseket, már nem a GND, hanem a 32-35 Comm lábhoz kellet volna mérni, mert az analóg résznek, már ez az "AGND" pontja. Így úgy kellet visszaszámolgatnom, hogy valamit látni is lehessen.
A 32-741/3 között, 330mV van, ami akár jó is lehet.
A 32-741/2 között, 50mV van, ami nem jó, mert ugyan annyinak kellene lenni, mint a 3-as lábon.
A 32-741/6 között, 2,47V ami szintén nem jó, mert itt egy dióda feszültséggel kellene magasabb feszültséget mérni, mint a 32-741/2-es lábon.
Vagy is úgy néz ki, mint ha a hőérzékelő dióda fordítva lenne bekötve, vagy szakadt lenne a köre. Mert a 741/6 magas, a 741/2 alacsony. Pedig a dióda árama onnan-ide kellene hogy befolyjon.
- Amíg ezek nincsenek rendben, addig nincs miről beszélni.
üdv! proli007
(#) motyo válasza proli007 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Köszi a gyors reagálást meg hogy szánsz rám időt és próbálsz segíteni! Reménytelen vagyok hiba keresésben mi? Sajna én is azok közé tartozom akik nem szánnak, nem szántak időt az áramkör megismerésére! Most itt a hátulütője... Sokat kell tanulnom!
Ma megint "nőuralom van" itthon! Jobb a békesség, holnap lesz az én napom!
Üdv.: motyo
(#) motyo válasza proli007 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Csak nem hagy nyugodni a dolog!
Igen, átnéztem a rajzot és a beültetési tervet. Eredmény dióda tényleg fordítva!
Most mérek!
32-741/3 280mV
32-741/2 278mV ?
32-741/6 781mV
További teendő?
Köszi
(#) proli007 válasza motyo hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Hello!
Na, ez már valami. Most már csak kalibrálni kel elvileg. Először a nulla fokon, majd 100fokon. De jó lesz nulla helyett, a szobahőmérséklet is, csak akkor majd többször kel állítani, mert a 100 fok elhúzza azt is. Tehát, most a "nulla fokos poti" közepén, kb 223mV-ot kell állítani 32-höz képest. Mert a dióda hőegyütthatója kb. -2,2mV/fokC. Ha 25 fok van nálad (remélem) akkor 25*2,2mV=55mV és ennyivel kevesebbnek kell lenni, mint jelenleg amit a diódán mérsz. A kijelzőn, persze már látni kellene valamit, ha állítod.
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) motyo válasza proli007 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Tekergettem én csak úgy hasra ütésre... na most mérünk!
A 20K potit végállásba tekerve is csak min. 282mV-ig tudtam "letekerni". A kijelző fel-fel villog, hetes, egyes, tizedesjegy...
(#) motyo válasza motyo hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
22K a poti, bocs...
(#) proli007 válasza motyo hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Hello!
Ha a kijelző villog, az nem normális. Annak valamit kell mutatnia. Mert nem jó valami a 7107-nél.
- Elsőként az oszcillátort kellene megnézni, 100pF-100k, nem-e valami nagí kondit tettél bele.
- Ha foglalatban van az IC vedd ki. állítsál be a 100fokos potival, 100mV referenciát. (vélhetően a felette lévő 120kohm-ra egy 47k-t kell tenni.)
- Kösd össze a 30-as lábat a 32-vel.
- A nulla fokos poti alatti ellenállást zárd rövidre. Most ha csavargatod a nulla fokos potit, mutatnia kéne a műszernek a "nullapoti" csúszka feszültségét.
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) motyo válasza proli007 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Üdv!
Megcsinálom Peticilin nyákrerve alapján! http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_373263.html#373263 Vettem új IC-ket! HA jó az a nyákterv akkor örülök és ki tudom szűrni nem e tettem már tönkre a 7107-emet... Nem tudod megcsinálta azt valaki?
Köszi
(#) proli007 válasza motyo hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Hello!
Szerinted én honnan tudnám, ki mit csinált. Én biztos nem csináltam egyiket sem meg, csak próbálok segíteni..
üdv! proli007
(#) motyo válasza proli007 hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Én meg már kettőt csináltam... volna... azért tűntem ám el ennyire mert dolgoztam a másikon... nos, ugyan olyan sikerrel vettem az akadályt mint múltkor! Bosszantó! Én még ennyit nem küszködtem!
(#) proli007 válasza motyo hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
Hello!
Valami triviális alap hibát követsz el. Az nem baj, ha küzdesz, mert ha majd eredmény re jutsz, nem felejted el, mi volt a hiba, és közben megismered az áramkör működését. Ezt már szerintem sokan felépítették. De ha van lehetőséged, próbld meg másik táppal, és úgy hogy a -5V tényleg az. Hátha azért nem működik az ICL. Bár erre esély kicsi van, de többek küzdöttek már rossz (hullámos) táppal, nem ide való alkatrésszel.
üdv! proli007
(#) motyo válasza proli007 hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Üdv. Proli007!
Letöltöttem egy layaut-ot és megismerkedtem vele. Rájöttem, hogy rossz nyáktervel dolgoztam eddig. Tanultam, terveztem, rajzoltam, vasaltam! És az eredmény lassan beérik. Működik a kijelző! Igaz, hogy finomítanom kell még a dolgon. Pl: vissza van a "behongolás" (nulla fok-100fok)
de azt már látom, hogy a táppal biztos lesz gondom. A kijelző két-három fok között mászkál oda-vissza. Ezt talán holnap meg tudom oldani! Köszönöm az építő jellegű kritikád és az eddig nyújtott segítséged!
(#) Jhanee hozzászólása Nov 27, 2012 3 /
 
sziasztok kezdővagyok még az eagle-el való tervezésben.. megakarom építeni ezt a nem tudom mégz áramkört az ICL 7107-el, de nem találom a libraryban létrehozni meg mert nem tudom a méreteit, honnan tudnám beszerezni, valahonnan letölteni?
(#) morgo válasza Jhanee hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Szia! A méreteket megtalálod az adatlapon.
(#) Moderátor hozzászólása Jhanee hozzászólására (») Nov 28, 2012
 
A helyesírásra azért egy kicsit figyelj, légy szíves! (Írásjelek, nagy kezdőbetűk, szóközök...)
(#) Szakbarbar83 hozzászólása Nov 28, 2012 /
 
Üdv!

Szeretnék építeni egy digitális hőmérőt, amivel a kazán hőmérsékletét tudom mérni 0-100 fokos tartományban, a kijelző és az áramkör viszont a lakásban lenne. Az oldalon már sokszor linkelt ICL 7107-es kapcsolásban a hőérzékelő diódát milyen távolságba lehet elhelyezni az áramkörtől? A kazán és a szoba között legalább 15 méter kábel lenne. Ha nem lehet megoldani ezzel a kapcsolással, akkor milyen egyéb lehetőségek lennének? LM35 vagy DS18x20-as érzékelőre gondoltam, de sajnos se eszközöm, se tudásom sincs PIC-et programozni. Kezdőként fogok hülyeségeket kérdezni, előre is elnézést kérek.
A segítséget előre is köszönöm.
(#) mate_x válasza Szakbarbar83 hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Szia!

Nekem elsőre ez jut eszembe, de lehet van jobb megoldás is: LM35+PIC+LCD segítségével egyszerűen mérhető a hőmérséklet, és a 15 méter távolságot úgy lehetne áthidalni, hogy az lcd vezetékeit vezetjük egy 15 méteresen kábelen, így az érzékelő nem szedhet össze zavarokat.

Üdv, mate_x
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2012
(#) proli007 válasza mate_x hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Hello!
Abba belegondoltál, hogy az LCD-nek hány vezeték kell, valamint gyors az adatátvitele? Ha már PIC, akkor inkább még egy PIC az LCD-nél, és RS232 adatátvitel. (Akár más adatokat is át lehet vinni a hőmérsékleten kívül)
De az dióda, vagy LM vezetékét is el lehet vezetni, ha kéteres árnyékol kábelt használtok.
üdv! proli007
(#) mate_x válasza proli007 hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Szalagkábelre gondoltam, de az RS232-es persze sokkal jobb.
Következő: »»   18 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem