Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » kW-os erősítő
 
Témaindító: tomi9, idő: Dec 15, 2006
Lapozás: OK   6 / 7
(#) szabi83 válasza puskas87 hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
ott a rajzon!?!?

"mod1" = DAC-MOS-MODULE

dac-> digital to analog konverter

szvsz...
(#) puskas87 válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
hy
csatolom a rajzot ez eggy ujitott peldany,innen minden ertekem hianyzik,deviszont az 1es panelt(DAC) kilehetne nyulni es beleultetni az oregbe

Doncso-> kicsiket bunkon hangzik de mit jelent a JLH?
(#) Norberto válasza puskas87 hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
JLH = John Linsley Hood...egy ember neve, aki egész jó hangzású, főleg A-osztályú erősítőket épít/épített.
(#) Doncso válasza puskas87 hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
szia! a JLH az az ahogyan Norberto irta, egyébként nem hangzik egyáltalán bunkón, a topic sztem azért is van hogy segitsünk egymásnak, azért irtam neked hogy ha már mindenképp a hangzásra mész akkor ijet épits, de nyugi, nem bonyolultabb megépiteni mint bármelyik AB-osztályosat, és tényleg egy jó JLH-kapcsolás gyönyörüen szól, nem külömben egy két AB is!
Üdv: Doncso
(#) puskas87 válasza Doncso hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Erdekesen hangzik !
Kedvencek linkjeit megkaphatom?
Elnezest a lassu valaszokert, sajnos jelenleg eleg ritkan jutok internet kozelebe.
(#) tiggersoft hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
Nem tudom mi a célja azzal a 20kw-tal hacsak nem füteni akar vele...
Bár lehet, hogy még arra is sok. Ha belegondolna, hogy az mennyi eszébe sem jutna megépiteni söt mégcsak az ötletét is elvetné!
(#) szabjan válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Szerintem most már csak maradjunk a ..kW-os erősítőnél, az még a realitás.
Valaki írta az elején, hogy nagymamit megdöntötte a hangnyomás.
Ha azt nem is de a kólásüveget, meg a tojást az asztalról meg tudtuk borítani a 80-as években.
De már az is fülromboló hatású volt, pedig csak 1500W volt....
(#) Gery válasza szabjan hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Én különben totál nemértem ezeket a wattokat lassan. Aki benne van a témában az tudja hogy már 100Watt is elég jó. 500Wattos hangszóróval már hangosítanak. Most mi a helyzet az autóhifikkel? Ott rengeteg wattok vannak. Pl:itt van ez. Ez ha télleg letud adni ennyit ki az a **** aki ilyet vesz Pláne ennyi pénzért, 1másodperc alatt megsüketöl, ááá.
Amúgy lehetséges hogy télleg leadna ennyit? Ha nem akkor kb mennyit adhat le?
(#) Pafi válasza Gery hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Két kategória van. Az egyik fajta ember arra gyúr, hogy versenyeken minél nagyobb hangnyomást produkáljon. Ennek nem sok köze van a zenéhez. Aztán van pl. olyan, aki kültéri hangosítást csinál autóval. Pl. egy ismerősöm (Murai Denis), állítólag kültéren mérve Európa leghangosabb személyautójával. Ez összesen csak 5 kW-os. Hogy tényleg a leghangosabb-e, azt nem tudom, de amikor Mogyoródon a Hungaroring mellett kipróbáltuk, fél óra múlva kiküldtek két rendőrt Kistarcsáról (!). 2-3 km-re voltunk a legközelebbi lakott területtől. Emellett a minősége is kitűnő!

Az autós erősítők általában a rájuk írt teljesítmény felét szokták leadni valójában. De 400 rongyért nem is olyan drága!
(#) Doncso válasza puskas87 hozzászólására (») Okt 12, 2007 /
 
Csak egyszerüen keress rá a gogliban, jlh amp néven
(#) zsoltee0001 válasza Pafi hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
hi
most, hogy megnéztem Gery linkjét... hmm nem is olyan sok 400 ezerért az az 5 Kw, ......Lol ilyen hangnyomás mellett azért már veszélybe van a szélvédő is, gondolom valami spec generátor is szükségeltetik
üdv
(#) vlacexx hozzászólása Okt 17, 2007 /
 
hello mindenkinek, lenne egy nagyon nagy keresem:
Van egy auto erositom Magnat Classic 1000 , alitolag vagy 1000 wattos, nagyot tud szollni , ket darab 1000W/2Ohm woofert hajtok vele, nagyon jol megy de hetente kell benne vegtranyot cserelni, ami BD249C/BD250C szerintetek miert lehet ez, vagy esetleg nincs valakinek ehez a modelhez egy rajza, nagyon koszi elore is, amugy az eredeti vegtranyok benne 2SB778 voltak, de ezek is szerre meghaltak.
(#) Pafi válasza vlacexx hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Nagyon úgy tűnik, hogy hamis tranyókat sikerült beszerezned. Ilyen tokban nem gyártanak BD249/250-et. A HQ videónál a drágábbik típust kérd!
(#) Gery válasza Pafi hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
De azt mondja az eredeti is behalt!

valcexx!
1.Az erősítőd hány ohmot bír? Gondolom bírja a 2-őt de hátha...
2.Azt mondod 2hangszóró megy rola. Ezek hány ohmos hangszórók? És párhuzamosan vagy sorosan vannak kötva?
(#) sardna00 hozzászólása Okt 17, 2007 /
 
Sziasztok! Haveromnak vagy egy gyári SHARP márkájú erősítője! állítólag 2x1000w de nagyot tud szólni! ez sima végerősítő és 2 csatornás keverővel nyomja neki a kakaót! Ja és az a 20KW-os erősítő nagy hülyeség mert otthoni célra felesleges, és egy diszkóba is sok lenne! Halott gondolat...... :yes:
(#) vlacexx hozzászólása Okt 17, 2007 /
 
Eeloszor is az erositon azt irja hogy 2 ohmot bir,a hangszorok dupla tekercsesek es 2 ohmosak, tehat egyenkent parhuzamosan vannak kotve az erositot nem hidalom, az egyik felere az egyik woofer ket tekercse perhuzamosan(2ohm || 2ohm az ossz is 2 ohm) es a masikra ugyanigy a masik woofer, egy dupla dobozban.A tranyokrol keszitettem kepeket ,baloldalt az eredeti.Ami gond en erdelybol vagyok, Marosvasarhely melol es nalunk van tobb bolt is de mindegyiknel ilyet lehet csak kapni. , nem tudom hogy ez menyire eredeti vagy hamisitvany.

IMG_0001.jpg
    
(#) Gery válasza vlacexx hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Hmm... Ha az eredeti tranyókkal is elszált akkor valszeg nem az a probléma hogy most hamis tranyó van benne, legalábbis szerintem. Vagy történt akkor vele vmi olyan ami megölhette volna? Ha jól értem az erősítő 2csatornás, csatornánként 2ohm. Erre egy-egy dupla tekercses hangszóró van rákötva és a tekercsek párhuzamosan vannak. Ha igen az akkor ok mert egy tekercs 4ohm és 4ohm párhuzamosan 2ohm. Ha minden így van akkor nemtom mi lehet vele mert mint írtab hiába van benne most hamis tranyó az eredetieknek sem kellet volna elszálni a megfelelő használat esetén. Legalábbis...
(#) dbase válasza vlacexx hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Autó erősítőkbe csak a gyárit szabad rakni.Sok erősítőbe a gyengébbik van a 688/718 as páros, és egyszer bekerült hozzám egy kontár bd249/250 re cserélte a végeket, persze nem bírták.
Gyári tranyók Bázis árama: 0,8A
ÉS a BD Bázis árama meg max 5A !!

A te esetedben is ez lehet a baj.A tranyónak kevés az áram a kivezérléshez, a BD-hez.
Alapba a gyáriakon mind láccik, h kis áramu tranyó a meghajtó a többség autó erősítőbe, olyam max 1A-s .
És a te képeiden is láccik, h nálad sincs hatalmas hütést kérő meghajtó tranyók, szerintem tuti nem jók bele a BD-k.
(#) Pafi válasza Gery hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Az eredeti tranyó csak 80 W-os volt, ráadásul ha jól látom szigetelt tokban, ezért egyértelmű, hogy el kellett szállnia.
(#) Pafi válasza dbase hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Idézet:
„Gyári tranyók Bázis árama: 0,8A ÉS a BD Bázis árama meg max 5A !!”


Ez totálisan érdektelen adat! A max. bázisáram csak egy határadat, ami mellett még nem megy tönkre. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy egy erősítőben bármikor is 0,2 A fölötti áram folyna a bázisán!

Egyébként meg ha ez lenne a gond, akkor a meghajtók szállnának el, nem pedig a végtranyók!
(#) Pafi válasza vlacexx hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Idézet:
„(2ohm || 2ohm az ossz is 2 Ω)”


Hogy mi van?!? Két két ohmos tekercs párhuzamosan az 1 ohm!!!

Idézet:
„a hangszorok dupla tekercsesek es 2 Ωosak,”


Jól értem, 1-1 tekercs 2 ohm? Az erősítő meg 2 ohmos? Akkor ne csodálkozz, hogy leég! Kétszeresen túlterhelted!

Persze 1000 W-hoz ennél jóval több hűtőborda, vagy jópár ventillátor is kellene, de a normális végtranyók sem ártanak.

Az autós erősítőkön szereplő teljesítményadat szinte mindig hazugság.
(#) Gery válasza Pafi hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Ezt mondom én is! Vagyis nagyábol, csak azon gondolkodom hogy a dupla tekercses hangszórók tekercsenként 4ohmosak szoktak lenni. De ha ennek egy tekercse 2ohm ott már régen rosz a bekötés.
(#) zsoltee0001 válasza vlacexx hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Hi
a végtranyók és a hűtőborda között rendben van a hőátadás? be van kenve a tranyó hátulja szilikon zsírral? nem látom, hogy a tranyók le lennének rögzítve a hűtőfelülethez (bár gondolom azért lett levéve a leszorító pánt, hogy látszódjanak a tranyók)
terhelés alatt mérd le hőmérséklet érzékelős multiméterrel mennyire melegszenek és vesd össze a gyári adatlapban szereplő max értékkel.
üdv
(#) dbase válasza Pafi hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Hát szerintem nagyon is lényeges a bázis áram. Ezek a tranyók olyanok majdnem mint a darlington. Kis bázis árammal müködnek. Darlingtonos erősítőbe tegyél síma tranyót. Biztos nem lesz jó.
(#) Pafi válasza dbase hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Látom, nem érted! A BD249 bázisárama nem 5A egy erősítőben! A maximális megengedett árama ennyi, de ez senkit nem érdekel, mert nem fog kialakulni! Olyan ez, mintha azt mondanád, hogy nem szabad 500 V-os szigetelésű vezetékkel bekötni a hangszórót, mert egy hangszóró nem bír ki 500 V-ot!

Idézet:
„Ezek a tranyók olyanok majdnem mint a darlington.”


Hát ezt meg honnét veszed? Egy darlington áramerősítése 1000 fölött van! Ennek meg tipikusan 120 (1 A-nél), a BD250-nek pedig 110 !
(#) nagy hozzászólása Márc 10, 2008 /
 
Sziasztok!


Hozzam kerult egy kicsit beteg AET 250 Beag erosito.
Se idom sem helyem, es jartassagban is hijan vagyok hogy eletet leheljek bele.

Keresnek egy vallalkozo szellemu hozzaerto embert aki esetleg megreparalna nekem.
Van egy Grundig V1000-esem is szinten rossz es javitasra varna, esetleg fel tudon ajanlani alkatresznek (akar a Beagot is ha horror lenne a javitasa)

Elore is koszonom
Zsolt
(#) Imi65 válasza nagy hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Az AET 250-est megjavítom, ha elhozod. Lakhelyet írhatnál, mert nem tudom, hogy ez így jó-e Neked.
(#) nagy válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Koszonom elore is.
Teljesen megfelel.
Barhova elviszem, Bp-i vagyok.

varom a mikort es a holt
Zsolt
(#) nagy hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Kedves Imi65!

Várom az infókat a további lépéselről, hogy mikor is
jutna el az erősítő hozzád.

Zsolt
(#) szabi83 válasza nagy hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Szerintem írj neki privátba :yes:
Következő: »»   6 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem