Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   386 / 607
(#) reloop válasza jiko16 hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Ha van dupla keresztmetszetű huzalod az is jó, de ha nem sérül, mehet vissza az eredeti. Természetesen kettő, párhuzamosan.
(#) jiko16 válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Én is így gondoltam. Amint lesz időm nekilátok. Köszönöm a segítséget!
(#) bencikusz hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Sziasztok!

Ha nekem egy olyan erősítőre lenne szükségem, hogy 1 végfokba sztereó jel megy, akkor oda elég nekem az hogy a bejövő Bal és Jobb jelet egy 1K-s ellenállással összekötöm, és úgy meg egy TDA bemenetére ?
Előre is köszönöm
Üdv.
B
(#) mraulajos válasza bencikusz hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Én ezt használom. Bővebben: Link
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Szia! Jó lesz 1k-sal, ha a jelforrásod 1k vagy annál kisebb impedanciával terhelhető.
(#) Lali23 hozzászólása Nov 14, 2012 /
 
Sziasztok, ma hidba kötötten 2db 7294-est. Az a bajom, hogy nagyon halkan szól, és recseg. Lehet, hogy azért mert most az IC nem rögtön a nyákba ültettem, hanem meg van hosszabbítva dróttal? Nem jövök ráfele mi a baja, az ic-ék nem is melegednek. Szerintetek hol keressem a hibát? Régebben már csináltam párat de azok jók voltak.
(#) reloop válasza Lali23 hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szia! Az IC lábak meghosszabbítása könnyen okozhat gerjedést, különösen ha a 3 és a 14 vezetéke közel kerül egymáshoz. Ha egy oszcilláció fut a háttérben, az magyarázat lehet a halk és torz hangra. Milyen hosszú vezetéket használtál?
(#) Lali23 hozzászólása Nov 14, 2012 /
 
Szia 15-18cm, és a 3 láb árnyékolt kábel van. A háttérbe sem megy semmi.
(#) Lali23 hozzászólása Nov 14, 2012 /
 
Erre gondoltam.
(#) reloop válasza Lali23 hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Sajnos az nagyon hosszú. Már a táp távoli hidegítése (1000uF+100nF) is problémás szokott lenni.
(#) Lali23 válasza reloop hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szerinted közelebb kéne vinni a kondikot az ic-hez
(#) reloop válasza Lali23 hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Csak mint hiba-forrást említettem. A jelföld épp ilyen kritikus.
Próbáld a lehető legrövidebb vezetékkel, talán 3-4cm-t kibír. Ez is megérzésen és nem tapasztalaton alapul. Legjobb volna az IC-ket beültetni.
(#) Lali23 válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Most beültettem a panelbe, és még mindig halkan és recsegve szól.
(#) reloop válasza Lali23 hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Ellenőrizd a híd második felének 2-es lába és a test közötti ellenállást. Ha túl nagy érték, vagy szakadt - akkor is ilyen a jelenség. Ha nem egyértelmű melyikről van szó, linkeld be a rajzot, bejelölöm.
(#) Lali23 válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szia megtaláltam a hibát, az egyik ic volt hibás. Most tesztelem, és az a kérdésem, hogy meddig szabad melegedni a hütőbordának, hány fok a normál. És már hány foknál érdemes ventit rakni rá?
(#) Lali23 válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szia megtaláltam a hibát, az egyik ic volt hibás. Most tesztelem, és az a kérdésem, hogy meddig szabad melegedni a hütőbordának, hány fok a normál. És már hány foknál érdemes ventit rakni rá?
(#) reloop válasza Lali23 hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Az IC-t figyeld, 50°C fölé ne hevüljön. Vedd figyelembe, hogy a környezeti hőmérséklet a jelenlegitől eltérő is lehet (kánikulában).
(#) Szabi1 hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
Sziasztok van 1 TDA7294 hidam ami olyan trafóval van megtáplálva hogy a kimeneti teljesítmény 120w 8.5 ohmon (ilyen műterhelésem volt) Nos ha 4 ohmnál terhelem mekkora teljesítmény vehető ki ?
(#) Lali23 válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Most mértem, 64 fokos volt ugy, hogy maxon halgattam. Akkor ez nem jó. Ugy gondoltam, hogy akkor a ventilátornak csak olyan 47-50 foknál kéne bekacsolni. Azért, hogy ha csak halkan akarom halgatni, ne zugjon. Gondolom van olyan kapcsrajz ha tudsz linkej egyett vagy küldj. Előre is köszönöm.
(#) reloop válasza Lali23 hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
A rajz Alkotó fórumtárs keze munkáját dicséri: a ventilátor vezérlés kék hátterű.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szia! Bassmester mérte, hogy 4 -ohm terhelésnél 160W tájékán megáll a tudomány. Kiszámoltam, hogy a leadott teljesítményhez képest nagyon sok a hőként kárba vesző energia. A TDA7294 hidra ne köss 4 ohm-ot. Ez az ajánlás sokszor elhangzott már a fórumban.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
tudom tudom csak vészhelyzetre gondoltam elbírja 4 ohmot. Ám van valami tranyós módosítás a neten aval lehetne?
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) Lali23 válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Köszönöm a gyors segitséget!
(#) jiko16 hozzászólása Nov 19, 2012 /
 
Hello mindenki! Ismét kérdéssel fordulok hozzátok! A trafó ami felől korábban érdeklődtem sikeresen elkészült. Most a két db. végfokkal akadt problémám. A csatolt kép alapján dolgoztam. Az élesztést labortápról végeztem 2x12Voltról és 1mA-ról. Ennek hatására üresjáratban az egyik végfok kimenetén 2.7V a másik kimenetén 5.65V jelent meg, ahol pedig 0-t kellett volna mérnem. Ennek ellenére rákapcsoltam egy gyenge bemeneti jelet, de maradt az egyenfesz. a kimeneteken. Nincs valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond????

7294.jpg
    
(#) jiko16 válasza jiko16 hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Bocsánat! 10mA-ről inditottam. És utólag vettem észre, hogy a bemeneti jel földjét és táp földet nem kötöttem össze. De nem hiszem, hogy ez okozná a problémát, de ki tudja....
(#) WaRL0 válasza jiko16 hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Szerintem próbáld legalább 200mA-ról indíttani. Mivel, ennek az IC-nek a nyugalmi árama 4-5 szöröse az általad korlátozott áramnak.
(#) jiko16 válasza WaRL0 hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Értem de akkor mi okozta az egyenfesz.-t a kimeneten??
(#) kadarist válasza jiko16 hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Az áramkorlátozott táplálás miatt nagyon lecsökken az IC tápfeszültsége és ez okozhat ilyen anomáliákat.
(#) Szabi1 hozzászólása Nov 20, 2012 /
 
Két tda..94 hidat ha 500w 2x25VAC toroidrol hajtok kiad 170w szinuszt a 2 hid?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Szia! A trafó jó lesz hozzá, ha a szekunderek tudják a 10A-t.
A wattal sokat ne foglalkozz, 150 és 200W között elenyésző a különbség.
Következő: »»   386 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem