Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Órakészítés PIC-kel
Lapozás: OK   7 / 12
(#) janikukac hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
Tessék. Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Szia!

0 - Vedd ki az órából a kontrollert. Vegyél két huzaldarabot.
1 - A foglalat RC0 (11. láb) kivezetését közd össze a Vdd -vel (20. láb).
Vegyél fel egy táblázatot arról, hogy a következő eseteben melyik digit melyik szegmense világít:
1.a - Az RB0 kivezetést is kösd össze a Vdd -vel, nézd meg melyik digit melyik szegmense világít.
1.b - Az RB1 kivezetést is kösd össze a Vdd -vel, nézd meg melyik digit melyik szegmense világít.
1.c - Az RB2 kivezetést is kösd össze a Vdd -vel, nézd meg melyik digit melyik szegmense világít.
1.d - Az RB3 kivezetést is kösd össze a Vdd -vel, nézd meg melyik digit melyik szegmense világít.
1.e - Az RB4 kivezetést is kösd össze a Vdd -vel, nézd meg melyik digit melyik szegmense világít.
1.f - Az RB5 kivezetést is kösd össze a Vdd -vel, nézd meg melyik digit melyik szegmense világít.
1.g - Az RB6 kivezetést is kösd össze a Vdd -vel, nézd meg melyik digit melyik szegmense világít.
1.h - Az RB0 kivezetést is kösd össze a Vdd -vel, nézd meg melyik digit melyik szegmense világít.

Az 1. és 1.a .. 1-b pontokat mérd végig a következő esetekben is:
2 - Az RC1 (12) lábat kösd Vdd re, mérd végig a 1.a .. 1.g pontokat -- 2.a .. 2.g,
3 - Az RC2 (13) lábat kösd Vdd re, mérd végig a 1.a .. 1.g pontokat -- 3.a .. 3.g,
4 - Az RC3 (14) lábat kösd Vdd re, mérd végig a 1.a .. 1.g pontokat -- 4.a .. 4.g,
5 - Az RC4 (15) lábat kösd Vdd re, mérd végig a 1.a .. 1.5 pontokat -- 5.a .. 5.g.

Ha egynél több szegmens (a kettőspont egynek számít) világít, akkor valahol hiba van a vezérlésben. Add meg a táblázatot.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012
(#) janikukac válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Oké, kicsit bonyesz, remélem elmegyek rajta. 7ig nem érek rá, aztán kipróbálom.
(#) janikukac válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Én vagyok a buta, vagy valamit elrontok. Semmi se világít,ha RB0-t kötöm össze VDD-vel, és így tovább. A feladat 2. részét még nem próbáltam ki.
Tápfeszt adok neki, polaritás ok. Odadrótoztam RC0-t VDD-hez..
(#) _vl_ válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Egy kapcsolási rajzot linkeljél vagy rakjál már be, légy szíves.

A panelrajzon BC327 van, ami PNP tranzisztor, ergó VDD-vel tuti nem lehet kinyitni, viszont a BC327-ek közös lába a kondik negatív végére mennek, de PNP tranzisztornál azoknak a VDD-n lenne a helyük. Szóval valami nem gömbölyű.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012
(#) GPeti1977 válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Nem így épült meg a kapcsolás, de hidd el így is működne, így fázist nem fordít mint a pnp tranzisztoros, viszont nagyobb a feszültség esése, kb. 0,8V, úgy képzeld el mint az áteresztő tranzisztoros stabilizátort.
(#) janikukac válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Excusez moi! Bővebben: Link SC52-11EWA kijelzőket használok.
(#) _vl_ válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
BC337-tel, mint a rajzod, vagy BC327-tel, mint a panelterven?

Ha BC337, akkor VDD-re kéne nyitnia, ha BC327, akkor viszont földre kéne kötni az RC0..4 vonalakat.
(#) janikukac válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
327-esek vannak a panelba forrasztva...
(#) _vl_ válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Értem a koncepciót - bár sosem szerettem ezt a megoldást, a kiszámíthatatlan feszültségesése miatt
(#) Tomi111 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Üdv!

Szerintem egyszerűen csak BC337 kell bele(NPN tranyó).
Működnie kell.
(#) janikukac válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
De ezt nem értem. Ha rossz a tranzisztor, akkor egyáltalán hogyan működhet az egész, igaz rosszul?!...
(#) _vl_ válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Működhet mind a kettővel, csak mást-mást kell a programnak kiadnia. Az egyik tranzisztornak 1 kell a bekapcsoláshoz a kimeneten, a másiknak 0. Ha a program nincs szinkronban a választott tranzisztorral, akkor butaságokat fog mutatni.
(#) janikukac válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Wow, értem. Akkor ha előbb nem, jövőhéten szerzek másik tranzisztort! Köszönöm !
(#) _vl_ válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Ne szerezz egyelőre másik tranzisztort. A meglevőkkel mérd ki azt, amit Hp41C írt, azzal a változtatással, hogy az RC0..4 lábakra VDD helyett földet kössél. Ha úgy minden azt produkálja, amit kéne, na akkor van értelme azon gondolkozni, hogy a programot cseréled ki, vagy a tranzisztorokat, mivel panelproblémák is lehetnek.
(#) GPeti1977 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
A nyák rajz alapján közös katódos kijelzőhöz kapcsolást építettél, azaz a tranzisztorok testre zárják a közös katódokat, ha itt npn tranzisztorok vannak Pl BC337 akkor minden rendben.

(#) janikukac válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
De 327-van...
(#) Hp41C válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Szia!

A PORTC -be a program által most beírt adatokat bitenként negálva kell beítni. Azaz 0x00 helyett 0x1F, a 0x01 helyett 0x1E, 0x02 helyett 0x1D, 0x04 helyett 0x1B, 0x08 helyett 0x17, a 0x10 helyett 0x0F -et. Én átrendezném a portra írásokat: Akkor írnám a PORTB -t, amikor egyik digit sincs kiválasztva.
(#) janikukac válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Nem igazán értelek. Szoftveresen meg lehetne oldani, hogy ne kelljen egy alkatrészt sem cserélni? Ha igen, megteszi nekem ezt valaki, aki ért hozzá?
Közben itthon találtam 548-as BC tranyót, de gondolom az nem lenne elég ide.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Szerintem nyugodtan belerakhatod, jó lesz.
(#) Tomi111 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Nem rossz a tranzisztor, hanem nem oda való! A BC337 (NPN) akkor nyit mikor a PIC lába Vdd-van(11,12,13,14 vagy 15.) De egyszerre mindig csak az egyik!! A BC327(PNP) viszont akkor nyit, mikor Vss-en van a PIC kimenete. Ebben a kapcsolásban egy időben egy van Vdd-n, 4 Vss-en. Ezért mutat összevissza.
Azt, hogy a 4. kijelző miért nem mutat semmit, azt nem tudom. Lehet tranyóhiba vagy forrasztáshiba.

(#) Tomi111 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Ahogy vicsys írja, jó bele az 548 is!
(#) Hp41C válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Szia!
Most írtam le, hogyan képzelem a módosítást. Sajnos nem értek a BASIC -hez, nincs ilyen fordítóm.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Biza a tranzisztor volt a hibás. Kicseréltem a tranzisztorokat, igaz, a középső ledeknek nem találtam már, mert csak 4 db. volt itthon, de működik, és szép. 1 kijelző, meg egy tranzisztor még hiányzik, mert azt még augusztusban nem szereztem be, meg a dobozolás. Aztán mehet a fa alá.
Köszi mindenkinek!
(#) janikukac válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Azért, mert nincs is beforrasztva, mert nem volt a háznál anno.
(#) GPeti1977 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Akkor működik?
Csinálj egy pontossági tesztet mivel 4MHz kristállyal és a timer1 nem nulláról indításával nem próbáltam.
Kell egy pontos óra és 24 óra múlva nézd meg mennyit mutat, figyeld a percváltás melyik másodpercben történik így 1 nap alatt meg tudjuk jól jár-e.
(#) szdavid_96 hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Hello!
Meg szeretném építeni a bss oldalon található intelliclock-ot ( Intelliclock ). De mivel nyákot nem tudok készíteni , úgy dönöttem, hogy univerzális (lyukacsos) panelra készítem el. Viszont a nyáktervezéshez nem nagyon értek, kisebb nyákokon kívül még mást nem terveztem. A LochMasterrel már elkezdtem tervezni de még nincs kész illetve sztem vannak benne hibák, ha kész lesz felrakom.

Ezért szeretnélek megkérni titeket , hogy segítsetek a nyák terv elkészítésében vagy ha valakinek már van kész terve azt megköszönném ha felrakná.
(#) Hp41C válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Szia!
Van lasernyomtatód?
- Én is így voltam sok-sok évig... Aztán kipróbáltam a vasalásos panelkészítést. Ilyen bonyolultságnál símán megy. Fényes papírra (műnyomó papír) kell nyomtatni, majd átvasalni a panelra, leáztatni a papírt, marratni, és eltávolítani a tonert... Kb fél óra alatt kész. Nézd meg a topikját.
- Érdemes végigolvasni a leírást, sok módosítást emlegetnek: Infra távirányító, DCF77 szinkron stb elképzelhető. Ehhez azomban egy nagyobb lábszámú kontroller kellene: 16F883, 16F886.
- A konkrét kapcsolásból hiányzik a 4MHz quartz kép kivezetéséről egy-egy 22pF kerámia kondenzátor,a 7805 kimenete és a föld, a PIC Vss és Vdd lábai közül, a MAX232 és az LCD Vcc és GND lábai közül egy-egy 100nF kerámia kondenzátor. Jobb lenne a Vpp lábak egy ellenállással kötni a +5V -ra - felhasználható lenne egy bemenetnek is. A relével párhuzamosan kellene egy védődióda (katód a +5V -ra). Valamint egy trimmerpotenciométer az LCD kontraszt beállításához.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) szdavid_96 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Szia!
Nincs laser nyomtatóm ,de megtudom oldani hogy nyomtassak. Már többször próbáltam és eddig még nem sikerült jó eredmény( egy- kettő kispanel, vastag vonalakkal talán sikerült ) mert sztem a papír se volt a legjobb plusz a hőfok se. Ami ezen kívül még kritikus volt az az hogy nem tudtam normálisan kifúrni mert fúrótornyom nincs, akksis fúróval próbálkoztam az meg nem volt a legjobb. Pick-it 2-őt már építettem tehát a felprogramozással nincs gond.
Nem tudnál esetleg egy gyors nyáktervet összedobni nekem?
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) Hp41C válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szia!
DXF formában benne van a letölthető intelliclock.zip, Egy ingyenes nézegetővel más ki is nyomtatható - A vasaláshoz a forrasztási oldalról tükrözött kép kellene.
Következő: »»   7 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem