Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED rákötése 230V-ra
 
Témaindító: Laci4, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   38 / 83
(#) Bakman válasza majkosoft hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Nem. A 0,05ΩK feliratban a "K" betű az ellenállás tűrését adja meg.
(#) majkosoft válasza Bakman hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
és akkor mekkorák ezek az ellenállások mert nem nagyon igazodok ki rajtuk h melyiknek hol van az értéke megpróbáltam a nevezett ellenállással 1 darabig világitott de csak 3 led és kb 5 másodperc múlva az összes elszállt

Esetleg nincs 1 müködő kapcsolásod hozzá amit könnyü lenne modósítani úgy h ha több normál 5mm-es fehér ledet szeretnék majd bele rakni akkor úgy is meg tudjam csinálni mert én már nem tom h ki kivel van az eredeti kapcsolás esetleg nem jó úgy ahogy van mondjuk 20-25 db 5mm-es ledhez, de azért ezt is meg szeretném csinálni ezzel a 4 leddel köszi előre is a válaszokat!
Üdv Májki
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2012
(#) reloop válasza majkosoft hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
A képen lévő ellenállások értéke az ohm előtt van feltüntetve. Legjobb, ha megméred.
Sajnálattal olvasom, hogy a LED-jeid tönkre mentek. Vagy a kondenzátor ütött át, mert a tipusa, feszültségtűrése nem volt megfelelő, vagy a LED mégsem 300mA-es tipus, csak a szokásos 20mA-es.
(#) nedudgi válasza majkosoft hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Milyen hűtése volt a LEDeknek? A teljesítményLEDeket csak hűtőbordán szabad használni, hűtés nélkül csak pár másodpercet, max 150mA árammal.
(#) albinolynx hozzászólása Dec 2, 2012 /
 
Sziasztok!


Egy ledes visszajelzést szeretnék készíteni a lehető legegyszerűbben 50-70V AC visszajelzésre. Ehhez milyen értékre kellene módosítani az ellenállásokat az alsó rajzon? Villogásra csak diac-kal lehetne rábírni?

http://www.circuitsonline.net/schakelingen/sch/000077.gif

(#) _JANI_ válasza albinolynx hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Szia! A feszültség és áram ismeretében az ellenállás kiszámítható. ( R = U / I )
Megközelítőleg 14K ohm - 0.4W-os ellenállás kellene, 70V feszültséggel és 0.005A (5mA) árammal számolva. ( Az alsó kapcsolás is, alapból a hálózati frekvenciával villog az egyutas egyenirányítás miatt. ) A nagy fényerejű LED-ek már 5mA-rel is jól világítanak...
(#) DRAWS hozzászólása Dec 4, 2012 /
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Kellene nekem egy kapcsolás: 230 voltra szeretnék 6 db smd5050 ledet kötni sorba. 60mA -es a led. Köszönöm.
(#) albinolynx válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Köszönöm szépen!
(#) proli007 válasza DRAWS hozzászólására (») Dec 7, 2012 / 1
 
Hello!
Sokkal jobban jársz, egy 24V-os nyáktrafóval, mint a kondenzátoros kapcsolással 60mA esetén. Sőt, még sokkal biztonságosabb is..
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2012
(#) gabilow hozzászólása Dec 9, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!
10w-os ledhez szeretnék egy olyan tápot csinálni ami elfér mondjuk egy kompakt fénycső házában. Van itt Bővebben: Link két kapcsolás egy FET-es és egy triakos.
A led paraméterei: 12v 850mA. Mi a véleményetek ezekről a kapcsolásokról?
(#) DRAWS válasza proli007 hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Ok, köszi.
(#) Fidel hozzászólása Dec 13, 2012 /
 
Sziasztok

Két 5mm-es fehér ledet szeretnék 230v ra kötni, mekkora kondenzátor kell hozzá, és mekkora előtétet tegyek be?
10mA el számolva 9,97µF jön ki, nem sok ez?
(#) proli007 válasza Fidel hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Hello!
Igen csak elszámoltad. De hogy?
Mert nem mindegy, hogy egyutas, vagy kétutas. A kondi váltakozóáramú ellenállása Xc=1/(2*Pi*f*C)
üdv! proli007
(#) Sorby hozzászólása Dec 13, 2012 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
A led paraméterei: 5mm dip ww nyitó fesz.: 3.0-3.4V, 20mA -es. Ebből van nekem 1500db!!!
Szeretném mindet felhasználni és minél egyszerűbben megoldani, és 15mA -el hajtani. Előre is köszönöm!
Addig eljutottam hogy: ha 75 ledet kötök sorba kb 300 ohm ellenállást kellene raknom de kisebb csoportot nem lehet csinálni?
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2012
(#) Sorby válasza Sorby hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Hogy kicsit konkrétabb legyen hogy mit is szeretnék:
A házunk előtt áll egy villanyoszlop magasságú fenyőfa, szeretném felöltöztetni. Van ezerötszáz ledem van 0.75mm-es vezetékem.
És őszintén itt meg állt a tudomány nálam, hogyan kössem.
Forrasztást megoldom vinyó lábat forrasztottam már. Szigetelésnek én ragasztórúdra gondoltam. Egy gerinc lenne és onnan leosztva az ágakra.
Tudna valaki segíteni?
(#) pipi válasza Sorby hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
miben kell segíteni? forrasztani?
érintésvédelem miatt nem tenném a 230V-ra, kell egy lepukkant hp nyomtató táp, kb 30V-os
erre kiszámolnám a sorbakötendő ledek számát, és ilyen csoportokból építkeznék
(#) proli007 válasza pipi hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Esetleg neked is kellene segítség a Shift gomb és a pont ütögetéséhez? Mert ahhoz is van itt..
(#) Sorby válasza pipi hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Köszi. Van egy 24V 850mA trafóm de viszont AC. Az eredeti elgondolásom: rá kötök 10 ledet sorba+ 150 ohm,vele párhuzamosan ugyan ez csak ellenkező irányba. Ezekből a csoportokból építkeznék. Viszont van hp nyomtatóm megnézem az mit tud.
(#) Tomi111 válasza Sorby hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Üdv!

Jó az elgondolás, de én inkább tennék egy graetz-hidat előbb és úgy a LED-eket.
Viszont szerintem az a trafó kicsi lesz. 3,3V-al és 15mA-el számolva egy LED 0,0495W.
Ez 1500-szor : 74,25W !!
A te trafód csak 24×0.850A=20,4W-os!
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012
(#) Sorby válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget!
Ha jól számolok akkor kb. 600 ledet bír el ez a trafó. Lehet hülye kérdés lesz pc táp nem bírná el?
(#) Sorby válasza Sorby hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Jobb lenne egy ilyen trafó? Még beleférne a költségvetésembe.
(#) Tomi111 válasza Sorby hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
PC-táp is jó, csak kicsit meg kell terhelni az 5V-os ágat.
Csak azzal bonyolultabb a bekötés, mert 12V-ra csak 3 LED-et tudsz sorba kötni + ellenállást. Jobb lenne nagyobb feszültségű trafó vagy táp. 24V-ra 6 vagy 7 LED is mehetne sorba + ellenállás. Egyszerűbb lenne a bekötés.
(#) Sorby válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Ezt a tápot választottam. Ha 7 ledet sorba kötök és még egy 68 ohm-os ellenállást szerintem jó lesz.
(#) nedudgi válasza Sorby hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Mielőtt belevágnál más feszültségforrás beszerzésébe, fordítsd meg a tervezést.
Szerintem jó az elgondolásod. Adott egy körülbelül 24V transzformátor, 850mA terhelhetőséggel. Ez annyit jelent, hogy az 1500 darab LED-et 10-10 mA árammal tudod hajtani. Nem elég ez egy fa megvilágítására?
(#) Sorby válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
De szerintem elég lenne. Csak kezdek fonalat veszteni abban ki hogyan számol. 3V x 10mA= 0.03W x1500= 45W
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012
(#) nedudgi válasza Sorby hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Próbáld ki a 24V trafóval, oda/vissza párhuzamosan kötött 10+10 LEDdel, és egy 180Ohm ellenállással. Fontos, hogy a LED-ek kettesével is össze legyenek kötve, akkor megvédik egymást a túlzott záró feszültségtől.
(#) Hujikolp hozzászólása Dec 30, 2012 /
 
Üdv!

Skori honlapján kerestem kapcsolást, találtam is valamit, ami jó lehet nekem. Erről a kapcsolásról lenne szó. A számolási példában és az xls táblázatban is középértéknél " Pi/2 "-vel számol. Nem fordítva kellene? Én amit találtam és tanultam, az fordítva mondja, tehát (2*Ucs)/Pi.

Most akkor hogyan számoljak? (és miért középérték? )


Idézet:
„R2 = 320V / 5A = 64ohm » tehát legyen 68ohm P >= (20mA*pi/2)2 * 68ohm < 0.1W » tehát 0,6W-os elég lesz
Xc= Ucs/Ics = (320V - 35V) / (20mA * Pi/2) = 9,07kohm (itt a középértékbõl számolunk, ami pi/2 szeres)”
(#) _JANI_ válasza Hujikolp hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Talán csak egy elírás vagy egyszerűsítés. Nem tudom. Utána kell számolni az értékeknek.
(#) Hujikolp válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Utána számoltam, eléggé más jön ki rá. Írtam is neki egy mailt, válasz még nem jött.
Ő 350nF-ot számolt, én, a szerintem helyes képlettel 140nF-ot ugyan arra a példára, ami a honlapon van. Ilyen kis terhelő árammal lehet hogy még belefér, de nagyobb áramnál már 4x-es eltérést tapasztalok. (1µF helyett 4µF-ot számolok, 90V 0,21A)
(#) _JANI_ válasza Hujikolp hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Szia! Ha nem gond én most nem számolnék utána. De vissza keresek a számítási példákért:
Egy táblázat: Link.( Ahogy emlékszem a számolt értékek is egyeztek a táblázat értékeivel.
Egy példa: Link. Ez is effektív értékekkel számol. S a hozzá tartozó áramkör: Link.
S egy régebbi számitási eredményem: Link. Ez az eset is hasonló a tiedhez. De ott a kondenzátornak nem maradt elég feszültség. ( Elméleti számítás. )
Egy másik kiszámítási példa: Link.
Ebben a mérésben: egy 4.5µF-os kondenzátor tényleges mérési eredményei találhatók: Link ( Igaz nem a kondi Xc áramát kellett kimérni és igazolni, hanem a vele sorba kötött ellenállás paraméterét. )
Skori "házi feladatára" nekem ez jött ki: Link
S valahol a téma közepén van egy számítási példa az effektív és csúcs értékekkel. Azt hiszem nagyon minimális volt a két számítás közötti különbség.
Következő: »»   38 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem