Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   12 / 136
(#) Zenner válasza sk3tch hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
tulajdon képpen nincs vele sok gondom(nagyfesz)
a kigyanygőz lámpán gondolkodtam eleinte én is
csak nem igazán tudom össze rakni hogy mőködjön(nem értem mit hogyan kell kötni)

meg atért bennem van a félelem az áram ütés miatt
olvasva Topi honlapján hogy mimászkál a lámpában

de aztán ha minden kötél szakad akkor marad a higanygőz lámpás megoldás
(#) Zenner válasza lgyk hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
igen normál 5mm-es LED-ek

de már mondták hogy az nem UV de akkor veszek UV LED-eket

aztán majd elválik

és köszi a válaszokat mindenkinek!
(#) Frankye válasza Zenner hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Azért annyira nem bonyolult a dolog. Simán sorba van kötve a trafó és a lámpa.
Igen, valóban mászkál a cuccban "némi" nagyfeszültség, de a kellő óvatossággal elkerülhető bárminemű sérülsé, áramütés. Nem olyan bonyolult a dolog, és ha zárt dobozba építed az egészet, akkor még az áramütéstől sem kell tartanod.
(#) sk3tch hozzászólása Okt 29, 2007 /
 
en kivulre raktam a trafot de meg igyis melos lenne hogy megrázassam magam vele amugy tenyleg teljessen egszeru a dolog, kulonben en mint kezdo se vagtam volna bele..
(#) Zenner válasza sk3tch hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
ha ugy vesszük akkor még én is kezdő vagyok
(#) Zenner válasza Frankye hozzászólására (») Okt 29, 2007 1 /
 
és milyen trafó kell ehez?
neonarmatúrákban ami van?
(#) Frankye válasza Zenner hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Nem-nem! :no:
Ehhez olyan trafó kell, ami kifejezetten ezekhez a lámpákhoz való! Megadod az elektromos boltban, milyen a lámpád tipusa, és hozzá való tipusú trafót kérsz. Kell a lámpa teljesítménye!
(#) digimann válasza Zenner hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Hello!

szerintem használj írásvetítő fólia helyett pauszpapírt! nekem bejött tintasugarassal.

Egy két oldallal előrébb képeket is találsz az eredményemről

Üdv: Zsolt
(#) Zenner válasza Frankye hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Hát köszi akkor inkább marad a LED, van egy lámpa itthon, jobbanmondva 2
de azt nem használhatom

de azért kösz!
(#) Zenner válasza digimann hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
és mért lett ilyen furcsa hogy kicsit "hiányos"
elkenődik a tinta a papíron?

de aztán lehet marad a tintasugaras papír


apropó: papír-írószer boltban lehet ilyen papírt kapni?
(#) digimann válasza Zenner hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Szerintem a gond azzal volt, hogy nem tudtam normálisan, egyenletesen felvinni a nyákra a lakkot, na meg "buborékos" is volt... ez utóbbi a kosz miatt

csak próbaképpen készült a nyák, bár már összeszereltem, és odaadtam haveromnak.

pauszpapírt minden valamire való papír-írószer boltban lehet kapni, kb. 20-30ft egy A4-es lap.

Üdv: Zsolt
(#) Zenner válasza digimann hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
nagyon köszönöm!

tehát ha nagyon oda figyelünk akkor jó lesz?

és hogyan kell lefotózni a nyákot?

mik a lépések
én ugy tudom hogy ezek:
1. meg tisztítíni a NYÁK-ot
2. le fujni P20-al
3. várni hogy megszáradjon
4. levilágítani
5. előhívó folyadékban előhívni(itt hívom fel a figyelmet arra hogy nem tudom milyen ez a lötty)
6. lemaratni
7. acetonnal vagy más szerves oldószerrel leszedni a P20-at

Üdv!
(#) sk3tch hozzászólása Okt 29, 2007 /
 
En igy szoktam:

1.Nyak tisztitas
2.P20 lefujni egyenletessen
3.grillsutoben megszaritomD
4.Levilagitom a levilagitoban( a trafo is levan fenykepezve kulon es ravan irva mia tipusa)
5.Elohivo lotyit keverek (TN140 +VIZ 1:9 aranyban)
6.Majd lemosom langyos vizzel
7.Maratas kovetkezik TN150-el
8.Es a bódodság a családnak...

A vegyszereket betudod szerezni barmien elektros boltba de lomexbe biztos,en ott vettem...
szoval ugyanazok a lepesek vannak vegulis
(#) digimann válasza Zenner hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Kicsit irónikus számomra hogy ezt pont tőlem kérdezed

Bővebben: Link

Üdv: Zsolt
(#) Zenner válasza digimann hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Ja bocs

elkerülte a figyelmem

Üdv!
(#) Zenner válasza sk3tch hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
a vegyszerekkel nincs gond eddig is csináltam NYÁK-ot
kb 500db-ot

rajzolással
de ezt unom mert pontatlan és átszeretnék térni a fotózásra
(#) sk3tch válasza Zenner hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Akkor szerintem ne szenvedj, vegyel hetfon higanygoz lampat meg hozza AH80at aztan rakd ossze a dobozt
es ennyi. ne pocsolj ledekkel higanygoz lampa burajanak letoresenel meg figyelj hogy a benne levo szal ne seruljon.en ugy csinaltam hogy nyakfuro szetben van ilyen koszoru szeru kis cucc es azzal a nyakanal korbevagtam majd lehuztam a burat, igy nem serult a szal. ha a doboz epitesben kell help akkkor szolj. amugy sok sikert hozza barmelyik megoldast valasztod.
(#) soskajoska válasza Sonix hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Hello Sonix!
Most böngészgetem a fórumot. Te hol veszed az előre érzékenyített NYÁK-ot? Mert a CONRAD "húha" drága. :no:
(#) Bazsi hozzászólása Nov 2, 2007 /
 
Sziasztok!
A minap le akartam törni a HMLI lámpám buráját, de elszakadt az izzószál . A fénycsőnek benne nincs baja de ígyaz egyik kivezetés nem kap áramot. Azt nem értem benne hogyha ugyis elégne a szál akkor mér baj ha elszakad, de úgy néz ki, hogy baj mert nem világít . Az lenne a kérdésem, hogy ellenállással lehet helyettesíteni a szálat?
(#) sk3tch válasza Bazsi hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
na ilyen suffnitunningot se lattam. kivancsivagyok milesz ra a valasz..biztos valami strapabiro dologra van szukseg mert nem keves ho van a lampaban.ha jol tudom tobb ezer fok..nemtudom a forrasztas kibirja e.
(#) Sonix válasza soskajoska hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
Hali!
Én a HQ-tól szoktam rendelni.
http://www.hqvideo.hu/pr?srch=ny%E1k&sm=2&ls=20&ag=225000#list[LINK][/url]
Szerintem elfogadható áron van, és tökéletes a minősége.
A kollégákkal szoktunk közösen rendelni alkatrészeket és mindig szétdobjuk a postaköltséget.
(#) _JANI_ válasza Bazsi hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
A HMLI búráját ha összetöröd, akkor a benne lévő soros izzószál a levegőn gyorsan elég, s úgy már használhatatlan lessz... Erre a HGLI a leg alkalmasabb egy folytós előtéttel.

Viszont kiválthatod egy ellenállással a soros fűtőszálat, aminek ohm-értéke és teljesítménye legyen közel azonos az eredeti izzőszál paraméterével. Vagy tehetsz neki egy induktív előtétet. (Ha 160W-os volt a HMLI, akkor egy 125W-os folytó kell elé szerintem. Ezt még nem próbáltam ki eddig. Szóvan csak óvatosan!!!)

:felkialtas: Nagynyomású "kisülőcsővet" nemszabad előtét nélkül a hálózatra kapcsolni. Mert amikor a csőben a kisülés beindul, nemlessz semmi, ami a rajta keresztülfolyó áramot lekorlátorzza. Ez a mormális üzemiáram megfutását eredményezi, ami azzal a következménnyel járhat h. a cső felrobban(hat)!!! Szerencsés esetben csak a kivezető elektródák olvadnak le, a nagy zárlatiáramtól. Persze a szerencsét nem kell kisérteni... Szóval előtét mindenféleképp kell!!! :felkialtas:

(#) grapee válasza Sonix hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Sziasztok!

Elektro Konthában is van egész jó áron.

(#) grapee hozzászólása Nov 15, 2007 /
 
Íme a saját UV Led-es 'fotóaparátom' (a korábbi hsz-ek ihlették, valamint elegem lett a Kvarc lámpa termelte ózonból és hőből - nem egy fóliát szépen osszezsugorított )

Doboza még nincs, de az is lesz idővel.
A Led-ek és a meghajtó ChipCad-tól származnak.
Tesztelve még nem volt, de a fényerejét elnézve az A4-es méret sztem még teljesen reálisan fotózható vele.
(#) Zenner válasza sk3tch hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Ok kösz az infót, de maradok a LED-nál
elakarom kerülni a nagy hőt
meg a LED-nak hosszabb is az élettartama
(#) eSDi válasza grapee hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Pofás darab! A PWM szabályzó mit tud? Lehet esetleg a fényerőt szabályozni.... vagy talán kicsit túlhajtani a ledeket?
Egy A4-es lapot 1 db LED is simán bevilágít.... valahol a fórum elején fent is van a kép amit én csináltam róla... Hiába látszott úgy hogy elég lesz, de az energiája az már kevésnek bizonyult ilyen távról....
Én szkenner szerű megoldásban gondolkodom, csak még meg kellene valósítani...
(#) grapee válasza eSDi hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Köszi

Még beta stádiumban van, de amint lesz egy kis időm, kap állványt + dobozt.

A ChipCad-es emberke elmondása szerint pont az a PWM, amire te is gondoltál:
fényerő szabályozáshoz használható.
Gondolom valami Pulse Wide Modulation vagy mi akar lenni a lényege...én nem használom.
Viszont lehet túlhajtáshoz is használható, passz. Bár a meghajtó kinenetén egy ellenállás szabályozza a kimenő áramot, lehet a PWM-en keresztül felül lehet bírálni, ismét passz.

Az A4-es méret miatt vettem egyből két ledet, mert sejtettem, hogy akkora méretben már kevés lehet. Mondjuk még nem próbáltam ki, a nyákja is még kvarclámpás módszerrel készült , de nemsokára hadra fogom - kell egy kis 5V-os táp meg rendbe akarom tenni a "labor tápom" is...

(#) _JANI_ válasza grapee hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Feltétlen oszd meg velünk a tapasztalataidat!
(#) mcq hozzászólása Nov 20, 2007 /
 
Én is beszereztem 2 uv ledet. 10cm-re tettem egymástól és 12cm-re a nyáktól. 250mA-rrel hajtottam meg a labortápról. A megvilágitási idő 10 perc volt. Két irásvetitő fóliát használtam lézerrel nyomtatva. Az eredmény tökéletes lett.
(#) Dany18 hozzászólása Nov 28, 2007 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni abban hogy hogyan tudnék nyákfényképezőt készíteni itthon házilag, mert elégé kényelmetlen bejárkálni az iskolába minden egyes kis panel készítésekor! Mi szükséges hozzá? Volna ithon egy rossz lapszkennerem, ami a dobozának sztem jó volna de most ebbe akkor csak bele kell raknom egy vagy több UV neont és kész? Vagy kell még valami?
Következő: »»   12 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem