Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
A betáp van rajtuk (315V körül), de ahhoz még hozzájönnek a trafón lévő tüskék is, amik közel 100V-osak. Nézd meg a tiédnek a szekunder jelét abból már lehet következtetni, de szerintem az 500V-os kell.
Pontosan nem emlékszem de az enyém 75V-os szekunderén még voltak simán 20-30V-os tüskék. A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2013
Szia Sanyi!
Ahogy írtam, 150V-ig minden teljesen normálisan megy. A ventilátor is megy, a lágyindító relé is már 40V tápfesz környékén behúz. Ami engem zavar a működéssel kapcsolatosan, az, hogy a szinkronjelet a PWM IC-től kapja, mint ahogy a TELWIN tecnica 141 rajzán is. Sajnos a VIPer működését nem ismerem jól, még nem kellett ilyen mélységig foglalkoznom a lelkivilágukkal. Az adatlapot nézegetve viszont azt látom hogy ha van visszacsatolás, akkor az a VIPer 5.lábára megy, és nem a 2.táplábra. Ebben a gépben a VIPer táplábán még van egy 220µF 50V-os kondi is, tehát nem tudom elképzelni hogy a visszacsatolást ekkora késleltetőelemmel késleltetnék.A TELWIN rajzon viszont ez a kondi(C17)csak 10µF-bár még az is sok, ha az a visszacsatolás. Felteszem ide a TELWIN rajzot, így könnyebben tudunk róla szót váltani.
Nézem mindegyiket,csak a vipert próbál egyedül.Annak pedig kell mennie.Ha elfogytál,szolj,adsz címet küldök.
Mindenkinek köszönöm a hathatós segítséget. Múkodik a hegesztő! VIPer csere, 3 kondi, 2 ellenállás, 1 dióda s láss csodát, húzza az ívet! Még egyszer köszönöm!
Mpisti!
Nézegetve az először belinkelt kapcsolást, amíg U2D műveleti erősítő negatív lába el nem éri a 4,7V-os feszt, addig nem is működhetne a PWM, tehát kb 162V VAC bemenő feszültségig! Azzal a körrel valami nem stimmel. VIPer segédtáp alatt a szekunder körben lévő D29-at érted és az ellenállás-kondis időzítőt? Ha igen ellenőrizni kellene a didát és a szekunder egyenirányító diódát is, lehetséges, hogy a visszirányban átüt a D29 és az okozza a zener és a többi alkatrész tönkremenetelét. Az a "táp" egyébként csak letapadás esetén szabályozza vissza minimumra az áramot.
Amint az első -problémával kapcsolatos- hozzászólásban megjegyeztem, a PWM vezérlés eléggé érdekes kialakítású. Ugyanis a gép bekapcsolásakor, miután a hálózati feszültség meglétét figyelő ellenállásokról a J6 csatlakozó 1.-2. lábára kb. 5V kerül, beindul a PWM IC. De csak 20kHz-en megy addig, amíg a kimeneti kapcsokon meg nem jelenik akkora feszültség, ami az ISO1 optót nyitja. Ez az optó figyeli a letapadást is. Ha az optó kimenete zárt állapotú lesz, akkor a frekvencia felszökik 85kHz-re. A működés jól nyomon követhető a TELWIN Tecnica 141 kapcsolási rajza alapján, amit tegnap raktam fel. Én az élesztést mindig szimulációval végzem, tehát a hálózati feszültség meglétét is szimuláltam a J6 csati 1.-2. lábain, hogy a PWM kör beinduljon. Majd az ISO1 optó kimenetének rövidre zárásával a 85kHz-es működést is szimuláltam. Amikor a PWM körben minden normálisan ment, a meghajtó optók bemenetein is ellenőriztem a meghajtó jelet, következett a főáramkör és a segédtáp(VIPer kör) élesztése. Természetesen már nem szimulációval, hanem toroidról, figyelve hogy mikor indul be a gép. Ekkor következik be a krach kb 140V-nál. Ma megpróbálom kivenni a főtrafót, és anélkül beindítani. Hátha lesz változás. Nem tudom miért működik a VIPer-es segédtáp 40-140V-ig hiba nélkül, ha 140V felett meghal.
A hivatkozott alkatrész azonosítók a TELWIN Tecnica 141 doksiban levő rajz 7.-8.oldalán lelhetők fel.
Sziasztok!
Tudnátok nekem linkelni a Maci féle egységnek valamiféle leírását? Mihez lehet használni és milyen korlátok között?
Az első 5 oldalon minden le van írva, a képek 1. oldalán többször ott van.
Helló!
Van egy ilyenem:Bővebben: Link Esetleg szerintetek érdemes ilyesmire építkezni inverteres hegesztő esetében?
Ezzel csak az a baj hogy ha tönkreteszed, nem hiszem hogy fogsz belőle venni újat 26ezerért. Annyiból egyébként bőven megvan az összes alkatrész.
Előbb építs egy működő gépet, normál TO247 tokozású alkatrészekkel. Ha már sikeresen tudsz gépet építeni, esetleg csinálhatsz ezzel is egy gépet, mert ahogy Ge Lee mondja, ha tönkrevágod akkor nem fogsz újat venni bele ennyiért.
Ebből csak teljes hidas gépet érdemes/lehet építeni. Kissadam-nak igaza van, először olcsóbb félvezetőkből pukkants el egy garnitúrát, majd ha már van tapasztalat, akkor lehet ilyen drága modullal kísérletezni. Egyébként szerintem inkább frekiváltóba való.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2013
Pontosan igy gondolom en is. Koszonom a visszaigazolast.
Meg aztan semmivel nem jobb, mint a hagyomanyos megoldas. Van meg olyanom is, hogy irf450. Ez mar jobb lesz, nemde?
Ez jó lenne,de legalább 4-4Db kellene oldalanként a 100A géphez.
16db van belőle.
Esetleg van valami jóféle panelterv a 100A-oshoz? Vagy a kapcsolási rajzból kell elkészíteni?
Csak hogy keressem-e tovább. A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2013
Nem tudom volt-e már a csatolt rajz, hátha valakit érdekel.
Főként mert a transzformátor méretezése is benne van.
A vezérléshez találsz panel tervet,a TO3 fethez biztos nem.
Tisztelettel üdvözlök Mindenkit az Új Évben.
Segítségeteket kérem a következő probléma megoldásában: A barátom DECA MOS168 hegesztőjéről van szó(rajz mellékelve), amely elektróda leragadáskor vissza szabályoz ugyan, de az elektróda letörése után nem lehet hegeszteni vele, leszabályozva marad. Ha a gépet kikapcsolja, majd vissza akkor minden normális, lehet vele hegeszteni.
A főtranszformátor vasmagja valószínűleg repedt, próbáld megragasztani.
A főtranszformátor vasmagja valószínűleg repedt, próbáld megragasztani.
Sziasztok!
Egy REHM Booster 170-es géppel kapcsolatban kérek segítséget. A bekapcsolás után felpörög a ventillátor, majd pár másodperc mulva kb. félfeszültséggel megy tovább. A hőfokjelző villog és semmi kimenő feszültség.
Nemrégiben járt nálam egy Straus ST/WD 250-es inverteres hegesztő. Módomban állt kipróbálni
és lehetőségem volt levenni róla a kabátot.Íme néhány kép.
Még néhány kép.
És még három
250A-es gép, 1 fázisról, 10A terheléstől hanyatt eső hálózati kapcsolóval. és ráírják hogy Duty 60%. Egyébként valóban AC/DC ? Csak azért kérdezem, mert ehhez a funkcióhoz kicsit több félvezetőre lenne szükség.
Hazánkban forgalmazzák, de nevével ellentétben kínai. Merészen kínai. Nem is kell elhinni, amit a prospektus ír ( 250A ), de azért 160 amperesnek házi használatra elég jó.
Utánakerestem és a mellékletben lévőre hasonlít leginkább, csak ebben van egérmozi is aminek kevés köze van a valósághoz, de ez lehet beállítási hiba is. Mindenesetre jól lehet vele dolgozni, hegesztés közben meg úgysem a kijelzőt nézzük.
Nyilván nem 250-es és nem is AC/DC. Szóval "merészen kínai". Merészen ráírnak bármit. Vagyis akinek módjában áll betekinteni a belsejébe, az eldöntheti, mire lesz elég neki. De mit csináljon a mezei júzer a boltban? Amúgy pedig itt az a készülék ami ihlette őket.
Lehet összehasonlítani. Ez alapján otthoni használatra még meg is felelhet. A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
Köszönöm mindenki nevében, hogy feltöltötted a képeket, mert látni rajta egy-két furcsaságot. Hiányzik a kimeneti fojtótekercs (vagy csak én nem látom), és ahol a helye kellene, hogy legyen csak áthidalások vannak. Lehet, hogy azok a kis ferrit gyűrűk az erősáramú diódák lábain lennének a fojtótekercs helyébe?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |