Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   30 / 93
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
ok. Mondjuk a Castone védelme meg késleltetése tetszik nekem. De ezt is titkolják a Castone-k. Múltkor felhívtam őket, hogy szeretnék venni egy védelmet, mondjanak egy árat, annyit mondtak, hogy semmit nem adnak el. Valahol jogos. Én is így lennék.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Talán nem sért szerzői jogokat, ha lerajzolod, és megépíted magadnak. Emlékezetem szerint nem egy agyonbonyolított kapcsolás
Hopp, megvan
Szerk.: itt áthatod az NE5534 szerepét is.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
István kivegyem a Castone-ból? Lefényképezzem mindkét oldalát? Én nem tanultam még meg a sprint layt , így elég nehéz. Ha érdekel kibombázom belőle, mert lassan romokban hever szegény. Féltékeny lett az ST151 re.
(#) Koncsar hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Mindjárt nekiesek az ST másik oldalának, vasalok egy nyákot.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Még meg sem dicsértelek milyen szép lett
Nagyon gondos munkát végeztél.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Nekem külön nyákon van a védelem a castone ban.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm. Nélküled negyed vagy félember voltam. Ismered azt a céget amit multkor átküldtem?
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Igen ez a castone kapcs rajza. De Te magadnak a kettő közül melyiket csináltad volna meg? ST vsz castone a rajzokból itélve?
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Egyértelműen az ST151-et. De ennek mindössze azaz oka, hogy azt az IC-s meghajtót így ebben a formájában nem kedvelem.
Ha már IC-s: Bővebben: Link
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Már megint felteszek egy hülye kérdést. A castone kapcsolási rajzán alúl az a védelem? Ezt, hogy lehet megrajzolni ha az?
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Ez minek a rajza? Több rajzot ne tegyél fel mert agyrákot kapok.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
castone féle védelmet mennyi munkába kerül megrajzolni megtervezni? Gondolom sok.
(#) Koncsar hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Ez minek a rajza? Több rajzot ne tegyél fel mert agyrákot kapok. Azt sem tudom ,hogy kezdenék hozzá. Végig kéne ülnöm egy új iskolát. Ahoz már öreg vagyok.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) Koncsar hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Az én kis castone -ban a védelemben nincs ic!
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Tedd fel kérdésnek a hangsugárzó védelem témában. Az erősítősben is fent van a teljes lay. amiből csak ki kell ollózni. Itt az ST151-ben OFF lenne a kitárgyalása.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Már a castone-ét mondod?
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
A témájában arra kérdezz rá amelyiket szívesebben megépítenéd.
Vagy mindkettőre
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Rendben.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Szia Reloop István. Remélem nem zavarsz el melegebb helyre. A pinyómban volt még egy régi erősítőm a discosabb időszakból, ez is castone de a 800B -s. Belenéztem, és azt hittem, hogy szíven szúrom magam. Majdnem belehánytam. Csináltam pár képet, mindjárt felteszem. +-81V a tápja. Ilyen takony munkát, forrasztásokat ritkán látok. Na mindegy. A kérdésem a következő Hozzád. Amennyiben azt mondod, hogy ennek a tápját feltudnám használni az ST151-re akkor a kis Castonet összecsuknám, az úgy is működik. Félre tenném. De ezt a nagy csúnya romot szétbontanám. A hűtőket rátenném az ST-re. Ugye tudsz megoldást. Szerintem igen. Nagyon várom. Elkezdem kibelezni a 800B-t, közbe mindíg itt leszek. Köszi. Fényképek mindjárt fent lesznek.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2013
(#) Koncsar hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
A Moderátorunktól elnézést kérek a sok képért, bocsi.
(#) Koncsar hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
Van még benne 2db 20000 µF kondi.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Ez egy teljesen jó erősítő, csak le kell porolni. A +/-81V-ra már biztos kell egy kis tuning az ST151-nek. Átgondolom, és írok róla.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
István, gondolom ez a régi jószág hídba van, mert alul is van két panel. Szükségem van az átgondolásodra, és várom írásod. Addíg elkezdem kikötni a paneleket., hogy maradjon egy tápom a dobozban.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Kiporoltam. Már nincs a dobozban, hogy elférjen a +- 80 volton működő Reloop névre keresztelt ST151 -em. Kidobom még belőle azt a csúnya lágyindítót. Le kell közelről fényképeznem, mert ez sem semmi, pedíg ezért még szép pénzt kértek. Üllőn vettem a Reflex cégnél. Közben nézegetem az összes tranyó lapját, meg a kapcsolási rajzot, mint ha értenék hozzá. Hogy mi szállna el ha rákapcsolnám a a 80V-ok ra.
(#) Koncsar hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
De kivennéd, biztos vagyok benne. Nem az van benne. És két oldal más más végfoktranyókkal.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Már vissza nem teszem az biztos. De azért letakarítottam.
(#) Koncsar hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
BF422-23 az 546 ok helyére? Az még kevés? Ugye?
(#) Koncsar hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
MJE15030 helyére mje15032 ?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Javaslatom: T1,2,5- 2N5551; T7-MJE15032; T8-MJE15033. A differenciál és a nagyjelű erősítő áramát növelni kell! T5 kollektor-körébe jó lenne egy ellenállást beiktatni, mert melege lesz. A 47µF legyen 100V-os.
Ez a topológia nem +/-80V-ra van kitalálva, de papírforma szerint működni fog. Menet közben majd csiszolgatni kell.
Következő: »»   30 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem