Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC-ről vezérlés
 
Témaindító: Tono, idő: Dec 23, 2005
Lapozás: OK   5 / 5
(#) sn4k3 hozzászólása Dec 24, 2006 /
 
Szevasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudnék két db léptetőmotort vezérelni pc-ről. Lehetőleg egymástól függetlenül és egyszerre is.
(#) kenny201 hozzászólása Jan 10, 2008 /
 
Sziasztok! Tudtok nekem egy olyanba segíteni hogy valami ilyesmi áramkörnek a kapcsolási rajzát hol találom meg mert én ennyire sajna még nem értek a dolgokhoz .Előre is köszi válaszotokat.
(#) Toska hozzászólása Jan 12, 2008 /
 
Bár minden infó megtalálható ebben a fórumban, azért felrakom az általam készített vezérlés rajzát.
(#) aflmor válasza sn4k3 hozzászólására (») Jan 12, 2008 /
 
Így

...még bővebben: Elektor 2007.07-08 számában.
(#) zoltan_30 hozzászólása Máj 16, 2009 /
 
Az alabbi oldalon lathato 8-Bits relay driver szeretnem elkesziteni.
Bővebben: Link
Mindent meg ad csak en nem vagyok jartas a dologban.
A kerdes az lenne, hogy a releket az adott program meghatarozott idokozonkent ki be kapcsolja?
Szoval az erdekelne, hogy egy meghatarozott idoben naponta tobbszor ki be kapcsolgassa a releket.
Az oldalon csatolt programot letoltottem de valamiert nem tudom megnyitni.
(#) zsotya hozzászólása Jún 12, 2009 /
 
Sziasztok!

Valaki tud olyan boardot ami kb 64db A/D atalakitot tartalmaz, de lagalabb ha masnem csak siman 64db reed relayrol megtudom vele allapitani, hogy nyitott vagy zart allapotban vannak, es USB-n csatlakozik a PChez?

A feladat fokent araol szol, hogy megtudjam s kezelni tudjam PC rol ha egy ajto kinyillott, bezarult.

Esetleg ha nem tudtok ilyen mar kesz lapot, arajanlatokat is arok ha valaki megcsinalna.

Koszonom!

(#) bbalazs_ válasza zsotya hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Azert 64 ajto az 128 vezetek. Ez valami limitalt meretu csupaajtos epulet vagy rendes teruleten vannak elszorva? Mert ott a vezetekeles lesz a nagyobb falat.
Miert kell AD az ajtonyitashoz?

En egy 18F2550-est ajanlok valamint 8 db parhuzamos-soros atalakitot, kb 2000 Ft-bol kijonnek.
A pic semmi mast nem csinal, mint x idonkent lekeri a 64 soros bitet es elkuldi a PC-nek egy virtualis soros porton at...
A vegfeldolgozasnal meg a veletlen tuskeket kiszurni, hogy az elektromos zavarok a baromi hosszu kabelek miatt ne jatsszanak bele.

Ha meg mindenkeppen AD-s kell, akkor parhuzamosan kapcsolni 6db 11 csatornas multiplexelt AD-t (Texas TLC sorozatuak, ha jol emlexem) es csatornankent egyszerre vegigscannelni oket, a tobbi ugyanaz, mint fent. A PIC jo lesz oda is.


(#) alex98502 hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Vettem egy PC kontrollert aminek 4 analóg in 16 digitál in és 16 digitál out- ja van és az outputokról 5v 20mv os jelet ad le és szeretném ezt egy 12v os relére rákötni hogy pc ről tudjak 220-as lámpákat ki be kapcsolni milyen megoldást javasoltok és ha lehetséges kapcs. rajzokat is küldjetek .
(#) kly válasza alex98502 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Szia
Még 12V relé sem kell, nem kell rá más mit egy SSR a kimeneti portra
Bővebben: Link

Linkeld már be mit is vettél.
köszi
(#) alex98502 válasza kly hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
(#) alex98502 válasza kly hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
ez nem lessz jo mert a reléket már megrendeltem és az lenne a lényeg hogy minnél olcsoban jöjön ki
(#) kly válasza alex98502 hozzászólására (») Feb 2, 2012 / 1
 
Akkor így kell.

relay.gif
    
(#) alex98502 válasza kly hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Kössz
(#) drden hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Nekem egy olyan vezérlés kellene amely áramfelvételt figyel és be lehetne állítani konkrét értékeket. Ha az áramfelvétel alacsonyabb mint a beállított akkor feszültséget növelne, ha magasabb akkor feszültséget csökkentene. Nem tudom lehet-e ilyet csinálni vagy , hogy milyen eszközzel lehetne ezt megvalósítani. Ha valaki tudna ebben segíteni akkor szívesen hallgatnám , miként lehetne megoldani.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013
(#) drden hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Nekem egy olyan vezérlés kellene amely áramfelvételt figyel és be lehetne állítani konkrét értékeket. Ha az áramfelvétel alacsonyabb mint a beállított akkor feszültséget növelne, ha magasabb akkor feszültséget csökkentene. Nem tudom lehet-e ilyet csinálni vagy , hogy milyen eszközzel lehetne ezt megvalósítani. Ha valaki tudna ebben segíteni akkor szívesen hallgatnám , miként lehetne megoldani.
(#) Kera_Will válasza drden hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Neked inkább 1 áramgenerátorra lenne szükséged ... ehhez minek 1 PC-t beáldozni ?
A meddő energiafelvétele többszöröse lehet az általa áramra vezérelt eszköznél.
Mekkora áramot és milyen feszültségű környezetben kellene szabályooznod?
(#) drden válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Terhelőáram lenne max 100A ig 1 A-es osztásokkal. A feszültség 3-7v lenne mely vezérelné az áramfelvétel mértékét.
(#) drden hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Tulajdonképpen egy műterhelésféle lenne.
(#) Kera_Will válasza drden hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Ez nem PC-s vezérlés téma .. inkább analóg világ ... nézzél szét az áram generátoros topickok közt
ha meg nincs ott ilyen nagy áramról szó akkor nyissál 1 új topickot ... de gyanús ez , hogy nem-e galvanizáló berendezés lesz .. van ilyesmi topik is itt galvánozásról is ... használd a keresőt ...
(#) Kera_Will válasza drden hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Műteher is áramgenerátor féle nem PC-s vezérlés .. ne offoljuk szét a topic...
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem