Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   205 / 581
(#) palko0125 válasza blaca64 hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Szia!
A bal oldali kis panel a tápegység. Azon kellene megmérni az alkatrészeket (diódák, ellenállások, védőellenállás) vagy púpos kondenzátorok!? Ha ezek rendben vannak, akkor lehetséges a táp vezérlő ic meghibásodása is. Üdv. Palkó
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2013
(#) lozsuzsa hozzászólása Feb 22, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretném megköszönni a segítséget mindenkinek, jó hogy van egy ilyen oldal további jó munkát kívánok <3
Susi>
(#) blaca64 válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Szia!Köszönöm!Nézem.
(#) Csimi hozzászólása Feb 22, 2013 /
 
Üdvözlet!

Segítséget,vagy ötletet szeretnék kérni,hogy az elhalálozott mosógépem horror anyagi befektetés nélkül javítható-e,avagy az egyébként tökéletesen dolgát tevő gép az elektronika elhalálozása miatt kihajítható állapotba került..
Adott egy Bosch WAE2844Z/01 gép ami egyik mosás indítása után kismegszakítót leverte.Miután visszakapcsoltam csak annyi történt.hogy a víz ment bele gépbe, a szivattyú meg kiszippantyúzta, de a motor már nem ment és a kijelző sem működött.Szétszedése után kiderült, hogy a "power module" fólia oldalon az egyik csík elfüstölt , több 0 Ohmos SMD szétégett,kimérve több SMD tranyó rövidzáras.Sajnos a stabil IC is rövidzáras lett így félő hogy a mikrokontrollert is magával rántotta az enyészetbe.Valanonnan van-e lehetőség bontott Bosch (Siemens),vezérlő panelt szerezni? ME170B talán a típusa. Megpróbálom marking kódjuk alapján behelyettesíteni a tranyókat,meg kicserélni a stabilizátort,meg a 0 ohmosokat,meg megpatkolni a panelt, de ha tudnék ép állapotú panelt szerezni boldogabb lennék.Esetleg tudna valaki infót adni,hol lehetne ilyen után érdeklődni? Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2013
(#) lukovicsek válasza Csimi hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Üdv.

A vaterán vannak Bosch panelek hátha valamék jó bele vagy előlappal együtt cseréld.
http://haztartasigep.vatera.hu/alkatresz_tartozek/haztartasi_nagyge...6.html
Laci!
(#) lukovicsek válasza Csimi hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
De ebben már ujjabbik fajta panel megy szerintem, ujj áruk kegyetlen sok szerintem ha lehet élezd ujra.
(#) Csimi válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Igen, sajnos az új panelt 50e-ért mérnék, annyiért inkább veszek másik használt gépet /vagy egy fél újat / Angliából tudnék még rendelni, de ott is 30-35e-re jönne ki,szóval önszorgalomból még kicserélem a rosszra mért alkatrészeket, bár az SC100203 mikrokontroller ha rossz az nehéz dió, meg ha az eprom is elszállt akkor nem tom honnan szerzem meg a beégetendő programját...
Minden esetre köszönöm a válaszod !

Közben néztem egy használt gépet jutányosabb áron,addig is van mivel mosni kölkök ruháit míg kiderül,hogy ez végképp kuka-e
(#) Norbert123 hozzászólása Feb 23, 2013 /
 
Sziasztok
Az elöltöltős automatáknál, a dobot hogy lehet szétszedni? (Csapágycsere)
Műanyagnak néz ki, lent van betonelem. Két csavarral.
Patentos, vagy ragasztva van? Ötletek, tippek?
Akár link is jöhet.
Köszönöm előre is.
(#) joco19 válasza Norbert123 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Üdv

Azt lehet látni ha már leszedted a súlyt ,látsz csavarokat vagy fém patentokat? Mert ha nem akkor ragasztva van .
(#) zolika60 válasza joco19 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Pontosabban hegesztve, de a lényeg szempontjából mindegy. Javítani csak barkácsolással lehet. A szétvágott üstöt műanyagos műhelyben (lökhárító javító például) újra össze hegesztik.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013
(#) Norbert123 válasza joco19 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm a válaszokat.
Vannak ilyen kis műanyag izék. Próbáltam képet csinálni róla.
Még nem tudtok leszedni a követ, holnapra tudunk kulcsot szerezni hozzá.
Ha ragasztva van, akkor körbefűrészelés? Felül nincs csavar, ha csak a kő alatt nincs...
Típusa: Indesit Wia102
(#) botesz válasza Norbert123 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Az is lehet hogy patentos vagyis egy csavarhúzóval le lehet feszegetni.Bár az indesit eknél nagyon kevés gép csapágyazható.
(#) lukovicsek válasza Norbert123 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Üdv.

Kiszeded a dobot és leszerelsz róla mindent aztán veszel egy kis sarokcsiszolót, flexet és egy kis koronggal körbe átvágod pont ott ahol körbe vezet az a kis vékony árok aztán egy kis fbs meg vagy 28 db reizercsavar és 8 cm-ként összecsavarozod, persze előtte csapágyat azt cseréld ki.

Üdv. Laci!
(#) zolika60 válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
A műanyag hegesztést jobb ötletnek tartom, de ez sem rossz.
(#) Norbert123 hozzászólása Feb 23, 2013 /
 
Köszönöm mindenkinek. Nem egy egyszerű dolog, így elsőre. Holnap nekilátunk, aztán majd megoldódik.
Szép estét!
(#) lukovicsek válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Hát az én környékemen nincs ilyen hegesztős, de ami még fontosabb az az, hogy ha legközelebb megint csapágyazni kellene akkor már nem kellesz vágni.

Üdv. Laci!
(#) Beachway hozzászólása Feb 25, 2013 /
 
Üdv mindenkinek az oldalon!A napokban vettem egy Hoover DYN 7164D mosógépet. Nagyon megtetszett az 1600 fordulatos centrifugája. Valaki ismeri ezt a gépet? Lehet ehez kapcsolást ,alkatrészt beszerezni majd ha lejár a garancia??Ha valakinek volt már vele dolga kérem ossza meg velem! Előre is köszi!
(#) kiszcaj19 hozzászólása Feb 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy privaleg sensation mosógép. Beteszem a ruhát az öblítőt a mosóport. Elindítanám és nem indul. Semmilyen hibakódot nem ír ki.
Ha valaki járt már így kérem segítsen. Lehet hogy nem kap elegendő vizet? El van dugulva a szivattyú?
(#) botesz válasza kiszcaj19 hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Egyáltalán lezár az ajtó?Mert amíg nem zár le addig nem nem fog elindulni.Próbáld meg erősebben becsukni hátha csak ennyi a baja.
(#) botesz válasza Beachway hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Nekem a Candy/HOOVER gépekről nagyon rossz véleményem van mert talán ez a legajja a mosó mosogatógépeknek.Különösen hogy alig akad olyan széria ami csapágyazható és elég gagyi paneljuk van(bár a mostaniak közül melyiknek nem)Az alkatrészek pedig nem olcsóak hozzá.Amennyiért lehet kapni egy Candy/Hovvert annyiért már veszek egy 5-6 éves Miele gépet és még mindig jobban járok.Persze az öregebb Candy/Hoover gépek még nagyon jó minőségben készültek nem véletlenül bírt ki némelyik 20 évet is akár.De ez csak az én véleményem...
(#) kiszcaj19 válasza botesz hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Bezár az ajtó a programot is ki tudom választani, de még se indítja el a mosást.
(#) botesz válasza kiszcaj19 hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Akkor ott más probléma van.Ha nem értesz hozzá akkor inkább hívj szerelőt!
(#) jimbo425 hozzászólása Feb 25, 2013 /
 
Üdv! Whirlpool awo 53105 F23 hibakódot jelez ki. Pressure switch failure. Találkozott már valaki ilyennel?
(#) botesz válasza jimbo425 hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Ha valóban ezt jelenti akkor vízszintszabályzó probléma.
(#) jimbo425 hozzászólása Feb 26, 2013 /
 
A szervízkönyve szerint ezt jelenti. A hibakód x0xxx így néz ki a 2. led nem világít a többi igen.
(#) otto54 hozzászólása Feb 26, 2013 /
 
Sziasztok!

Köszönettel venném,ha valaki ki tudna segíteni AEG LAVAMAT 44240 mosógép EEPROM tartalmával.

Üdv. Ottó
(#) joco19 válasza jimbo425 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Üdv akkor ellenőrizd a fűtőszálat először + a vízszintszabályzót.
(#) spenserone hozzászólása Feb 26, 2013 /
 
Szép napot mesterek!
Ki fogott rajtam egy Wihrpool AWE 2316-os felültöltős gép. Meg rakom ruhával, el indítom , szivattyúzik, forgat egyet ( legalábbis zúg) majd piros lámpa kigyullad a villáskulcs mellet. Szerelő volt 1x ugyanezzel a problémával, elektronikusan be mérte és nem talált hibát, el indította és működött. Ha egy kis ideig állva hagyom akkor mindig elindul ha újra próbálgatom. Már nagyon idegesítő. Égszíj csere volt egyedül rajta semmi más.
Valami tanács esetleg?
Elég mókás hogy akkor mosok ha a gép akar...
(#) botesz válasza spenserone hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Tehát forgat(vagy forgatna) egyet és zúg?Lehet hogy elkopott a szénkefe.
(#) palko0125 válasza spenserone hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Szia!
Ha a villáskulcs melletti LED kigyullad, akkor balra mellette a másik öt közül is világítania kell valamelyik(ek)nek. Írd le melyek világítanak még, mert ez a hibakód, de valószínűnek tartom én is a szénkeféket.
Következő: »»   205 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem