Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   151 / 289
(#) Cavalier válasza Master006 hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
A leválasztó trafó nem a funkciója miatt leválasztó trafó, hanem hogy annak van minősítve. "Biztonsági leválasztó transzformátor". Létezik ilyenből 230/230-as is, de 230/akármi is. Szóval minimum az egyiknek ilyennek kell lenni. Pl. 230/12-es leválasztó, a 12/230-as oldalra meg akármilyen jó.
(#) erdgab válasza Master006 hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Nem tévedsz,valóban úgy egy leválasztótranszformátort hozol létre a két trafóból.Azért mérj áramfelvételt a primer oldalon,esetleg a két szembekötött szekunderen is.Ezzel a megoldással megspórolod az NE555 alkotta részt,ezen rész anyagára kb. 300 forint.Csak feltételezem,hogy a két trafó legalább 10-20W-os.Na most az inverteresbe kell egy 230V/12V/1A dugasztáp (bolhapiacon max. egy ezres) és egy 230V/9V/3-500mA (bolhán max. 500 forint) trafó,ennek az inverteresnek a havi villanyszámlája,éjjel-nappal folyamatos üzem mellett kb. 100-150 forint (lehet sokat is mondtam),nem tudom,hogy a két szembekötött trafós változat kijön e ennyiből havi szinten,de nem akarok többet számolni és győzködni,mindenki maga tudja.
(#) Master006 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Nem anyagi megfontolásbol gondoltam lehagyni az ne555 részét, hanem mert hálózati feszültségröl lessz üzemeltetve fixen. Annak meg nem sok értelmét látnám, hogy egy 12VDC táprol üzemeltetni egy tranzisztoros kapcsolást ami impulzusokat generál amit egy másik transzformátor feltranszformál 230V-ra. Akkus egyenáramrol történő üzemeltetés során persze teljesen jó ez és működőképes is valószinűleg. Mindenesetre nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségeket és tanácsokat! Remélem működni fog a dolog ismét
(#) Swedhart válasza erdgab hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Szia csak helyesbitek 2 db 12v os trafó 630ft (315ft/ db) és ez 4VA-es olcsobb és stabilabb mint 555 tel.
(#) erdgab válasza Swedhart hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Szia!
Tisztelettel köszönöm a hozzászólásodat,örülök minden segítő szándéknak!
Érdekelne egy beszerzési forrás a trafóról,link elég lenne,köszönöm.
A helyzet az,hogy villanyparasztból 2 változatot szoktak kérni (nem gyártom nagy tételben),akkus valamint akkus és 230V AC-ról működtethetőt.Ebből következően nekem az inverteres kapcsolás jobb megoldásnak tűnik,mert ennél egy diódás kapuval meg tudom oldani,hogy mindkét követelménynek eleget tegyen a készülék.Ha van jobb megoldás azt szívesen venném.Visszatérve az általad mutatott trafóra,ha ebből kettőt szembekötök és hozzákapcsolom a tirisztoros részt,akkor az működik elvileg ezt tudom,inkább az érdekelne,hogy ez a 4W trafó elég?Ilyen kicsivel még nem próbáltam.
(#) guppipetike hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Hogyan lehetne meglévő villanypásztort egy kicsit tuningolni?
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2013
(#) Orbán József válasza guppipetike hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Van egy bizonyos határérték a villanypásztoroknál, amit egy gyári készülék nyilvánvalóan teljesít is. Az átalakítás, tunningolás már problémákat vethet fel ezen a téren.
(#) spirik hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Szia mindenki.Nagyon köszönöm a segítséget én ezt építettem meg, és 1000m 3 sorba használom 20w trafóval.
(#) zoltan_30 hozzászólása Márc 17, 2013 / 1
 
A csatolt kepen latszik :

SUGGESTED ENERGY RANGE
Joule Output and Animal Size

Bővebben:
Different Types of Electric Fence Chargers


Hogyan lehet elerni teszem fel egy 10-20joule erossegu villanypasztort?
Peldaul teszem fel, hogy egy 10 hektaros teruletet akarok bekeriteni.
A topikban szereplo joule keplettel es a rajzokat nezve : 0.5* C *U^2 - el erossen kis joule ertek adodik.
Hogyan is van ez?
Erdekes : Bővebben: ELECTRIC FENCE DESIGN
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2013
(#) Gajdos hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
6 Joule-nál erősebb nem ajánlott. Kötelező érvényű szabályok nincsenek a gyártó saját felelősségére csinál amit akar de európai bizottsági ajánlás van (és gondolom egy bírósági tárgyaláson számít a betartása) és az 10 ezer Voltnál kisebb feszültség üresjáratban is és 6 Joule-nál nem nagyobb energiatartalom. Hogy Ausztráliában hány Joule-al mit csinálnak és mit nem csinálnak (ott ugye emberek se nagyon járnak) az egy külön dolog.
(#) Swedhart válasza erdgab hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Szia a macerán vettem 2 külön személytől 100-100 db-t
Ha kell pü-ben elküldöm a macerás linket szerintem megtalálom.
A 2trafó szekunder kapcsolatát korlátozni kell 350mA re (4,7 ohm 2W) mert elmelegszik a trafó hökorlátja + leéghet amúgy tartja a váltó 210v ot fixen és jó.
(#) thecyrus válasza Swedhart hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Szia! Hihetetlen drágán vetted! Én egy elektronikai cégnél vettem ugyanezt és én is villanypásztorba használom! Csak én bruttó 94.- ért veszem kb 50 db vettem eddig!
Paraméterek:

4.2VA 12V 30860101 (AMC) 230V/12Vx350mA 41x33x51mm NYÁKOS
(#) Cavalier hozzászólása Márc 18, 2013 /
 
Úgy látom elsiklottatok az előző hozzászólásom felett.. Ha 230-as villanypásztort csináltok, akkor az egyik minimum biztonsági leválasztó transzformátor legyen! (a jele két karika vonallal elválasztva).
Bár nekem aztán olymindegy ki miért akar börtönbe kerülni.
(#) Swedhart válasza Cavalier hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Nézd meg ezek a trafók külön cséve testesek 220v/12v és höbiztosítékkal
Tehát külön cséve a 220v és a 12v is külön van.
Nos akkor mi a gond?
(#) Swedhart válasza thecyrus hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Szia akkor áruld el hol vehető mindenkit érdekelne szerintem
Köszi
(#) thecyrus válasza Swedhart hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Akit érdekel írjon privit mert ide nem írhatom ki! Adom a cikkszámot is hozzá! Legutóbb még 2000 db volt belőle! ez kb reggel volt!
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2013
(#) zoltan_30 válasza zoltan_30 hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Olvasom: itt, hogy egy jo keszulek impulszus idotartama egy nagyenergiaju 0.0003 sekundumos implulzus.
A hosszabb impulzus uzemuek ( 0,003-0,3sek.) veszelyesek mert az esetleges szikra ami keletkezik tuzet okozhat!
Szerintem van benne valami.
(#) levaitamas válasza Swedhart hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Én a Lehel utcában vettem ilyet. (remélem ez így ebben a formában nem reklám, hanem segítség)
(#) zoli01 hozzászólása Márc 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az inverteres villanypásztort,az inverter része szépen mükodik 220v fesz van a trafo kijovetén.A problémám az impulzus részel van nem akar beindulni,az Ri 1M és a Ci 10µF/63v.Mi lehet a probléma?
(#) gofi2 hozzászólása Márc 18, 2013 / 1
 
Helló!
Nagyon amatőrként kérdezem, melyik a kondi?
és ha valaki felismerné a felépítését, akkor hogyan lehetne erősebbre varázsolni?
Az alap probléma vele, hogy egy két év távlatában elgyengült, de még mindig van szikra, csak sokkal gyengébb mint az elején.

DSC00290.JPG
    
(#) levaitamas válasza gofi2 hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Jobb fent, a fehér henger.
(#) zoli01 válasza zoli01 hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Megoldva!
Szépen ketyeg.
(#) gofi2 válasza levaitamas hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Köszönöm!
Akkor ha veszek egy ugyan ilyet akkor valószínűleg visszaáll az eredeti állapot?
(#) erdgab válasza gofi2 hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Ez így nem biztos hogy helytálló kijelentés,mert lehet a trafó is a ludas.Meg kellene mérni a kondi kapacitását,hogy eldönthető legyen,cserés vagy sem.Kellene feszt is mérni a kondi lábain.
(#) Cavalier válasza Swedhart hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Gond egy szál se. Ha nincs meg a minősítése, akkor tökmindegy a felépítése, ha bármi gáz lesz, egy tubus vazelint érdemes bekészíteni.
(#) levaitamas válasza gofi2 hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Ahogy erdgab is tanácsolja mérd meg a kondenzátor feszültségét. Vigyázz, több száz Volt DC van ott (elvileg). Ha kb 300-400VDC-t mérsz, akkor az elektronika rendben van és valószínűleg a kondi kapacitása csökkent.
(#) gofi2 hozzászólása Márc 20, 2013 /
 
Akkor ide már egy szakember kell, mert kicseréltem a kondit, és nem változott a helyzet. Mérőműszerem nincs. Akkor marad a trafó? Vagy más is közrejátszhat?
(#) gofi2 hozzászólása Márc 21, 2013 /
 
A trafó állapotát hogyan tudom ellenőrizni?
(#) erdgab válasza gofi2 hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Szia!
Műszer nélkül semmire sem fogsz menni,ha csak a vakszerencse melléd nem pártol.Én először arról győződnék meg,hogy a kondenzátor mekkora feszültségre töltődik fel,ha már a 200V meghaladja,akkor az inverteres rész működőképes.Most kivenném a trafót és tennék helyette egy autó gyújtótrafót,szerintem,azonnal látható lenne a különbség,ha az eredeti trafó valamiért nem teljesít.Az a trafó lehet részben zárlatos is és azért nem adja le a kívánt teljesítményt a kimenetén.Ha megpróbálod a trafócserét akkor azt a sok kék vezetéket az autótrafó 15 (+) pontjára a pirossal jelölt az 1 (-) pontra kösd és a sárga kerül a trafóra a gyújtókábel helyére.
Várom a fejleményeket.
(#) gofi2 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Köszönöm!
ez így érthető, amint tudom kipróbálom, hátha jó lenne. A kondit most cseréltem ki újra, de leméretem. Szobai körülmények között ti hogyan tesztelitek? Mert bevinni a városba és ott teremteni megfelelő körülményeket nem fogok tudni. Szakértelem és műszerek nélkül kicsit körülményes. Ezért elnézéseteket is kérem!
Következő: »»   151 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem