Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1267 / 2514
(#) blasz hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
Emlékszel mennyit szidtátok ezt a kapcsolást,reloop tanácsai és kevés kísérletezéssel jó kis vég lett belőle.Nap mint nap hallgatom és tetszik a hangja is hiba nélkül teszi a dolgát,ráadásul nagyon kicsit melegszik csak.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
A jelföld eme megoldása hasznos dolog?ST151
(#) fakóló hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
Üdv! Adott egy yamaha Rx397 erősítő. Bekapcsoláskor a kijelző működik majd vissza kikapcsol az erősítő. Van valakinek ötlete mi lehet a gond?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Több csatorna bemenetének közösítésekor csökken a búgás esélye, mivel a teljesítmény földek nem kerülnek közvetlen kapcsolatba.
(#) golem hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Tegnap ki vettem a vég tranyókat a grundig erősítőmből és nem azok voltak benne ami a service manualba le van írva a BD243B BD244B volt benne. Gyárilag meg BD244b BD245B párosnak kell benne lenni .
(#) gambler hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Ehhez hasonló csatlakozó létezik Magyarországon? Binding post a neve és ilyen csavaros szorítószerelvény erősítőbe hangfalcsatlakozáshoz.
(#) Zosi hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Sziasztok! Tudnátok abban segíteni nekem hogy van a pa300-as kapcsolás és 2x42.5 V-os trafó kell neki pufferelve egyen irányítva ugye több lesz és a kérdésem az lenne hogy 63V-os puffer kondi elég e? Segítséget előre is köszönöm!
(#) szamóca válasza gambler hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Ez a fajta hangsugárzó csatlakozó, banán aljzat, ill. terminál néven ismeretes, és kapható is elég sok helyen. Én most vettem vagy 20db különfélét tőlük, de a Kácsánál is kapható.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2013
(#) gambler válasza szamóca hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Köszönöm, pontosan erre gondoltam! Csak a baj, hogy Debrecen messze fekszik tőlem, és kb 2db. ilyen terminál érdekelne 1000Ft min. postaköltséggel tűzdelve, maga a termék ára nem kerülne annyiba.
(#) reloop válasza Csongi_ hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Szia! Q4, Q5 min. 80V feszültségtűrésű legyen.
(#) blasz hozzászólása Márc 18, 2013 /
 
Szia Reloop egyszerű lett a quad problémája, volume potija,sztereó poti, az egyik fele 100R,a másik fele 100k,nemigen értettem hogy, de ezért halkabb az egyik fele,és a 100R ami kellene neki de nem kapni sztereóban ilyen potit.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Szia! Micsoda elvetemült hiba.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Szégyellem de Voodoo kolléga jött rá a turpisságra,pedig mértem a potit csak bevillant a 100 érték 2x és nem gondoltam hogy ekkora a különbség.Na de 100R potit honnan sztereóban?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Szia! Biztos van olyan kényes a kapcsolás, hogy nem működne helyesen 1k-s potenciométerrel? Az már elterjedtebb érték.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Szia kipróbáltam 1K van itthon de nagyon fars lett az erősitése,sokáig semmi aztán zutty padló,100R ezzel szép Lineáris az egész.De abba hagytam igy megy vissza.
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Szia blasz!
Az 1k ohm-os sztereó potidat söntöld le az árnyékoláshoz képest mind két bemenetét 1-1db 120 ohm-os ellenállással, így az eredő impedanciája 100 ohm körüli lesz.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Szia befejeztem a Quadot nem nyúlok többet hozzá,rontás van rajta abba hagytam,
(#) Peti_85 hozzászólása Márc 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy TDA2030-akból álló sztereo és egy bass rendszerem. Nagyobb kivezérlésnél, amikor a mély hangok erősebbek, berezonál a mély sugárzó és vele együtt a sztereo csatorna hangszórói is. Szakmailag talán úgy tudom mondani, hogy "tortyog". Elég zavaró és azt kérdezném, hogy szerintetek mi okozhatja ezt? A trafóra illetve a puffer kondikra gyanakodom. A trafó 100 VA (három TDA2030-ra szerintem elégnek kell lennie), a puffer pedig 2200 µF tápáganként.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) nagysasy válasza Peti_85 hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Próbáld meg különválasztani a rendszereket és teszteld külön őket. akkor is csinálj e?
(#) agressiv válasza Peti_85 hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Ha jól értem 3db TDA2030 megy ugyanarról a tápról és 2x2200uf puffere van neki? Ha igen, akkor kevés a 2200uf nagyon.
(#) Peti_85 válasza agressiv hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Köszi a válaszokat.
Sajnos nem igazán tudom külön külön kipróbálni őket, mert egy panelon vannak.
Agressiv! Akkor majd valahonnan keresek még bele puffert. Remélem, hogy tényleg csak az a baja.
(#) reloop válasza Peti_85 hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Szia! Ha újkeletű a hiba, mérd ki a táp egyenirányító hídjának diódáit, lehet egy szakadt van köztük és azért esik le a táp. A tápot mindenféle kép vizsgálni kéne hogyan változik a hiba megjelenésekor. A TDA2030-asok nem melegszenek ilyenkor?
(#) agressiv válasza Peti_85 hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Ott azért folynak amperek, oda legalább 10000uf kell áganként.
(#) luluzulu hozzászólása Márc 20, 2013 /
 
Sziasztok.
Ma szorakoztam kicsit és létrehoztam ezt a kapcsolást.Működő képes lehet?

DSC_0263.jpg
    
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Szia! Az apróbb hibákat nem tekintve, a negatív oldal tranzisztorai nagyon "kackiásan" állnak.
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Az alsó zener talán fordítva van, a két előfeszítő dióda nem feszít elő.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2013
(#) dudassandor1 hozzászólása Márc 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Az alábbi jel aszimmetrizálót építeném be az erősítőmbe, de a szimmetrikus 0,775V-os jelet 4V-ra erősíti fel. Hogy lehetne ezt az erősítést minimalizálni? Az R7 helyén 10k ellenállás van jelenleg. Így számomra használhatatlan a nagy jelszint miatt.
Köszönöm!
(#) kadarist válasza dudassandor1 hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Szia!
Akár még nullára is csökkentheted az erősítést, ha az invertáló bemenetet összekötöd a kimenettel
(#) agressiv válasza kadarist hozzászólására (») Márc 20, 2013 / 1
 
Ilyenkor egyszeres az erősítés. Ha nulla lenne, meg se nyikkanna.
(#) kadarist válasza agressiv hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
A nulla erősítés az azt jelenti, hogy nincs erősítés, de csillapítás sincs, tehát a kimeneti jelszint egyenlő a bemenetivel.
Következő: »»   1267 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem